Особистий досвід: настройка Windows 10 за інструкціями «Комп'ютерних Вістей»

За останні кілька місяців «Комп'ютерні Вести» опублікували цілу низку статей, присвячених налаштування останньої операційної системи від Microsoft - Windows 10 . І тепер у мене з'явилася можливість перевірити всі ці поради на практиці - треба було встановити Windows 10 на новий ноутбук.

Йдеться про 15,6-дюймовому ноутбуці Dell Inspiron 15 (3551-7917). Його я спочатку набував в якості резервного - основним робочим апаратом у мене як і раніше залишається 17,3-дюймовий НР ProBook 4730s, який я поки міняти ні на що не збираюся. Проте, резервний ноутбук трохи меншої діагоналі потрібен - і для робочих поїздок, і для дослідження різного «ризикованого» софта, і просто так, про всяк випадок.

Отже, модель Dell Inspiron 15 (3551-7917), вартість трохи менше $ 300, діагональ 15,6 дюймів. На ноутбуці, який я купував, повинен був бути встановлений Linux - про це свідчили не тільки специфікації на сайті, але і наклейка «UBUNTU» на правому нижньому кутку клавіатурної панелі. Однак фірма-продавець (я купував в інтернет-магазині) подбала про те, щоб встановити на цей ПК піратську Windows 7. Мені вже самому довелося міняти її на Windows 10 . Я поставив собі 64-розрядну Pro -версію системи - щоб мати можливість вивчити її досконало. Відразу зауважу, що незважаючи на скромні технічні характеристики цього ПК, 64-розрядна «десятка» на ньому працює дуже навіть спритно. Тільки перезавантажується довго ...

Параметри Dell Inspiron 15 (3551-7917): платформа Intel Bay Trail - M (2013). Процесор Intel Celeron N2840, 2-ядерний, тактова частота від 2160 МГц до 2580 МГц, енергоспоживання процесора (TDP) - 7,5 Вт. Графічний адаптер вбудований, Intel HD Graphics, як відеопам'ять використовується частина системної пам'яті комп'ютера. Дисплей 15.6 "з роздільною здатністю 1366x768. Оперативна пам'ять - 2 Гб DDR 3 L, є тільки один слот.

З установкою самої Windows 10 проблем не виникло, як і з установкою таких поширених програм, як OpenOfffice, Firefox або WinAmp. А ось далі, власне, і почалася тонка настройка системи.

Відразу зізнаюся, що в розділі «Параметри», незважаючи на його показну простоту, я розібрався далеко не відразу - відображення всього того ж в Windows 7 мені якось ближче і зрозуміліше.

Конфіденційність

Спершу розбираємося з налаштуваннями приватності . Питання актуальне, якщо врахувати численні чутки про те, що ця ОС відправляє в Редмонд чи не всю інформацію з призначеного для користувача ПК. Отже, йдемо в «Параметри» ==> "Конфіденційність". Перший же перемикач - «Дозволити програмам використовувати мій ідентифікатор одержувача реклами» - відключаємо. Коли ідентифікатор скинутий, ми не отримуємо цільову рекламу. До речі, у мене він був відключений за замовчуванням. Далі йдемо в розділ «Розташування» і відключаємо визначення розташування. Відповідно, тепер уже жодне застосування не запросить інформацію про місцезнаходження. Як альтернатива, можна було б включити визначення розташування, і далі відразу вказати програми та служби, яким буде дозволено здавати цей незграбний питання.

Якщо у вас параноя або просто ВОНИ за вами стежать, варто також відключити камеру і мікрофон - це робиться в відповідних розділах «Конфіденційність». Я відключив.

Далі йде розділ «Мова, рукописний ввід, введення тексту та конфіденційність». Там прямо вказано, що Microsoft через Windows 10 збирає інформацію про користувача - його манері говорити, почерку і манері друку. Втім, у мене все це було відключено за замовчуванням. Якщо у вас раптом виявиться включено - вирушайте шляхом «Параметри» ==> "Конфіденційність" ==> «Мова, рукописне введення і введення тексту» ==> «Зупинити вивчення». При цьому також припиниться збір голосових, рукописних і введених з клавіатури даних. Щоб очистити дані, збережені в хмарі, пройдіть тим же шляхом, натисніть посилання «Відкрийте Bing і почніть управляти особистими даними для всіх своїх пристроїв» і дійте за інструкцією.

У розділах «Відомості про обліковий запис», «Календар», «Повідомлення», «Радіо», «Інші пристрої» просто ставимо перемикачі в положення «Вимкнути.». Залишається два розділи, в яких доведеться покопатися: «Контакти» і «Фонові додатки». Тут вже вирішуйте і думайте самі. Особисто я в «Фонових додатках» відключив інтернет-самодіяльність всіх додатків крім Microsoft Edge - в ньому я ще хочу покопатися.

