- Але перш ніж ми приступимо безпосередньо до переносу Joomla на хостинг, давайте розглянемо, які дії...
- # 1. Купуємо доменне ім'я.
- # 2. Купуємо хостинг для вашого сайту.
- # 3. Прописуємо адреси DNS серверів.
- # 4. Експортуємо базу даних з вашого локального сервера і імпортуємо на сервер в інтернет.
- # 5. Пакуємо папки і файли вашого сайту в архів.
- # 6. Завантаження архіву і файлу configuration.php на сервер в інтернет.
- # 7. Розпакування архіву на сервері.
- # 8. Перевіряємо працездатність сайту.
Перенесення сайту Joomla на хостинг в інтернет - 4.7 out of 5 based on 22 votes
У даній статті наведена докладна покрокова інструкція по перенесенню сайту Joomla на хостинг.
Після того як ви завершили створення свого сайту у вас на локальному сервері в папці www лежить певна папка з вашим сайтом, для даного сайту створена і заповнена база даних, і при введенні в адресному рядку браузера адреси типу http: // localhost / ім'я сайту завантажується Головна сторінка.
Ваш сайт повністю готовий і налаштований, залишилося зовсім небагато і в інтернеті з'явиться новий сайт на Joomla. Перенесення на хостинг всіх необхідних файлів, папок і бази даних не дуже складне завдання, однак якщо раніше людина не мала з цим справи, у нього може виникнути безліч питань і проблем.
Наведена нижче інструкція підходить, як для перенесення сайту на Joomla 1.5, так і для сайтів на Joomla 2.5 і 3.0.
Я не можу припустити, які навички є у людини, який скористається даною інструкцією, тому я розгляну весь процес повністю, починаючи від покупки домену та хостингу. Якщо у вас є певний досвід, то певні пункти ви можете опускати і не читати. Схематично весь процес виглядає наступним чином.
Але перш ніж ми приступимо безпосередньо до переносу Joomla на хостинг, давайте розглянемо, які дії нам необхідно для цього зробити.
# 1. Придбати доменне ім'я для вашого сайту.
# 2. Придбати хостинг для вашого сайту.
# 3. Прописати адреси DNS серверів.
# 4. Експортувати базу даних з вашого локального сервера і імпортувати на сервер в інтернет.
# 5. Упакувати папки і файли вашого сайту в архів.
# 6. Завантажити архів на сервер в інтернет.
# 7. Розпакувати архів на сервері.
# 8. Перевірити працездатність сайту.
Тепер розглянемо кожен пункт докладніше.
# 1. Купуємо доменне ім'я.
Якщо у вас ще немає доменного імені для вашого сайту, то його необхідно вибрати і зареєструвати. Можете скористатися для цього реєстратором 2domains . Як це зробити дивіться в статті " Як зареєструвати домен "
# 2. Купуємо хостинг для вашого сайту.
Хостингових компаній багато, конкуренція на цьому ринку висока, тому вибрати хостера з хорошим співвідношенням ціна - якість не так вже й просто. Допомогти вам у виборі хостера може стаття " Вибираємо хостинг для Joomla ". У залежності від обраного вами хостера можуть відрізнятися певні моменти в процесі перенесення сайту на хостинг. В даному випадку, перенесення сайту Joomla на хостинг, я буду показувати на прикладі хостингу HostLand .
Даний хостинг використовується для кількох моїх проектів. Процес перенесення сайту на даний хостинг відбувається, швидко і без будь-яких проблем, а самі сайти працюють стабільно. Компанія надає безкоштовний тестовий період 15 діб, тому ви можете прямо зараз зареєструвати аккаунт і розмістити сайт. До речі, сплативши даний хостинг на рік, ви отримаєте домен в подарунок і вам не доведеться реєструвати його окремо. А якщо при замовленні хостингу вкажете промокод - 4edc1eb4, то отримаєте цілий місяць хостингу абсолютно безкоштовно.
Коротко розгляну процес придбання хостингу.
Заходимо на сайт хостера HostLand . Вибираємо тарифний план, для початку вам буде достатньо тарифу « сенсація »І натискаємо на кнопку« Замовити ».
Після цього завантажиться форма, в яку вам необхідно буде вписати свій E-mail, промокод - 4edc1eb4 і натиснути на кнопку "Замовити". Після цього практично відразу до вас на E-mail, вказаний при реєстрації, прийде лист з дуже важливими даними, стосовно вашого хостингу. Ці дані необхідні вам для подальших дій.
При заповненні форми в поле «Домени» можете вказати один або декілька доменів які ви хочете зареєструвати або прикріпити (якщо вони зареєстровані в іншого реєстратора), до вашого аккаунту на хостингу HostLand .
