П'ять причин не засмучуватися, якщо ваша дитина не вступив до вузу

  1. / Про дітей / школа / Вищу і середню професійну освіту
  2. Ваша дитина краще пізнає, чого хоче
  3. Можна серйозно підвищити планку
  4. Можна зайнятися тим, до чого не доходили руки
  5. Можна відслужити в армії і потім вступити до вузу
  6. Можна знайти щось цікавіше вузу!

/ Про дітей / школа / Вищу і середню професійну освіту

П'ять причин не засмучуватися, якщо ваша дитина не вступив до вузу

П'ять причин не засмучуватися, якщо ваша дитина не вступив до вузу

Сьогодні вузи виносять остаточне і безповоротне рішення: хто стане студентом вже в цьому році, а хто, на жаль, залишився за бортом вищої освіти. Прийом - 2018 закінчено, а комісії підвели риску під другою хвилею абітурієнтів.

Наш сьогоднішній матеріал - для тих, хто все ще з подивом переглядає рейтингові списки. Так, ваша дитина не надійшов. Але ... це на краще? Це на краще!

Ваша дитина краще пізнає, чого хоче

Спершу подумайте, чому ваша дитина захотів вступити саме в вуз, на цей факультет, на цю спеціальність? Добре, якщо це було усвідомлене рішення. Але частіше буває, що ви самі наштовхнули його на цю думку, чи друзі надходять на цей факультет, або кохана дівчина / хлопець будуть там вчитися ... Так що там, буває, що вуз вибирають просто тому, що він поруч з будинком!

Рік - це чималий час, щоб розібратися в собі і своїх бажаннях, послухати розповіді більш щасливих друзів, в тому числі і надійшли в жаданий університет, можливо, поцікавитися іншими професіями, до яких в запарці підготовки до ЄДІ не доходили руки.

"Ця пауза дозволить не зробити серйозну помилку. Так, дитина втратить рік на перепоступленіе, але це ж не п'ять років на навчання нелюбимої професії!

Можна серйозно підвищити планку

Тепер у вашої дитини вже є досвід підготовки до ЄДІ і є час для того, щоб підготуватися ще краще і перездати іспит за яким бали були незаслужено низькі. Чому вдасться це зробити? Та тому що не потрібно готуватися до «непотрібним» іспитів (наприклад, гуманітаріям можна забути про математику, як про страшний сон), а зосередитися на важливому предметі. До речі, результати іспиту цього року в наступному ще дійсні, так що якщо по якомусь предмету дитина набрав високий бал, його можна буде знову пред'явити приймальної комісії!

підсумку сума балів стане такою приємною, що можна буде замахнутися на більше престижний вуз, а замість Новосибірська надходити, наприклад, в Москві або Санкт-Петербурзі.

Можна зайнятися тим, до чого не доходили руки

Наприклад, здоров'ям. Погодьтеся, пара років інтенсивної (і нервової) підготовки до іспитів не могли пройти безслідно для вашої дитини. Замість того, щоб ще більше «упахіваться» в передчутті першої сесії, ваша дитина зможе, нарешті, пройти повне медичне обстеження і, при необхідності, лікування.

Угроблених »до четвертого курсу здоров'я - це, на жаль, правило, а не виняток. Гастрити і панкреатит - вірні супутники студентського життя. Краще зустріти їх у всеозброєнні!

До речі, про зброю ... якщо ваш невдалий студент - хлопчик, йому доведеться відслужити в армії!

Можна відслужити в армії і потім вступити до вузу

Армії багато мам хлопчиків бояться, як вогню. Не будемо вас переконувати; дійсно, рік буде далеко не найприємніший і захоплюючий, та й менш ризикованою армійська служба не стала. Але все ж…

  • Тепер служать тільки рік, а не два. Рік - це не так вже й багато.

  • Оскільки термін служби став коротше, «нестатутних відносин» в армії стало реально менше. Так, вони є, але їх дійсно стало на порядок менше, ніж, скажімо, 30 років тому.

  • Після армії вже можна не звертати уваги на те, є в інституті військова підготовка, чи ні. Та й взагалі, оскільки армія вже позаду, можна змінити факультет або вуз після року навчання, якщо здасться, що рішення було помилковим, адже результати ЄДІ дійсні 4 роки. І не боятися воєнкома! Що він вам тепер зробить!

"До речі, за пару місяців до закінчення терміну служби можна звернутися до командира з проханням дати рекомендацію для вступу до вузу. Це аж ніяк не даремна папірець: з двох абітурієнтів з рівними балами перевагу віддадуть тому, у кого є такий документ! А в деяких вузах (в основному силових відомств) це взагалі гарантія позаконкурсного вступу!

Можна знайти щось цікавіше вузу!

