- Існуючі онлайн антивіруси
- Безкоштовний сервіс перевірки файлів на віруси "Титан"
- Плюси онлайн антивіруса "Титан"
- Мінуси онлайн антивіруса "Титан"
Кількість нових вірусів збільшується з кожним роком, середовищем для їх ефективного поширення стала мережа Інтернет. Тому в останні роки стали з'являтися і набирати популярність онлайн сервіси для перевірки файлів на віруси.
Існуючі онлайн антивіруси
В даний час існують безкоштовні сервіси, за допомогою яких будь-який користувач мережі Інтернет може перевірити свій файл онлайн. Такі сервіси є у більшості великих компаній, що займаються розробкою антивірусного програмного забезпечення, таких як Антивірус Касперського (Kaspersky VirusDesk), Доктор Веб ( Dr.Web Online ), ESET (ESET Online Scanner), Panda (Panda ActiveScan), F-Secure (Online Scanner) і ін.
З'явилися і сервіси, за допомогою яких можна перевірити файл на віруси одночасно декількома антивірусами. Найвідомішим і популярним на сьогоднішній день є безкоштовний сервіс від компанії Google - проект "VirusTotal", за допомогою якого можна проводити перевірку файлів 53 антивірусами, бази яких регулярно оновлюються.
Сервіс VirusTotal - це велика площадка, яка будь-якому користувачеві дозволяє безкоштовно перевірити файл і отримати вичерпний звіт, що містить саму об'єктивну оцінку його небезпеки, крім того вона допомагає антивірусним компаніям удосконалювати свої бази сигнатур. Але, одночасно, це і непоганий майданчик тестування.
Кожен день на цей сервіс завантажують близько 800.000 нових файлів, в середньому в 300 000 з них хоча б один антивірус виявляє шкідливе програмне забезпечення. Залишається порядку 500.000 файлів на добу, заражені вони чи ні невідомо, так як антивіруси здатні виявляти лише відомі та вивчені віруси (заражені файли), для яких вже є сигнатури.
Перевірити таку кількість файлів "вручну" - неможливо. Навіть якщо ви візьмете 10.000 експертів, то кожен повинен аналізувати за робочий день 50 файлів.
Виходить, що якщо файл з вірусом пройшов перевірку на сервісі VirusTotal і не один антивірус не зміг його знайти, то ми маємо новий вірус, який гарантовано не може бути виявлений.
Недоліки існуючих онлайн антивірусів
Антивірус має працювати швидко і не заважати користувачеві, тому основний спосіб пошуку заражених файлів у всіх сучасних антивирусах - сигнатурний. В онлайн антивирусах він де факто є єдиним.
Антивірусні компанії безперервно поповнюють базу сигнатур ( "цифрових відбитків" вірусів), додають туди інформацію про вже відомих заражених файлах, які були вивчені їх аналітиками.
Мінусом такого підходу є те, що він захищає тільки від відомих і вивчених вірусів (заражених файлів). А популярність до них приходить тільки після грандіозного шуму, коли стає відомо, що віруси вже зробили свою справу.
Така ситуація не вигідна антивірусним компаніям, і ті пропонують користувачам все нові і нові методи виявлення невідомих вірусів. У подібних підходів є два мінуси.
По-перше, нові методи, як правило, дають не точний, а імовірнісний результат (який не гарантує виявлення).
А по-друге, антивірус може виявити невідомий заражений файл тільки якщо програма всередині нього запуститься і проявить себе. Очевидно, що це небезпечно, і буде працювати тільки там, де є потрібна програма з уразливістю.
Таким чином, сучасні антивіруси можуть захистити тільки від відомих заражених файлів. В мережі Інтернет, та й у вас на комп'ютері можуть бути сотні невідомих заражених файлів.
При цьому ви будете відчувати себе в безпеці, копіювати такі заражені файли на флешку, завантажувати в хмару , Відправляти друзям і колегам по електронній пошті і не здогадуватися, що ваш "документ" всередині себе несе справжній вірус, здатний вкрасти файли з комп'ютера і отримати доступ до банківських вкладів і поштовим паролів!
Безкоштовний сервіс перевірки файлів на віруси "Титан"
Сьогодні ми розглянемо безкоштовний сервіс перевірки файлів на віруси "Титан", здатний, на відміну від більшості онлайн антивірусів, виявляти невідомі (0-day) віруси, а також експлойти і шкідливі програми. При цьому він також знаходить і відомі віруси (для яких вже є сигнатури).
Даний онлайн антивірус дозволяє абсолютно безкоштовно перевірити на віруси файли будь-якого формату розміром від 100 байт до 50 Мбайт.
Для перевірки файлу немає необхідності нічого завантажувати і встановлювати.
Все що потрібно це:
1. Відкрити в браузері сервіс перевірки файлів "Титан" https://titan.stel.ru
2. Перейти в розділ "Перевірити файл".
3. Натиснути на поле "Натисніть, щоб вибрати файли".
4. На екрані з'явиться стандартне вікно, в якому потрібно вибрати файли для перевірки на віруси.
5. Натиснути кнопку "Відправити на перевірку".
6. Дочекатися закінчення перевірки вибраних файлів.
Якщо в файлі не буде виявлено вірусів, то результат перевірки буде виглядати так:
Вікно з результатом можна розгорнути, щоб побачити детальний звіт перевірки файлу:
Якщо файл містить віруси, результат перевірки буде виглядати так:
і звіт провекрі:
Даний сервіс з'явився недавно і на поточний момент він ефективно виявляє невідомі віруси тільки для операційної системи MicrosoftWindows.
Плюси онлайн антивіруса "Титан"
Аналіз в "Титані" побудований на унікальних алгоритмах, розроблених спеціально для захисту від нових, ще невідомих (0-day) експлойтів і шкідливих програм. Вони не вимагають знання сигнатур і їх поновлення. При цьому дають однозначну відповідь, заражений файл чи ні.
Він непогано справляється з перевіркою більшості сучасних архівів (RAR, ZIP, ARJ, LHZ, GZ, 7Z, CAB, ISO, TAR, MSI та ін.).
Як і будь-який онлайн антивірус він не здатний перевірити файл, який зашифрований або захищений паролем. Так як перевірка таких файлів можлива тільки під час їх відкриття, після введення пароля.
Мінуси онлайн антивіруса "Титан"
Мінусом даного сервісу є те, що він не здатний виконувати перевірку здійсненних файлів (EXE, DLLі т.п.). Використовувати його доцільно тільки для перевірки нездійсненних файлів:
поштових форматів і вкладень EML, TNEF, документів CHM (Microsoft Сompiled HTML Help), RTF (Microsoft Rich Text Format), DOC, DOCX, DOCM, XLS, XLSX, PPT, PPTX (офісних програм Microsoft Office версій XP - 2016), PDF (програм Adobe Acrobat Reader версій VI - DC), зображень (JPEG, PNG, GIF, TIFF, BMP і ін.), аудіо- та відео- файлів (MP3, WAV, FLAC, MIDI, AVI, MPEG, MKV, MP4 і ін.) і т.п.
висновок
У висновку хочеться відзначити, що даний сервіс є повністю Російської розробкою, створеної фахівцями компанії ТОВ "Стел - Комп'ютерні Системи", яка c 2013 року займається дослідженнями і розробками в області захисту інформації.