Перетворення Ubuntu в Xubuntu

  1. 1. Від GNOME до Xfce: як Ubuntu 18.04 стає Xubuntu 18.04
  2. 1.1. Просте і зручне оточення робочого столу
  3. 1.2. Знімок робочого столу
  4. 2. Процес трансформації дистрибутива
  5. 2.1. Установка оточення робочого столу дистрибутива Xubuntu
  6. 2.2. Вхід в оточення робочого столу дистрибутива Xfce
  7. 3. Велика чистка компонентів системи
  8. 4. Налаштування дистрибутива Xubuntu

Можливо, вам не подобається зовнішній вигляд оточення робочого столу GNOME, використовуваного в Ubuntu. Як би там не було, про смаки не сперечаються, але якщо це так, у вас є кілька варіантів дій, адже в Linux користувачеві завжди надається вибір. Найпростіший варіант дій передбачає установку в рамках дистрибутива Ubuntu традиційного оточення робочого столу зі складу Xubuntu (а саме, оточення робочого столу Xfce). Таким чином ви зможете уникнути необхідності повторної установки дистрибутива Xubuntu (хоча повторна установка є більш коректним дією в технічному плані).

1. Від GNOME до Xfce: як Ubuntu 18.04 стає Xubuntu 18.04

Зазвичай я виступаю категорично проти установки відразу декількох оточень робочого столу в рамках однієї системи. Адже в цьому випадку в систему встановлюється безліч додаткових програмних компонентів, кожен з яких може призвести до її несправності в майбутньому. Але в разі установки оточення робочого столу зі складу дистрибутива Xubuntu (Xfce) в дистрибутиві Ubuntu (GNOME) ви навряд чи зіткнетеся з якими-небудь проблемами, так як дані оточення робочого столу вкрай схожі в технічному плані. Більш того, ви зможете видалити невикористовувані програмні компоненти за допомогою декількох нескладних команд.

1.1. Просте і зручне оточення робочого столу

Оточення робочого столу дистрибутива Xubuntu є простим, зручним і функціональним. Завдяки простоті і завершеності його концепції, з ним дуже просто працювати. Воно не здобуде непотрібних компонентів, завдяки чому дистрибутив Xubuntu є вкрай стабільним і надійним.

Дане оточення робочого столу відмінно підійде для колишніх користувачів ОС Windows, які зможуть максимально швидко адаптуватися до роботи з ним. А можливість швидкого доступу до всіх програм дозволить значно підвищити продуктивність роботи!

1.2. Знімок робочого столу

Нижче представлений знімок робочого столу дистрибутива Xubuntu 18.04. Замість примітивних обраних за замовчуванням шпалер робочого столу встановлені шпалери зі стандартного комплекту поставки дистрибутива, які, зрозуміло можуть бути легко замінені.

Після натискання на іконку із зображенням мордочки миші в лівій частині верхньої панелі відкривається меню додатків оточення робочого столу.

2. Процес трансформації дистрибутива

Нижче описані етапи процесу трансформації дистрибутива Ubuntu 18.04 в Xubuntu 18.04.

2.1. Установка оточення робочого столу дистрибутива Xubuntu

A. В першу чергу слід встановити з'єднання з мережею Інтернет.

B. Тепер потрібно натиснути на іконку з дев'ятьма точками в нижній частині бічної панелі, ввести запит в поле вводу в верху екрана запит «термінал» і вибрати перший із запропонованих варіантів додатків «Термінал». В відкрилося вікно терміналу слід ввести наступну команду (використовуйте функції копіювання / вставки):

sudo apt-get install xubuntu-desktop synaptic

Після закінчення введення команди слід натиснути клавішу Enter. Якщо з'явиться запит пароля ви повинні будете ввести свій пароль. Символи вашого пароля не показуються жодним чином, навіть за допомогою точок, і це нормально. Після введення пароля слід знову натиснути клавішу Enter.

За допомогою даної команди ініціюється тривалий процес установки програмних компонентів оточення робочого столу Xfce; просто дочекайтеся його закінчення.

