Особистий досвід: Nokia 5800 XpressMusic - не такий поганий, як здавалося

Багато що вже було сказано про Nokia 5800 XpressMusic - першому сенсорному смартфоні від виробника телефонів №1 в світі. Багато захоплюються апаратом, багато його лають, багато хто просто ігнорують. Але більшість оглядів, які можна зустріти в Інтернеті - це плід відносно нетривалого знайомства з апаратом, іноді кілька днів, іноді одна-два тижні від сили. Але ж дуже часто думка про речі змінюється, коли ми знайомимося з ними ближче.

Після публікації на різних сайтах перших оглядів Nokia 5800 XpressMusic я, хоч і є свого роду техноманіяк і шанувальником смартфонів Nokia, вирішив не купувати собі цей апарат. Дуже вже невтішні відгуки були про нього в деяких оглядах, дуже песимістичний настрій панував на форумах. Більшість людей були розчаровані тим, що вони отримали у вигляді першого "сенсорніков" Nokia. Апарат зовсім ні "вбивцею iPhone", якого всі чекали. Спірний дизайн, резистивний сенсорний дисплей без підтримки технології Multi Touch, шлюб перших партій, недосконалість конструкції, дешеві матеріали, несумісність з більшістю старих програм, "сира" прошивка - все це змушувало задуматися: "А чи варто? .."

Але все ж цікавість і бажання "помацати" щось новеньке взяло верх, до того ж і плюсів у апарату також досить багато - нова версія ОС, великий, якісний і, що найголовніше, сенсорний дисплей, тривалий час автономної роботи, наявність 3 , 5 мм роз'єму для гарнітури, якісне звучання, зручний пульт і ємна карта пам'яті в комплекті. І ось, в один прекрасний січневий день місце Nokia E66 в моїй кишені зайняв Nokia 5800 XpressMusic. До речі, що дивно - розміри обох апаратів досить схожі, але в руці 5800XM відчувається набагато більшими. Ось невелике порівняння:

Розміри E66: 107.5 x 49.5 x 13.6 мм

Розміри 5800XM: 111 x 51.7 x 15.5 мм

Розміри N82: 112 x 50.2 x 17.3 мм

Виходить, що 5800XM насправді не такий вже великий, як багато хто думає. Він трохи більше, ніж E66, але все ж менше, ніж N82. До того ж добрий міліметр товщини йому додає кант по всьому периметру корпусу навколо дисплея і клавіш.

До речі, повне копіювання вмісту зі старого телефону або смартфона Nokia в новий через спеціальну програму, яка є в кожному більш-менш сучасному смартфоні Nokia, виконується в автоматичному режимі, при цьому використовується з'єднання по Bluetooth, а при можливості - навіть WiFi. У мене на копіювання всіх моїх контактів, записів календаря, повідомлень, журналів дзвінків, фотографій і всього іншого пішло близько півгодини.

Перше враження від апарату спірне. З одного боку - дуже якісний дисплей, заради якого хочеться закрити очі на всі мінуси смартфона. З іншого боку трохи псували враження досить дивний "несерйозний" дизайн, дешево виглядає пластик і "ламінат", що покриває дисплей. Під час моди на тонкі рішення 5800XM спочатку відчувається просто таки цеглою. Але звикаєш до цього досить швидко і дизайн апарату перестає здаватися його мінусом, хоча, звичайно, wow-ефекту як iPhone апарат не має.

З перших днів після початку продажів на форумах піднявся галас з приводу проблем з конструкцією смартфона. Одна з проблем полягала в тому, що між рамкою лицьовій панелі і основною частиною корпусу апарату є досить велика щілина, особливо в правому верхньому куті, біля фронтальної камери. Через щілину видно світло, коли включена підсвічування дисплея, а також багато людей скаржилися, що через неї під захисне покриття дисплея апарату потрапляє пил.

