Перфекціонізм в трейдингу і як він впливає на результати торгівлі

  1. Як розпізнати в собі перфекціоніста
  2. Перфекціонізм в трейдингу
  3. крива балансу
  4. Краса на графіку
  5. Перфекціонізм при виборі брокера
  6. Як побороти перфекціонізм

Ви можете подумати, що тут, напевно, якась помилка.

Як може настільки добре на перший погляд якість характеру бути хворобою? Однак на прийомі у психотерапевта, якщо у вас виявиться ця недуга, вам 100% запропонують ряд заходів, які допомагають впоратися з перфекционизмом.

Все-таки, чому прагнення до досконалості, яке повинно покращувати якість життя людини, перетворюється в серйозну психологічну проблему?

Насамперед варто відзначити, що перфекціоністам властиво стан підвищеної вимоги до себе. Найменше недосконалість як в своїх власних діях, так і в діях інших людей, викликає справжнісінькі страждання.

У перфекціоніста є образ, як повинно бути все в ідеалі. І якщо реальність розходиться з цим образом, він відчуває цілий комплекс негативних емоцій - досада, смуток, відчай. Він часто відчуває себе винуватим, що не може наблизитися до свого ідеалу. Іноді ці почуття можуть бути настільки сильними, що перфекціоніст взагалі не може розпочати щось робити просто тому, що вже заздалегідь передбачає, що результат його дій не буде відповідати тому ідеалу, який є у нього в підсвідомості. Часто це називають паралічем перфекціоніста.

Оточуючим може здатися, що його бездіяльність є наслідком банальної ліні, але лінь тут абсолютно ні при чому, справа в прокрастинації.

Психологи відзначають, що перфекціонізм часто призводить до прокрастинації (схильності до постійного відкладання важливих або неприємних справ на потім).

Психологи відзначають, що перфекціонізм часто призводить до прокрастинації (схильності до постійного відкладання важливих або неприємних справ на потім)

«Якщо вже я не можу зробити так добре, як я хочу, то краще зовсім нічого не буду робити», - так зазвичай думає перфекціоніст, коли не бачить шляхів реалізації задуманого. Він відкладає все на потім, виходить якась нескінченна прокрастинація, все на завтра.

В результаті накопичується ціла гора незакінчених справ, одна думка про яку вже лякає, відповідно, він так до неї і не приступає, а з роками вона і зовсім заганяє його в стан депресії.

У побуті такі незакінчені справи називають «цеглою над головою», начебто і не вирішити проблему прямо зараз, а на голову тисне постійно.

Є ще одна психологічна пастка, пов'язана з перфекционизмом.

Перфекціоніст часто не може приступити до виконання завдання тому, що вважає, що у нього не вийде зробити так добре, як він уявив у себе в голові. Але якщо людина не починає щось робити, він ніколи і не закінчить це робити, чи не так?

Однією з важливих проблем у перфекціоністів є невміння відокремлювати важливі справи від неважливих. Вони навіть найдрібніші справи намагаються зробити досконало, витрачаючи на це так багато часу і енергії, що на виконання дійсно важливих справ уже не залишається ні сил, ні часу.

Як розпізнати в собі перфекціоніста

Як розпізнати в собі перфекціоніста

Насправді, тут немає нічого складного і якоюсь особливою діагностики не потрібно. Якщо ви помічаєте за собою зайве прагнення до досконалості, намагаєтеся надмірно впорядковувати своє життя або доводити все до ідеалу, значить ви - перфекціоніст.

Цікавий факт: перфекціонізм часто проявляється лише в одній сфері діяльності людини. Наприклад, на роботі він може бути кар'єристом, ідеальним співробітником, а вдома у нього повний бардак. Або господиня може до блиску «вилизати» всю квартиру, все по поличках, посуд скрипить, а на роботі бути абсолютно байдужою.

Відразу згадується Стів Джобс, який залишав своєї зовнішній вигляд без особливої ​​уваги, він постійно ходив в однакових чорній водолазці, джинсах і кедах, хоча при цьому був настільки допитливий до своїх продуктів, що міг на місяці затримувати реліз тільки з тієї причини, що якась то деталь не була ідеальною.

Перфекціонізм в трейдингу

За різними оцінками успішний трейдинг на 70-90% складається з психології, відповідно, перфекціонізм, як психологічний «недуга», тим чи іншим способом буде позначатися на ваших торгових результатах.

крива балансу

Неважко здогадатися, про якого виду кривої прибутковості мріє трейдер-перфекціоніст. Це повинна бути рівна, а іноді і експонентна пряма, спрямована вправо і вгору.

Тому перфекціоніст майже після кожної закритої прибутковою угоди перевіряє графік балансу і милується ним.

На практиці ж досягти такого результату просто неможливо. Осідання, безприбуткові періоди - все це нормально в трейдингу, але не нормально в очах перфекціоніста.

Для підтримки «красивого» стану кривої прибутковості перфекціоніст може вдаватися до:

  • Перетягування стоп лосс, щоб не отримати збиток і не зіпсувати картинку.
  • Подвоєння позиції заради якнайшвидшого відновлення Еквіті.
  • Пересиджування і т.д.

Все це, як ви знаєте, ні до чого доброго не приводить.

Коли все заходить занадто далеко і ситуацію вже не виправити, наприклад, отриманий великий збиток, то старий рахунок закривається і відкривається новий.

