Перевірка доменного імені на зайнятість і унікальність.

  1. Перевіряємо доменне ім'я на зайнятість. На сторінці перевірки вам потрібно: ввести бажаний домен;...
  2. Навіщо потрібна перевірка доменного імені на унікальність?
  3. Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:
  4. Доступність доменного імені - три важливих пункти.
  5. Перевірка на фільтри - найважливіша перевірка для серйозних проектів.
  6. Чому важливо перевіряти історію доменного імені?
  7. Як перевірити історію домену в Яндексі і Google?
  8. Перевіряємо історію домену в веб-архіві

Перевіряємо доменне ім'я на зайнятість.

На сторінці перевірки вам потрібно:

  1. ввести бажаний домен;
  2. відзначити прапорцями які зони ви хочете перевірити;
  3. натиснути на кнопку перевірки.

ввести бажаний домен;   відзначити прапорцями які зони ви хочете перевірити;   натиснути на кнопку перевірки

Після перевірки ви побачите в яких доменних зонах можна зареєструвати обране ім'я сайту.

Після перевірки ви побачите в яких доменних зонах можна зареєструвати обране ім'я сайту

Для покупки домену в одній з доменних зон потрібно натиснути «Реєстрація» навпроти неї.

Навіщо потрібна перевірка доменного імені в усіх зонах?

Незважаючи на те що ви, швидше за все, не плануєте скуповувати домени оптом і реєструвати доменне ім'я у всіх зонах, перевірити бажане ім'я хоча б в найпопулярніших необхідно.

Для чого це потрібно:

  • Якщо домен вільний у всіх або в більшості популярних зон - ви забезпечите себе від втрати відвідувачів. Згадайте, напевно з вами бувало таке: побачили якийсь сайт цікавий, пізніше намагаєтеся на нього зайти і перебирає ... Інтереснийсайт.ком - не те, а, згадав, інтереснийсайт.ру - знову не те. Ну і так спроби з п'ятої відвідувач потрапить до вас.
  • У разі якщо домен буде зайнятий в кількох зонах - при пошуку тільки по імені домену можуть показуватися інші сайти крім вашого.
  • Візьмемо іншу ситуацію - ви знайшли підходяще доменне ім'я, і ​​воно вільно в цікавій для вас зоні. Але на такому ж домені в зоні .com знаходиться популярний і відвідуваний сайт схожої тематики. В такому випадку вашому сайту також складніше буде «зайняти своє місце під сонцем».

Перед покупкою домена потрібно перевірити, чи вільно це доменне ім'я в даний момент. На нашому хостингу ви можете перевірити зайнятість доменного імені в найпопулярніших зонах перейшовши за посиланням .

Навіщо потрібна перевірка доменного імені на унікальність?

Здавалося б, якщо при перевірці доменного імені на зайнятість воно вільно - значить, воно унікальне. На жаль, це не так. Додаткові ризики несуть в собі доменні імена якщо вони містять в назві торгові марки, бренди, назви компаній або організацій.

Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:

Відповідно, якщо ви реєструєте домен який містить в собі назву якої-небудь компанії або продукту - ви самі закладаєте бомбу з годинниковим механізмом під ваш майбутній сайт. Чим це може обернутися, дивіться на картинці нижче:

Не вдаючись в юридичні тонкощі - якщо торгова марка зареєстрована раніше доменного імені, і якщо сайт схожою тематики - рано чи пізно ваше доменне ім'я відберуть через суд, яким би унікальним воно вам не здавалося в момент реєстрації.

Щоб убезпечити себе від цього, намагайтеся або реєструвати вигадані доменні імена, або перевіряйте відсутність організацій, які збігаються за назвою з бажаним доменним ім'ям.

Самий мінімум що ви можете зробити - вбити бажане назву в пошук. Якщо є компанія з аналогічною назвою - хоч якось вона в інтернеті буде представлена: в бізнес-довідниках, в якихось місцевих новинах або ще де-небудь.

Доступність доменного імені - три важливих пункти.

