Parallels Desktop for Mac: Windows, Linux і що завгодно на вашому Mac без танців з бубном

  1. режим Coherence
  2. Особисті відчуття, плюси і мінуси

Якщо ви - власник комп'ютера Apple, вам хоч раз приходив в голову питання: "Як можна запускати Windows-додатки на OS X?" Адже, як би нам не розписували переваги екосистеми Apple і недоліки Windows, у останньої є величезна перевага, які, найчастіше , відіграє вирішальну роль при виборі нового комп'ютера: безліч програм, багатьох з яких просто немає для OS X (в моєму випадку такою програмою була Microsoft Visual Studio), а ті, що є, довго не оновлюються або володіють меншою кількістю можливостей. Та й геймери на OS X часто страждають від нестачі ігор, в порівнянні з їх колегами на Windows.

Але, на щастя, компанія Parallels пропонує дуже зручне рішення даної проблеми - програму Parallels Desktop, яка представляє собою софт для створення віртуальних машин, на які ви можете встановити не тільки Windows, але і будь-яку іншу операційну систему.

Для того, щоб встановити на ваш Mac ще одну операційну систему, програма пропонує на вибір 2 варіанти: установка ОС з носія (оптичний диск, файл образу диска) або перенесення Windows з ПК через спеціальний USB-кабель, мережа або зовнішній носій.

При виборі установки з носія, у вікні, ви повинні вибрати, звідки встановити ОС: з диска, flash-накопичувача або жорсткого диска (SSD) вашого Mac. Але можна поставити галочку навпроти "продовжити без джерела", щоб створити віртуальну машину без операційної системи.

Якщо ви встановлюєте Windows 8 / 8.1, Parallels Desktop запитає вас про те, ОС який розрядності слід встановити (за замовчуванням стоїть x64), запропонує ввести ключ продукту, вибрати, як відображати програми Windows і допоможе зробити Windows 8 схожою на Windows 7, якщо вам цього хочеться. Надалі це все можна буде переналаштувати, тому, якщо ви сумніваєтеся у виборі - вибирайте те, що стоїть за умовчанням.

Процес установки інших ОС майже нічим не відрізняється від звичайної установки на ПК, за винятком того, що Parallels Desktop, так само, як і у випадку з Windows, може налаштувати деякі параметри, на зразок пароля для облікового запису і мови інтерфейсу ще до запуску установки.

Після установки і початкового налаштування Windows, перед вами постане вже звичний багатьом головний екран Windows 8.1. Тепер ви вільні робити і використовувати все те, що ви могли робити і використовувати на звичайному Windows-ПК. За винятком, хіба що, KMS-активаторів (програмі не вдається створити KMS-сервер, хоча, можливо, проблема в стояла біля мене тоді RTM-версії Windows 8.1). Хочете - грайте в усі ігри, доступні в Steam, хочете - пишіть код в Visual Studio.

Але перед усім цим раджу зайти в налаштування віртуальної машини і віддати під її потреби хоча б 2 (а краще - 4) гігабайти оперативної пам'яті. Якщо у вас Mac з 8 і більше гігабайтами оперативної пам'яті, використання віртуальної машини не позначиться на швидкодії OS X, за винятком, можливо, якихось екстремальних задач. Хоча програма сама розуміє, коли ви не використовуєте віртуальну машину і призупиняє її, звільняючи ресурси комп'ютера. Я виділив для Windows 4 ГБ ОЗУ і поки не зустрів жодного пригальмовування в інтерфейсі або при виконанні будь-яких завдань.

режим Coherence

режим Coherence

Режим Coherence дозволяє вам запускати Windows-додатки прямо на робочому столі OS X, в окремих вікнах, точно так же, як ви запускаєте звичайні програми для Mac. У цьому режимі у вас немає доступу до файлової системи і робочого столу Windows, зате вікна виглядають симпатичніше і присутні переваги OS X, наприклад, повноекранний режим.

Особисті відчуття, плюси і мінуси

Знаєте фразу про те, що кращий ультрабук з Windows - MacBook Air? Так ось, це правда.

Причому, завдяки тому, що вам одночасно доступні 2 операційні системи, користуватися комп'ютером стає удвічі зручніше.

