Огляд програми EQ Calculator (S60 3rd)

  1. арифметичний режим
  2. математичні функції
  3. Загальний вигляд
  4. Плюси, недоліки, висновки

Платформа: S60 3rd Edition Категорія: Організатор / Калькулятори і т.д. Назва: EQ Calculator (1.00) Розробник: EQ Soft ( eq-soft.org ) Поширення: Безкоштовно Примітки: Підпис не потрібно ... На диску: 52 Кб У пам'яті: 87 Кб

«EQ Calculator» - програма, написана як заміна стандартному (вбудованому) калькулятору. Вона володіє б про льшим, ніж остання, можливостями і простіше в управлінні, тому що кожній дії відповідає окрема клавіша. Свого оформлення програма не має, зовнішній вигляд повністю залежить від обраної теми оформлення.


арифметичний режим

В цьому режимі - четирестандартние операції. Знаків вміщується - 15, більшого калькулятор не подужає (це в будь-якому випадку, більше, ніж 8 знаків в стандартному). Плаваючу кому програма не розуміє, так що при виконанні операцій із занадто великими числами допустимо поява напису «ERROR» (помилка) замість результату.

Журнал обчислень не ведеться, і це не дуже добре, якщо включати калькулятор не для того, щоб виконати одну або дві дії. Як операнди - десяткові числа. Немає підтримки занесення результату в пам'ять.


математичні функції

Функціональні клавіші з'являться замість цифрових, якщо натиснути клавішу «Підйом» (зелена трубка). Викликається цей режим для того, щоб застосувати одну з функцій списку. Оскільки підтримки роботи з дужками немає, то і затримуватися в цьому режимі особливо нема чого. Функціонально - приблизно половина математичних функцій, наявних в інженерному варіанті вбудованого калькулятора в Windows на ПК. З призначенням функцій, в принципі, все ясно з позначень, пояснимо тільки одну функцію: «x root» означає «корінь ступеня Y з X».

Перемикання режимів «RAD / DEG» (радіани / градуси) здійснюється за допомогою опальної останнім часом клавіші «Олівець». Зрозуміло, це призводить до того, що на апаратах, позбавлених цієї клавіші, синус, скажімо, 60 градусів порахувати безпосередньо не вдасться, так як за замовчуванням включені радіани.

Немає можливості попрацювати з підрахунком відсотків. В принципі, в стандартному варіанті непоганий відсотковий калькулятор, а й в ньому відсутня функція підрахунку процентного відношення A до B.


Загальний вигляд

Свого оформлення програма не має, як уже говорилося, і підлаштовується під конкретну тему оформлення. У цьому є якийсь мінус, знову ж таки: теми бувають вельми невідповідні - в естетичному плані. Наприклад, в деяких темах некрасиво промальовувалися рамки кнопок - тільки зверху і знизу. Відмова від своїх елементів завжди зменшує розмір програми в пам'яті, і збільшує залежність від уміння автора теми оформлення.

Є більш виразна претензія: однаковий для всіх смартфонів метод розміщення елементів управління на дисплеї призводить до того, що прийнятно програма виглядає не скрізь. Наприклад, на 5500 все точно занадто дрібно, то ж при повороті дисплея на N82. Проміжки між кнопками на дисплеї, а особливо бічні відступи - занадто великі, через них все дрібніє, а користі від них небагато.

:: «EQ Calculator» v1.00 на Nokia E61



:: «EQ Calculator» v1.00 на Nokia N82 Landscape



:: «EQ Calculator» v1.00 на Nokia 5500


Цілком даремно не позначено ніде, якими клавішами управляються режими «Func» і «RAD / DEG». По-перше, доводиться натискати на все підряд, намагаючись знайти потрібну кнопку; і якщо «Підйом» (зелена трубка) - ще більш-менш очевидний варіант, то натиснути на олівець для перемикання градуси / радіани ... А, крім того, на останніх моделях немає клавіші «Олівець», з усіма наслідками, що випливають, про що і говорилося вище. А по-друге, заважає ще те, що вони безумовно переплутані місцями: клавіша «Підйом» у всіх апаратів зліва, а кнопка «Олівець» - у половини апаратів справа. Кнопки розташовані діаметрально протилежно. Тому: малюнки до цих кнопок не завадили б.


Плюси, недоліки, висновки

Є неприємність: після виконання операції необхідно робити скидання, якщо не збираєтеся наступний введення використовувати в якості операнда для результату, тому що в противному випадку при виборі дії значення в поле введення буде скидатися в «0». Інших виразних недоробок, крім вже описаних, виявлено не було. В цілому програма цікава хоча б тим, що пропонує зручну систему управління без біганини курсором по дисплею, і до цього - додатковий набір математичних функцій. Але до чогось серйозного, звичайно, не дотягує, втім, і не прагне: не ті цілі. Якщо хочете «науки», слід користуватися чимось на кшталт інженерного калькулятора Best Calc .

Програма протестована на Nokia 5500, E50, E61 і N82.


[ на головну сторінку каталогу оглядів програм для моб. пристроїв ]

Дополнительная информация

rss
Карта