# 3. Прописуємо адреси DNS серверів.
Якщо домен ви реєстрували не у хостера, а в іншого реєстратора, то його потрібно спершу прикріпити в панелі HostLand (якщо ви не додавали його в форму реєстрації), а потім прописати адреси DNS серверів на сайті реєстратора.
Щоб прикріпити домен в панелі хостингу перейдіть в розділ "Домени" і натисніть на посилання "Прикріпити домен". Тут в поле "Домен" вкажіть домен сайту, в випадаючому списку "Тип прикріплення" - "Домен з власної папкою" і натисніть кнопку "Додати", таким чином автоматично додасться домен і створиться папка для вашого сайту.
У листі, який ви отримаєте від хостера, будуть вказані адреси DNS серверів. Їх необхідно прописати того домену, який ви будете використовувати для даного сайту. Це необхідно для того, щоб при завантаженні вашого домену, відбувалася переадресація на хостинг HostLand і з нього було завантажено вашого сайту. (DNS сервера хостингу: ns.hostland.ru і ns3.hostland.ru)
Для цього вам необхідно на сайті реєстратора доменних імен, зайти в панель управління і в управлінні доменом знайти пункт "Управління DNS-серверами" або "DNS сервера", назва пункту буде відрізнятися в залежності від обраного вами реєстратора. Якщо ви реєстрували домен в 2domains, то в панелі управління пройдіть в пункт "Домени" >> "Мої домени", клікніть по назві домену та виберіть "Управління DNS-серверами / Делегування". Зніміть галочку з пункту: "Використовувати сервера реєстратора - БЕЗКОШТОВНО". І скопіюйте NS записи зазначені в листі надіслані Вам хостер.
Для збереження натисніть на кнопку "Змінити", після чого відбудеться зміна DNS. Через певний час, зазвичай протягом доби, дані DNS сервера будуть співставлені з ваші доменом і ваш сайт буде доступний за цією адресою в інтернет. Поки ж ви можете користуватися технічним доменним ім'ям, яке буде відображатися в панелі управління, в розділі "Домени", в колонці "Технічне доменне ім'я"
# 4. Експортуємо базу даних з вашого локального сервера і імпортуємо на сервер в інтернет.
Для того щоб перенести базу даних сайту, на хостинг в інтернет, необхідно її спочатку експортувати з вашого сайту Joomla розміщеного на комп'ютері. Для цього запустіть ваш локальний сервер, (ярлик "Start"), потім в адресному рядку браузера введіть адресу: http: // localhost / tools / phpmyadmin /
В результаті запуститься головна сторінка phpMyAdmin. Потім зі списку зліва виберіть ту базу, яка відповідає вашому сайту.
Після цього натисніть на вкладку "Експорт", завантажиться вікно експорту бази даних.
У віконці "Експорт" натискаємо по посиланню "Відзначити все" щоб експортувати всі таблиці бази даних.
Далі відзначте галочкою пункт "послати" і натисніть на кнопку "Пішов" внизу сторінки.
Тоді з'явиться вікно натисніть кнопку "Зберегти".
Якщо на вашому локальному сервері використовується більш нова версія phpmyadmin, то все набагато простіше. Після того як ви зайшли на вкладку "Експорт" просто натисніть на кнопку "ОК", що знаходиться в низу даної сторінки і експорт даних буде проведений.
Збережіть файл, в будь-яку папку на вашому комп'ютері.
Тепер, щоб в майбутньому у нас не виникло проблем з кодуванням, необхідно зберегти даний файл в кодуванні utf8. Для цього відкрийте його за допомогою текстового редактора блокнот і виберіть пункт "Файл" >> "Зберегти як ...", з нижнього списку "Кодування" виберіть пункт UTF-8, зніміть галочку навпроти атрибуту BOM (в Windows XP) і натисніть на кнопку "Зберегти".
Тепер нам залишилося імпортувати цю базу на сервер в інтернет. Для цього, використовуючи дані з листа, надісланого хостером, увійдіть в панель управління хостингом. На хостингу HostLand після того як ви зробили замовлення, відразу створюється одна база даних, дані для доступу до неї ви знайдете в листі надісланому хостером, там буде написано "Вхід в базу MySQL:" і вказані логін, пароль, назва бази і ім'я хоста.
Так як база створена, то нам залишається тільки імпортувати в неї ту інформацію, яку ми експортували з нашої бази на локальному комп'ютері. Для цього в панелі управління хостингом перейдіть в розділ "MySQL" і клікніть по вкладці "phpMyAdmin", а на завантажиться сторінка клікніть по посиланню phpMyAdmin.