  • Доступність до сприйняття. Чи однаково звучання домену з його написанням? У «групі ризику» - латинські букви які для широких мас звучать однаково, але є різними. Наприклад, російська буква «У» в транслітерації може бути «V» і «W». Російська «Ц» іноді граматично правильно записується як «TS», але буває і латинська «С».
  • Доступність в плані поширеності. Припустимо, ви вирішили зробити сайт про собак і знайшли осудна назву домену, співзвучне з фразою «Друг людини». У пошуку по цьому словосполученню ваш сайт буде серед цитат з форумів собаківників, цитат з фільмів (Це у них собака друг людини, а у нас - управдом друг людини!). Нижче - скріншот пошукової видачі Яндекса по цьому запиту - там взагалі топ-5 - про фільми про собак.
  • Доступність смислова. Бажано, щоб за назвою домену можна було сказати про що сайт. Це не найважливіша умова, щоб це зрозуміти - подивіться на лідерів, наприклад, інтернет-магазинів з продажу електроніки.

Це не найважливіша умова, щоб це зрозуміти - подивіться на лідерів, наприклад, інтернет-магазинів з продажу електроніки

Спробуйте продиктувати бажане доменне комусь із знайомих під запис - якщо виникають питання - «А з як долар або як російська з?», «А в - одинарна або подвійна?» - краще придумати іншу доменне ім'я.

Перевірка на фільтри - найважливіша перевірка для серйозних проектів.

На жаль, переважна більшість взагалі не відчуває доменні імена. Вільно - і ладушки. Перевірку на унікальність, на смислове доступність, на відсутність розкручених сайтів з таким же доменом в інших зонах - мало хто робить.

Найважливішу перевірку - історію домену, наявність фільтрів - проводять одиниці.

Чому важливо перевіряти історію доменного імені?

Досить імовірно, що на домені раніше знаходився який-небудь сайт. І цей сайт міг потрапити в фільтри пошукових систем - за продаж посилань, за крадений контент, з інших причин. Потім домен не стали продовжувати - так як він отримав фільтр (примусове зниження в пошуковій видачі).

Чи не перевіряючи історію домену, ви ризикуєте почати проект на «хорошому» (на перший погляд) домені. А для пошукових систем цей домен вже в «чорному списку».

Як перевірити історію домену в Яндексі і Google?

Найпростіше що ви можете зробити - це в пошуку Яндекса або Google ввести запит виду site: mnenravitsaetotdomensayta.ru, замінивши назву домену на те, що перевіряєте. Ось приклад пошукової видачі для звільняється домену (який швидше за все не буде продовжений).

Спробуємо на прикладі:

Спробуємо на прикладі:

І в Google:

І в Google:

На перший погляд все в порядку.

В даному прикладі «в порядку» те, що в пошукових системах немає ніякого підозрілого контенту при пошуку по домену, тому що нас цікавить саме реєстрація домену. Для робочого сайту ні про яке «в порядку» не може бути й мови - якраз відсутність сторінок працюючого сайту в пошуку повинно викликати підозри.

Перевіряємо історію домену в веб-архіві

А тепер зайдемо в інтернет-архів - http://archive.org/web/ і перевіримо цей же домен там. Виявляється, на цьому домені в 2008 і в 2011 роках був розташований якийсь сайт.

Щоб подивитися що це був за сайт - виберемо одну з дат і подивимося на скріншот сайту в той період.

Щоб подивитися що це був за сайт - виберемо одну з дат і подивимося на скріншот сайту в той період

Бачимо, що на домені раніше знаходився якийсь сайт з картинками для стільникових телефонів, і цілком ймовірно що сайт з подібним контентом потрапив під санкції пошукових систем. А як все виглядало до цієї перевірки? Ура, здається ми знайшли чотирибуквений домен в зоні .RU!

Як бачите, витративши 5-10 хвилин перед реєстрацією доменного імені на його перевірку, ви можете в майбутньому захистити себе від можливих проблем з вашим сайтом.

Навіщо потрібна перевірка доменного імені на унікальність?
Чому важливо перевіряти історію доменного імені?
Як перевірити історію домену в Яндексі і Google?
Навіщо потрібна перевірка доменного імені в усіх зонах?
Навіщо потрібна перевірка доменного імені на унікальність?
Чи однаково звучання домену з його написанням?
Спробуйте продиктувати бажане доменне комусь із знайомих під запис - якщо виникають питання - «А з як долар або як російська з?
», «А в - одинарна або подвійна?
Чому важливо перевіряти історію доменного імені?
Як перевірити історію домену в Яндексі і Google?

Дополнительная информация

rss
Карта