Огляд стільникового телефону Nokia 6111: стильний слайдер для тих, кому більшого не треба

  1. Зовнішній вигляд
  2. інтерфейс
  3. пам'ять
  4. Телефонна книга
  5. повідомлення
  6. Журнал викликів
  7. Організатор
  8. установки
  9. Галерея
  10. медіа
  11. аудіоплеєр
  12. радіо
  13. додатки
  14. з'єднання
  15. враження

6111 - перший слайдер фінського виробника Nokia, якщо не рахувати не найуспішнішу модель 7650, після якої Nokia на довгий час відмовилася від цього форм-фактора. 6111 - це вже не новаторський проект, а швидше за відповідь корейським виробникам. Відповідь більш ніж гідний. Апарат позиціонується як молодша модель в лінійці слайдеров, він слабо функціонально оснащений, в той же час має найменші габарити.

Плюси: симпатична зовнішність, мініатюрні розміри, мегапіксельна камера, FM-радіо, MP3-плеєр з високою якістю відтворення, новий призначений для користувача інтерфейс, Bluetooth з підтримкою стерео (профіль A2DP)

Мінуси: дуже слабкий дисплей, відсутність підтримки карт пам'яті при 23 Мб внутрішньої пам'яті, недосконалий механізм доведення слайдера,

Резюме: якщо вам не потрібні карти пам'яті і великий дисплей, то цей апарат, ймовірно, вам підходить.

Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд

Телефон невеликий, він легко лежить в руці, особливо в жіночій. Його габарити складають 84х47х23 мм, вага - 92 г. Для порівняння, його конкурент D500 має великі габарити (93.5x45.7x23.5 мм, 99 м). Втім, 6111 досить товстуваті, хоча це не заважає носіння. Матеріал корпусу - пластик. Задня стінка і лицьова панель зроблені глянцевими, з боків телефону пластик шорсткий, матовий. Дизайн апарату хоч і складається з плавних ліній, швидше за суворий, ніж оригінальний. 6111 орієнтований як на чоловічу, так і на жіночу аудиторію. Якість корпусу на висоті, лише розкриті половинки трохи люфтят по вертикалі, але це скоріше причіпка - в повсякденному користуванні це не так непомітно.

Клавіатура виконана також з пластика, навігаційний блок комфортний, а ось цифрові клавіші мають жестковатий хід, хоча розмір клавіш зручний, площа достатня. Підсвічування нерівномірна (цифра «2» підсвічена сильніше, в темряві кілька «б'є в очі»), але все позначення на клавіатурі добре видно.

Робота механізму слайдера, на мій погляд, не бездоганна. Так, автодоводка є, але працює вона не плавно, немов ривком. Як приклад для наслідування можна привести Samsung D600. Апарат зі схожою проблемою - D800.

Дисплей телефону є однією з найбільш слабких його частин. Дозвіл застаріле - 120х160 пікселів, невелика діагональ для свого класу. Кути огляду непогані, хоча в деяких випадках темні відтінки інвертуються. Проте, яскравість непогана, і зерно невелика. На екрані поміщається до 6 рядків тексту і до трьох службових рядків, розмір шрифту досить великий, він добре читається. Картинка задовільна, програє корейським конкурентам.

Інтерфейсний роз'єм і роз'єм для зарядного пристрою розташовуються на верхній частині нижньої половини слайдера. Вони прикриті відкидний пластмасовою заглушкою, стереогарнітура, що входить в комплект, підключається саме сюди, отже, розмір апарату збільшується, це мінус. Також тут розташований і червоний утримувач панелі, натиснувши на нього, ви отримаєте доступ до акумулятора. SIM-карта же знаходиться в іншому місці, а саме на задній частині верхньої половини телефону.

інтерфейс

Апарат побудований на платформі Nokia Series 40 3rd Edition. Платформа нова і є одним з найсильніших пропозицій на ринку. Радом з нею можна поставити хіба що готується Linux і нові інтерфейси Sony Ericsson (з невеликими застереженнями).