На новому рахунку, звичайно ж, сценарій повторюється.

Таким чином, перфекціоніст втрачає дуже багато часу в прагненні досягти ідеальної кривої прибутковості, яке, між іншим, міг би витратити на торговельну практику і тренування дисципліни.

До речі, перфекціоністи більше схильні до дисциплінарним провиною, ніж інші, хоча б з тієї причини, що останнім байдуже як виглядає графік прибутковості їх рахунки.

Звідси і вирішення проблеми з «ідеальної кривої прибутковості» - забийте на неї болт! Не дивіться, що не милуйтеся і взагалі не звертайте на неї особливої ​​уваги. Так ви позбавитеся від відчуття дискомфорту і бажання швидше виправити ситуацію.

Краса на графіку

Це дуже поширене явище, яке добре видно з боку, але за собою його не помічаєш.

Всі ми, за збігом обставин, користуємося терміналом МТ4, і незважаючи на його деяку холодність , Він як і раніше є найбільш популярним.

Не малу роль в популярності МТ4 грає велика кількість призначених для користувача ресурсів, таких як шаблони, скрипти, радники, а також вельми популярні індикатори.

Так ось, якщо говорити про перфекціоніст, то вони, дорвавшись до безкоштовних бібліотек індикаторів, починають «наводити красу на графіку».

Вони настільки зациклюються на підборі, налаштування і оптимізації індикаторів, що і зовсім забувають про свою основному завданню - заробіток.

З психологічної точки зору проблема тут в тому, що на Форексі дуже мало працюють методик, тому від безвиході трейдер-перфекціоніст починає помилково вважати, що чим красивіше у нього графік, краще налаштовані індикатори, тим більше його шанси на заробіток. Він не особливо навіть звертає увагу на те, за якою формулою побудований індикатор.

Висновок? Не вішайте все підряд на графік, спершу переконаєтеся в працездатності методики або індикатора, а вже потім починайте його / її підлаштовувати під себе.

Не варто вірити кожному слову, яке ви прочитаєте в інтернеті, особливо на тему Форекса. Ретельно перевіряйте кожне твердження, вам часто можуть свідомо чи усвідомлено брехати, або не домовлялися.

Перфекціонізм при виборі брокера

Це улюблене заняття у починаючого трейдера, він навіть ще на ноги не встав, термінал не освоїло, стратегію не збудував, а вже по півдня витрачає на пошук ідеального брокера.

На базі цього пошуку на різних форумах часто розпалюються цілі конфлікти на тему, який брокер краще, а який гірше. Брокери ж, в свою чергу, зацікавлені в такому положенні справ і часто підливають масла у вогонь. Їм на руку, коли трейдери відволікаються від свого основного завдання (заробітку) і витрачають весь свій час на такі баталії. Зате потім можна буде звинуватити свого старого брокера в зливі (а не себе) і перейти до іншого «більш чесному».

Взагалі, все це виглядає смішно в розрізі того, що більше 99% трейдерів все одно втрачають свої гроші. Та яка різниця, якого брокеру гроші віддавати?

Вони всі однакові! Так, у кого-то спред більше, у когось менше, але, в цілому, це не так сильно впливає на кінцеві результати торгівлі, як збиткова торгівля.

Наша рекомендація: чи не заморачивайтесь з вибором, беріть будь-якого більш-менш відомого брокера зі стажем 5+ років і без явних ознак піраміди. А якщо вже так станеться, що ви почнете стабільно торгувати в плюс, то вам нічого не буде заважати змінити брокера, якщо цей чимось не буде влаштовувати.

Підсумуємо. З усього вищесказаного можна зробити висновок, що перфекціонізм в трейдингу, як і в звичайному житті, проявляється у вигляді надмірних витрат часу на не настільки важливі і ефективні справи.

Як побороти перфекціонізм

Усвідомлення проблеми - перший крок до її вирішення!

Звичайно, в самому по собі прагнення до досконалості немає нічого поганого, щоб ми намагалися його подолати. Тому потрібно зробити так, щоб це прагнення не заважало, а допомагало вам успішно спілкуватися з людьми, працювати, вчитися, торгувати (ми ж тут про Форекс говоримо) і т.д.

До речі, перфекціоністів дуже люблять роботодавці за їх якісний підхід до роботи, проте недолюблюють співробітники за те, що ті вимагають від них таких же зусиль.

Коли ви, нарешті, розумієте, що досконалості вимагають від вас не оточуючі, а ви самі, то з вас спадає той нестерпний тягар відповідальності, який ви самі на себе звалили.

Також треба розуміти, що ніякого позитивного результату неможливо досягти з першого разу і той ідеал, який є у вас в підсвідомості, повинен стати віддаленій кінцевою метою, до якої ведуть численні проміжні етапи. А ось ці проміжні етапи зовсім не зобов'язані бути досконалими, вони можуть бути досить грубими наближеннями того, чого перфекціоніст, врешті-решт, хоче домогтися.

Ну і напсоледок, якщо ви перфекціоніст, вам буде боляче від цього відео:

Як може настільки добре на перший погляд якість характеру бути хворобою?
Все-таки, чому прагнення до досконалості, яке повинно покращувати якість життя людини, перетворюється в серйозну психологічну проблему?
Але якщо людина не починає щось робити, він ніколи і не закінчить це робити, чи не так?
Висновок?
Та яка різниця, якого брокеру гроші віддавати?

Дополнительная информация

rss
Карта