Завантажиться стартова сторінка phpMyAdmin, де для доступу до вашої бази даних необхідно ввести логін і пароль від вашої бази даних, який ви зможете знайти в листі надісланому хостером і натиснути на кнопку "ОК", після чого завантажиться перша сторінка phpMyAdmin.
На даній сторінці зліва, там де написано "Виберіть базу даних", клікніть по назві тієї бази даних яку ви тільки що створили.
Після цього вгорі натискаємо на вкладку "Імпорт".
На завантажиться сторінка, через кнопку "Виберіть файл" вибираємо експортований раніше нами файл бази даних і натискаємо на кнопку "Відкрити", а потім на кнопку "OK" розташовану справа внизу сторінки. По завершенню експорту перед вами з'явиться наступне повідомлення.
Звертаю вашу увагу на той факт, що на даному хостингу ім'я користувача (логін) від бази даних збігається з назвою бази даних, це нам стане в нагоді в майбутньому.
# 5. Пакуємо папки і файли вашого сайту в архів.
Для того щоб не закачувати все папки вашого сайту Joomla, на хостинг окремо, я пропоную вам створити архів з цих папок і потім закачавши його на сервер розпакувати. На хостингу HostLand є обмеження на розмір распакуемих архівів, яке становить 16мб. І якщо архів з вашим сайтом важить більше 16мб, то розбийте його на два архіву або більше.
Тому йдіть в папку з вашим сайтом Joomla, виділяйте частина файлів і папок, які там є і постарайтеся зробити з них архів розміром не більше 16мб. Потім виділіть решту папок і файлів і знову зробити архів розміром не більше 16мб. Упаковувати в архіви потрібно все папки і файли крім файлу configuration.php. Якщо у вас архіватор WinRAR, то виберіть Формат архіву: ZIP, Метод стиснення: "Хороший" і відзначте пункт "протестують файли після упаковки".
Тепер займемося налаштуванням configuration.php, який ми не додавали в архів. Цей файл містить різні параметри, такі як ім'я та пароль бази даних, шлях до папки з тимчасовими файлами, до папки з логами і інші параметри необхідні для роботи Joomla. Для редагування відкрийте його за допомогою редактора AkelPad, який входить до складу Total Commander (F4) або за допомогою текстового редактора "Блокнот".
Спочатку знайдіть параметр (public $ host = для Joomla 2.5 і 3.0) або (var $ host = для Joomla 1.5) За замовчуванням там буде '' localhost ''. Тут нічого не чіпаємо т. К. На даному хостингу ім'я хоста так само localhost. Знайти цей параметр можна в листі надсилати хостером.
public $ host = 'localhost';
Наступний параметр: (public $ user = для Joomla 2.5 і 3.0) або (var $ user = для Joomla 1.5) - ім'я користувача бази даних. Ім'я користувача бази даних буде таке ж, як і ім'я бази даних, побачити його в листі надісланому хостером. У моєму випадку це host1276746.
Вказуємо його наступним чином - public $ user = '' host 1276746 '';
Наступний параметр (public $ db = для Joomla 2.5 і 3.0) або (var $ db = для Joomla 1.5) - ім'я бази даних. Ім'я бази даних таке ж як і ім'я користувача, тому вказуємо його аналогічно - public $ db = '' host1276746 '';
Ще один параметр public $ password = або var $ password = - пароль до бази даних. Вписуйте той пароль від бази даних, який вказаний в надіслано листі:
public $ password = '' 123456 '';
Залишилися ще два параметри: public $ log_path = або var $ log_path = - шлях до папки з логами і public $ tmp_path = або var $ tmp_path = - шлях до папки з тимчасовими файлами. Т. е. Потрібно вказати абсолютний шлях до даних папок. При використанні даного хостингу, шлях буде мати наступний вигляд:
/home/ваш-логні/vash-domen.ru/htdocs/www
Т. е. В моєму випадку шляху необхідно вказати так:
public $ log_path = '' /home/host1276746/vash-domen.ru/htdocs/www/logs '';
public $ tmp_path = '' /home/host1276746/vash-domen.ru/htdocs/www/tmp '';
Це все параметри, які необхідно змінити в цьому файлі. Тепер збережіть його.
# 6. Завантаження архіву і файлу configuration.php на сервер в інтернет.
Наступним етапом перенесення сайту Joomla на хостинг є завантаження раніше підготовлених нами файлів на сервер. Існує два способи це зробити, за допомогою програми FileZilla Client і за допомогою файлового менеджера з панелі управління хостингом.
Розглянемо обидва варіанти.
Для того, щоб здійснити завантаження на хостинг, за допомогою першого способу вам знадобиться програма FileZilla Client, на мій погляд вона є найкращим, безкоштовним FTP клієнтом. Детальніше про програму та її настройках, можете дізнатися в матеріалі " FileZilla Client - кращий безкоштовний FTP-клієнт ".
