- Основні можливості NextGen Gallery
- Установка NextGen Gallery
- створюємо галерею
- створюємо альбом
- пакетна обробка
- висновок зображень
- Шорткоди NextGen
- Платні версії NextGen
- додатки
- На завершення
NextGen Gallery - без перебільшення, найпопулярніший плагін фотогалереї для WordPress. За підрахунками розробника, з 2007 року плагін був завантажений понад 13 мільйонів разів. Давайте розбиратися в причинах такої високої його популярності.
NextGen Gallery - безсумнівно дуже потужний і функціональний інструмент для завантаження, організації та управління галереями зображень, в якому є всі найнеобхідніші засоби для комфортної роботи. Такі як: пакетна завантаження, імпорт, редагування, обробка, класифікація і багато-багато іншого. У липні 2013 року, незабаром після придбання плагіна компанією Photocrati, вийшов NextGen Gallery 2.0 , Який отримав мажорне оновлення у вигляді повністю переробленого інтерфейсу. З тих пір також доступні і платні версії NextGen Plus і NextGen Pro з розширеним функціоналом. Про них поговоримо нижче.
Основні можливості NextGen Gallery
- Повністю адаптивний дизайн;
- Пакетна завантаження зображень;
- Завантаження зображень по FTP;
- Імпорт ZIP-архівів з зображеннями;
- Автоматичне завантаження і редагування мета-даних фотографій;
- Централізоване і дуже просте управління галереями;
- Пакетна генерація і обробка мініатюр;
- Найпростіший редактор зображень;
- Підтримка і пакетне редагування водяних знаків;
- Організація галерей в альбоми;
- Кілька вбудованих стилів відображення галерей;
- Підтримка настроюється слайд-шоу;
- 4 види настроюються вбудованих лайтбоксів;
- Можливість виведення і форматування окремих зображень;
- Інтеграція в редактор;
- Підтримка шорткодов;
- Повноцінна робота з тегами;
- Створення резервних копій та відновлення фотоматеріалу.
NextGen Gallery протягом багатьох років був і залишається лідером серед плагінів подібного типу. В результаті чого, навколо нього утворилося досить велике співтовариство користувачів і розробників. Які розробили величезну кількість додаткових модулів і розширень для NextGen Gallery.
Я не користувався NextGen Gallery десь з 2010 року. Ніде правди діти, що з часів перших версій він сильно змінився. По-першу чергу, зміни помітні в швидкості його роботи. Якщо раніше плагін з працею «заводився» на віртуальному хостингу, зараз він літає навіть на самих бюджетних тарифах. Інтерфейс так само зазнав серйозних змін, причому в найкращу сторону. Він став набагато зрозуміліше, логічніше, зручніше.
Установка NextGen Gallery
Установка NextGen Gallery нічим не відрізняється від установки будь-яких інших плагінів WordPress. Як завжди, це робиться в консолі управління сайтом. Ніяких додаткових дій для його русифікації проводити не потрібно, він повністю русифікований. Якщо ви використовуєте російську локалізацію WordPress, плагін теж буде російською мовою.
створюємо галерею
У NextGen існує кілька способів створення галерей. Можна створити стандартним чином і завантажити зображення за допомогою власного завантажувача, імпортувати з нативної медіабібліотеки, імпортувати папку, завантажену на сервер по FTP або завантажити ZIP-архів. Ми підемо найпростішим шляхом і скористаємося вбудованим завантажувачем. До речі, він виявився дуже навіть не поганим і досить швидким.
Управління створеними галереями відбувається в однойменному розділі налаштувань плагіна. Там все інтуїтивно зрозуміло і просто. Галереї виводяться звичним для WordPress списком.
створюємо альбом
NextGen дозволяє не тільки створювати галереї, але організовувати їх в альбоми. Що неймовірно зручно при великій кількості фотоматеріалу. Організація відбувається так само в однойменному розділі «Керування альбомами». Управління здійснюється простим вибором потрібного альбому зі списку і перетягування в нього необхідних галерей. Як видно на скріншоті, ми перенесли галереї всіх європейських міст в альбом «Europe».
пакетна обробка
Безсумнівним плюсом NextGen Gallery є досить широкі можливості пакетної обробки і редагування інформації, тегів і мета-даних зображень. Завдяки тому, що всі інформаційні поля відкриваються на одній сторінці, редагувати їх дуже зручно і швидко.
висновок зображень
Варіантів виведення зображень досить багато. Я зупинюся лише на самих, так скажемо, популярних. Найчастіше буває потрібно вивести галерею зображень в запису блогу або на якій-небудь сторінці. Для цього в панелі редактора можна помітити нову кнопку, яка і відкриє доступ до публікації зображень з NextGen Gallery.
У NextGen є кілька різних способів виведення зображень.
При необхідності, можна повністю кастомизировать висновок зображень. Наприклад, виводити не тільки галереї, а й окремі зображення, цілі альбоми або навіть генерувати галереї за тегами.