Як було написано вище, за весь час роботи з Windows 8.1 я ні разу не побачив жодних гальм, зависань, BSOD і інших подібних речей. Швидкість роботи теж не викликає нарікань, все меню відкриваються моментально і бенчмарк імені Семена Кременюка (швидке відкривання папок) також проходить на ура. Система запускається за 12,5 секунд (а це набагато швидше, ніж включається сама OS X), ноутбук анітрохи не гріється і створюється таке відчуття, ніби мій MacBook був створений для Windows. І мене, як фаната ОС від Microsoft, це дуже радує.

Є, звичайно, і мінуси від використання Windows в якості другої операційної системи. Не працюють мультимедіа клавіші (тобто, трек в Windows-плеєрі кнопкою клавіатура залишиться переключити, відкривається iTunes), погіршується автономність, хоча і залишається на майже недосяжному для WIndows-ультрабуків рівні: в режимі найактивнішого використання, з постійним перемиканням між OS X і WIndows, мій MacBook Air 2013 роки прожив близько 6 годин. В середньому, з постійно включеної віртуальною машиною він живе близько 8). Незручно реалізований доступ до файлової системи Windows з OS X. Для цього потрібно йти в каталог, куди ви встановили Parallels (за замовчуванням - це / Users /% username% / Documents / Parallels), відкривати образ системи і знаходити ярлики на диски там. Це досить дивно, враховуючи, що файлова система OS X видно на Windows з вікна "Комп'ютер", там же, де і локальні диски самої системи. Різні розкладки клавіатури в OS X і Windows спершу неприємно дивують, але потім звикаєш і не відчуваєш жодних труднощів, до того ж, їх можна налаштувати під себе в настройках Parallels Desktop (розділ "Сполучення клавіш")

Загалом, робота з Windows на Mac'е приносить мені тільки позитивні емоції, чого не скажеш про роботу з Linux (в моєму випадку це була Ubuntu).

Установка Ubuntu 13.10 проходить гладко і без сюрпризів, але, коли ви завантажуєте систему, починається щось дивне.

Спершу, замість нативного дозволу в 1400 * 900, Ubuntu, з незрозумілої причини, вирішує поставити 1920 * 1200. І, навіть помінявши його в налаштуваннях, у вікні логіна все одно залишиться Full HD. Але це ще не найнеприємніше. Через годину мук я прийшов до висновку, що працювати в Ubuntu таким чином можна тільки з дуже великими труднощами. На тих же 4 ГБ оперативної пам'яті і з 1 ГБ відео-пам'яті, на яких успішно "літає" Windows, Убунту досить сильно гальмує. Вікна відкриваються ривками, курсор смикається. Можливо, це якось виправляється після пари годин копання в Інтернеті і терміналі, але такий величезний контраст у порівнянні з Windows говорить нам про те, що в Parallels працювали дуже багато, щоб система від Microsoft працювала так швидко і добре, як вона робить це зараз. Або про те, що у Ubuntu просто все погано з роботою в якості виртуалки. =)

Parallels Desktop - дуже зручна і корисна програма, яка вирішує питання відсутності будь-якого софта для OS X раз і назавжди. З її допомогою ваш Mac перетворюється, якщо і не в універсального солдата світу комп'ютерів, то в щось, дуже на нього схоже. Windows працює з цією програмою майже ідеально, Linux - набагато гірше, але терпимо, якщо треба зробити щось важливе. Інші операційні системи я не пробував, але, теоретично, сюди можна поставити хоч FreeBSD, хоч DOS, все залежить від ваших бажань і потреб.

Найвагоміший і, за великим рахунком, єдиний мінус програми - її ціна. Вона коштує $ 80 (2640 рублів), що для людей, які звикли качати софт з торрентів, - трата досить істотна. На щастя, є пробна версія на 30 днів, що досить хороший термін для того, щоб зрозуміти: потрібна вам ця програма чи ні? Тому, якщо вас давно мучить відсутність ігор або потрібного вам софта для OS X, спробуйте триальную версію.

А для тих, хто тільки збирається купити Mac, є приємні новини: деякі зарубіжні магазини іноді дарують вам повну і найновішу версію Parallels Desktop, якщо ви купуєте у них Mac. Тому витратьте трохи часу на пошуки, воно того варто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

На щастя, є пробна версія на 30 днів, що досить хороший термін для того, щоб зрозуміти: потрібна вам ця програма чи ні?

Дополнительная информация

rss
Карта