- Дизайн, конструкція
- екран
- Камера
- Робота в мережах, зв'язок, функції телефону
- Мультимедіа
- Програмне забезпечення, особливості використання
- висновки
Nokia вичавила все можливе з середнього цінового сегмента бізнес-смартфонів з QWERTY-клавіатурами і вирішила рухатися далі - вниз. Підкорити серця мас покликаний недорогий смартфон Nokia E5 -00. Подивимося, чим довелося пожертвувати, і перейняла новинка краще, що було у її попередників.
Nokia E5-00 - новий QWERTY-смартфон на Symbian від фінського гіганта. Безпосередньо порівнюючи його з попередниками, необхідно розуміти, що E71 / 72 і E5-00 - різного поля ягоди, і навіть E63 - апарат дещо іншого рівня. Індекс «5» говорить про клас і позиціонуванні моделі, під цим номером у Nokia виходять масові апарати: компроміс між функціональністю, зовнішністю і ціною (стартова вартість E5 становить 9 тисяч рублів). Сьомі ж серії знаходяться в лінійці набагато вище (на початку продажів E71 / E72 коштували 20 тисяч рублів), а E63 - це смартфон, орієнтований на корпоративний сегмент ринку, такий собі полегшений варіант старшої моделі.
Смартфон Nokia E5-00
Поява подібного апарату виглядає закономірним. По-перше, компанія відчула насичення в сегментах, в яких грали E71 / 72 і E63. По-друге, сьогодні важливою для Nokia завданням є збереження впливу на ринку смартфонів. Найпростіше це зробити, звичайно, за допомогою пристрою для широкого кола користувачів. Доступні смарт-Тачі від Nokia ми бачимо на ринку вже майже рік, а ось на випуск масового QWERTY-смартфона лідер ринку мобільних телефонів зважився тільки зараз.
Дизайн, конструкція
Саме зовнішній вигляд і матеріали корпусу визначають відмінності між старшими смартфонами бізнес-сегмента і масової E5-00. У старших моделях основою корпусу є метал, тут же з нього виконана тільки кришка акумуляторного відсіку, все інше - нехай добротний, але все ж пластик. У той же час апарат зібраний на диво добре, немає ніяких люфтів, скрипів або інших неприємних дефектів, відразу ж псують враження від пристрою, корпус практично монолітний. До помітних змін в дизайні, які серйозно впливають на сприйняття цільовою аудиторією, необхідно також віднести дизайн камери: крихітний об'ектівчік оточений полем значного розміру, покликаним візуально його збільшити. У дизайні старших моделей камері невідводиться скільки-небудь помітна роль.
Лицьова сторона Nokia E5-00
Задня сторона Nokia E5-00
Батарейний відсік Nokia E5-00
Гойдалка регулювання гучності знаходиться на правому торці, де вона інтуїтивно намацує пальцем. Кнопки майже не виступають з корпусу і вимагають сильного натискання. Кнопки камери в апарата немає - помітна і досить спірна тенденція останнього часу в дизайні телефонів.
Нижній торець Nokia E5-00
Верхній торець Nokia E5-00
Лівий бік Nokia E5-00
Правий бік Nokia E5-00
Всі роз'єми зосереджені на верхній грані телефону: тут ми бачимо прикритий заглушкою інтерфейсний порт micro- USB , 3.5-міліметровий миниджек для гарнітури і стандартний роз'єм для тонкого штекера зарядного пристрою. Викликає побоювання саме заглушка, що захищає USB-роз'єм від пилу і інших неприємностей - при недбалому використанні вона відірветься дуже швидко. Окремої кнопки включення у E5-00 немає: ця функція, так само як і вибір режиму, покладена на кнопку відбою виклику.
Перейдемо до найцікавішого, що є на тілі будь-якого QWERTY-смартфона - до його клавіатурі. Перше, що тут впадає в очі, великі, в порівнянні з тією ж класичної E71, кнопки виклику і відбою, які отримали додатковий простір за рахунок зменшення клавіш «додому» і «пошта» до мінімально можливого розміру, видалення кнопки «календар» і перенесення «backspace» на основну клавіатуру. В цілому все зроблено для полегшення першого знайомства з телефоном.
Клавіатура сама по собі стерпна, звикаєш до неї швидко, однак вона не така зручна, як у попередніх моделей. Права нижня клавіша «cntrl» відповідає за включення і відключення беззвучний режим (корейці радіють). Змінилася і схема блокування телефону, тепер потрібно просто натиснути поспіль ліву і праву софт-клавіші, що теж зрозуміліше при першому досвіді спілкування з телефоном, але також асоціюється з корейськими виробниками.
