Пам'ятки Санкт-Петербурга з описами

  1. Невський проспект
  2. Нева і її визначні пам'ятки
  3. Петроградський район
  4. «Другий Петербург»

Північна столиця - місто, абсолютно несхожий на Росію , До якої ми так звикли. Роздивляючись хороші фотознімки можна легко сплутати його з Копенгагеном чи Гельсінкі, Бременом або Ганновером. Ті, хто називає місто «Північною Венецією», почасти не праві. Так, є канали, але атмосфера неробства, підприємливості та драматичності поступається місцем застиглої імперської слави, строгості площ і монументальних будівель.

Моя подорож до Санкт-Петербург відбулося вже після поїздок по Європі і, що примітно, контраст відчувався лише в дещо іншому менталітеті.

Невський проспект

На відміну від Москви , Всі головні вокзали міста безпосередньо примикають до самої його цікавої частини, будучи до того ж пам'ятником і доповненням його архітектурного стилю. Тому, щоб перейнятися духом Санкт-Петербурга, подорож слід почати з Московського вокзалу, звідки до кінця Невського проспекту рукою подати.

Тому, щоб перейнятися духом Санкт-Петербурга, подорож слід почати з Московського вокзалу, звідки до кінця Невського проспекту рукою подати

Мабуть, головна історична вулиця Санкт-Петербурга - це перше місце, куди варто відправитися. Якщо на знайомство з визначними пам'ятками не так багато часу, то прогулянка по Невському проспекту дозволить побачити більшу частину знакових місць і пам'ятників архітектури:

  • Анічков міст - найкрасивіша видова точка Невського проспекту, розташована на Фонтанці;
  • Катерининський сквер - дивно тихий парк і затишний, де люблять збиратися творчі особистості;
  • Гостинний двір - найстаріша торгова площадка міста;
  • Канал Грибоєдова - ще одне місце, звідки відкривається незабутній вид на храм Спаса-на-Крові;
  • Казанський собор - колись маленька каплиця, яка виросла в найбільшу релігійне будова Санкт-Петербурга;
  • будівлю «Зінгер» - дивно красива будівля в стилі модерн, колишнє офісом всесвітньо відомої фабрики швейних машинок.

По обидва боки Невського проспекту зустрічаються шикарні палаци, кожен з яких ще недавно належав іменитим сім'ям. Найбільш примітними для мене виявилися: Строгановський і Анічков палац, будинок Чичеріна і палац Білосільських-Білозерських.

Найбільш примітними для мене виявилися: Строгановський і Анічков палац, будинок Чичеріна і палац Білосільських-Білозерських

Частина цікавих пам'яток захована у дворах Невського проспекту:

  • За Казанським собором ховається Банківський міст з типовими для міста крилатими левами.
  • У дворі Малій Садовій (по праву руку) на 3 поверсі - статуя кішки, яка врятувала будинок від пожежі.
  • Знаменитого чижика-пижика можна знайти, прогулюючись вздовж набережної річки Фонтанки (біля Михайлівського замку).

Особисто я рекомендую прогулюватися не тільки по Невському проспекту, але і пірнати у двори, щоб насолодитися глухими стінами і дворами, якими їх описував Ф. Достоєвський.

Достоєвський

Прогулюючи уздовж Невського проспекту по вказаному маршруту, через годину опиняєшся на початку вулиці, де зосереджені, мабуть, найвідоміші символи Санкт-Петербурга:

  • по праву руку - Палацова площа і розташований на ній Ермітаж, Зимовий палац, Олександрівська колона;
  • по ліву руку - Ісаакіївський собор (звідси відкривається чудовий вид на місто), будівля Адміралтейства.

Потрібно відзначити, що дуже складно де-небудь знайти таке зосередження кафе і розважальних закладів, як в історичному центрі Петербурга. Багато бари зовсім йдуть в підвали, щоб не псувати красу будівель, зведених сто-двісті років тому.

Нева і її визначні пам'ятки

Наступне місце, куди варто відправитися - на один з мостів, щоб на власні очі помилуватися на чорні води Неви, спрямовуються в Фінську затоку. Ось уже двадцять років це абсолютно безпечно: від повеней, колись наводили жах на городян, Санкт-Петербург надійно захищений циклопічних розмірів дамбою.

