Opera Mini на комп'ютері для економії трафіку

Користувачі мобільних пристроїв знайомі з Opera Mini і більшість використовує його як самий зручний і швидкий браузер

Користувачі мобільних пристроїв знайомі з Opera Mini і більшість використовує його як самий зручний і швидкий браузер. Використання мобільної версії популярного браузера від норвезьких розробників на персональному комп'ютері може бути виправдано тільки в тому випадку, коли має значення обсяг витрачається трафіку. В іншому випадку можна працювати в останній версії Opera c включеним режимом Turbo або в будь-якому іншому браузері. Щоб запустити Opera Mini на комп'ютері, потрібно лише трохи часу.

Обидві версії Opera пропускають всі файли сторінки через власний проксі-сервер і стискають дані, які повертаються користувачу. Opera Turbo, наприклад, стискає малюнки з високим ступенем стиснення, а flash-ролики замінює на скріншоти. Це дозволяє знизити витрати трафіку на 30-60%.

Opera Mini, в свою чергу, перетворює html-сторінки в власний формат опери obml. Такий підхід дозволяє стиснути дані до 90%, при цьому сторінка на мобільному пристрої відображається практично так само, як вона виглядала б на комп'ютері. При тому, що обидві технології дуже схожі, Opera Mini все-таки витрачає трафік економніше. Тому саме мобільну версію краще використовувати у випадках, коли вихід в Інтернет здійснюється з комп'ютера через GPRS / EDGE канали.

Отже, для початку нам потрібно завантажити декілька файлів, після чого можна приступати до їх встановлення та налаштування.
1. Java Runtime Environment / JRE / (Розмір близько 20Мб). Викачуємо тільки в тому випадку, якщо Java не встановлена ​​на комп'ютері. Перевірити це можна, зайшовши в папку Program Files. Якщо в ній є непорожній папка з назвою Java, а в ній присутні файли, що починаються з абревіатури jre, установка не потрібно.
2. Microemulator (Розмір близько 1.5 Мб). Завантажуємо і розпаковуємо емулятор в корені диска, на якому встановлена ​​Windows (за замовчуванням C).
3. Opera Mini (JAR) і Opera Mini (JAD) . Файли Опери з розширенням JAR і JAD копіюємо в папку з емулятором (за замовчуванням це C: microemulator-2.0.3apps).
4. ярлик для запуску Microemulator. Після закачування зберігаємо на Робочому столі.

Тепер займемося установкою додатків. В першу чергу ставимо Java Runtime Environment (якщо в цьому є необхідність). Потім подвійним кліком по ярлику запускаємо Microemulator.

Заходимо в меню Options - Select Device - Add - папка з вашим microemulator - Devices - microemu-device-resizable.jar. Виділяємо файл і тиснемо кнопку [Set as default].

Тепер ми можемо розгорнути вікно емулятора на весь екран, натиснувши на кнопку [Resize].

Підключаємося до інтернету попередньо переконавшись, що стоїть прапорець MIDlet Network access в меню Options. Бажано перевірити, щоб в брандмауері також був дозволений доступ мидлетов до мережі.

Залишається тільки вибрати в списку Opera Mini (знаходиться під пунктом Launcher) і запустити браузер подвійним кліком.

В Opera Mini можна налаштувати ще кілька параметрів для підвищення зручності її використання. Проходимо через меню Інструменти - Параметри і прибираємо прапорець Мобільний вигляд. Це дозволить нам бачити html-сторінки в звичайному режимі, а не в стислому, як на мобільному пристрої.

Якість зображень бажано вибрати як Середнє. Низька якість робить картинки зовсім вже нечіткими, а економія трафіку не набагато краще.

Замість софт-клавіш у вікні введення тексту [Menu, OK], можна використовувати клавіші F1 і F2.

Розглянутий спосіб веб-серфінгу на комп'ютері в Opera Mini має ряд недоліків. JavaScript працюють в обмеженому режимі, відсутній Flash, незручний введення тексту. Крім цього нерідко наш комп'ютер визначається сайтами як мобільний пристрій, внаслідок чого ми бачимо мобільну версію сайту. В цьому випадку доведеться переходити на відповідне посилання.

Для вставки скопійованого тексту в поля введення в браузері можна використовувати наступний прийом. Копіюємо текст в будь-якому текстовому редакторі (наприклад, адреса сайту та ін.) І пару секунд тримаємо натиснутою праву кнопку миші. У контекстному меню вибираємо пункт Повноекранне редагування. Потім вставляємо текст з буфера і тиснемо клавішу F2.

Потім вставляємо текст з буфера і тиснемо клавішу F2

Перегляд на комп'ютері obml-сторінок, збережених в Opera Mini на мобільному телефоні

Попутно згадаємо ще один момент, який стосується Opera Mini. Це питання перегляду сторінок, збережених на телефоні в браузері. Як відомо, Opera на мобільному пристрої зберігає завантажені веб-сторінки у власному форматі OBML. Переглянути їх на комп'ютері звичайної Оперою неможливо. А ось розглянутий спосіб з емуляцією браузера цілком підходить.

Відразу попередимо про те, що Opera Mini 5 не відчиняє імпортовані сторінки з іншого телефону або ПК. З цієї причини необхідно використовувати версію не вище 4.2.

Отже, збережені на телефоні сторінки зберігаємо в папку C: microemulator-2.0.3. Завантажуємо і запускаємо Opera Mini версії 4.2, копіюємо JAD і JAR файли в папку C: microemulator-2.0.3apps, відкриваємо в Microemulator меню File - Open JAD File ... і вибираємо файл mini42.jad.

Запускаємо Opera Mini, встановлюємо і виконуємо настройку шрифтів. Шрифт повинен бути таким же, яким він налаштований на мобільному телефоні. Після цього заходимо в меню Опери і вибираємо Інструменти - Зберегти. стр. Як шлях збереження сторінки вказуємо C: microemulator-2.0.3, куди ми раніше скопіювали збережені на мобільному сторінки.

Переходимо на стартову сторінку Opera Mini і в кінці списку бачимо новий розділ Зберегти. стр. Тут наведені сторінки перенесені з телефону. Щоб переглянути obml-сторінку на комп'ютері, досить тепер вибрати її в цьому списку.

Щоб переглянути obml-сторінку на комп'ютері, досить тепер вибрати її в цьому списку

Дополнительная информация

rss
Карта