Перегляд справи за нововиявленими обставинами

Перегляд справи за нововиявленими обставинами відноситься до компетенції того арбітражного суду, який прийняв судовий акт. Саме він, відповідно до положень глави 37 АПК РФ, може прийняти заяву від імені, який вважає, що обставини, які раніше не були відомі під час розгляду справи, можуть вплинути на сутність судового рішення та привести до його скасування.

Перегляд справи за нововиявленими обставинами

Коли можливий перегляд справи за нововиявленими обставинами? Підставами для цього є наступні випадки:
- фальсифікація доказів, умисне введення в оману перекладів, показань свідків, фактів, експертних висновків, що спричинило за собою прийняття судом незаконного рішення;
- наявність обставин, які впливають на хід справи, але раніше не були відомі суду і заявнику з цілком об'єктивних причин;
- скасування судового акта арбітражного суду або суду загальної юрисдикції, яка стала підставою для прийняття судового акта щодо справи, що розглядається;
- встановлення факту злочинних діянь судді, учасника процесу або його представника при розгляді справи;
- встановлення обставин порушення прав і свобод людини за правилами відповідної Конвенції, якщо заявник подавав заяву в Європейський суд з прав людини і т.д.

Для подачі заяви про скасування судового акта за нововиявленими обставинами існують строки давності. Так заяву за нововиявленими обставинами має бути подано не пізніше трьох місяців з моменту відкриття зобов'язань, які виступають в якості підстав, завдяки яким може бути переглянутий судовий акт.

Якщо строк пропущено і особа, яка звертається до суду, подало відповідне клопотання про те, що пропустило термін з об'єктивних причин, суд може відновити період, необхідний для подачі заяви за нововиявленими обставинами. Однак зробити це можна лише протягом шести місяців з моменту виявлення обставин, які є підставами для перегляду справи за нововиявленими обставинами в суді. Тільки при цьому потрібно довести факт наявності непереборних обставин, які перешкодили вам подати заяву в суд вчасно.

Заява у зв'язку з нововиявленими обставинами необхідно скласти в письмовій формі. У ньому обов'язково повинна міститися наступна інформація:
- дані арбітражного суду, в який ви плануєте подати заяву;
- найменування заявника та інших осіб, які беруть участь в процесі розгляду справи, їх координати і дані;
- нововиявлена ​​обставина, яке дозволяє проводити повторний перегляд справи;
- найменування арбітражного суду, який прийняв акт, про перегляд якого просить укладач документа;
- перелік необхідних документів.

До заяви за нововиявленими обставинами обов'язково додають:
- копії документів, що підтверджують наявність нововиявлених обставин;
- копії судового акта, про перегляд якого просить заявник;
- документ, що підтверджує факт відправлення заяви та копій всіх вищевказаних документів іншим учасникам процесу;
- довіреність або інший документ, який підтверджує, що особа має повноваження на підписання заяви.

Скласти заяву в суд для перегляду справи за нововиявленими обставинами можна і самостійно, якщо ви впевнені у своїй юридичній грамотності.

Однак на практиці тільки грамотний адвокат зможе правильно сформулювати вимоги заявника, знайти необхідні докази і професійно представити інтереси особи в арбітражному суді.

Довірте всі етапи підготовки і розгляду справи за нововиявленими обставинами адвокатам Колегії адвокатів Москви «ЮрПрофі». Ми уважно вивчимо вашу ситуацію і постараємося допомогти вам у вирішенні будь-якої проблеми!

Для захисту Ваших інтересів по вирішенню арбітражних суперечок можливо вступ адвоката у справу на різних стадіях арбітражного процесу.

Дополнительная информация

rss
Карта