Перенесення фізичного сервера на віртуальний - як впоратися за 1 день

  1. 1. Створюємо образ диска поточного фізичного сервера
  2. 2. Відправляємо образ диска хмарного провайдера


Якщо вам не хочеться читати передмови і обгрунтування розумності перенесення даних на віртуальний сервер, ви можете відразу перейти до інструкції .

Зміст власного обладнання чи парку його - задоволення не дешеве і майже завжди не має ніякого відношення до безпосереднього припливу грошей в організацію. Власний сервер, який може навіть стояти у власному невеликому приміщенні в офісі - пережиток минулого, він все більше викликає роздратування у сучасних керівників.
Бізнесу потрібна функціонуючий сервіс, а не парк обладнання і персонал його обслуговуючий. З якими проблемами стикається малий і середній бізнес, вирішуючи придбати власний сервер:

  1. Висока вартість початкових інвестицій
  2. Швидка амортизація обладнання
  3. Необхідність утримувати в штаті фахівця, який міг би сервер зібрати, налаштувати і надалі обслуговувати
  4. Постійні страхи того, що щось вийде з ладу поки цього фахівця немає на місці
  5. Не завжди можливо оперативно потрапити на місце розміщення обладнання вночі або у вихідний день для заміни комплектуючих
  6. Вам доведеться на віру приймати обіцянки системного адміністратора на тему збереження даних у разі виходу з ладу будь-якого диска
  7. Якщо щось на сервері виходить з ладу, буде потрібно кілька днів на з'ясування причин, покупку нового комплектуючого і його установку. Або ж в кращому випадку 1 день якщо, зрозуміло, ви заздалегідь все запасні комплектуючі зберігайте в безпосередній близькості до самого сервера - це час поки ваш бізнес і всі співробітники не працюють!
  8. Під час роботи вже готового сервера недобросовісні системні адміністратори можуть симулювати вихід з ладу тієї чи іншої частини сервера для її заміни і наступного присвоєння списаної
  9. У момент закупівлі обладнання рекомендації системного адміністратора за місцем їх придбання можуть включати його власний інтерес

Уважний читач запитає, а чому б тоді не орендувати фізичний сервер, а не віртуальний в хмарі? І ось тому ряд причин:

  1. Фізичні сервери (особливо ті, що часто пропонуються в оренду) не є відмовостійкі машини, це по суті домашні ПК в серверних корпусах.
  2. Якщо на такому сервері щось виходить з ладу, то в кращому випадку протягом доби вам замінять комплектуючі, а в гіршому ви втратите всі свої дані якщо, наприклад, вийде з ладу жорсткий диск (вони якраз ламаються частіше всього іншого)
  3. Коли щось виходить з ладу на орендованому фізичному сервері, той, хто надає цей сервер в оренду про проблему може дізнатися тільки від вас. Якщо вона сталася вночі, ви тільки вранці дізнаєтеся про те, що ваш сервер уже кілька годин недоступний.
  4. Якщо ви вирішите орендувати сервер професійного рівня, то це буде коштувати неймовірно дорого в місяць (можна порівняти з витратами, описаними вище при утриманні власного обладнання)
  5. Коли вам нарешті набридне бути «господарем орендованого заліза» і ви вирішите його перенести на віртуальний, зробити це з чужого обладнання може бути складніше, так як провайдер може створювати штучні перешкоди цьому.
  6. Чим далі ви відкладаєте перенесення в хмарну інфраструктуру, тим більший обсяг даних у вас накопичується і тим довше займе процес перенесення.

Зараз практично жоден сучасний бізнес не обходиться без власної, нехай навіть мінімальної, IT-інфраструктури. Це може бути сайт, система управління бізнес-процесами, будь-якого роду сервіси, що вимагають постійної стабільної роботи і постійної доступності: від бухгалтерії до біржової торгівлі - це з високим ступенем відмовостійкості забезпечить інфраструктура провайдера хмарних послуг, наприклад, наша.

Чому віртуальний сервер на чужій інфраструктурі надійніше власного фізичного?
Перше, що потрібно зрозуміти - в повному обсязі VPS / VDS сервери однаково хороші, часто представники лоукост-сегмента пропонують віртуальний сервер по надійності нічим не краще того, що стояв би у вас вдома під столом. Це як раз тому, що збираються вони без резервування чого-небудь. Однак, на такі сервери теж є попит: існує безліч завдань, для яких не критичні простої в кілька годин або повна втрата даних - це як правило сервери для VPN, проксі або разових розсилок (найчастіше спаму).
Якщо говорити про надійність, вибираючи сегмент хоча б трохи вище мінімальної планки, то тут варто розраховувати на:

  1. Цілодобову технічну підтримку
  2. Резервування каналів зв'язку із зовнішнім світом і дублювання мережевого обладнання всередині дата-центру
  3. Наявність відмовостійких систем зберігання даних і регулярного бекапірованія на незалежні системи
  4. У разі технічних робіт або збоїв здійснення автоматичного або ручного перенесення ресурсів клієнта на інше обладнання всередині дата-центру без зупинки роботи клієнтських віртуальних серверів
  5. Постійний моніторинг стану всього парку устаткування: його працездатності і загальної завантаженості
  6. Якщо щось виходить з ладу, ви практично ніколи цього не відчуєте, а ремонтні роботи почнуться відразу ж і без вашої участі
  7. Елементарну відповідальність за свою репутацію на висококонкурентному ринку.

