Округлення страхових внесків: про «копійчаних» недоїмки

  1. Джерело - 212-ФЗ
  2. Недоїмка! Звідки?
  3. Чекаємо-с

Здавалося б, ви - зразковий платник внесків, все перерахування робите в термін, здаєте всю звітність вчасно і відповідно до законодавства Здавалося б, ви - зразковий платник внесків, все перерахування робите в термін, здаєте всю звітність вчасно і відповідно до законодавства. І ось на вашу поштову скриньку приходить «лист щастя», за яким вас звинувачують у виникненні недоїмки по страхових внесках. Причому на копійчані суми!

Як і звідки вони взялися? Всьому виною округлення страхових внесків, яка встановлена ​​законом. Що ж робити, де шукати правду?

Джерело - 212-ФЗ

Витоки такого маразматичного марення криються в відмінно знайомому вам законі від 24.07.2009г. №212-ФЗ «Про страхові внески до Пенсійного фонду Російської Федерації, Фонд соціального страхування Російської Федерації, Федеральний фонд обов'язкового медичного страхування».

У ч.7 ст.15 закону говориться, що сума страхових внесків, яка повинна перераховуватися в позабюджетні фонди, сплачується в повних рублях. Суми менше 50 копійок відкидаються, а 50 копійок і більше округлюються до повного рубля.

Тому в звітності за формою РСВ-1 (затв. Наказом Міністерства охорони здоров'я від 15.03.2012г. №232н) ви також показуєте сплачені внески в повних рублях (рядок 140 розділу 1 форми РСВ-1).

У тій же звітності ви показуєте суми нарахованих внесків в рублях і копійках (рядок 130). Тому при перевищенні нарахованої суми над сплаченої за той же період виникає «недоїмка» - позитивна величина залишку внесків, яка повинна бути сплачена.

Недоїмка! Звідки?

Що таке недоїмка по закону №212-ФЗ? Відповідь в п.9 ст.2 - це сума внесків, які не сплачені в строк, встановлений законом. Виходить, що нещасні недоплачені копійки - це і є недоїмка.

В результаті органи ПФР і ФСС виставляють вимоги про сплату недоїмки. І без різниці, що вони утворилися в результаті вимог округляти показники. Виходить, що законодавством свідомо створюються такі умови, при яких порушення неминучі.

Доходить до абсурду - на копійчані суми підприємствам надсилають вимоги про їх сплату.

Чекаємо-с

Мінпраці і соціального захисту нарешті занепокоїв цей факт. Що тут зіграло велику роль - стурбованість порушенням прав страхувальників або додатковими витратами на розсилку абсурдних вимог історія замовчує.

Однак Мінпраці та соціального захисту видало лист від 14.02.2013г. №17-4 / 264, в якому розсилка вимог по недоплаченої копійкам визнана неправомірною.

Тепер ви знаєте, чим відповідати на нарахування «копійчаних» недоїмок підрозділами ПФР і ФСС на вашу адресу.

Хороша новина: ведеться робота над внесенням змін до закону 212-ФЗ. Очікується, що з 2014 року страхувальники будуть сплачувати внески в рублях і копійках, тобто саме ту суму, яка вказується в розрахунках. І тоді округлення страхових внесків більше не буде потрібно.

Щодо заповнення розділу 2 РСВ-1 читайте тут . А про розподіл 1 форми РСВ-1 дивіться тут .

А як платите внески ви? З копійками чи без? Поділіться, будь ласка, в коментарях!

Звідки?
Як і звідки вони взялися?
Що ж робити, де шукати правду?
Звідки?
Що таке недоїмка по закону №212-ФЗ?
А як платите внески ви?
З копійками чи без?

Дополнительная информация

rss
Карта