Основні способи монетизації сайту - контекстна і банерна реклама

  1. Контекстна реклама - принцип роботи та рівень доходу.
  2. РСЯ, Бігун і Google AdSense - відмінності і особливості. Що вибрати?
  3. Банерна реклама - принцип роботи та рівень дохода.Біржа банерної реклами - RotaBan

Привіт, шановні читачі блогу MonetaVInternete.ru ! Продовжуємо рубрику про заробіток на своєму сайті. У минулій статті я описав все можливе (а може і не все) способи монетизації сайту. Прийшов час розповісти про найприбутковіший вид збагачення на своєму сайті - реклама. А саме в цій статті я розповім про два види реклами - банерна та контекстна. Обидві можуть принести істотний дохід при правильному підході, все знову ж таки залежить тільки від вас.

контекстна

У статті про заробіток на сайті з нуля я вже дав невелику характеристику контекстній рекламі і принципу заробітку на банерах. Зараз розповім все докладніше. Прикладами будуть служити найпопулярніші компанії контекстної реклами - Рекламна Мережа Яндекса (РМЯ), Бігун (компанія, що належить пошуковій системі Рамблер) і Google AdSense (належить, відповідно, Googl'у). Також мова піде про найпершою і якісної на сьогоднішній день біржі банерної реклами - RotaBan , Посилання на сайт ви можете побачити в правій частині блогу. Чесно зізнаюся, крім RotaBan'а бірж саме банерної реклами я ще не зустрічав.

Контекстна реклама - принцип роботи та рівень доходу.


Контекстна реклама

- реклама, відповідна змістом інтернет-ресурсу (сторінки), на якій вона розташована. З появою нових технологій в сфері пошукових систем, контекстна реклама придбала трохи інший зміст. Тепер же це реклама, яка ґрунтується ще й на перевагах самого користувача, а також його місце знаходження. Перед тим як показати користувачеві блок з рекламою, система збирає інформацію про його останніх відвідинах інтернет-сторінок, пошукових запитів та місці, де він зараз перебуває. Тому ви часто можете зустріти оголошення, які мають відношення до вашого міста чи області. Також, якщо останнім часом ви, наприклад, шукали де відпочити (шукали в інтернеті звичайно), то на сайті ви можете побачити абсолютно не відповідає йому рекламу.

Принцип роботи контекстної реклами - користувач, перебуваючи на вашому сайті бачить рекламні оголошення і, зацікавившись, клацає на них. За кожен клік ви отримуєте грошики. Розмір грошики визначається тим, скільки заплатив рекламодавець (скільки він готовий віддати за перехід по його оголошенню) і від комісії системи. Уявімо є якась компанія, яка надає послуги контекстної реклами. Комісія компанії складає 30% (це ще досить пристойна комісія). Тобто ваш дохід з одного кліка буде дорівнює платі рекламодавця за клік помножений на 0.7. Навіть можна невелику формулу вивести:

Навіть можна невелику формулу вивести:

Ще одна особливість контекстної реклами - принцип аукціону. Ви, швидше за все, часто помічали блоки реклами, в яких може кілька оголошень. На верхній позиції розташовується то оголошення, за яке рекламодавець заплатив більше грошей. Принцип аукціону - більше заплатив - вище оголошення, а внаслідок більше клієнтів для рекламодавця. Цей принцип почав своє існування не так давно, але відразу проявив свою ефективність - рекламодавці платили більше, компанії отримували теж більше, теж стосується і власників сайтами.

Цікавою (але не дивовижною) особливістю контекстної реклами є те, що компанії, що надають послуги контекстної реклами, в основному пошукові системи (Google, Яндекс і Рамблер, наприклад), При введенні в пошуковику який-небудь фрази, ви відразу побачите блок контекстної реклами. Ось приклад з Яндекса:

Під цифрою 1 розташовуються ті оголошення, за які заплатили більше, праворуч - за які заплатили менше. Природно, більшість людей клацають на перше, хоча можуть клікнути і на всі три (так робить близько половини). Найдорожчі кліки будуть в сфері авто, будівництва та нерухомості, тому що у компаній в цій сфері найбільш високий дохід і жорстка конкуренція. Останній пункт - основна проблема для сайтів. Щоб просунути інтернет-проект на одну з цих тем доведеться витратити кругленьку суму. Основну роль в цій сумі буде грати реклама.

Крім контекстної реклами з оплатою за клік, існує і реклама, з оплатою за покази. Наприклад, ви розміщуєте у себе на сайті оголошення. Користувач, заходячи на сайт бачить це оголошення (браузер його все одно завантажить). Але незалежно від того, чи перейде користувач по оголошенню чи ні, власник сайту отримує якийсь прибуток. Це найприбутковіший вид контекстної реклами. Одна проблема - з появою бірж трафіку (ви платите - на сайт приходять відвідувачі) оплата за покази втратила свою ефективність. Цей вид контекстної реклами використовується тільки на тих ресурсах, яким купувати відвідувачів ні до чого.

РСЯ, Бігун і Google AdSense - відмінності і особливості. Що вибрати?