Нарешті, за рік можна не тільки істотно наблизитися до своєї мети - вступу до вузу мрії, але і відмовитися від неї заради нової, більш привабливою завдання. Дійсно, чим займатися цілий рік, не сидіти ж на шиї у батьків? Багато підлітків йдуть працювати і, іноді несподівано для себе, захоплюються робітничими професіями або освоюють якесь ремесло. Безліч прекрасних, цікавих занять не вимагають отримання вищої освіти, у всякому разі - негайно. Це може бути сфера IT, народні промисли, область мистецтва ...

"Нарешті, чим погана робота столяром червонодеревником, кондитером або кравцем? Вони не тільки творчі, але ще і можуть стати чудовою базою для організації власного малого бізнесу!

Можливо, всі ці теоретичні викладки вас не втішать. Що ж, тоді перейдемо до практики: ось історія Світлани sono io , Мами чотирьох синів. Першу частину цієї історії ви напевно читали ще пару років назад, коли ми опублікували інтерв'ю зі Світланою - «Не можу сказати, що Юркові 100 балів - моя заслуга» . Її старший син тоді показав феноменальний результат на Єдиному держіспитів: отримав 100 балів з математики і з блиском вступив на математичний факультет в НГУ. А ось його брат-близнюк, Сева, виявився не настільки щасливий ... як склалася його доля?

- Всеволод вступив до університету лише з другого разу, перездати ЄДІ. У перший раз готуватися до іспитів він зволив почати тільки після Нового року, фізику здав трохи вище мінімального порогу потрібного вузу. Майбутню спеціальність вибирав приблизно так: в нашому місті є тільки один вуз, вартий уваги, в цьому вузі, після виключення всіх невідповідних напрямів, залишилася тільки геологія. Подав документи рівно в один вуз, на єдину спеціальність ... Копії так і не став нікуди відносити, незважаючи на вмовляння. І ... балів не вистачило.

В армію його не взяли, тому вирішив рік попрацювати, перездати ЄДІ і знову вступати туди ж. Роботу вибирав в точній відповідності зі страшилками стурбованих батьків: «Ось не вступиш, будеш працювати двірником!» Мені було дуже смішно, тому що в школі він жартував над вчителькою англійської, готуючи тему «Моя майбутня професія» розповідав про двірника.

Була дуже сніжна зима, так що за час роботи накачав м'язи, багато думав, перейнявся думкою, що дуже хоче бути геологом, став цікавитися речами, пов'язаними з цією спеціальністю. Практично кожен день прорешівал за спрощеним варіантом ЄДІ. Перездати вирішив не тільки фізику, а й математику, так як на першому курсі вилітати через забутої математики не хочеться.

ЄДІ перездав значно краще, знову подав тільки на один напрямок в один вуз. Пройшов в першу хвилю, незважаючи на різко підскочили прохідні бали. Дві сесії вже здав на «відмінно», на практиці був бригадиром. Я вважаю, рік витратив з користю, подорослішав, усвідомив, куди і навіщо він хоче. Виконав свій власний план без будь-якого тиску ззовні.

Само собою, краще було б вчинити відразу, але і так теж непогано вийшло!

