Основні етапи у створенні фірмового стилю

  1. Аналіз бренду (корпоративного стилю) і середовища
  2. Ідея фірмового стилю
  3. Логотип, фірмовий знак
  4. Кольорові і візуальні рішення фірмового стилю
  5. Оформлення бренд бука

Фірмовий стиль (корпоративний стиль від англійського corporate identity) - це образ компанії, фірми, товару в очах громадськості в особі прямих і непрямих споживачів, партнерів і співробітників компанії.

Фірмовий стиль сприймається як набір візуальних образів (логотип, фірмові кольори, емблеми, фірмові знаки, корпоративні шрифти), словесних образів (слоганів, гасел), архітектурних рішень (фірмові магазини, мережі банків, мережі Фімен АЗС), звукових образів (музичні супроводу, специфічні звуки, слогани).

Аналіз бренду (корпоративного стилю) і середовища

Будь-яка робота по створенню фірмового (корпоративного) стилю компанії (фірми) починається з аналізу бізнес-середовища, в якій дана компанія буде знаходитися. Для цього проводиться аналіз фірмових стилів існуючих компаній в даному сегменті ринку. Чи не провівши даних досліджень можна зробити грубі помилки з дублювання існуючих брендів. А саме: повторення колірних рішень компаній конкурентів, створення логотипів, явно схожих на вже існуючий, розробити назву схоже на назву конкурента, продублювати фірмові шрифти конкурентів. Саме тому співробітники НОВОДІЗАЙН а перед тим, як почати роботу над проектом (створення логотипу або бренду, фірмового стилю) глибоко вникають в саму суть бізнесу за яким буде стояти новий бренд. Після проведення даної аналітичної роботи, переходимо до першого кроку створення фірмового стилю (бренду) це - ідея.

Ідея фірмового стилю

Саме ІДЕЯ повинна бути в основі будь-якої творчої роботи. Без смисловий ідеї будь-бренд (фірмовий стиль, корпоративний логотип) перетвориться в простий набір красивих логотипчик, витриманих в правильних пропорціях з правильними колірними рішеннями. Фірмовий стиль ( бренд , Логотип) з ІДЕЄЮ це - вже емоції! А емоції в цій справі дуже важливі. А ось які емоції повинен викликати майбутній фірмовий стиль - повинен задати замовник і звичайно, в деяких випадках, відчувати сам дизайнер. Наприклад, при створенні бренду мережі фастфудів замовник повинен направити дизайнера, яким шляхом йому рухатися в своїй роботі, а саме: розповісти про майбутнє продукті і основному споживачі. Дизайнер повинен зрозуміти, полюбити цей продукт, спалахнути цієї ідей разом з замовником і видати в результаті фірмовий стиль (логотип, дизайн кафе, н аружную рекламу ) Від виду якого хочеться сказати "ВАУ"!

Логотип, фірмовий знак

Логотип - це головна деталь будь-якого бренду (фірмового стилю). Все починається саме з нього при початку роботи зі створення нового стилю. Логотип несе величезну функцію по сприйняттю всього бренду в цілому. Ми не будемо зараз торкатися всіх тонких моментів розробки логотипу, які види логотипів бувають. Створенню логотипу ми присвятимо окрему розширену статтю на нашому сайті. Хочеться тільки відзначити важливий момент в реалізації логотипу. При розробці фірмового знака (логотипу) важливо розуміти, де і яким чином він буде розміщуватися. Наприклад, є кілька основних способів розміщення фірмового знака - поліграфія ( візитки, буклети , Фірмові календарі, каталоги тощо), зовнішня реклама (світлові логотипи, фірмові вивіски, емблеми, брендування транспорту), телебачення та інтернет (щоб відображати логотип бренду на екрані, логотип на фірмовому сайті, щоб відображати логотип в статиці або динаміці) , звукове вимова (як назва бренду будуть вимовляти в соціумі, реклама на радіо). Виходячи з цього потрібно враховувати певні нюанси по створенню логотипа. Так, фірмовий знак, розроблений виключно під поліграфічну продукцію, може бути абсолютно не реалізовується в зовнішній рекламі. Або інший відомий історичний приклад - всім відомий завод "АВТОВАЗ" був змушений змінити назву марки свого автомобіля «Жигулі» на «Лада» при виході на міжнародний ринок. Причин тому було декілька, перше - труднопроизносимих в деяких країнах звук Ж, друга - в деяких країнах слово «жигулі» позначає немилозвучну лайка.

Кольорові і візуальні рішення фірмового стилю

На даному етапі дизайнер починає підбирати і створювати стилістику простору навколо бренду. Це може стосуватися всього, що пов'язано з брендом і знаходиться в безпосередньому зіткненні з ним - фірмові шрифти, зовнішня реклама , Логотипи, фірмові кольори, одяг, навіть може торкнутися музичного фону в комерційній зоні. Тут все залежить від специфіки бізнесу, потрібності йому тієї чи іншої фірмової ідентичності. Так, створення фірмового стилю мережі заправок АЗС торкнеться наступних важливих моментів - фірмовий впізнаваний логотип, фірмові кольори мережі АЗС, слогани або рекламні акції, архітектурне рішення самих заправних станцій, зовнішня реклама на АЗС , Фірмовий одяг співробітників, брендування автомобілів і т.п. У випадку з створенням фірмового стилю банку акценти змінюються і робиться наголос на зовнішній рекламі , Фірмової поліграфії, також особливо приділяється місце дизайну екстер'єру і дизайну інтер'єру. І це стосується не тільки кольору, форм, архітектури, а й дизайну деяких предметів. Всі ці візуальні образи, поєднані з корпоративною культурою і формують ту ідентичність, що дозволяє бренду перемагати на ранці, а співробітнику пишатися своєю компанією.

Оформлення бренд бука

Після узгодження основоположної ідеї нового бренду і його візуальних реалізацій, які ми щойно торкнулися вище (корпоративна емблема, фірмовий логотип, кольори, фірмового сайту архітектура будівлі, дизайн інтер'єра і екстер'єру і т.п.), все це відображається в брендбуці - (brand book) у вигляді малюнків, схем, колірних карт, креслень, коментарів і описів. брендбук являє собою детальну технічну інструкцію реалізації фірмового стилю в даному конкретному місці. Якби брендбуку не було, то уявіть собі, як відрізнялися б між собою відділення однієї і тієї ж компанії в різних містах. У міжнародних компаній, що працюють в різних країнах, існують брендбук, адаптовані під кожен регіон окремо, де враховуються не тільки мовні особливості, але і культурні, релігійні моменти.

Студія дизайну "НОВОДІЗАЙН" має великий досвід по розробці логотипів, створення фірмового стилю. У нас є не тільки досвід по розробці, ми в змозі реалізувати весь проект "під ключ" - від ідеї до її повної реалізації. Нагадуємо, що студія " НОВОДІЗАЙН "Входить в мережу проектів виробничої компанії НОВА ІДЕЯ .

компанія НОВА ІДЕЯ відома на ринку України як провідна виробнича компанія у виробництві зовнішньої реклами та фасадів будь-якої складності.

Касьяненко Євген

Дополнительная информация

rss
Карта