Зверніть увагу на таби зверху, за допомогою них здійснюється швидкий доступ до управління зображеннями.
На дефолтних настройках ми отримаємо приблизно таку картину.
І це лише один з численних способів інтеграції галерей на сторінки сайту.
Шорткоди NextGen
NextGen також має підтримку великої кількості власних шорткодов. За допомогою яких можна генерувати і виводити динамічні галереї в будь-якому місці вашого сайту.
Приклади використання:
- [nggallery id = 36] - висновок галереї з ID 36;
- [slideshow id = 36] - та ж сама галерея, але у вигляді слайд-шоу;
- [album id = 3 template = compact] - висновок альбому з ID 3 в компактному стилі;
- [album id = 3 template = extend] - висновок того ж альбому з більш детальною інформацією;
- [nggtags album = city, autumn] - генерація динамічної галереї в яку увійдуть усі зображення з тегами «city» та «autumn»;
- [nggallery id = 36 template = caption images = 3] - висновок галереї з ID 36 з назвами фотографій, по 3 фотографії на сторінці;
- [nggallery id = 36 template = carousel images = 6] - висновок тієї ж галереї, але у вигляді каруселі з шести зображень;
- [imagebrowser id = 36 template = exif] - висновок тієї ж галереї з мета-даними фотографій;
- [nggtags gallery = city, autumn] - сортування зображень за тегами;
- [tagcloud] - висновок хмари тегів;
- [singlepic id = 1 w = 256 h = 256 mode = web20] - висновок одиночного зображення в стилі Web 2.0, де w, h - його розміри;
NextGen Gallery має дуже глибоку настройку. Вам не доведеться лізти в код плагіна, щоб змінити, припустимо, вид модальних вікон або розміри мініатюр. У NextGen Gallery налаштовується практично всі. При необхідності його можна повністю кастомизировать і вписати в дизайн практично будь-якого сайту.
Платні версії NextGen
Як вже говорилося вище, у NextGen Gallery доступні 2 платні версії Plus і Pro, за $ 49 і $ 99 відповідно. Відрізняються вони тим, що в першій доступні 8 додаткових адаптивних галерей, повноекранний адаптивний лайтбокс, а також можливості захисту зображень, система коментування та соціального шаринга. Версія Pro включає те ж саме плюс функціонал електронної торгівлі фотографіями. Зрозуміло, в вартість обох версій входить технічна підтримка розробника.
додатки
NextGen Gallery, як і багато інших популярних плагіни-мільйонники має велику кількість різних модулів-додатків, що розширюють його основні можливості. Мабуть, про деякі з них можна згадати.
- WordPress Simple Paypal Shopping Cart - досить простий спосіб перетворити вашу фотогалерею в фотомагазин з оплатою через PayPal;
- NextGEN Gallery Sell Photo - ще один із способів організації на сайті продажу ваших фотографій;
- Thumbnail Gallery (WP NextGEN Gallery Template) - зробить ваші галереї стильними та невпізнанними, доповнивши їх преміальних функціоналом;
- Wall / Grid Gallery (WP NextGEN Gallery Template) - аналогічний попередньому плагін з підтримкою тачскріном і більш ніж 60-ю настройками зовнішнього вигляду;
- Thumbnail Scroller (WP NextGEN Gallery Template) - плагін з тієї ж серії, за допомогою якого можна створювати шикарні адаптивні каруселі;
- PhotoMosaic for WordPress - фотомозаїка для NextGen;
- NextGEN Gallery Fancyboxer - фантастичні лайтбокси для NextGen з 30+ різними настройками;
- Pics Mash Image Rating Tool - система рейтингу зображень;
- Justified Image Grid - один з найбільш продаваних плагінів, за допомогою якого можна зробити галереї унікальними і більш привабливими;
- RoyalSlider - шикарний адаптивний слайдер контенту з підтримкою тачскріном, оптимізований на роботу з NextGen;
- Social Gallery WordPress Photo Viewer Plugin - інтеграція соціального функціоналу Facebook в галерею;
- Pinterest Lightbox - інтеграція Pinterest в галерею.
Ви можете самостійно знайти безкоштовні додатки для NextGen Gallery в офіційному репозиторії WordPress . Рекомендую також подивитися і преміум-плагіни для NextGen . Їх не так багато, але вони дуже цікаві. Також можна подивитися готові преміум-шаблони з підтримкою NextGen . На сьогоднішній день їх дуже мало, але все попереду, я думаю. Втім, NextGen Gallery не має ніяких особливих вимог до WordPress тем і повинен працювати на будь-який з них.
На завершення
Як видно, NextGen Gallery дуже функціональний плагін, який перетворить ваш WordPress в потужний фотокомбайн зі зручною системою управління фотоконтентом. Плагін ідеально підійде для фотосайтів, фотоблогів, фотогалерей, різних фотовиставок, персональних сайтів фотографів. Іншими словами, для сайтів, де основним публікуються контентом є фотографії. Для всіх інших же сайтів, функціонал NextGen можливо буде просто непотрібним баластом.