З повальним переходом на SSD накопичувачі у багатьох з'явилося занепокоєння про збереження даних. Адже хоч як мене були хороші швидкісні показники останніх, до надійності HDD їм ще далеко. І щоб бути спокійним за всю свою медіатеку варто обзавестися зовнішнім жорстким диском. До нас в офіс якраз потрапили кілька представників оновленої лінійки WD My Passport: звичайний накопичувач My Passport і практично топова версія багатофункціонального бездротового диска My Passport Wireless Pro.
Зовнішній HDD вкрай корисна річ. Думаю, багато хто стикався з проблемою браку місця на внутрішньому накопичувачі при установці чергової гри, або перенесення фотографій з камери. Доводиться морочитися і щось видаляти. Купивши свого часу жорсткий диск, я позбувся від хвилювання за свої дані і необхідності чистити пам'ять на комп'ютері. Всі улюблені фільми і серіали, бібліотеку фотографій та аудiоальбомiв я просто переніс на окремий HDD.
Тепер же, якщо я щось зроблю зі своїм ноутбуком, всі мої дані в цілості й схоронності забекаплени на жорсткому диску. Крім того, через закриття не зовсім легальних сервісів, дивитися фільми на телевізорі стало куди складніше, так що накопичувач і тут у нагоді. Просто скачав купив, скинув на диск і дивися на великому екрані. Кейсів застосування зовнішнього HDD в побуті просто сотні.
My Passport
Почну з більш доступної версії - WD My Passport. Корпус виконаний з приємного на дотик білого пластику незвичайної фактури. Устройствo стильне, так що прибирати зі столу його зовсім не хочеться.
Крім гарного дизайну, розробники подбали і про практичність. Наприклад, на нижній частині вони розташували чотири гумові ніжки для запобігання передачі вібрації на інші поверхні.
Єдине, довжина комплектного кабелю для деяких може стати недоліком. Для власників ноутбуків короткий шнур тільки в плюс - менше проводів на робочому столі. Але, якщо ваш комп'ютер знаходиться під столом (звичайний РС), підключити жорсткий диск буде важко. Допомогти може хіба що USB-хаб.
При першому підключенні ви виявите декілька корисних програм для роботи з My Passport: утиліта для бекапу системи, фірмовий додаток для відстеження стану диска і програма для шифрування даних.
Швидкісні показники двухтеррабайтной моделі наступні: близько 104 Мб / сек на читання і 103 Мб / сек на запис. При копіюванні папки з файлами різного розміру (фото, відео, текст, архіви) середня швидкість становила 95 Мб / сек. Це стандартна швидкість для подібного класу пристроїв.
My Passport Wireless Pro
А тепер поговоримо про більш цікавою версією - My Passport Wireless Pro. Це вже не звичайний накопичувач, це бездротової багатофункціональний жорсткий диск, який оснащений вбудованим акумулятором (до 10 годин автономної роботи). Він навіть може зарядити твій смартфон далеко від джерел живлення!
Корпус жорсткого диска трохи нуднуватий, але зроблений він дуже якісно. Накопичувач виконаний з темно-синього пластика і, як і молодша модель, володіє гумовими ніжками для усунення вібрацій.
My Passport Wireless Pro крупніше, ніж інші моделі, але це виправдано його можливостями. Такий диск стане відмінним пристроєм для мандрівників.
Наприклад, тепер можна робити сотні фотографій і не думати, що пам'ять може закінчитися. Накопичувач оснащений SD-кардрідером, який дозволить перенести всі дані з картки. Нагадаю, що жорсткий диск тут на 2 ТБ, так що можна фотографувати собі на втіху.
Але це далеко не всі його можливості. Пристрій можна використовувати в якості екстреної зарядки для телефону, до нього можна безпосередньо підключатися по Wi-Fi (версії AC) для доступу до даних, My Passport навіть може забекапіть флешку без комп'ютера. Це реально круто.
Швидкість накопичувача при провідному підключенні аналогічна молодшої моделі (105-110 Мб / сек), а ось з Wi-Fi справи йдуть куди цікавіше. Наприклад, можна подконнектіть диск до домашньої мережі і всі пристрої отримають до нього доступ.
Перша настройка My Passport Wireless Pro дуже проста. Для початку включаємо жорсткий диск. Потім в настройках комп'ютера підключаємося до з'явилася мережі My Passport (2.4 GHz або 5 GHz. Після цього ви потрапите на сторінку параметрів, де можна налаштувати копіювання при приєднанні USB-накопичувача, або SD-картки, включити автоматичне оновлення жорсткого диска і підключити його до домашньої Wi-Fi мережі.
Після настройки на екрані з'явиться вся інформація про стан диска і розширений список параметрів. А на самому накопичувачі можна знайти пару корисних програм для роботи з диском.
Крім того, існує мобільний додаток, яке представляє собою файловий менеджер з можливістю зміни базових налаштувань диска.
Так що взаємодіяти з накопичувачем можна практично з будь-якого пристрою. Особисто я з нього Стрім фільми на планшет і залишився задоволений швидкістю передачі.
підсумок
WD My Passport Wireles Pro виявився дуже корисним зовнішнім диском. У нього значно більше можливостей у порівнянні зі звичайними HDD - бездротовий доступ, автономна робота і наявність роз'ємів підключення SD і USB-накопичувачів. Так що такий накопичувач просто мастхев для любителів подорожувати. Але є один маленький нюанс - його вартість становить 300 доларів.
Для тих, хто не готовий віддавати такі гроші за бездротовий жорсткий диск, ідеально підійде молодша модель My Passport. Вона більш доступна (близько 120 доларів) і пропонує такий же обсяг вбудованого накопичувача - 2 ТБ. Купивши його, ви назавжди забудете про проблеми з нестачею пам'яті в домашньому РС. Крім того, на ринку присутні версії з меншим об'ємом пам'яті, які обійдуться значно дешевше.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.