Пізніше з'явилися проблеми з розмовним динаміком - він починав хрипіти через кілька тижнів користування апаратом. Багато користувачів апарату вважали, що ці дві проблеми, насправді, це одна і та ж проблема. Передбачалося, що через погано прилеглих панелей корпусу динаміка не притискається має поганий контакт з контактними майданчиками на платі. Пізніше, однак, з'ясувалося, що ці проблеми не мають ніякого зв'язку, а в сервісних центрах їх безкоштовно усували разом або окремо. Для усунення щілини під задньою кришкою смартфона замінялися шурупи на більш короткі (підтяжка тих шурупів що є не давала потрібного ефекту, а крім того була небезпечною, так як під одним з шурупів прокладений шлейф дисплея, який при дотяжки можна пошкодити). А що стосується динаміків, то виробник заявив, що причиною цієї проблеми були самі динаміки, контакти яких з часом окислялись. Через виявлення цього шлюбу Nokia відмовилася від співпраці з виробником цих динаміків, і з лютого всі апарати почали збиратися з використанням динаміків іншого виробника. З цими динаміками проблем вже не було. А 100% апаратів зі старими динаміками були визнані шлюбними і динаміки в них міняли безкоштовно. Що цікаво, так це те, що мій апарат входить в число "бракованих", але за півроку використання проблема з динаміком себе не проявила, звук під час розмови досить чистий і приємний. Шурупи в корпусі я також не міняв. Щілина близько міліметра є, але помітна тільки якщо спеціально розтягувати половинки, вставляючи між ними нігті або інші гострі предмети. Пил під покриття дисплея у мене не потрапляє, хоча смартфон постійно ношу в кишенях куртки або джинсів.

Під час першого знайомства з апаратом сумніви викликало і якість використовуваних матеріалів. Підвищений знос корпусу з дешевого пластику здавався неминучим. Однак на ділі все виявилося зовсім не так, корпус досить непогано переносить активне використання. Мій апарат, наприклад, за весь час використання майже не "втомився" і виглядає не набагато гірше нового, хоча ношу я його без чохла, часто в кишені з телефоном виявляються ключі або дрібниця. Навіть дисплей, який вкрита не склом, а м'яким пластиком, виглядає досить непогано. Дрібні подряпини, звичайно, є, але їх видно тільки при вимкненому підсвічуванні та під певним кутом. До речі, багато користувачів відразу після покупки клеять захисну плівку на весь дисплей, вирізаючи лише отвори під мовної динамік і під клавіші. Але при цьому вони часто зіштовхуються з проблемою, коли під час дзвінка дисплей гасне, блокується і стає неможливо користуватися іншими функціями. Пов'язано це з тим, що в апараті є датчик відстані, який знаходиться між фронтальною камерою і датчиком освітленості, і потрібен він для того, щоб блокувати сенсорний дисплей, коли під час розмови апарат підноситься на-віч, щоб уникнути випадкових натискань щокою. Якщо цей датчик заклеїти плівкою (навіть прозорою), то смартфон "думає", що він піднесений до лиця і блокує дисплей. Деякі виробники захисних плівок почали випускати плівку зі спеціальним вирізом для цього датчика. Це слід врахувати, якщо є бажання заклеїти дисплей. Хоча практичної потреби в цьому немає, так як, повторюся, покриття дисплея досить стійко до зносу і подряпин (тут обмовлюся, що для натискання на дисплей я користуюся пальцями, іноді нігтями, і лише в деяких "непристосованих" програмах використовую стилус або "медіатор" , але про це нижче).

Дисплей смартфона має дозвіл 640х360 пікселів, дуже яскравий і барвистий. Зерно неозброєним оком практично непомітно, всі лінії плавні і чіткі. За якістю це один з кращих дисплеїв, які на сьогоднішній день використовуються в смартфонах і однозначно кращий з тих, які коли-небудь встановлювалися в смартфони Nokia. Після 5800 XpressMusic дивитися на дисплеї попередніх моделей неприємно, особливо це стосується промальовування меню, шрифтів. Ефект практично такий же, як був від переходу зі старих дисплеїв з роздільною здатністю 176х208 на сучасні 240х320.