Окремо варто сказати про підсвічування клавіатури: вона яскрава, рівна, дуже приємна, в темряві підписи видно навіть краще, ніж при світлі. Добре продумана індикація подій - блимають краю навігаційної клавіші, ненав'язливо, але помітно. В цілому екстер'єр апарату хороший, залишає хороші враження.
Клавіатура смартфона Nokia E5-00
екран
Дисплей - друга після корпусу частина апарату, на якій компанія вирішила заощадити. Передача кольору біля екрану Nokia E5-00 гірше, ніж у E72, і це видно неозброєним оком, навіть якщо не підглядати в специфікації. А там ми побачили б, що дисплей E5-00 показує всього 262 тисячі кольорів проти 16 мільйонів у сусідів по бізнес-лінійці. На вулиці виявляється ще один мінус - екран стає погано читаються навіть при щадному жовтневому сонці. Крім того, кути огляду мінімальні, досить ледь відхилитися від нормалі, і картинка вже спотворюється.
Камера
І ще один компонент, який пішов під ніж заради досягнення благої мети здешевлення пристрою - камера. Результат викликає подив. Перестаралися. По-перше, відсутній автофокусування, що для бізнес-користувача виливається в неможливість якісно сфотографувати документ і візитну картку. Прикривається це хитрими маркетинговими словоізліянія, які суті не змінюють. По-друге, погано обробляються кольору, центр кадру виходить більш яскравим, ніж краю. В цілому фотографії виходять сірі і непоказні, причому не рятує навіть хороше освітлення. Зрозуміло, не можна вимагати від E5-00 якості знімків, при якому вже можна замислюватися про фотомайстерності, але факт в тому, що камера - це один з обов'язкових інструментів бізнес-апарату навіть в бюджетному класі.
Додаток камери Nokia E5-
оригінальний файл
оригінальний файл
оригінальний файл
оригінальний файл
Приклади знімків, зроблених камерою камерою Nokia E5-00
Робота в мережах, зв'язок, функції телефону
Звук зовнішнього динаміка - соковитий, досить гучний, претензій до нього немає, хіба що на максимальній гучності починають проявлятися хрипи. Розмовний же динамік міг би бути і більш сильними, а так в шумному місці доведеться міцніше притискати телефон до вуха і напружувати слух. Сама якість зв'язку особливих нарікань не викликало, хоча в порівнянні, наприклад, з iPhone 4, фін набагато повільніше підключається до мереж. Це непогано видно в метро: якщо в самих перегонах немає покриття, то Nokie E5-00 на станціях просто не встигає підключитися до мережі. Прощай, Твіттер. Побачимося нагорі, наступна сторінка башорга.
Мультимедіа
Як і E72, Nokia E5-00 обладнана 3.5-міліметровим аудіороз'єм, що дає можливість використовувати ті навушники, які подобаються вам, а не ті, чий виробник готовий платити за ліцензії на пропрієтарні роз'єми. Як не дивно, за якістю звуку E5-00 порівняємо зі смартфонами «музичної» серії X. Тут варто відзначити і те, що апарат прекрасно працює з картами microSDHC будь-якого обсягу, а значить, проблеми з місцем для зберігання аудіотеки вирішуються очевидним способом. Інтерфейс аудіоплеєра не відрізняється від того, що можна побачити в інших смартфонах на тій же платформі, для E5-00 ексклюзивних особливостей робити не стали. В наявності 8-смуговий еквалайзер, регулювання балансу і «улучшайзери» на кшталт підсилювача низьких частот.
Музичний програвач Nokia E5-00
Крім того, в Nokia E5-00 є вбудований радіоприймач. Ловить добре, але є один нюанс: працювати приймач буде тільки при підключеній гарнітурі (її шнур виконує роль антени).
Програмне забезпечення, особливості використання
ПО - хворе місце Nokia E5-00, так само як і всіх розробок Nokia до недавнього часу (про Symbian ^ 3 потрібен окрема розмова). При використанні апарат викликає змішані почуття. З одного боку, це старий добрий Symbian, з усіма своїми плюсами; з іншого боку, це старий, навіть застарілий, Symbian, з усіма його недоліками. Для непідготовленої людини повноцінне використання смартфона з усіма його функціями може виявитися завданням непростий. Варіанти використання два: просто дзвонити і писати СМС, або ж читати форуми, виправляти недоробки стандартного ПО, підлаштовувати телефон під себе.
Пройдемося по програмній частині докладніше. Робочий стіл практично не зазнав змін у порівнянні з тим, що можна бачити в інших смартфонах Eseries. Як і раніше є кілька варіантів представлення робочого столу, а для одного з них ( «Активний») тепер можливо налаштувати два режими: для робочого часу та для «мирної» життя. Перемикання між режимами здійснюється за пару секунд, та й в меню цей пункт захований зовсім неглибоко.