Ось уже двадцять років це абсолютно безпечно: від повеней, колись наводили жах на городян, Санкт-Петербург надійно захищений циклопічних розмірів дамбою

Всього через Неву У Санкт-Петербурзі перекинуто 11 мостів, серед яких найближче до Невському проспекту - Палацовий міст - прекрасне місце, звідки відкривається панорамний вид на річку, а також на пам'ятки, що знаходяться в пішій доступності від моста:

  • Кунсткамера - музей з жахливими експонатами;
  • Ростральні колони - вже неробочі ліхтарі, прикрашені рострами;
  • Петропавлівська фортеця - місце, звідки починається історія міста;
  • будівлю Біржі - нині будова, віддане під військовий музей;
  • Стрілка Василівського острова - зачаровує ансамбль і улюблене місце для фотосесій.

Ще рік тому з Палацового моста можна було побачити крейсер Аврору, але в даний час корабель знаходиться на ремонті в Кронштадті.

Ще рік тому з Палацового моста можна було побачити крейсер Аврору, але в даний час корабель знаходиться на ремонті в Кронштадті

Не дарма, петербуржці радять знайомитися з містом виключно з головною архітектурною осі міста - з Неви і її мостів. Архітектори і скульптори дуже постаралися, щоб ансамбль, що розкинувся на берегах річки навколо Палацового моста, виглядав вишукано і розкішно. Мабуть, ні в одному іншому туристичному місті я не бачила такого гармонійного скупчення будівель, кожне з яких доповнювало стоїть поруч.

Мабуть, ні в одному іншому туристичному місті я не бачила такого гармонійного скупчення будівель, кожне з яких доповнювало стоїть поруч

Днем біля Палацового моста (по ліву руку) є невелика пристань, де туристів садять на катер, щоб покататися по Неві з заїздом на Фінську затоку і відвідуванням петербурзьких каналів. Ночами в літню пору кожен бажаючий може залишитися і подивитися на грандіозне видовище - розлучення мостів.

[Blockquote_gray »] [Blockquote_gray »]   Дослідивши вдосталь Санкт-Петербург, можна зайнятися й іншими чудовими російськими історичними містами, яких більш ніж достатньо Дослідивши вдосталь Санкт-Петербург, можна зайнятися й іншими чудовими російськими історичними містами, яких більш ніж достатньо. В інших матеріалах наших блогерів ви можете почитати про пам'ятки Казані , Смоленська і інших прекрасних міст неосяжної Росії. [/ blockquote_gray]

Петроградський район

Опинившись в Санкт-Петербурзі, я мину Невський проспект, Палацовий міст і далі, через Петропавловську фортецю, потрапляю в Петроградський район, розташований на восьми островах. Якщо історичний центр міста - це вишукана царська архітектура, то кожна будівля Петроградської сторони багато на стиль «петровського бароко» і модерн.

Якщо історичний центр міста - це вишукана царська архітектура, то кожна будівля Петроградської сторони багато на стиль «петровського бароко» і модерн

У цих місцях у мандрівників популярні такі пам'ятки, як будиночок Петра, Нахимівське училище, Соборна мечеть і прогулянки по Кронверкському набережній. Разом з дітьми можна зайти в Планетарій або відвідати місцевий зоопарк. Я ж, минаючи всі ці краси, двориками прямую в сторону котельні «Камчатка».

«Другий Петербург»

Досвідчені мандрівники відзначають Санкт-Петербург, як місто, що має неймовірно велике зібрання пам'яток, але є і «другий Петербург» значно більших розмірів, в який входять навколишні містечка, зрощені з мегаполісом.

Найбільш відомий острів Котлін, де знаходиться місто Кронштадт, чия історія пов'язана з Санкт-Петербургом настільки нерозривно, що не розповісти про нього було б просто несправедливо. Невелике місто на острові багатий на пам'ятки, але ще розкішніше виглядають види, що відкриваються з його берегів.

Вся прогулянка по Кронштадту займе не більше години: пірс і маяк, Нікольський собор, Петровський парк, адміралтейство і Гостинний двір. У літню пору від пристані на катері можна дістатися до одного з сусідніх маяків або до похмурих фортів.

Не менш ефектно виглядають міста - Пушкін, Петергоф, Павловськ і Гатчина. У цих місцях, за мірками Петербурга, не так багато пам'яток. В основному, туристи приїжджають сюди, що познайомитися з палацово-парковими ансамблями.

Вирішуючи, де провести вихідні, не варто відмовляти собі в задоволенні відвідати саме розкішне місце Росії - Санкт-Петербург. У місто, який виглядає по-царськи розкішно, неможливо не закохатися. Прогулюючись по головній вулиці між шедеврами видатних архітекторів свого часу і потрапляючи у двори-колодязі, миттєво забуваєш про все на світі.

Ірина Сергєєва, автор.

Стаття не претендує на повне охоплення пам'яток, в ній відбито індивідуальний досвід нашого блогера.

Дополнительная информация

rss
Карта