Дата 5 лютого 2016 | Переглядів: 7 568
Для лову хижої риби на м'які, силіконові приманки використовують різноманітні монтажі. Звичайно, найпопулярніший - звичайний джиг. Це або джиг-головка, або шарнірна зчіпка грузила з гачком. Але, популярний, не означає єдиний. Зокрема, є така цікава оснащення, як дроп-шот. Я неодноразово торкався теми дроп-шота в різних статтях на блозі. Але, сьогодні настав час для більш ґрунтовного і спеціалізованого розбору цієї оснастки. Так що, зараз я коротко розкажу вам, навіщо взагалі використовується оснащення дроп-шот, чим і коли вона перевершує інші монтажі силіконових приманок, і, власне, розповім, як зробити дроп-шот своїми руками, як зв'язати, як виконати монтаж, що для цього використовується.
Отже, монтаж дроп-шот - це одна з так званих рознесених оснасток. Тобто гачок з силіконовою приманкою і грузило - знаходяться в різних точках снасті. Все, при цьому, в'яжеться на одній лінії, це може бути просто основна волосінь або шнур, може бути основна волосінь до приманки, а далі поводок. Не суть. У будь-якому випадку - все на одній лінії, без якихось відгалужень, відвідних повідків. Так що, оснащення, хоч і більш складна, ніж просто джиг, але, за сумою - досить проста.
Також, слід врахувати, що роль грузила може грати і джиг-головка з другої приманкою. Виходить звичайна оснащення, поєднана з дроп-шот.
Для чого нам дроп-шот? Хіба не можна завжди і скрізь ловити просто на джиг з джиг-головкою або шарнірним монтажем?
Відповідь проста. Можна і на руках ходити, і шкарпетки одягати на черевики ... Бувають ситуації, коли дроп-шот краще, ефективніше і уловистее. Про цих ситуаціях, як я це бачу - зараз розповім.
Припустимо, ловля йде з крутого берега або з човна. Протягом досить сильне. Глибина пристойна. Щоб обловить придонний шар, нам треба використовувати важкий джиг. Важкий джиг має на увазі застосування і досить великих, добре гармонують з ним приманок. А риба, припустимо, не хоче велику гуму, а вважає за краще узкотелие віброхвостікі або складаючи розміром не більше 3 ". Тут нам на допомогу прийде дроп-шот. Ми ставимо досить важкий грузик на кінець оснащення і прекрасно контролюємо їм дно. А ловимо спокійно на скільки завгодно невеликий силікон, хоч на 5 см, хоч на 6-7см. І не думаємо, що важка джиг-головка зіпсує нам гру приманки.
Ще приклад. Риба стоїть під крутий бровкою, зваленням і на крутому схилі. Звичайним джигом складно повноцінно обловить таке місце. Приманка швидко скочується зі схилу вниз, за лічені секунди пролітаючи повз хижака. Правильно налаштований дроп-шот дозволяє нам скільки завгодно довго помахувати акуратною дрібної сіліконкой перед носом риби, поки та не псіханет і не клюне.
Буває, що на дні водойми є коряжник. Причому, припустимо, корчі лежать на самому дні, що не підносячись над грунтом вище 1.5м. Ми просто налаштовуємо дроп-шот, встановивши гачок з приманкою в 2м вище грузила. Таким чином, ми сильно знижуємо ризик зачепа і оснащення дроп-шот спрацьовує, як зачіпляється. Обтічний вантаж, у вигляді круглої свинцевої палички із закругленими кінцями вкрай рідко заклинює, захльостується за корчі. У той час, як м'яка приманка на гачку, нехай навіть офсетному - засяде на раз!
Ось, як мінімум, три ситуації, коли дроп-шот показує себе з найкращого боку і перевершує звичайний монтаж силікону. Можливо, є й інші. Запропонуйте в коментарях свої варіанти умов, коли дроп-шот буде доречний.
Тепер, про те, як зробити дроп-шот, як здійснюється монтаж.
До складу оснащення дроп-шот входять: гачок, грузило, основна волосінь, поводок (не завжди), приманка.
Основна волосінь може бути монофильной, досить міцною. Але, краще шнур, як нерозтяжної, більш чутливий і міцний.
Грузило для дроп-шота може використовуватися будь-який, хоч джиглголівку. Але, найбільш зачіпляється - спеціальні, довгасті, обтічної форми, з вбудованим протизакручувач.
Буває, просто прив'язують грузило на кінці волосіні наглухо. Але, є варіант і зі спеціальною петелькою. У неї заводять, заклинивают кінець товстого флюорокарбоновую повідця, що є вставкою між гачком і грузилом. І, в разі зацепа грузилом, від'єднується, втрачається вантаж, а приманка з гачком залишаються в цілості. Але, така ідея не всім подобається. Мені, в тому числі. Я в'яжу наглухо і борюся за вантаж до останнього, сподіваючись на міцність шнура .
Гачки можуть використовуватися для дроп-шота вельми різноманітні. Існують і спеціальні гачки, і можна для цього завдання пристосувати звичайний одинарний або офсетний гачок.
Деякі гачки кріпляться спеціальними зажимами, що дозволяють переміщати їх по волосіні. Інші - прив'язуються.
Ось, наприклад, найпростіший і оптимальний, на мій погляд, вузол для прив'язки дроп-шот гачка.
Що стосується приманок для дроп-шота. Переважно, це сучасний їстівний силікон. Оптимальні форми - це твістери з довгим тілом, складаючи, великі і товсті черви з силікону. Можна використовувати і віброхвости з вузьким тілом, і раків. Але, як мені бачиться, краще за все різні складаючи, пасивні приманки в формі рибок з тоненьким або роздвоєним хвостиком.
Найчастіше, для дроп-шота використовують приманки з плаваючого матеріалу. Їх намагаються не перевантажувати занадто потужними гачками. Тоді, приманка зависає в товщі, і грати їй можна ще більш мляво і довго. А це, як відомо, здатне розворушити самого пасивного хижака.
Насаджувати силікон на гачок оснащення дроп-шот можна різними способами.
Це і за принципом незацепляйки на відповідний офсетний гачок.
І, буквально за край приманки на одинарний гачок.
І класичним способом.
Ну що, залишається вибрати правильну точку. Закинути дроп-шот. Граєтесь сіліконкой і успішно ловити окунів і судаків.
Для чого нам дроп-шот?Хіба не можна завжди і скрізь ловити просто на джиг з джиг-головкою або шарнірним монтажем?