Головний екран в двох варіантах уявлення
Перейдемо до попередньо встановлених програм. Перше, що зробив я з телефоном, коли він потрапив до мене в руки, - спробував написати пост в свій мікроблог. Як виявилося, за пунктом меню «Twitter» ховається не що інше, як просто посилання на сайт mobile.twitter.com. А ось додаток Facebook виявилося саме додатком. Після запуску воно зажадало поновлення, але переходити від слів до справи і оновлюватися не захотіло - отбрехівалось помилкою. Словом, працювати Facebook-клієнт всіляко відмовлявся. На допомогу прийшов магазин Ovi : В ньому знайшлася програма Tweets60 - непоганий аскетичний твіттер-клієнт, що забезпечує повноцінний доступ до соціальної мережі.
До речі, магазин додатків OVI заслуговує окремого доброго слова. Зараз прийнято його лаяти, проте свої функції він виконує: має продуману структуру каталогу, зручні опису, і, що найприємніше - сміття в ньому поки що мало, особливо в порівнянні з тими ж iTunes App Store і Android Market.
Більш позитивне враження про себе залишила робота з поштою за допомогою вбудованого клієнта Nokia Mail: в E5-00 він помітно перероблений і наблизився до мобільного ідеалу - недарма апарат належить до сімейства «E». На активному робочому столі відображаються вхідні повідомлення, і зовнішність цього віджета тонко настроюється. Доросла багатозадачність в Symbian замінює хвалений еппловскій push-сервіс - листи з аккаунта на me.com приходили на E5-00 з затримкою не більше хвилини. Крім того, бізнес-орієнтованість смартфона підкріплюється встановленими додатком Communicator від Microsoft і повноцінної версією QuickOffice з можливістю редагування документів.
Робота з поштою на Nokia E5-0
Перегляд документів в QuickOffice на Nokia E5-00
Ще одним приємним спогадом про себе Nokia E5-00 зобов'язана попередньо встановленими картами Nokia Maps. Сам додаток має зручний інтерфейс, а самі карти непогано деталізовані, і все це - безкоштовно.
Головний екран в двох варіантах уявлення
На тлі інших класичних Symbian-смартфонів апарат швидкий, і навіть після iPhone 4 фінський смартфон не здається таким вже повільним. Різниця відчувається, але на другий-третій день використання затримки реакції телефону в півсекунди стають зовсім непомітними. Суб'єктивно можу сказати, що E5-00 працює навіть трохи швидше, ніж E72. Усередині вони практично ідентичні: в обох телефонах встановлений процесор з частотою 600 МГц, а ось оперативної пам'яті у новинки 256 МБ - удвічі більше, ніж у попередника.
Час роботи при активному використанні складає близько двох - двох з половиною днів. Під активним використанням мається на увазі: час для розмов і пара десятків знімків камерою в день, годину зарядки бадьорістю від ранкового шоу по радіо, повсякчасне оновлення твіттера, ну і трохи веб-серфінгу і «аськи». Відмінний результат, адже сьогодні зовсім непросто знайти смартфон, який не вимагатиме харчування щовечора.
висновки
Типовий продукт Nokia, та ще й за розумні гроші. Гарна покупка, якщо потрібен QWERTY-смартфон, а бажання переплачувати за іміджеву складову немає. Нікуди не поділися недоліки операційної системи. Вони не критичні, через них не слід ставити хрест на пристрої, але вони можуть стати своєрідним тестом на лояльність. І якщо раніше пройти його було просто, тому як Nokia вміла компенсувати цей мінус дюжиною плюсів, наприклад, в апаратній начинці і дизайні, то зараз прощати їй огріхи в софті все складніше.
Телефон стане масовим, він непоганий, але повторити успіх E71 йому навряд чи судилося. У 2008 році Nokia E71 перевернув сегмент QWERTY-смартфонів і породив щось, що можна назвати культом. Думати, що значну частку покупців апарату була потрібна QWERTY-клавіатура, нерозумно - багато хто віддавав цьому апарату перевагу тільки заради того, щоб мати чи не найкращим і точно наймоднішим бізнес-смартфоном. Новий E5-00 виглядає набагато простіше, такі апарати не стають об'єктом жадання, дизайн тут грає роль «обмежувача крутості». Проте, смартфон напевно викличе інтерес у корпоративному середовищі, в першу чергу за рахунок низької вартості і хорошої функціональності.
Автор: Роман Єрофєєв