8.08.2018

Підготувала Олена Новікова


Обговорення

на форумі ( "пов'язана" тема) Демоверсія
самовпевнено ... це просто старша у нас дуже завжди самостійна була і сказала що не треба допомагати в вступ-х питаннях, "все сама". Факультет сама (рад не треба, сама знаю), в ВНЗ іншої не треба подавати ( "навіщо? Я тут зроблю), галочку на" комерцію "нема чого ставити, я ж на бюджет поступлю). Ну ось типу того))). Зараз їй 27, вона така ж))). Все сама. Сална
так, звичайно, мені завжди шкода абітурієнтів творчих ВНЗ, їм доводиться набагато більше здавати, і творчі кілька і ЄДІ, потім все бали складаються разом.
Через цю особливість іноді не виходить навіть у два ВНЗ заявиться, не кажучи про 5ти. Ось коли вона надходила повторно і подала в НГАХА і Сібстрін, було нашарування одного графіка творчих іспитів на інший, доводилося йти до приймальної комісії, якось викручуватися.
І з молодшою ​​дочкою, яка надходила 2г назад в Москві, теж така ж ситуація, професія вузьконаправлена ​​була обрана, надходити вирішила в два, сподіваючись що зможе побігати між двома вузами (ВДІК і ще один, не пам'ятаю, на околиці Москви) в результаті були нашарування, або поспіль в один день, але доїхати від одного до іншого інституту часу не вистачало (3години), так і довелося в підсумку вибирати де продовжувати брати участь в турах вступних, вибрала ВДІК і ... надійшла)). До речі, спочатку на комерцію, це теж круто, там величезний конкурс, з 400чел одна група 24чел, з них 10мест бюджету. І ось після закінчення 2курс, цього літа за відмінне навчання протягом двох років несподівано для всіх нас .... її перевели на БЮДЖЕТ))). Ми правда до сих пір не віримо в це щастя. І за общагу навіть платити не треба, комерційні 4т.р платять, а бюджетники 1рубль! повністю згодна про те, що буде час обдумати вибір, а не ломитися кудись, аби потрапити.
Я надходила давно, тоді ще не було ЄДІ. Подяка моїм батькам, які не тиснули на мене і давали право вибирати. Пішла вчитися через 5 років !!! після закінчення школи. Надходила сама, без блату і грошей. За цей час я зрозуміла де хочу вчитися, зрозуміла де взагалі моє місце в житті. Навчалася, та не те слово, просто літала на пари. Мені було дуже цікаво. Це було прям МОЄ.
Так що, СВОЄ пізно не буває. Буває ЧУЖЕ повз ... Таніч7, правильний вибір. Цілеспрямовано йшли до мети. Краще так, ніж піти куди балів вистачило і потім шкодувати. А самовпевнено, це ви пошкодували, що не подали до інших ВНЗ, в інших містах на подібні напрямки? Таніч7
Які ви всі молодці. Донечці удачі в обраній професії.
А які предмети ЄДІ потрібні в НГАХА? Ви пишете, що дочка досдавать якийсь предмет. Тобто надходять не тільки за результатами творчого конкурсу, а й бали ЄДІ враховуються? Всім доброго дня! Зі старшою дочкою потрапили саме в таку ситуацію. Було це ... років 8 тому. Навчалася відмінно, ніяких проблем, потрібні ЄДІ здала чудово, по професії все вирішено було давно, закінчила худ.школу, займалася на подгот.курсах ВНЗ. Але ... трохи перегнула з самовпевненістю)). Подала тільки в один вуз- НГАХА, тільки на один факультет і, мало того, навмисно не поставила галочку "якщо що-розглядаю платний варіант навчання", на її думку ніщо не віщувало іншого результату ніж надходження на бюджет. Факультет творчий, ЄДІ мало що вирішували. Кілька творчих тривалих іспитів. І тут ... що то не пішла, то з місцем не пощастило (світло невдало падало) то ще чого ... Короче не надійшла! Шок. Трагедія. ВСЕ однокласники успішної гімназії надійшли куди хотіли, мовляв а я ні, я нездара, невдаха .... перехворіла ... днів через 5. Швиденько записалася на "нульовий" подгот.курс "для непоступівшіх" (дорожче і серйозніше ніж на подгот- х для старшокласників). Відразу влаштувалася в НГАХА працювати лаборантом (в її випадку в бібліотеку, до речі, виявилося дуже корисною справою, картотека, вміння реставрувати палітурка по-справжньому, знову ж все офіційно, тр.стаж, з / пл нехай і невелика. А які там працюють жінки -бібліотекарі !, люди з вищою освітою і великим серцем, у них склалися (і до сих пір) чудові відносини. і ось дочка ми не бачили рік з 8 ранку до 21ч вечора, т.к півдня робота, півдня курси. А тут нова "засідка" - внесли зміни і ВНЗ Росії додали нові зобов е ЄДІ, і наш теж. Дочки ін ішлось готуватися до ще одного ЄДІ додатково і здавати у напрямку Відділу освіти району в одній зі шкіл міста.
І ще одна важлива деталь ми організували їй зустріч -беседу з людиною закінчили цей ВНЗ і несподівано з'ясувалося що вона надходила абсолютно не на той факультет! Виходячи з її умінь, бажань і уявлень про майбутню професію треба поступати на інший. Це була удача!
підсумок-поступила на след.год на БЮДЖЕТ. У НГАХА, на др.факультет. Звичайно, тепер ще в другій ВНЗ (Сібстрін, про всяк випадок) і по максимуму факультети, і галочка на "платно" ...)).
Мало того, не пішла після 4-го курсу, як зробили багато, з дипломом бакалавра, а повністю довчилась 6 років, захистилася.