Рекомендую почати з Google AdSense. Має найдемократичніші умови прийому + непоганий дохід. Більш докладно я писав у статті про заробіток з Google AdSense . Якщо коротко, то з мінусів - мінімальна сума виводу 100 $, після 10 $ вам прийде лист з паперової поштою (довге очікування). Одним великим мінусом є ще й те, що рекламований товар часто не відповідає ні змісту сайту, ні вашим перевагам (навіщо мені сувенірні ножі якщо я шукаю де відпочити?). Google бере комісію в 32% (тобто ви в результаті отримаєте 68% від ціни, заплаченої рекламодавцем

Перейдемо до вітчизняних компаній. Найвідомішою і прибутковою є Рекламна Мережа Яндекса (РМЯ). Умови прийому - 300 відвідувачів в день, платний хостинг і вік сайту не менше місяця. Також проект повинен бути дійсно якісним, навіть при виконанні пунктів, написаних вище. Вибір приймати чи ваш сайт в РСЯ чи ні залишається за модератором. Теоретично, ваш сайт можуть прийняти і з відвідуваністю в 100 чоловік, але вам потрібно буде обгрунтувати ту причину, по якій ваша тематика не має велику аудіторію.Наряду з високими вимогами виступає і високий заробіток в цій компаніі.Яндекс бере досить високу комісію - 55% , але ціна за клік все одно висока. Рекомендую працювати з РСЯ через центр обслуговування партнерів Profit Partner - за зароблені кошти ви будете отримувати бонуси, які потім можна буде обміняти на різні корисності.

Ще одним досить відомим аналогом є Система контекстної реклами Бігун, творець якої - пошукова система Рамблер. Умови досить цікаві -якщо сайт на платному хостингу, то в ньому просто не повинно міститися забороненого контенту, якщо ж на безкоштовному, то крім усього іншого, ви повинні мати відвідуваність в 300 чоловік на добу. У бігуна є класний інструмент. Не пам'ятаю точно як називається, але за допомогою нього ви зможете подивитися ціни на який-небудь запит. Тобто ви вводите запит, а вам показують, скільки за цей запит заплатили рекламодавці

Від себе хочу сказати - чим вище вимоги, тим вище престиж компанії. Чим вище престиж - тим більше рекламодавців, а отже - більша плата за клік.

Банерна реклама - принцип роботи та рівень дохода.Біржа банерної реклами - RotaBan


Слово банер відомо швидше з реального життя, ніж з інтернету. Банер в офлайні - графічне зображення, створене для реклами чого-небудь. В інтернеті він виконує рівно ту ж функцію. Приклад банера на моєму сайті ви можете бачити на початку будь-якої статті:

Так як банери це все ж графіка, то логічно розділити їх на типи:

  • Статичні банери - просто картинка в форматі JPEG, PNG і інших.
  • Анімовані банери - картинка з анімацією. Це картинки в форматі GIF або Flash-анімація.
  • Інтерактивні банери - Flash-об'єкти, з якими можна взаємодіяти. Найчастіше це міні-ігри.

Принцип роботи в сфері банерної реклами дещо інший, ніж у контекстної. У більшості випадків все відбувається наступним чином (якщо ви власник сайту): з вами зв'язується рекламодавець (в основному за допомогою зворотного зв'язку) і пропонує вам розмістити банер, який рекламує його проект, за певну ціну, яка обмовляється в подальшому, і на таком- то місці, яке теж обмовляється в подальшому. Ціна залежить в першу чергу від відвідуваності ( лічильники відвідуваності ), А потім вже від позиції в пошуковій видачі і різних рейтингах. Раджу заздалегідь доглянути містечко під банер. Розміри бувають найрізноманітніші. Найпопулярніші: 468 x 60, 120 x 600, 100 x 100. А взагалі, розмір може бути будь-яким.

Принцип заробітку може бути таким же як в контекстній рекламі - оплата за клік або за покази. Однак в більшості випадків людина (рекламодавець) буде вам платити за час розміщення банера. Наприклад, до вас може звернутися людина з проханням розмістити на сайті банер. Ви обумовлюєте місце, ціну і термін розміщення. А потім ви розміщуєте банер і отримуєте гроші. Ось і весь принцип заробітку.

Ще банерну рекламу часто називають медійної. В принципі, це одне і теж. Ціну за банери призначайте самі. Однозначно сказати, як розрахувати ціну неможливо. Наприклад, я знаю ресурси, які з відвідуваністю в 10 000 чоловік вимагають за розміщення стільки ж рублів. Так місця у цих ресурсів займають на кілька місяців. Ціна залежить ще і від місця, так що при використанні біржі банерної реклами вибирайте ретельніше. Сама висока ціна яку я бачив, була призначена Яндексом за банер на головній сторінці. За ці гроші можна купити квартиру або хорошу машину. Можете самі подивитися ціни на з цінами

Але через деякий час цей процес автоматизували за допомогою бірж банерної реклами Але через деякий час цей процес автоматизували за допомогою бірж банерної реклами ... Найкраща (якщо не єдина) біржа банерної реклами -. В одній з наступних статей я детально опишу реєстрацію в цій біржі. Поки лише можу сказати, що тут немає нічого не звичайного - реєструєтеся, додаєте сайт, встановлюєте ціну і чекаєте рекламодавців.

Що ефективніше - банерна або контекстна реклама - сказати складно. Маючи ресурс з хорошою відвідуваністю, ви зможете заробляти добре в обох випадках. Знову ж скажу - все залежить тільки від вас. Зробивши якісний проект, вам буде легше заробити гроші на ньому. До скорої зустрічі на сторінках блогу MonetaVInternete.ru!

Що вибрати?
Що вибрати?
Навіщо мені сувенірні ножі якщо я шукаю де відпочити?

Дополнительная информация

rss
Карта