Перелік всіх можливих причин просідання позицій сайту

  1. 1. Накладення санкцій, фільтра
  2. 2. Нарощування нової посилальної маси
  3. 3. Втрата маси посилань
  4. 4. Неправильна переадресація
  5. 5. Оновлення алгоритмів пошуку
  6. 6. Причини технічного характеру
  7. 7. Збита внутрішня оптимізація
  8. 8. Проблеми при використанні адмінки
  9. 9. Зміна поведінкових факторів сайту
  10. 10. Незрозуміла причина
  11. Що робити якщо причина знайдена, усунена, а позиції не повернулися

У цьому пості нашого блогу відображений список всіх причин зниження позицій сайту в пошуковій видачі. Визначивши причину просідання позицій, ви зможете усунути її і повернути місця. Однак такий ідеальний варіант буває далеко не завжди. Іноді причину визначити не можна, а іноді і позиції не повертаються незважаючи на усунення причин які спричинили до вильоту з горезвісного топ 10.

Отже, основні причини на дату публікації поста:

  1. Накладення санкцій, фільтра;
  2. Нарощування нової посилальної маси;
  3. Втрата маси посилань;
  4. Неправильна переадресація;
  5. Оновлення алгоритмів пошуку;
  6. Причини технічного характеру;
  7. Збита внутрішня оптимізація;
  8. Неполадки в роботі адмінки;
  9. Зміна поведінкових факторів сайту;
  10. Незрозуміла причина.

1. Накладення санкцій, фільтра

Це одна з найпоширеніших причин пов'язаних з іншими. Перш за все, перевірте відповідні розділи пов'язані з безпекою сайту в панелі веб-майстрів, які є і у Яндекса (Яндекс Вебмайстер) і у Гугла (Search Console) - перше, що потрібно робити якщо сайт впав. Однак практика показує, що далеко не завжди там відображаються будь-які порушення. У разі якщо в цих розділах ви нічого не знайшли, напишіть на підтримку Яндекса - відповідає досить швидко, звернутися в неї можна все з той же панелі webmaster.yandex.ru. З Гуглом все складніше: писати нікуди, хіба що на форумі підтримки веб-майстрів, але там, як правило, точної та адекватної інформації вам не дадуть. Актуальних діючих фільтрів більше десятка. Якщо який-небудь з них ви виявили та підтвердили - потрібно усувати причину його накладення.


2. Нарощування нової посилальної маси

Неправильно підібрана стратегія збільшення кількості посилань на сайт досить часто призводить до пессимізації. Як правило, пов'язане з різким зниженням рівня довіри з боку пошукових систем, яке найчастіше є наслідком недостатнього авторитету посилаються на ресурс доменів, а так же швидкості їх появи.

При наявності в історії сайту проблем з трастового, Google на незначний термін відключає дію нових посилань. Не звертаючи увагу на їх релевантність та природність, пошукова система нерідко практикує застосування «функції передачі рангу», що нейтралізує будь-які спроби здійснення впливу на результати видачі.

Оцінку правильності підбору і розподілу нових посилань власник сайту може зробити за допомогою спеціальних інструментів (таких як Majestic, Ahrefs). В процесі проведення аналізу нових посилань можна вибирати різні часові періоди.


3. Втрата маси посилань

Крім неправильного появи нових посилань, на позиції ресурсу у видачі можуть впливати випадки їх втрати. При мінімальній кількості вхідних посилань сайт може різко змінювати своє положення в залежності від поточного стану деяких з них. Наприклад, при тимчасовому відключенні або видаленні цих посилань може знизитися авторитетність ресурсу, що автоматично призведе до зниження його позицій в пошуку. Сюди ж відноситься і так зване моргання посилальної маси. Таке часто трапляється, якщо посилання куплені на біржі на умовах оренди.


4. Неправильна переадресація

Дитяча причина, тим не менш, вона зустрічається. Як правило, численні редіректи з'являються після переїзду ресурсу з одного домену на інший. У подібних ситуаціях ранжування сайту виявляється в повній залежності від правильності роботи цих перенаправлень. При цьому позиції в пошуковій видачі можуть різко змінюватися після кожної зміни або видалення редиректів. Саме тому їх працездатність протягом як мінімум року після установки має пріоритетне значення. Систематична перевірка цих переадресаций повинна входити до переліку обов'язкових заходів по обслуговуванню ресурсу. Тільки так ви зможете запобігти їх негативний вплив на ранжування ресурсу.


5. Оновлення алгоритмів пошуку

Оновлення пошукових алгоритмів - досить часта причина істотного зниження положення сайту у видачі. Проаналізувати цей параметр можна за допомогою таких ефективних інструментів, як Google Algorithm Tool, Mozcast. Вони дозволяють відслідковувати дати проведення апдейтів і проводити звіряння цієї інформації з даними ранжирування. Так само, досить часто таку причину озвучує підтримка Яндекса, виглядає це приблизно так:

Подібне зниження позицій дійсно може відбуватися через коригувань алгоритму ранжирування. Повірте, якби на Вашому сайті були якісь проблеми, я не став би цього приховувати. Але в даній ситуації єдине, що я можу порадити Вам, - це продовжувати розвивати свій проект.