І, зрозуміло, ви зможете в будь-який момент вільно змінювати конфігурацію вашого сервера, збільшуючи параметри, коли це потрібно і зменшуючи для економії коштів, коли великі потужності не потрібні.

Незайвим буде відзначити, що все перераховане вище відноситься і до VPS.house

Перенести фізичний сервер на віртуальний - завдання дуже проста і з нею впорається самий звичайний «користувач ПК». Основний час йде на зняття образу даних з поточного диска і подальше його копіювання на сервер майбутнього провайдера. Якщо даних дійсно багато, то процес може зайняти день або навіть більше, але вам при цьому не обов'язково знаходиться за комп'ютером - можна займатися будь-якими іншими справами паралельно.

1. Створюємо образ диска поточного фізичного сервера

Для створення образу диска пропонуємо скористатися постій утилітою Disk2vhd. Вона не вимагає установки і завантажити її можна прямо з сайту Microsoft:
https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/disk2vhd

VHD / VHDX - це формат образу диска, який використовується в середовищах апаратної віртуалізації Hyper-V. Таке середовище застосовується на сервісі VPS.house і у багатьох провайдерів, які пропонують послуги з оренди віртуальних серверів з ОС Windows Server.

Розпакуєте скачав ZIP-архів і запустіть файл disk2vhd.exe

Перед початком створення образу переконайтеся, що зазначено галочкою поле «Use Vhdx», це важливо для того, щоб отримати образ диска в сучасному форматі VHDX, що підтримує розширення обсягу до 64ТБ.

В поле імені файлу вкажіть місце, куди необхідно зберегти кінцевий файл образу. Зверніть увагу на необхідний обсяг вільного місця для створення образу!

Відзначте тільки ті диски, які потрібні вам для роботи в хмарі. Якщо у вас в цьому ж сервері є великий диск для резервних копій, витрачати час на підготовку образу і перенесення даних разом з ним може бути не завжди розумно.

Залежно від обсягу даних і швидкості роботи вашої поточної дискової системи процес підготовки образу може зайняти до декількох годин.

В кінцевому підсумку ви побачите в обраному місці ваш готовий образ - найскладніше на цьому закінчується.

2. Відправляємо образ диска хмарного провайдера

Якими властивостями повинна володіти хороший провайдер хмарних послуг ми описали вище, ви можете вибрати будь-якого імпонує вам або ж створити акаунт і сервер автоматично за 1-2 хвилини на VPS.house

Вибираючи конфігурацію зверніть увагу на обсяг жорсткого диска, він не повинен бути меншим за розмір файлу вашого образу і того обсягу, який вам необхідний для нормальної подальшої роботи.

Після створення облікового запису і віртуального сервера вам необхідно написати заявку в службу підтримки хостингу з проханням про надання даних для завантаження вашого образу диска - у відповідь будуть дані дані для доступу до ізольованої FTP-директорії, куди ви зможете скопіювати ваш образ.

Залежно від обсягу файлу і швидкості каналів зв'язку в вашому поточному дата-центрі або офісі, перенесення може зайняти кілька годин. Зі свого боку, для завантаження клієнтських образів ми надаємо місце на тимчасовому сервері, який підключений до мережі на постійній швидкості 2 Гбіт / с. Дана швидкість дозволяє перенести, наприклад, великий файловий сервер або сервер баз даних об'ємом 1 ТБ всього за півтори години.

Як тільки ви завантажте файл вам достатньо написати повторну заявку на підтримку для підключення даного способу до робочої архітектурі хостингу - провайдер зробить все інше за вас і включить сервер в роботу. Він буде відразу доступний по виділеному вам новому IP-адресою, який ви заздалегідь будете бачити в особистому кабінеті.

PS: дана інструкція працює не тільки для перенесення фізичного сервера на віртуальний, вона також відмінно підійде і для переїзду з одного хмари на інше.
Якщо у вас вже є працюючий віртуальний сервер, на настройку якого ви витратили багато часу і вам не хочеться повторювати все знову в іншому місці, але при цьому ви не до кінця задоволені якістю послуг, що надаються або їх вартістю - скористайтеся запропонованою інструкцією і ідентичний налаштований сервер запрацює в нову хмару менш ніж за 1 день з мінімальними зусиллями з вашого боку.

Чому віртуальний сервер на чужій інфраструктурі надійніше власного фізичного?

Дополнительная информация

rss
Карта