А ось поведінка дисплея на яскравому літньому сонці залишає бажати кращого і дуже схоже з дисплеями багатьох комунікаторів на Windows Mobile. При яскравому освітленні картинка стає абсолютно нечитаною, доводиться шукати зручний кут або прикривати дисплей від сонця рукою, а також використовувати контрастну тему оформлення, бажано зі світлим фоном. Більшість сучасних не сенсорний моделей Nokia за цим параметром у 5800XM виграють, не кажучи вже про моделі з AMOLED дисплеями.

Дисплей дуже мазкий, на ньому постійно видно пил і сліди від пальців, від щік і вух. Витираються вони досить проблематично. Особливо важко позбутися від пилу і бруду близько канта по периметру корпусу, а також близько апаратних клавіш.

Кант навколо дисплея підданий невеликим потертості і подряпин, якщо телефон часто класти на стіл дисплеєм вниз, але вони також помітні тільки при яскравому освітленні, і то не під всяким кутом. Це дуже добре помітно на фотографіях смартфона зі спалахом і без неї. Зі спалахом (на близькій відстані світло навіть яскравіше, ніж зазвичай сонячний) апарат виглядає досить потертим, хоча реально в житті він практично ідеальний на вигляд.

Задня кришка зроблена з гнучкого пластику з софт-тач покриттям і нанесеним ледве помітним візерунком, який відчувається під пальцями. Подряпин на кришці на помітно зовсім, софт-тач покриття стійке, воно не обдирається і практично не дряпається. Тут ситуація несподівано набагато краще, ніж з багатьма більш дорогими моделями Nokia, які схильні до отримання подряпин від столів та інших поверхонь. Жирні плями від рук з задньої кришки легко витираються тими ж руками :)

Пил під кришку потрапляє, але тут немає нічого дивного - це ж не захищена модель, в корпусі багато щілин і отворів. І це повинно послужити попередженням - вода в апарат може проникнути так само легко, як і пил, потрібно бути уважним.

Хромована окантовка камери і спалаху також досить стійка до появи подряпин і до облезание (стандартна хвороба хромованих елементів в апаратах Nokia). Віконце камери брудниться, але його легко протерти, так як втоплено воно не глибоко. Подряпин на ньому у мене немає.

Подряпин на ньому у мене немає

Деякі користувачі на форумах скаржаться, що у них з задньої кришки відвалився фіксатор стилуса і внаслідок цього стилус був загублений. На щастя, в комплекті з апаратом йде два стилуса, а кришку з таким дефектом безкоштовно змінюють в сервісі, при чому в комплекті з новою кришкою також йде стилус.

На щастя, в комплекті з апаратом йде два стилуса, а кришку з таким дефектом безкоштовно змінюють в сервісі, при чому в комплекті з новою кришкою також йде стилус

Підводячи проміжний підсумок можна сміливо сказати, що побоювання щодо стійкості і надійності матеріалів корпусу Nokia 5800XM абсолютно марні, на перевірку апарат виявився досить якісним в цьому плані. Проблем з корпусом і динаміком апарати з нових партій також позбавлені. З технічної точки зору модель цілком вдала.

На сьогоднішній день доступна вже п'ята за рахунком прошивка (V 21.0.025). З кожною новою версією апарат стає трошки швидше, трошки надійніше, а також з'являються деякі нові функції. Так, наприклад, додалася підтримка Mail For Exchange, вже є можливість використовувати фронтальну камеру для фотографій, хоча раніше вона була тільки для відео дзвінків. Також з'явилися відображення інформації щодо про події (як то пропущені дзвінки, нагадування, а також повідомленнях) за допомогою підсвічування клавіші "Меню". Ще ця клавіша навчилася "дихати" світлом, як це робить світловий індикатор в Nokia E66. При бажанні всю цю "ілюмінацію" можна відключити. Останні версії прошивок позбавляють смартфон від деяких "дитячих хвороб", також в них змінено відображення деяких елементів - наприклад, трохи змінена розкладка допоміжних символів в QWERTY клавіатурі, трохи змінений зовнішній вигляд телефонної клавіатури, змінений стиль закладок в телефонній книзі, в повідомленнях і деяких інших програмах і т.д. Ще в останній версії поліпшена чутливість дисплея до легкого натискання подушечками пальців і збільшена швидкість перевороту зображення з альбомної орієнтації в портретну і назад за допомогою акселерометра.

