Перехід з Windows на Linux: що потрібно знати

  1. продуктивність
  2. Безпека
  3. Розробка програмного забезпечення
  4. модульність
  5. Робота з віддаленими серверами Linux
  6. Знайомство з принципами низькорівневих операційних систем
  7. Не всі прекрасно, але тим не менш
Автор фото - Canonical Ltd.

Людям, які проводять перед екраном комп'ютера більшу частину свого часу, варто переглянути свої основні звички. Я говорю про використовувану ними операційній системі. Частка Windows на ринку операційних систем для настільних комп'ютерів сьогодні становить більше 90%!

У всіх є різні причини для використання Windows:

  • Windows OS (операційна система) була встановлена ​​на їх ПК (персональному комп'ютері).
  • Користувачі виросли на різних версіях ОС Windows, і це складно змінити.
  • Більшість людей думають, що Windows це єдиний варіант для ПК. Вони не знають про існування альтернатив крім Mac OS.
Частка Windows на ринку

Я повинен визнати, що Windows зручна і має хороший дизайн. Вона дозволяє вам легко вирішувати багато завдань і вона регулярно оновлюється.

Але якщо ви користувач Windows, який має мало досвіду з іншими операційними системами, ви можете не знати про всіх доступних варіантах вибору.

Альтернатива Windows, яку я представляю в даній статті, це Linux.

Linux це операційна система з відкритим вихідним кодом, що розробляється спільнотою. Linux є Unix-подібних: він заснований на тих же принципах, що і всі Unix-подібні системи. Linux безкоштовний і має різні дистрибутиви, наприклад Ubuntu, CentOS і Debian.

Кожен дистрибутив має свої плюси і мінуси. Кожен використовується в різних додатках. Жорсткий диск Linux вважається легковажним. Він використовується по вбудованих системах, пристроях типу «розумний дім», в інтернеті речей. Операційна система Android також заснована на Linux.

Як підприємець в більш ніж 7-річним стажем, повинен сказати, що перехід з Windows на Ubuntu дозволив мені стати продуктивніше.

Я став більш пильно придивлятися до операційних систем коли помітив, що основні інструменти, які я використовував, не дають мені просуватися вперед через гальмування. Так було, наприклад, з Android Studio IDE і Android simulator, що запускаються на комп'ютері з Windows. Я думав, що проблема в «залізі». І я оновив його до Lenovo Y50-70 PC з 16GB оперативної пам'яті і з жорстким диском SSD.

Після установки необхідних програм я зрозумів, що проблеми з гальмуванням залишилися. Я думав, що новий комп'ютер буде швидким, але надії не виправдалися. Тому я змінив свою стратегію.

Я зрозумів, що проблема була не в «залізі», тому почав досліджувати програмне забезпечення. Ubuntu є найпопулярнішим дистрибутивом Linux для користувачів ПК. Ubuntu має як клієнтську, так і серверну збірку. Величезною користю переходу на Linux є те, що я тепер знайомий з Ubuntu. Також я можу використовувати Linux на обох моїх ПК і серверах, з якими я працюю.

Я прочитав БАГАТО онлайн-ресурсів, де були дискусії про використання операційних систем, наприклад Linux vs Windows або Windows vs Ubuntu. Я зрозумів, що ОС, відповідна моїм потребам, підвищить мою продуктивність в довгостроковій перспективі.

І я почав чекати знака. Знак був отриманий: ним виявився вірус, через якого довелося зробити бекап всіх моїх файлів і переформатувати мій комп. Але в цей раз я використав в якості операційної системи Ubuntu. Я подумував про паралельну установці відразу двох систем, Windows і Ubuntu, для м'якого переходу. Я радий, що не зробив цього. Я вирішив покинути Windows бо зважився на Ubuntu і не хотів залишати собі шляхи для відступу.

Ось деякі уроки, які я засвоїв після переходу з Windows на Linux. Ці уроки більше призначені для розробників, програмістів і всіх, хто створює якісь продукти.

продуктивність

Завдяки легковагій архітектурі Linux запускається швидше Windows (вірно для обох версій, 8.1 і 10). Після переходу на Linux я помітив істотне збільшення швидкості обробки у мого комп'ютера. А я використовував ті ж самі інструменти, що і на Windows. Linux підтримує безліч ефективних інструментів і забезпечує їх безперебійну роботу.

Безпека

Linux це програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом. Кожен може внести свій вклад щоб допомогти поліпшити його, додати функціонал, виправити баги, зменшити ризики безпеки.

