Онлайн перекладач Гугл російською мовою. Користуйтеся безкоштовно!

Вітаю тебе, марафонець MarketSamurai . Для багатьох існує перешкода роботи в англомовному сегменті Інтернету - це англійська мова. Безсумнівно, відмінне знання англійської плідно позначається на результатах в буржунете, однак для тих, хто зовсім не знає мови або знайомий з ним тільки в рамках шкільної програми існує вихід - це онлайн перекладачі. Розглянемо один з найпопулярніших з них - Google Translate.

Гугл Перекладач онлайн - система машинного перекладу, реалізована у вигляді веб-сервісу. Цей сервіс широко використовується для перекладу іноземних сайтів, але набагато менш відомі його інші чудові функції, такі як:

  • переклад тексту;
  • переклад файлу цілком;
  • переклад текстів на сайті;
  • можливість введення тексту голосом;
  • синтезатор мови, що дозволяє прослуховувати як введений текст, так і його переклад;
  • віртуальна клавіатура;
  • транслітерація;
  • приклади слововживання.

Розглянемо ці функції докладніше.

завантажуємо браузер Хром , Гугл перекладач російською мовою знаходиться за адресою http://translate.google.ru. Його основне вікно містить поле для введення тексту на мові, з якого потрібно перевести і місце, де буде з'являтися переклад. Ця функція зручна для перекладу невеликих шматків тексту, наприклад, скопійований з сайту або з документа цитати. Розглянемо, як працює російсько-англійський перекладач.

Вітаю тебе,   марафонець MarketSamurai

Скріншот 1. Прямий переклад тексту

Як видно з наведеного прикладу, якість перекладу достатню, щоб зрозуміти загальний зміст тексту, але явно не годиться для використання в серйозних цілях. Безкоштовні Перекладач Google не сприймає російський пасивний стан, пропускає заперечення, змінюючи, таким чином, сенс пропозиції на протилежний і дуже вільно звертається з по батькові.

Введення тексту руками або за допомогою copy-paste лише один з багатьох методів. Для не мають локалізованої клавіатури Google пропонує віртуальну, яка не настільки швидка, але вирішує проблему введення невеликих текстів.

Для не мають локалізованої клавіатури Google пропонує віртуальну, яка не настільки швидка, але вирішує проблему введення невеликих текстів

Скріншот 2. Віртуальна клавіатура Google

Для пристроїв, оснащених сенсорним екраном, наприклад, планшетів, передбачений рукописний ввід. Кирилиця розпізнається цілком якісно і, крім того, система забезпечена словником, який допомагає вірному розпізнаванню цілих слів.

Скріншот 3. Рукописний ввід

Будь-який з 3 способів введення вибирається кнопкою з списком, що випадає, розташованої в лівому нижньому кутку поля введення.

Але для найбільш дивного способу передбачений окремий значок у вигляді мікрофона. Так, це голосове введення Google перекладача. «Дивним» я назвав його через високої якості розпізнавання мови. Його цілком достатньо, щоб вести прості голосові замітки. Але вимовляти слова потрібно чітко.

Але вимовляти слова потрібно чітко

Скріншот 4. Голосовий введення

Для перекладу документа цілком служить посилання «перекладіть документ». Натиснувши на неї, ви зможете за допомогою стандартного діалогу відкриття файлу вказати документ на своєму комп'ютері, який потрібно перевести.

Потім потрібно вказати напрямок перекладу і натиснути кнопку «перевести». Перекладений текст з'явиться на новій сторінці.

Перекладений текст з'явиться на новій сторінці

Скріншот 5. Переклад документа цілком

Підтримується близько 70 мов. Спробуємо для тестування перевірити, як працює російсько-німецький перекладач.

Скріншот 6. Російсько німецький перекладач онлайн

Результат російсько-німецького перекладу за структурою схожий з російсько-англійським. За даними Вікіпедії переклад проводиться через англійську мову, і, судячи з нашого невеликого тесту це так і є. Тому якість перекладу на інші мови через подвійне перекладу в загальному випадку буде трохи нижче, ніж на англійську.

Скріншот 7. Переклад на німецьку мову

Для перекладу сторінки сайту досить просто «кинути» посилання у вікно перекладача. Можна вказати URL сторінки в поле введення тексту, а в поле результату натиснути на готову посилання з перекладом.

Скріншот 8. Переклад сторінки сайту

Як ми можемо бачити на скріншоті, переводяться тільки тексти на сайті, але не контент, що вставляється за допомогою скриптів або фреймів.

Скріншот 9. Результат перекладу сторінки сайту

Згадаємо ще 2 функції перекладача: транслітерація і приклади слововживання. Суть першої ясна - під текстом російською мовою виводиться той же текст, написаний латиницею.

Друга функція набагато цікавіше. Вона дозволяє побачити реальні приклади вживання слів на іноземній мові. Це дає великі можливості як по редагуванню перекладеного тексту і доведення його до літературної досконалості, так і для вивчення мови.

Це дає великі можливості як по редагуванню перекладеного тексту і доведення його до літературної досконалості, так і для вивчення мови

Скріншот 10. Функція «Приклади використання слова»

Остання функція, яку ми розглянемо в цій статті - озвучування тексту. Озвучити можна як оригінальний текст, так і переклад. Для цього під відповідними полями є значок гучномовця.

Движок синтезу мови, що використовується в Google Translate в цілому непоганий. Хоча зрозуміти, що голос штучний, не є проблемою, але текст читається гладко, немає того дратівної відчуття чужості, неприємності, яке властиво іншим синтезаторів. Особливо якісно озвучуються англійські тексти, так що Гугл Транслейт з озвученням можна використовувати навіть для тренування вимови.

Отже, ми завершили знайомство з онлайн перекладом тексту на російську мову. Як видно з опису, нічого складного в цьому немає. Тепер ви можете сміливо пробувати свої сили в англомовному сегменті Інтернету. Побачимося в топі Google!

Дополнительная информация

rss
Карта