Підключення електрогітари до комп'ютера

  1. Підключення електрогітари до комп'ютера
  2. Підключення до Windows
  3. Усунення затримки звуку (латенцію)
  4. Підключення електрогітари до Mac і Хакінтош

Вітаю всіх! З цієї статті почнеться невелика серія, присвячена підключенню електрогітари до ПК, розгляду програмного забезпечення і VST плагінів для створення бажаного звуку, а так само записи ваших творів, невеликого порівнянні та огляду аудіо редакторів тощо. Розгляд, а так само деяке порівняння я буду висловлювати, як на операційній системі Windows, так і на ОС від Apple - Mac OS, так як маю досвід використання всього цього в двох цих системах. Розглянемо плюси і мінуси кожної з них в певних ситуаціях, але це трохи пізніше. Поїхали ...

Підключення електрогітари до комп'ютера

Часи змінилися і на даний момент вже зовсім не обов'язково перетворювати вашу кімнату в нагромадження колонок, підсилювачів і педалей, для того щоб відрепетирувати або просто пограти на електрогітарі. На відміну від 20 років тому, вам знадобиться кабель і відповідно комп'ютер середньої потужності.

Особисто я це вважаю величезним плюсом, так як сам застав величезні монітори і усилка у себе в кімнаті. Як наслідок, вічно ворогуючі сусіди, обурені співмешканці і все таке інше.

Зараз же комп'ютер має майже кожен і всі дуже сильно спростилося, а десь додало додаткових витрат, проводів та іншого.

Підключення до Windows

Підключення електрогітари до комп'ютерів PC, як би не здавалося дивним, виявилося набагато простіше, ніж до хваленого професійного MAC. Для підключення до виндовс нам цілком достатньо вбудованої аудіо карти на материнській платі і кабелю для підключення. Кабель можна використовувати через перехідник, чого я не рекомендую, краще купити вже готовий або спаяти самому вихід так 3,5 джек.

Використання перехідника - це дійсно самий простий і швидкий спосіб, так як його не складно купити в будь-якому магазині Використання перехідника - це дійсно самий простий і швидкий спосіб, так як його не складно купити в будь-якому магазині. Але в такому підключення і є великий мінус.

Конструкція з штекера гітарного кабелю і перехідника створює не малу навантаження на гніздо в комп'ютері і здатне дуже істотно знизити термін його служби. Так само при підключенні на задній стінці системного блоку створюється досить пристойний важіль, який знаходиться по-перше постійно на вазі, чим створює постійну напругу під своїм і вагою звисає кабелю, а так само здатний в легку розвалити гніздо на нашій вбудованої і PCI аудіо карті, навіть при зовсім значному натягу кабелю.

Ну і з особистого досвіду, часом не витримує і сам перехідник, він просто розсипається в гнізді, що так само може спричинити за собою не передбачений і зовсім не потрібний ремонт і витрати. Якість же продаються на даний момент перехідників залишає бажати кращого, і лейб брендового фірми далеко не завжди є реальним показником, всі ми прекрасно знаємо по ніж вони продаються на тому ж Аліекспресе, причому з різними брендами.

Особисто я б радив купити замість перехідника вже готовий кабель для з'єднання ПК і електрогітари, тим більше вартість на тому ж АЛІ на них від 150-200 рублів, що набагато дешевше ремонту і заміни блоку гнізд на материнській платі або перепайку його на ноутбуці.

При бажанні можете перейти по посиланню на Аліекспресс і підібрати найбільш підходящий для вас варіант, довжину, якість, конфігурацію та інше. ( Гітарні кабелі на Аліекспресс )

Величезна перевага у системних блоків, так як підключати гітару дуже рекомендується в синій - лінійний вхід, який в 80% -90% відсутній на ноутбуках під Windows і Mac відповідно. Гніздо мікрофона не розраховано на такий потужний сигнал і відразу буде перевантажуватися, що ви чітко помітите у вигляді тріска, шуму і клацань в колонках або навушниках.