Видаляємо непотрібні додатки

Тут все трохи не так, як ми звикли бачити в Windows 7. Проходимо шляхом «Параметри» ==> «Система» ==> «Програми та можливості», в списку (після його побудови) знаходимо додаток, яке треба видалити. Особисто я вирішив прибрати «DVD-програвач Windows» - все одно на цьому ноутбуці немає оптичного приводу. Обираю додаток (відразу видно його розмір і дата установки), виділяю, тисну кнопку «Видалити». Все просто, хоча саме видалення йде досить довго - навіть дивно якось.

Однак система додатки «Погода» і Xbox (як і багато інших) таким способом видалити не вийшло - кнопка «Видалити» при їх виділенні виявлялася неактивна. довелося скористатися радою КВ .

Отже, безкоштовно скачую софтинку Windows 10 App Remover по засланні , Там всього 161 Кб, запускаю, «вбиваю» Xbox. Перезавантажувати для впевненості, що все працює правильно. Працює.

Однак подібним способом неможливо видалити такі стандартні додатки, як Microsoft Edge , Cortana, «Зверніться в службу техпідтримки» і « Відгуки про Windows ». Як їх видалити, описано в статті в КВ - дивись згадану вище посилання.

Налаштовуємо поновлення і безпеку

Не секрет, що Windows сама по собі оновлюється занадто настирливо і безцеремонно. У «десятці» це властивість, здається, досягло апогею. Значить, позбавляємося від настирливого поновлення.

Проходимо шляхом «Параметри» ==> «Оновлення та безпеку» ==> «Центр оновлення Windows» ==> «Додаткові параметри» і вибираємо «Повідомляти про планування перезавантаження», знімаємо галочку «При оновленні Windows надати поновлення для інших продуктів Microsoft» , ставимо галочку «Відкласти оновлення», далі тиснемо посилання «Виберіть, як і коли отримувати оновлення» і в вкладці відключаємо перемикач «оновлення з декількох місць».

Тепер налаштуємо безпеку. Проходимо шляхом «Параметри» ==> «Оновлення та безпеку» ==> «Захисник Windows». Ось тут вже якраз варто включити всі перемикачі. За відгуками, нинішній «Захисник Windows» працює дуже непогано, на рівні Avast (який особисто я дуже поважаю).

Зауважу, що оновлений Windows Defender не тільки робота ет в режимі реального часу, а й функціонують ет в парі з хмарної службою Microsoft Active Protection Service (MAPS). При цьому в Windows 10 програма отримав а спрощені настройки і механізм контролю роботи сторонніх захисних програм, встановлених в ОС.

Потім прокручуємо сторінку вниз, тиснемо посилання «Використовувати Захисник Windows». Тут можна налаштувати це додаток або провести перевірку ПК по одному з трьох варіантів.

Ще дещо

Забезпечимо себе від «випадкових зв'язків» через Wi -Fi. Для цього проходимо шляхом «Параметри» ==> «Мережа та інтернет» ==> Wi -Fi і натискаємо посилання «Управління параметрами мережі Wi -Fi». Там відключаємо перемикач «підключатися до мереж, доступ до яких надали мої контакти». Тепер повертаємося на крок назад і дмем посилання «Зміна расшіреннихх параметрів загального доступу». У вікні, перемикаємо радіокнопку на «Відключити загальний доступ до файлів і принтерів».

За замовчуванням при запуску «Провідника» відкривається «Панель швидкого доступу», де зібрані часто відвідувані, а також недавно відкривалися каталоги і файли. Але я хочу замість цього бачити розділ «Цей комп'ютер», тобто список дисків і папок з документами.

Відкриваю «Провідник», вибираю в меню вкладку «Вид», натискаю кнопку «Параметри». У новому вікні «Параметри папок» у вкладці «Загальні» вибираю з меню, що випадає «Відкрити провідник для:» опцію «Цей комп'ютер» і зберігаю зміни. Усе.

"Режим Бога"

Якщо ви хочете все ж налаштувати систему під себе «зовсім-зовсім», тобто отримати можливість змінювати в Windows 10 взагалі все і ще трохи, то перейдіть в «Режим Бога». Робиться це так: на робочому столі створюємо папку під назвою Ferra. {ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} - замість «Ferra» може бути будь-яке слово, аби перед фігурною дужкою стояла крапка. Зберігаємо цю нову папку, відкриваємо її ... Якщо ви після цього «зависне» в численних налаштуваннях на пару години - не нарікають, я вас попереджав.

резюме

Я не можу сказати, що після всіх налаштувань Windows 10 стала працювати як-то швидше - власне, вона і до цього не гальмувала. Однак працювати в системі особисто мені однозначно стало комфортніше. По крайней мере, її внутрішня логіка стала більш зрозумілою, тоді як в «дефолтной» версії ця сама логіка занадто сильно відрізнялася від більш звичної внутрішньої логіки Windows версій від ХР до 7.

Крім того, тепер система набагато більш надійно захищена - як від самої Microsoft, так і від інших кіберзлоумишленніков і навіть щодо добросовісних користувачів. Нарешті, стало більше вільного місця на системному диску С :, що теж не може не радувати.

Віктор Демидов

Дополнительная информация

rss
Карта