C. Після цього слід видалити менеджер дисплея GDM3 і встановити LightDM замість нього. Для цього слід використовувати наступну команду:

sudo apt-get remove gdm3

Після закінчення її введення слід знову натиснути клавішу Enter для її виконання.

D. Тепер залишилося налаштувати менеджер дисплея LightDM за допомогою наступної команди:

sudo apt-get reconfigure lightdm

Як завжди, для її виконання потрібно натиснути клавішу Enter.

E. Якщо ви встановлювали утиліту numlockx раніше, краще видалити її за допомогою наступної команди:

sudo apt-get remove numlockx

І знову слід натиснути клавішу Enter для виконання команди.

F. Нарешті, слід перезавантажити комп'ютер.

2.2. Вхід в оточення робочого столу дистрибутива Xfce

A. Після перезавантаження системи ви повинні побачити вікно входу в систему менеджера дисплея LightDM. У цьому вікні слід натиснути на логотип з мордочкою миші у верхній правій частині панелі і вибрати тип сесії «Xubuntu Session».

B. Залишилося ввести ваш пароль і натиснути клавішу Enter. Після цього ви побачите оточення робочого столу дистрибутива Xubuntu! Воно не буде виглядати ідеально: за замовчуванням використовується темна тема оформлення з безліччю іконок на робочому столі. Але, на щастя, зовнішній вигляд робочого столу легко налаштовується (про це буде сказано в іншому керівництві).

Прийшов час для великої чистки компонентів системи!

3. Велика чистка компонентів системи

Прийшов час видалити невикористовувані програмні компоненти, які можуть призвести до її несправності в майбутньому.

Примітка: в результаті виконання описаних нижче дій буде видалено максимально можливу кількість компонентів стандартного оточення робочого столу дистрибутива Ubuntu під назвою GNOME, тому після виконання цих дій ви не зможете більше працювати з ним!

A. Натисніть на іконку миші в лівій частині верхньої панелі і здійсните перехід по меню «Меню - Система - Емулятор терміналу». В відкрилося вікно терміналу слід вставити наступну команду (в даному випадку набагато простіше і безпечніше використовувати функції копіювання / вставки; це один рядок!):

sudo apt-get remove nautilus nautilus- * gnome-power-manager gnome-screensaver gnome-termina * gnome-pane * gnome-applet * gnome-bluetooth gnome-desktop * gnome-sessio * gnome-user * gnome-shell-common zeitgeist -core libzeitgeist * gnome-control-center gnome-screenshot && sudo apt-get autoremove

Після закінчення введення команди слід натиснути клавішу Enter. Якщо з'явиться запит пароля ви повинні будете ввести свій пароль. Символи вашого пароля не показуються жодним чином, навіть за допомогою точок, і це нормально. Після введення пароля слід знову натиснути клавішу Enter.

B. Прийшов час перезавантажити комп'ютер.

C. Побічним ефектом виконання даної команди є видалення магазину додатків «Software» ( «gnome-software»). Ви можете повернути його в систему в такий спосіб.
В першу чергу слід натиснути на іконку миші в лівій частині верхньої панелі і здійснити перехід по меню «Меню - Система - Емулятор терміналу». В відкрилося вікно терміналу слід вставити наступну команду (рекомендується використовувати функції копіювання / вставки):

sudo apt-get install gnome-software

Після закінчення введення команди слід натиснути клавішу Enter. Якщо з'явиться запит пароля ви повинні будете ввести свій пароль. Символи вашого пароля не показуються жодним чином, навіть за допомогою точок, і це нормально. Після введення пароля слід знову натиснути клавішу Enter.

Після закінчення виконання команди ви зможете знайти магазин додатків «Software» в списку всіх додатків. На жаль, воно не з'явиться в будь-якої з підкатегорій меню додатків, але це не є великою проблемою.

D. На цьому процес трансформації дистрибутива можна вважати закінченим! Ваш дистрибутив повинен практично повністю перетворитися в дистрибутив Xubuntu. Не варто ігнорувати наступний розділ!

4. Налаштування дистрибутива Xubuntu

Велика кількість порад щодо налаштування і оптимізації роботи дистрибутива Xubuntu приведено в Використання цього посібника .

Дополнительная информация

rss
Карта