Масштабні проекти з відкритим вихідним кодом отримують вигоду від того, що за ними стежать безліч пар очей. Будучи одним з таких проектів, Linux безпечніше, ніж Windows. Замість того щоб встановлювати антивіруси для захисту від шкідливого ПО, ви повинні всього лише дотримуватися рекомендованих репозиторіїв.

Розробка програмного забезпечення

Термінал в Linux дозволяє вам робити що завгодно. Встановлювати програми, додатки, змінювати конфігурації сервера, управляти файловою системою і багато іншого.

Якщо ви розробник, краще цього терміналу годі й бажати. Немає нічого більш зручного для запуску серверів, організації доступу до віддалених машин, а також компіляцію і запуску скриптів з одного вікна терміналу. Це потужний підсилювач продуктивності. З використанням терміналу автоматизація перетворюється в гру-чейнджер.

модульність

У Linux ви можете з легкістю налаштувати ваш комп'ютер і підключитися до нього, стежити за процесами і управляти віртуальними оточеннями. Оскільки ваш сервер ймовірно буде заснований на Linux, буде легше імітувати поведінку, використовувати подібне ПО і пакети і автоматизувати потоки завдань.

Робота з віддаленими серверами Linux

Багато сервера засновані Linux з причин, що не наведені тут. Linux забезпечує розробників інструментами для роботи з масштабованими і секьюрнимі серверами. З цієї причини підприємці в світі технологій, що займаються наскрізними програмами, повинні опанувати систему Linux для налаштування і обслуговування серверів.

Windows використовує сторонні інструменти, такі як PUTTY, для з'єднання і взаємодії з серверами на базі Linux. Це не зручно. Наприклад, щоб скопіювати файли, вам доведеться завантажити інший інструмент.

Перевага локальної машини з Linux в тому, що вона може коннектіться до віддалених серверів за допомогою команди в одну строчку, що вводиться в терміналі. Хости можу зберігатися в файлі, так само як і ключі SSH з іменами користувачів. Все що вам потрібно зробити щоб з'єднатися з SSH, це надрукувати таку команду:

ssh ofir-server

І ви увійшли! Паролі не обов'язкові.

Це приклад здатності локальної машини на базі Linux конфігурувати і підтримувати Linux-сервера. Можливість працювати через термінал з обома машинами зовсім не біном Ньютона. Більшість популярних хмарних провайдерів також мають інтерфейс командного рядка (CLI - command-line-interface) для легкої інтеграції.

Знайомство з принципами низькорівневих операційних систем

Реалізація Windows є дуже високорівневою. Розробникам рідко відкриті внутрішні проблеми і реалізації. У Linux навпаки. Конфігурації повинні впроваджуватися через термінал. Це включає редагування файлів самої ОС, додавання запланованих завдань, оновлення ПЗ, установку драйверів і багато іншого.

Коли ви використовуєте Ubuntu, AskUbuntu.com - ваш друг. На цьому сайті ви не тільки можете придбати корисні навички, але також дізнаєтеся, як вирішувати конкретні завдання (іноді це досить складно). Також ви навчитеся відслідковувати проблеми вашої машини, налаштовувати різні компоненти і т.д.

Не всі прекрасно, але тим не менш

  • Ви не зможете відразу в повній мірі оволодіти всіма функціями. Якщо деякі дії, що здійснюються в Windows, не викликають у вас труднощів, то в Linux для виконання тих же дій вам може знадобитися допомога. Ви можете запитати поради на тому ж AskUbuntu.com. Якщо на вашому комп'ютері встановлено спеціальне обладнання, наприклад графічні процесори, варто очікувати проблем.
  • Кожен IT-підприємець повинен мати мінімальні навички графічного дизайну. На жаль, ніякі з продуктів Adobe не випускаються для користувачів Linux. Так що запустити їх прямо не вийде. В Ubuntu альтернативою є GIMP. Це вільне програмне забезпечення має всі базові функції, необхідні розробнику-дизайнеру.

Незважаючи на ці мінуси, я не шкодую про перехід на Linux. Я шкодую тільки про те, що не зробив цього кілька років тому.

Linux не всім підходить. Перш ніж переходити на нього, перевірте, чи задовольняє він ваші потреби. Якщо ви позиціонуєте себе як підприємця в сфері технологій, розробника, програміста, вам точно варто поглянути на Ubuntu.

***
Підписуйтесь на наш канал в Telegram !


Дополнительная информация

rss
Карта