Якщо ж у вас ноутбук, то для вас так само вже придумано рішення і є на тому ж Аліекспрессе.

Якщо ж у вас ноутбук, то для вас так само вже придумано рішення і є на тому ж Аліекспрессе

Вибір зовнішніх адаптерів під USB теж досить великий у чому ви можете самі переконається і підібрати відповідний http://ali.ski/kRZD3

ski/kRZD3

Дані пристрої являють собою слабку зовнішню звукову карту, але з використанням її можна зовсім без труднощів підключити електрогітару до вашого ноутбука і при цьому не відчувати будь-якого дискомфорту або ж погіршення в передачі звуку.

І все ж купуючи на Аліекспрессе варто брати по дві одиниці, так як якість використовуваних проводів часом залишає бажати кращого, а ось очікування може зайняти 15-60 днів, що зовсім не зручно. І в даному випадку я зовсім не намагаюся отрекламировать АЛІ, ви можете купити такий же пристрій і по оголошенню або ж музичному магазині, але вартість їх в рази вище, а родом вони все з того ж Аліекспресса.

Усунення затримки звуку (латенцію)

Ну ось з підключенням ми розібралися і тепер наша електрогітара відмінно грає в Guitar RIG, BIAS AMP та інше софтвера. Про софтвер я напишу окрему статтю. Але є величезний мінус у комп'ютерній передачі звуку і це латенцію. Затримка передачі може складати до 65-80 і більше мілісекунд, що досить відчутно. Дана затримка буде по початку помітна вам, пізніше ви звикнете, але при зведенні в аудіоредактор, якщо її не виправити вона як і раніше залишається і дуже помітна для слухача. Гітарна партія та барабани, а так само інші інструменти, можуть йти в різнобій, як це звучить ви приблизно уявляєте.

Якщо ви самі займаєтеся зведенням, то через пару прослуховувань затримка для вас не помітна, але сторонній слухач і особбено музикант, відразу її помітять.

Затримка не залежить від потужності комп'ютера, а так само підключеного інструменту або ж мікрофона. Вона є завжди. Виправити цю проблему під нуль не реально, але можна знизити її до мінімального значення.

  1. ASIO4ALL - абсолютно безкоштовний драйвер, який дозволяє значно знизити латенцію на Windows. Завантажуєте з офіційного сайту http://www.asio4all.org , І в програмах використовуваних для запису або ж прослуховування своєї гри вказуєте його як вхідний пристрій. Знижуючи кількість семплів в налаштуваннях драйвера, тим самим ви і знижуєте час затримки до мінімального. Хоча результат тож буде вже практично не помітним, але остаточним штрихом буде зрушення звукової доріжки з затримкою в аудіо редакторі, щоб остаточно від неї позбутися.
  2. Купівля спеціалізованої аудіо карти - це рішення більш дороге, причому не особливо важливо буде це PCI або USB карта, вони все мінімізують затримку за допомогою вбудованого в їх програмне забезпечення ASIO драйвера. Але при використанні зовнішніх карт можна домогтися спочатку самих мінімальних значень, щоб не зрушувати потім в аудіо редакторах.

Як ви могли зрозуміти, підключення електрогітари до комп'ютерів з операційною системою Windows досить просте. Головне, що не затрачаючи великих сил і грошей ми отримуємо дуже хороший звук з мінімальним шумом, фоном мережі і проводів разом з гітарою. Підключив гітару, поставив драйвер і можна зі старту займатися творчістю.

Звичайно, це не студійне звучання для отримання яких потрібно додаткове дороге устаткування, USB аудіоінтерфейси та інше. Але звук дуже навіть не поганий, який влаштує багатьох, а при грамотній настройці і обробці в аудіо редакторах не сильно поступається студійному.