Чутливість дисплея на висоті, програє хіба що апаратам з сенсорними дисплеями ємнісного типу (наприклад, Apple iPhone). Хоча у дисплеїв резистивного типу дисплея також є своя краса, наприклад можливість працювати з ним в рукавичках або натискати різними предметами, краще поведінка на морозі. Інтерфейс в новій ОС дуже добре опрацьований і пристосований до управління пальцями. За цим параметром Nokia 5800 XpressMusic виграє у більшості апаратів на Windows Mobile, навіть якщо вони мають більшу діагональ дисплея (багато виробників таких комунікаторів використовують свої оболонки, як надбудови над ОС, але вони лише спочатку "маскують" ОС, з якої користувачеві все одно доводиться зіштовхуються). Використовувати стилус або медіатор доводиться лише в деяких старих додатках, не розрахованих на управління через сенсорний дисплей, а також в деяких іграх і графічних редакторах, де потрібна висока точність. Також стилус зручний, якщо користуватися рукописним введенням або mini-QWERTY клавіатурою, хоча її з успіхом замінює велика QWERTY або буквено-цифрова ( "телефонна") клавіатура з підтримкою Т9. Остання ще й полегшує перехід на сенсорний дисплей людям, які звикли до набору з Т9 на простих телефонах. В цілому, відмова від використання стилуса в наступних апаратах цілком виправданий, наприклад до Nokia N97 стилус буде додаватися в якості цікавого аксесуара, він не буде ховатися в корпус. Технологія використання вібрації для підтвердження натискання на екран також комфортна, вона створює ефект натискання апаратних клавіш.

Дуже добре в апараті опрацьовано споживання енергії. Одного заряду батареї вистачає на дві доби, при цьому відбувається годину-півтори розмов, робота в інтернеті, читаються книги, слухається музика і проглядається відео. При більш щадному користуванні батареї вистачає на три доби. Відмінний результат, враховуючи розмір дисплея! Я часто слухаю вночі музику в навушниках. Іноді при цьому забуваю ставити апарат на зарядку. Після дня користування і ночі програвання mp3, заряду батареї майже завжди вистачає ще на день, хоча вже доводиться економити, все ж два дні користування і ніч mp3 - гідне випробування для батареї.

Стабільність роботи смартфона на високому рівні, хоча деякі проблеми все ще є. Наприклад, з прошивки в прошивку переходить незрозуміла проблема, іноді викликає зависання апарату після завершення дзвінка, коли в апараті світяться тільки апаратні клавіші, ні на які натискання він не реагує і вивести його з "ступору" допомагає тільки виймання батареї. У мене ця проблема зустрічається приблизно раз в один-два тижні, деякі користувачі "ловлять" її частіше. При цьому в останній прошивці проблема стала зустрічатися набагато рідше, ніж раніше.

Оперативної пам'яті вистачає завжди і скрізь. Жодного разу у мене не було, щоб додаток було закрито з повідомленням про брак пам'яті.

Чутливість прийому GSM модуля відмінна. Апарат тримає мережу стабільно навіть в "сумнівних" місцях, де деякі інші апарати, наприклад Nokia 6600 Slide, починають пасувати.

Те ж можна сказати про GPS - супутники знаходяться швидко і нормально утримуються біля дерев, у дворах багатоповерхових будинків і в салоні автомобіля. Тут поведінку апарату на порядок краще, ніж у "піонера" ​​навігації від Nokia - моделі N95.

Цікава ситуація з WiFi. Іноді трапляється, що точку доступу смартфон знаходить раз через два, навіть якщо знаходиться за півметра від неї. Не зовсім зрозуміло чому це відбувається, так як ту ж точку доступу (роутер D-Link DIR-655) інші смартфони і ноутбуки бачать без проблем. Зате якщо зв'язок вже встановлена, то тримає її смартфон дуже надійно, з цим проблем немає.

