П'ять способів захисту мобільного пристрою

За результатами опитувань одним з найбільш затребуваних подарунків є телефон або смартфон. Також він є частою «жертвою» різного роду казусів на новорічних вечірках, тому не дивно, що в перші дні нового року багато людей стають щасливими володарями свіженької мобільного іграшки. За результатами опитувань одним з найбільш затребуваних подарунків є телефон або смартфон

Перед тим як помістити свій смартфон в реальний світ і почати завантаження додатків, прослуховування музики, клацання камерою і інші цікаві вправи, варто вивчити, як себе захищати. Тобто забезпечити безпеку свого пристрою і своїх даних.

  1. Замкніть його. Використовуйте цифровий або графічний код для блокування смартфона. Якщо його вкрадуть, цей базовий рівень захисту буде достатнім для того, щоб середній злодюжка НЕ ​​заліз у ваше особисте життя, завантажені файли, email-листування і соцмережі з чистої цікавості. Цей же спосіб врятує від цікавих колег або однокурсників, але не варто думати, що їм можна обмежитися.
  2. Мінімізуйте збиток. Не варто носити в телефоні занадто багато важливих даних. У будь-який момент може знадобитися кілька свіжих документів, але робити його основним сховищем особистих або робочих даних неправильно. Для подібних цілей існують жорсткі диски комп'ютерів і захищені сервери.
  3. Бійтеся «кавового» злому. Перед тим як ви влаштуєтесь за столиком кав'ярні з ранковою чашкою кави і підключіть смартфон до місцевого безкоштовного Wi-Fi (те ж саме відноситься до готелів, аеропортів та інших громадських місць), знайте про ризик. Ці незахищені мережі - мрія хакера, і в подібних закладах часто спеціально влаштовуються, щоб «прослуховувати» з'єднання в пошуках паролів та іншої цінної конфіденційної інформації. Користуватися громадською мережею можна, але треба підключити шифрування переданих даних, наприклад VPN або зашифровані різновиди протоколів email. Також в цілому варто уникати роботи з важливими даними в соціальних мережах.
  4. Встановлюйте програми з розумом. Загружатьпрограмми можна тільки з довірених джерел - офіційних магазинів додатків (таких як Apple App Store і Google Play), які перевіряють продаються додатки, щоб переконатися у відсутності шкідливого вмісту та дотриманні необхідних стандартів безпеки. Але навіть завантажуючи з офіційного джерела, треба уважно контролювати, які дозволи вимагає та чи інша програма, до чого має доступ. І ще раз: ніколи не завантажуйте дані зі сторонніх джерел - це найшвидший спосіб втратити контроль над своїм пристроєм.
  5. Задумайтесь про антивірус. Мобільні антивіруси поки не дуже популярні, і деякі власники платформ (в основному Apple) навіть наполягають на їх непотрібності. Але оскільки автори шкідливих програм дуже активно перемикаються на «роботу» зі смартфонами, захисні програми на зразок Kaspersky Mobile Security стрімко стають затребуваними і численними. Подумайте про встановлення подібного програми в якості одного з рівнів захисту, тим більше що крім захисту від вірусів деякі додатки допомагають в фізичний захист і дозволяють успішно діяти в разі крадіжки смартфона.

Дополнительная информация

rss
Карта