Інша справа, що в апараті ця платформа дещо змінена, в більшій мірі через малого дозволу дисплея. Деякі елементи виглядають гірше, ніж на моделях з QQVGA і QVGA-екранами, втім, для середнього сегмента конкурентів у цього рішення мало (саме в плані інтерфейсу), якщо не сказати, що їх немає взагалі.

Деякі елементи виглядають гірше, ніж на моделях з QQVGA і QVGA-екранами, втім, для середнього сегмента конкурентів у цього рішення мало (саме в плані інтерфейсу), якщо не сказати, що їх немає взагалі

Саме меню має два подання: список (при цьому кожному пункту відповідає іконка) і решітка (одночасно на дисплеї поміщається до 9-ти ікон, якщо в меню їх більше, необхідно буде прокручувати). Всі підпункти виконані списком. Іконки не виглядають строкато (але вони і не бліді), все красиво і зрозуміло. Також навігацію по меню можуть прискорити цифрові послідовності, вони підтримуються.

На екрані телефону в режимі очікування є можливість включити «активний режим», це приблизний аналог Today (активний робочий стіл Windows Mobile). На екрані відображається п'ять ікон, статус радіо, медіа-програвач, дата і час, наявність заміток і нагадувань. Це зручно, не у всіх виробників є така «фіча». При відключеному «Today» завдання, «повішені» на різні позиції джойстика, не працюють.

пам'ять

У телефоні приблизно 23 мегабайта пам'яті, немає підтримки карт пам'яті. Але не забувайте - Nokia 6111 оснащена мегапіксельною камерою. На 23 Мб знімків влізе всього нічого. Доведеться постійно «викачувати» на ПК фотографії.

Телефонна книга

Максимальна кількість контактів рівне 1000 (в разі, якщо на кожен контакт доводиться по 1 2 поля). Якщо заповнювати по 5-7 полів, вам вдасться зберегти не більше 500 контактів. Для одного імені можна внести до 5 номерів телефонів, вибрати тип номера (основний, мобільний, домашній, офісний, факс). Також до кожного номеру можна занести адресу електронної пошти, адреса сайту, поштову адресу, текстову замітку.

повідомлення

Телефон підтримує SMS, MMS, передачу голосових повідомлень. Голосові повідомлення - спрощений варіант MMS (записуєте 3-6 сек. Мови і відправляєте). Реалізація ММS хороша, все зрозуміло і зручно. Написання СМС не складе труднощів, все також інтуїтивно зрозуміло. Підтримується політерний введення і Т9. Перемикання мов і режиму введення проводиться з меню, що не дуже зручно. Інші можливості менеджера стандартні - до 150 повідомлень, підтримка смайлів, сполучені повідомлення. Є можливість виставити автоматичну заміну повідомлень в папці Надіслані якщо пам'ять (видаляються послідовно найстаріші повідомлення). Апарат має вбудований поштовий клієнт. Можливості поштового клієнта зросли, підтримуються всі вкладення, читаються апаратом, наприклад, 3gp, MP3. Але підтримки .ppt, .doc, .xls та .pdf тут немає. С1251 - єдина російська кодування, підтримувана 6111.

Журнал викликів

Журнал викликів включає в себе списки прийнятих \ неприйнятих \ набраних номерів. При перегляді номерів, відображається дата і час дзвінка. Є також таймер викликів, він заміряє тривалість всіх вихідних \ входять, сумарну тривалість розмов, а також час останнього виклику. Також є лічильник трафіку GPRS.

Організатор

Тут розташовуються таймер, будильник (можна ставити сигнал МР3 або радіо), секундомір, справи (нагадування), календар і калькулятор. Тут, в принципі, все стандартно.

установки

Тут можна вибрати профіль, також є швидке меню для вибору профілів. Їх реалізація в S40 одна з кращих. Є можливість встановити профіль на певний термін, після чого знову автоматично буде встановлений режим «За Замовчуванням». Є можливість встановити звук для кожної події.