6. Причини технічного характеру

Щоб зробити діагностику і ідентифікувати можливу причину, рекомендується знайти докладний перелік операцій для тестування присутніх на сторінці компонентів і пройтися по всіх його пунктів. Непогані результати також показує регулярна перевірка основних компонентів сайту (головної сторінки, файлу robots.txt, сповіщень в панелі вебмайстрів). Тут потрібно працювати фахівця, словами тут писати дуже багато про те, що потрібно перевіряти. Часто останнім часом позиції просідають через неправильне переходу на HTTPS - чисто технічна причина. Сильне зниження швидкості завантаження сайту - чисто технічна причина. Випадання значної кількості сторінок в помилку чисто технічна причина. І т.д. і т.п..


7. Збита внутрішня оптимізація

Поряд з технічними особливостями, досить часто просідання позицій сайту може бути пов'язано з коригуванням його роботи. Багато розробники мають погану звичку вносити зміни в роботу ресурсу, не ставлячи до відома про це ні його власника, ні фахівця, що займається оптимізацією. В цьому випадку потрібно перевірити базові речі: мета теги, тексти, перелинковку, технічні помилки та ін.


8. Проблеми при використанні адмінки

Діагностика та усунення цих проблем - одне з найскладніших занять. Іноді власники сайтів можуть спостерігати стрімке зниження позицій через збої в роботі функції кешування. Тобто в процесі перевірки ресурсу робот Googlebot натикався на порожню розмітку. На жаль, без залучення технічних фахівців усунути подібні проблеми навряд чи вдасться. Як діагностики вебмастер може перевірити журнал на наявність нетипових помилок, а також скористатися інструментом «Подивитися як Googlebot», щоб виконати перевірку окремих найбільш підозрілих сторінок.


9. Зміна поведінкових факторів сайту

У деяких випадках песимізація може бути наслідком внесення змін до пошукову поведінку користувачів, сплеск інтересу на якусь певну тематику. Так, якщо пошукова машина вирішить, що на вашому сайті з найбільш актуальних запитам розміщена застаріла інформація, він просто висуне на перші позиції ресурси з більш відповідним контентом. Потрібно постійно стежити за статистикою відвідуваності сайту за джерелом «Пошукові системи», дивитися по яких запитах приходять на ваш сайт. Бувають випадки, коли недобросовісні конкуренти в відповідних сервісів замовляють накрутку поведінкових факторів з метою загнати ваш сайт під фільтр. Як це визначити? Дуже просто: якщо ви бачите, що до вас на сайт пачками приходять «люди» з різних регіонів за запитами пов'язаним з вашими послугами / товарами але нічого не замовляють, не дзвонять - 100% вам накручують поведінкові. Що робити? Писати в підтримку Яндекса і доводити, що це накручуєте не ви.


10. Незрозуміла причина

На жаль, таке трапляється і найчастіше в ранжируванні у Яндекса. Якщо власними силами або із залученням фахівців за допомогою знань і різних сервісів / інструментів вам не вдалося визначити причину різкого та істотного падіння якісного «вилизаного» сайту, то, звичайно це сумний випадок. Що робити? Почекати 3-4 місяці і нічого не міняти. Іноді це працює за умови, що з сайтом дійсно у всіх аспектах порядок. На нашій практиці таке бувало. У разі якщо ваш сайт для людей і дуже якісний, але все одно просів - тут може бути помилка в алгоритмах ранжирування , Але до такого висновку може прийти тільки висококваліфікований SEO-фахівець, який навряд чи буде читати цей пост (про інформацію викладеної в ньому він буде знати сам). Це ми до того, що фінальну крапку може поставити тільки розумний оптимізатор. Власник сайту в 100% випадків упустить деталі, що не дозволить зробити точний висновок.


Що робити якщо причина знайдена, усунена, а позиції не повернулися

В Гуглі нічого не можна зробити, тільки чекати ще кілька місяців або міняти домен, повністю переробляти сайт, збільшувати бюджет на контекстну рекламу. Якщо причина знайдена, усунена, а позиції не повернулися в Яндекс, то писати на підтримку, але пам'ятати про те, що вони практично ніколи помилки своїх алгоритмів не визнають, а вони далеко не ідеальні. Ще завжди потрібно пам'ятати про те, що пошукові системи це чийсь бізнес, великий бізнес, і їм на ваш маленький бізнес за великим рахунком все одно. Іншими словами, якщо втрата і неповернення позицій сайту на високі місця результатів пошуку привели до катастрофічного падіння продажів, то це не проблема пошукових систем. Ви або компанія надає вам послуги пошукової оптимізації не є структурами пошукових систем, а значить, не мають прямого впливу на їх алгоритми і не володіють ніякої секретної інформацією.

Команда 39saitov.ru, 24.04.2017



Ми написали цю посаду на совість. Будемо вдячні, якщо ви поділитеся їм.

Як це визначити?
Що робити?
Що робити?

Дополнительная информация

rss
Карта