Регулярно використовую разом зі смартфоном гарнітуру Plantronics Discovery 925. Проблем немає, все працює як годинник, в тому числі і голосовий набір, який помиляється приблизно один раз з двох-трьох десятків, і то при коротких або схожих іменах.

Камеру, на жаль, без докорів сумління можна назвати огидною. Хоча вона і має 3.2 мегапікселя, а також гордий напис Carl Zeiss, але якість фотографій набагато гірше, ніж навіть у Nokia E66, не кажучи вже про "фото-ветерана" N73 з аналогічною кількістю мегапікселів. І якщо при хорошому освітленні фотографії виходять ще більш-менш нормальні, то ввечері або в приміщенні - це повний розлад. Добре, хоч автофокус є - можна фотографувати текст і інші дрібні об'єкти. Приклади знімків ви можете подивитися в нашому огляді 5800 .

Що стосується призначеного для користувача інтерфейсу операційної системи, то у мене є кілька суттєвих, на мій погляд, зауважень.

По-перше - це поиск в телефонній Книзі. З одного боку, ВІН Досить непоганий І ШВИДКО, даже коли в Книзі 400+ контактів. З Іншого боку, особисто мені страшенно НЕ подобається тій тип віртуальної Клавіатури, Який для поиска вікорістовується. Справа в тому, что во время поиска окремий "кнопками" відображаються всі букви, з якіх почінаються імена и прізвіща, при чому Кількість букв іноді таке велике, что розтягується на три Сторінки, между Якими нужно перемікатіся. После натіскання на одну з букв список змінюється, надаючі можлівість вібрато одному літеру зі списку всех доступних, з урахуванням Вже обраної Першої літери, потім третя буква и так далі. Головного проблемою.Більше є ті, что КОЖЕН раз букви змінюють своє становище, и КОЖЕН раз нужно шукати де зараз потрібна буква, гортаючі Сторінки. Набагато зручніше інтелектуальний пошук в Nokia E66, де він влаштований за принципом Т9 з використанням телефонної клавіатури. Зручніше він тим, що кожна буква має своє постійне положення, прив'язку до однієї з клавіш, тобто знайти потрібний контакт можна і наосліп, нехай для цього іноді і потрібно зробити кілька зайвих натискань.

По-друге, не зовсім інтуїтивно використовується в деяких випадках одинарне і подвійне натискання (Single Tap, Double Tap) для підтвердження вибору того чи іншого пункту. Хоча до цього швидко звикаєш. А ось з відсутністю в більшості випадків випадає менюшки з доступними діями при утриманні (Tap'n'Hold, аналог натискання правої кнопки мишки в Windows) змиритися складніше. Така менюшка є в телефонній книзі, в панелі завдань і в деяких сторонніх програмах, наприклад в Opera Mini, Xplore. Дуже її не вистачає в меню, в галереї, в повідомленнях, календарі тощо

До галереї є ще одна претензія - відсутність підписів до об'єктів. І якщо про вміст фотографії можна судити по іконці, то назви папок і флеш файлів були б зовсім не зайвими. У нинішній реалізації доводиться натиснути на папку, почекати близько 1-2 секунди поки з'явиться підказка з ім'ям, і тоді або натиснути ще раз для підтвердження, або натиснути на інший об'єкт і знову чекати підказку. Довго і незручно.

Як і раніше не можу зрозуміти любов Nokia до звалювання всього в одну велику купу. Це стосується галереї, куди валяться картинки з усього апарату, незалежно від чи потрібні вони там і що це за картинки - фотографії з камери, завантажені зображення, службові картинки якихось програм (наприклад смайлики з QIP) і так далі. Це ж стосується музичних файлів при виборі мелодії дзвінка і так далі - все відображається разом, без розділу за типами, папок і носіям.

Іноді не вистачає апаратної клавіші "олівець", яка в старих моделях смартфонів Nokia крім усього іншого дозволяла виділяти кілька об'єктів, наприклад кілька фотографій в галереї, кілька пісень в плеєрі і т.д. У новіших смартфонах ця клавіша була скасована, а її функції перейшли на клавішу #. А в 5800 такої можливості немає взагалі, всі дії такого роду виробляються шляхом колупання в меню.