Для того, щоб з'єднається з вашим сервером і закачати на нього потрібні нам файли, необхідно налаштувати з'єднання в даній програмі. Скачайте і встановіть цю програму. Потім запустіть її і пройдіть в пункт меню "Файл" >> "Менеджер сайтів", натисніть на кнопку "Новий сайт", задайте йому ім'я. Потім зробіть необхідні настройки.
В поле "Хост" введіть назву FTP сервера, яке зазначено в листі від хостера, в пункті «Вхід по FTP:».
У випадаючому списку "Тип входу" виберіть пункт "Нормальний".
В поле "Ім'я користувача" вкажіть логін від FTP, який надіслав хостер в листі.
В поле пароль введіть той пароль від FTP, який надіслав хостер.
Після того як зробили всі налаштування натисніть на кнопку "Помилка з'єднання" і якщо ви зробили все правильно, то в правому вікні програми ви побачите папку з ім'ям вашого домену, увійдіть в неї, потім увійдіть в папку htdocs і нарешті в папку www, куди і необхідно завантажувати все папки і файли сайту.
Т. е. Шлях до папок і файлів сайту буде наступний: ваш_домен.ru / htdocs / www.
У правому вікні програми виберіть ту папку, в якій розміщується раніше створений архів і файл configuration.php. Тепер просто перетягніть їх з лівого вікна в праве, і вони завантажаться на сервер.
Для того, щоб завантажити файли другим способом, за допомогою файлового менеджера, виберіть у панелі управління хостингом пункт "фтп (FTP)", а потім перейдіть на вкладку Web FTP. Тут потрібно вказати пароль від FTP і натиснути кнопку "Вхід" В результаті чого завантажиться файловий менеджер, в якому за допомогою кнопки «Завантажити» можна дуже легко завантажити файли.
Мушу зазначити, що у даного хостера він працює дуже добре і швидко, однак при здійсненні постійних оновлень сайту, на мій погляд, найкраще користуватися першим варіантом, т. Е. Закачувати все за допомогою FTP клієнта.
Якщо раптом ви захочете завантажити файли і папки сайту, але не зможете знайти папку з назвою вашого домену, то ви чи не додали домен в панелі управління або ще пройшло мало часу, від того моменту коли ви його додали.
# 7. Розпакування архіву на сервері.
Після того як всі загрузилось на сервер, необхідно розпакувати архів. На хостингу HostLand, в розглянутому трохи вище файловому менеджері, є архіватор, за допомогою якого можна розпакувати ваш архів, це дуже зручно. Для цього відзначте чекбокс навпроти раніше закачаного архіву і натисніть на кнопку "Видобути", потім на завантажиться сторінка клікніть по по зеленій іконці:
В результаті всі файли будуть вилучені.
Якщо з якоїсь причини архів не розпакується або розпакується але не повністю, найкраще закачайте файли не архівуючи їх, це займе багато часу, але сайт ви все одно зможете розмістити.
# 8. Перевіряємо працездатність сайту.
Тепер можете набрати в адресному рядку браузера адресу вашого сайту, і завантажиться головна сторінка. Не забувайте про те, що якщо DNS сервера ще не зіставити то ваш сайт не відкриється на вашу адресу, в цей час ви можете користуватися тимчасовим адресою де його знайти я писав вище.
Якщо при використанні сайту будуть виникати різні помилки при відкритті сторінок, то пробуйте змінювати права доступу на папку www. За замовчуванням на дану папку стоять права 700. Поміняти права доступу можна як за допомогою FTP менеджера FileZilla так і за допомогою файлового менеджера з панелі управління.
Для того щоб поміняти права за допомогою FileZilla, клікніть по папці www правою кнопкою миші і виберіть пункт "Права доступу до файлу ...".
Щоб поміняти права за допомогою файлового менеджера панелі управління, необхідно виділити папку www і вибрати пункт меню "Файл" >> "UNIX права"
Змінювати права, можна встановлюючи і знімаючи галочки, біля пунктів або за допомогою зміни числового значення. 777 це значення при якому дозволені всі елементи. У більшості випадків проблему вдається усунути, задавши права 750. Пам'ятайте, що зміна прав впливає на безпеку, тому не завжди рекомендується використовувати права 777.
Якщо ви будете свій сайт Joomla переносити на інший хостинг, то все робіть по аналогії. Правда при цьому певні моменти будуть відрізнятися і не виключено, що можуть виникнути деякі проблеми.
Матеріал підготовлений порталом: WebMasterMix.ru
подробиці
Опубліковано: 28 листопада 2010
Оновлено: 07 Вересень 2013
Переглядів: 104295