Підключення електрогітари до Mac і Хакінтош

А ось власників Маков і Хакінтоша чекає невелике розчарування, так як ми переконані в тому, що абсолютно всі професіонали працюють тільки з Apple, що частково вірно ...

Відмінності підключення електрогітари до комп'ютерів під MAC OS абсолютно немає. Якщо у вас Mac, то у вас не буде лінійного входу і вам прийдеться купити USB адаптер, про які я писав вище. Для Хакінтоша все трохи простіше, в ньому лінійний вхід найчастіше є, але біда у них в іншому.

В операційній системі Mac OS немає вбудованого програмного шумозаглушення і це призводить до того, що при підключенні гітари вас може переслідувати постійний електричний фон в навушниках або колонках. Даний фон не значний при грі на чистому звуці, але все ж він значно погіршує звучання струн додаючи зайве дрібезжаніе і перевантаження. Якщо ж ви збираєтеся грати важку музику, то гучність його значно збільшується, як і спотворення. Найприкріше, що даний фон не тільки в колонках, а й на записи. Це дійсно величезне розчарування в Apple!

На Хакінтош шуми і фони можна видалити за допомогою настройки VoodooHDA через панель налаштувань, там же регулюється і гучність вхідного сигналу. Якщо при підключенні гітари ви чуєте радіо, сторонні розмови, шум, фон, а так само перевантаження вхідного сигналу, який неможливо знизити штатної налаштуванням Mac OS, то не лякайтеся і просто відрегулюйте кексти Voodoo HDA. Хочеться зауважити, що багато фахівців рекомендують встановлювати рівень сигналу, на повній гучності виходу гітари, в районі 75% -80%, але це лише рекомендація, все залежить тільки від ваших особистих вимог, уподобань, а так само софта, в якому ви будете працювати . На Хакінтош шуми і фони можна видалити за допомогою настройки VoodooHDA через панель налаштувань, там же регулюється і гучність вхідного сигналу

Якщо позбутися електричних шумів на реальному маці не виходить, то є рішення - використання зовнішніх USB аудіоінтрфейсов, за допомогою налаштувань яких ми від них позбавимося позбудемося. Правильніше буде написати, що позбудемося не за рахунок саме самих пристроїв, а їх програмного забезпечення, в якому вже є шумозаглушення і фільтрація аудіосигналу. Так само можна замінити електрогітару або ж її звукосниматели сингли на хамбакери, які знижують рівень шумів і наведень.

Є на маках і величезний в лапках плюс, в них практично немає затримки. Вона мінімальна, але регулюється це не за рахунок стороннього драйвера або аудіоінтерфейсу, а самою операційною системою. В черговий раз ми стикаємося, як Apple тупо не допрацьовує, здавалося б, елементарні речі. Через яких користувачам їх пристроїв доведеться використовувати сторонні пристрої, витрачати немалі гроші, щоб домогтися результату, який доступний користувачам Windows абсолютно безкоштовно.

Ось і все відмінності підключення електрогітари до Windows і Mac OS.

На захист ж Mac OS хотілося б відразу відзначити, що якість звуку за замовчуванням в ній значно вище. Саме тому вона просто не замінна для продакшена, аудіо монтажу і фінішної доопрацювання треків. Саме в цьому Mac OS дійсно залишає виндовс далеко позаду. Працювати зі звуком на маці набагато приємніше, так як його вбудовані системні настройки не спотворюють реальність, як це робиться за рахунок додавання оточення і еквалайзерів в виндовс. І як наслідок можна бути впевненим на 90% -95% в тому, що сторонні слухачі будуть чути точно так же, як і ви при зведенні без будь-яких зсувів частот і гучності окремих інструментів.

У наступних статтях я постараюся більш детально розглянути різні аудіо редактори, а так Standalone програми і VST плагіни для роботи з гітарним звуком. Але поки на цьому все!

Удачі у творчості!

Вас можуть зацікавити:

Дополнительная информация

rss
Карта