Спочатку складно було звикнути до відсутності навігаційної клавіш, але з часом звик, і її відсутність сприймається як нормальне явище, хоча іноді при прокручуванні списків і згадую про неї - все ж смуга прокрутки не є точним інструментом. Особливо це помітно, якщо перевертається, наприклад, телефонна книга на 400 з гаком імен, коли навіть малопомітне рух пальцем під час відпускання смуги прокрутки призводить до "проскакування" на одну-дві сторінки. І якщо в середині списку можна легко прокрутити в потрібне місце простим натисканням вище або нижче повзунка прокрутки, то ближче до початку списку прокрутити на сторінку вгору, або в кінці списку на сторінку вниз буває важко, так як смуга прокрутки в потрібному напрямку практично ховається під повзунком . Це можна вважати причіпкою, але для деяких користувачів зручна прокрутка є важливою, особливо якщо планується робота з електронними таблицями.

Робочий стіл також міг би бути набагато функціональніша. На додаток до двох присутнім типам відображення "Контакти" і "Ярлики" не завадило б додати "гібридний" тип, де були б і контакти, і ярлики. Самих же ярликів на програми могло б бути більше, ніж чотири, особливо з огляду на відсутність програмованих апаратних клавіш, як в останніх апаратах E-Series. Благо місце дозволяє - велика частина робочого столу в режимі очікування майже завжди порожня. Трохи рятує ситуацію мультимедійна панель, що спливає при натисканні на сенсорну кнопку зверху праворуч від дисплея, але так як в нинішніх версіях прошивок вона непрограмовані, то толку від неї не дуже багато, особливо якщо користуєшся альтернативними браузером, плеєром, галереєю і т.д. Хоча, треба віддати належне, сама панель дуже зручна, не вистачає лише більшої функціональності. Внизу поруч з кнопками телефонної клавіатури і книги контактів непогано було б розмістити ще й повідомлення, місце дозволяє. Частково таку обмеженість можна виправити сторонніми додатками.

На цьому, мабуть, основні недоліки призначеного для користувача інтерфейсу і закінчуються. І після того як до всього цього звикаєш і перестаєш звертати уваги на дрібні недоліки - ось тоді і починається найприємніше в спілкуванні з апаратом.

Дуже подобається мультимедійна "всеїдність" 5800 XpressMusic. Просто шикарно, що апарат без проблем вміє програвати відео в форматах mp4 (кодек H.264), FLV і WMV (AVI файли з кодеками DivX / XviD, на жаль, без сторонніх плеєрів не підтримуються). Приємно, що можна дивитися відео прямо з сайту Youtube (але зберегти це відео прямо на карту пам'яті не можна). Приємно мати на картці кілька фільмів у форматі mp4 в файлах по 800-900 мегабайт. Досить "важкі" файли з кодеком H.264 програються апаратом абсолютно без проблем і гальм, а також з прекрасним звуком, і при цьому "Відеоцентр" запам'ятовує для кожного файлу позицію, на якій він був зупинений попередній раз. Дуже подобаються деякі ігри, які можна грати за допомогою сенсорного дисплея або акселерометра. Подобається, що з таким дисплеєм можна досить комфортно користуватися інтернетом, а перегляд фотографій і відео стає справжнім задоволенням. Після установки додаткових програм апарат перетворюється в шикарну електронну книгу з підтримкою форматів fb2, djvu.

Як аудіо плеєра смартфон також проявляє себе відмінно. Звучання дуже навіть непогана, на рівні хороших mp3-плеєрів. Управління плеєром з комплектного дротяного пульта ДУ зручне, особливо його оцінять спортсмени, яким не зручно кожен раз діставати апарат з кишені для перемикання треку або включення / вимикання паузи. Єдине, що засмучує, так це комплектні навушники. Їх краще відразу викинути і купити щось більш якісне. Я поки обходжуся "вакуумника" з комплекту Nokia 6600 Slide, які мають не в приклад краще звучання і набагато зручніше і краще сидять у вухах, ніж "крапельки" від 5800 XpressMusic. Стерео динаміки, звичайно, не зрівняються з домашньої HiFi системою, нерозумно очікувати якості при таких розмірах і матеріалах, але як для телефону звучать цілком пристойно, і досить голосно, що не раз зазначалося друзями, яким включав якусь музику або фільм.