Також в телефоні є автоблокування клавіатури, є можливість встановити спеціальний пароль, щоб ніхто не зміг скористатися вашим телефоном без вашого відома.

Галерея

Тут зібрані всі папки, в яких зберігаються ваші файли. Для завантажених по ІК-порту або Bluetooth файлів є окрема папка, куди складаються всі файли, незалежно від їх типу. Є кілька видів відображення: список, список з іменами і іконки. Підтримується перегляд на весь екран (для будь-яких графічних файлів, які відкриває телефон).

медіа

Тут знаходяться пункти управління камерою, радіо, диктофоном, аудіо та мультимедіа програвачем. Почнемо з камери. В Nokia 6111 встановлено не найсучасніший мегапіксельний модуль (максимальний дозвіл 1154х864 точки). Якщо камера має для вас значення, то вам варто звернути увагу на інші моделі.

Якість зйомки, втім, знаходиться на гідному рівні. Але якщо на дисплеї знімки виглядають привабливо, то для перегляду на ПК, якість, на мій погляд, недостатньо. Телефон також має можливість знімати відео з роздільною здатністю 176х144 пікселів. Якість, на мій погляд, більш ніж середнє, ця функція скоріше факультативна, чого і слід було очікувати. Запис проводиться в формат 3GP, обмежень по тривалості немає.

Запис проводиться в формат 3GP, обмежень по тривалості немає

Диктофон підтримує запис під час розмови. Максимальна довжина запису - 60 хв.

аудіоплеєр

Плеєр має можливість програвати МР3-композиції з різним бітрейтом (включаючи високі). Якість відтворення хороше для апарату такого класу (як у навушниках, так і через динамік). Звук з динаміка заслуговує похвали, хоч баси кілька «задавлені», гучність на високому рівні. Телефон підтримує передачу стереозвуку через Bluetooth (можна використовувати стерео Bluetooth гарнітури).

радіо

Апарат вміє зберігати до 20 радіостанцій, тут все аналогічно іншим телефонами Nokia. Прийом хороший. Радіо працює тільки при підключеній гарнітурі. Його можна прослуховувати в режимі гучного зв'язку. Також можна поставити його на сигнал будильника (гарнітуру підключити доведеться в будь-якому випадку).

додатки

У пункті меню «додатки» знаходяться дві папки: гри і колекція. В іграх знаходиться чотири додатки: нарди, тривимірні гонки, солітер і симулятор гольфу. Ігри цікаві, допомагають скрасити зайву хвилину. Швидкість апарату висока, нічого не «гальмує», в тому числі, і при роботі з 3D-графікою.

з'єднання

Телефон оснащений підтримкою як GPRS, так і EDGE (class 10). Синхронізація телефону з ПК відбувається як по USB, так і за допомогою Bluetooth або ІК-порту. Програма Nokia PS Suite, що йде в комплекті, дозволяє не тільки робити резервну копію телефонного довідника, а й завантажувати в телефон ігри, картинки, мелодії та інше, завантажувати фотографії.

Bluetooth підтримує такі: Hands-free, Headset, Object push profile, File transfer profile, Dial-up networking profile, Voice Gateway, A2DP. Версія - 1.1. Пам'ять телефону можна переглядати з ПК. Підтримується передача будь-яких типів файлів, Nokia 6111 можна використовувати як «флешку» (якщо не брати до уваги невеликий обсяг пам'яті). Швидкість запису в пам'ять висока, приблизно 70-80 кб / с.

Швидкість запису в пам'ять висока, приблизно 70-80 кб / с

враження

Апарат залишає приємні в цілому враження. Якби не слабка камера, не найкращий дисплей і відсутність, телефон був би одним з кращих пропозицій. А так Nokia 6111 залишається просто якісним мобільників з якісним рівнем сигналу, гучним динаміком виклику, непоганою функціональністю. Якщо вам не потрібні карти пам'яті і великий дисплей, то цей апарат, ймовірно, вам підходить.

Автор: Руслан Ахметзянов

Дополнительная информация

rss
Карта