я вважаю що все що не робиться - на краще! і такий шлях - теж непоганий.
ми з чоловіком, до речі, в усьому її підтримували і не давили, намагалися вселити в неї впевненість у собст.сіли.
всім удачі і добра))) Демоверсія
Просто можна було піти в магістратуру. А потім є інші варіанти.
Є цілком законні способи, без липових довідок тощо. Сам вирішив це як? Якщо по здоров'ю не можна, то сам ніяк не вирішить. Решта военнообязание, хоч синій, хоч червоний диплом. Якщо тільки аспірантура
Додано через 59 секунд:
О, пост видалили Натті писал (а): А ви не знаєте що після ВО теж служать?
Я жодного слова не написала про дуболомов, неуків, маминих синочків і завидних женихів. І нікого не оцінювала. Це ви пишете.
Цитата: ага, і це місце армія Демоверсія писал (а):
Було б бажання, а інтелектуально розвиватися можна в будь-якому місці-і вступити потім, коли вже не виходить відразу після закінчення школи. Це у вас, напевно, свій набір стереотипів ... Надходила з запасом (три 5 і 4), але на не особливо цікаву спеціальність. Потім ще раз, і теж з запасом - але репутація працювала проти мене, секретарки деканатів тісно спілкувалися. Результат - два незакінчених вищих, а професія придбана самоосвітою і шишками від грабель.
Ні, роки в універі були "втраченими", дали вміння думати і кругозір, але ціна - зламана самооцінка - невиправдано висока.
Що таке рік "на подумати", а ще краще попрацювати в обраній області - в порівнянні з 30+ роками навчання і роботи? Батькам має сенс проявити далекоглядність, якої ще немає у випускника. Натті писал (а): а можна витратити рік на пошуки себе і кинути на останніх курсах. До речі, звідки повір'я, що за 365 днів дитина точно вирішить ким він хоче стати? Ось в школі не вирішив, а за рік після школи відразу вирішить. Рік в армії, яку зараз називають дитячим табором, зробить з дитини справжнього чоловіка? Ну ну. А якщо хлопчик живе в іншому місті один, в общаге 5 років і при цьому ще інтелектуально розвивається, він не стане справжнім чоловіком? А службовців в армії мамки НЕ опікують? Набір стереотипів Я страшенно боялася не вступити після 11 класу. ЄДІ тоді ще не було. Їздили до вузу на підготовчі курси, здавали іспити навесні. Потім випускні в школі, потім вступні до вузу ...
Туди, куди хотілося, я взагалі документи не подавала з страху не здати. Подала туди, куди була практично впевнена, що поступлю.
У підсумку через 3 роки пішла з першого вузу (маючи середній бал 5,0) і вступила в інший. Знову ж з підстраховкою - надійшла по копіях, а потім в терміновому порядку з першого вузу "видряпувала" оригінали на форумі ( пов'язана тема) Демоверсія   самовпевнено
У моєї мами, як і у Світлани, була страшилка: не вступиш, підеш підлоги мити. Підлоги я в підсумку мила, навіть маючи диплом Тому що працювала я в реанімації санітаркою, будучи студенткою меду. Заробила собі на випускний, і пішла у відпустку після отримання диплома - відпустка мені було покладено, я його заробила (а в реанімації він довгий), звільнятися раніше і втрачати стаж я сенсу не бачила. Звільнилася напередодні працевлаштування за новою спеціальністю. Підпишуся під кожним словом. Працюючи в вузах, надивилася на студентів. Половина не любить майбутню професію. 20% до неї в принципі не здатні і не пристосуються (заклад платне, тому брали всіх). "Журналісти", які навчалися років 15 назад, сидять на ресепшен в перукарнях. Ні, руками вони нічого робити не вміють.
В цьому році був наплив "передумали" - у мене готувалися до ЄДІ ті, хто вчинив 2-4 роки тому, відучився і ... передумав. Тепер надходять обдумано.
Сьогоднішні випускники не бояться втратити рік. Я їх в цьому підтримую - як мінімум така готовність знижує напругу на іспитах. А ось батьки істерії і запихають дітей до вузів: "А як ми родичам в очі дивитися будемо?" Вже краще витратити рік на "пошуки себе" в житті, ніж кинути навчання на останньому курсі (так зробив друг сина-і ніякі вмовляння друзів і батьків не допомогли).
А на рахунок армії моє думка-це дуже потрібна школа для наших синів. Я не вважаю, що це втрачений рік. Наші сини стають більш відповідальними, самостійними, а то деяких матусі мало не до пенсії опікують і контролюють, а потім ми дивуємося "куди поділися стоять чоловіки, за кого ж дочок заміж віддавати?"
[Тест-драйв Сібмами]

Міський Центр медогляд



Актуальні теми форумів

Знайшли помилку?

виділіть фрагмент тексту мишкою і натисніть "ctrl + enter"
помилки у відгуках користувачів не виправляються

Е на краще?
Чому вдасться це зробити?
Дійсно, чим займатися цілий рік, не сидіти ж на шиї у батьків?
К склалася його доля?
Навіщо?
А самовпевнено, це ви пошкодували, що не подали до інших ВНЗ, в інших містах на подібні напрямки?
А які предмети ЄДІ потрібні в НГАХА?
Тобто надходять не тільки за результатами творчого конкурсу, а й бали ЄДІ враховуються?
Сам вирішив це як?
Що таке рік "на подумати", а ще краще попрацювати в обраній області - в порівнянні з 30+ роками навчання і роботи?

Дополнительная информация

rss
Карта