Після установки на комп'ютер Nokia PC Suite для синхронізації вмісту телефонної книги, електронна пошта, календарі та нотатках Microsoft Outlook відбувається без проблем і запинок. Таже PC Suite дозволяє робити резервні копії вмісту смартфона, з'єднувати комп'ютер з Інтернетом, використовуючи GPRS / EDGE / 3G з'єднання, переглядати і редагувати записи в телефонній книзі, календарі, читати і відправляти повідомлення прямо з комп'ютера, упорядковувати, експортувати і імпортувати картинки, музику і інші файли, синхронізувати апарат з Windows Media Player, встановлювати програми і теми, а також оновлювати версію прошивки. Все це можна робити як через USB підключення, так і через Bluetooth.

Кількість програм і тем оформлення для S60 5th edition (Symbian OS 9.4) вже перевалило за кілька сотень і постійно збільшується. Є програми практично на будь-який смак - ігри, плеєри, менеджери файлів, архіватори, графічні редактори, браузери, комунікаційні програми для спілкування через протоколи ICQ, Jabber, Skype, MSN, програми для управління підсвічуванням, оновлення прогнозів погоди і курсів валют через Інернет, для читання електронних книг і перегляду документів у форматах txt, fb2, pdf, djvu, doc, xls, для супутникової навігації, для віддаленого управління серверами і т.д. З виходом на ринок Nokia N97 зростання кількості додатків ще більше посилиться. Детальніше на найпотрібніших і популярних програмах зупинимося в наступному матеріалі, присвяченому Symbian OS 9.4

Бажаючі мати повний доступ до всіх системних папок апарату також можуть радіти - на сьогоднішній день існують способи відкриття доступу, в тому числі на останній прошивці.

Любителі моддинга можуть повністю змінювати вид меню і іконок з допомогою тим, а при розблокованому доступі до системних папок можна також змінювати анімовані заставки на завантаження апарату, а також ефекти переходів при зміні орієнтації зображення і при переміщеннях по меню і програмами. Природно, все це робиться виключно на свій страх і ризик, перед цим бажано зробити повну резервну копію вмісту пам'яті телефону, телефонної книги, повідомлень і заміток.

На закінчення хочу сказати, що смартфон Nokia 5800 XpressMusic мене не розчарував. Більш того, на самому ділі він виявився краще, ніж здавався на перший погляд. Дуже якісний апарат з хорошими мультимедійними можливостями за цілком скромну ціну. Звичайно, є деякі огріхи в ергономіці, хотілося б більш вражаючого дизайну і дорогих матеріалів, але з огляду на вартість моделі і її позиціонування, можна сміливо сказати, що Nokia 5800 XpressMusic - прекрасний вибір. Апарати на Windows Mobile з подібною функціональністю, швидкістю роботи і комплектацією стоять на сотню-дві доларів дорожче, а по зручності часто поступаються, особливо щодо доданого набору програм, зручності налаштувань і роботи однією рукою або взагалі без стилуса. Єдине, в чому 5800 XpressMusic відразу і беззастережно програє пристроїв на ОС від Microsoft - це робота з офісними документами. Але при реальній необхідності роботи з ними в дорозі - краще вже обзавестися нетбуком. І якщо при покупці Nokia 5800 XpressMusic я думав, що цей апарат - лише тимчасове рішення до виходу Nokia N97, то зараз я вже не впевнений, чи є сенс міняти його на N97. Швидше за все, буду чекати вже виходу стильною, тонкої і функціональної моделі з сенсорним дисплеєм в лінійці E-Series, яка могла б виглядати приблизно ось так:

Швидше за все, буду чекати вже виходу стильною, тонкої і функціональної моделі з сенсорним дисплеєм в лінійці E-Series, яка могла б виглядати приблизно ось так:


Дополнительная информация

rss
Карта