Відеовихід (TV-out) - стандартна функція сучасних відеокарт, і нею варто скористатися хоча б для того, щоб дивитися DivX-фільми або DVD на великому екрані. Ми звернемося до найпоширенішим випадків - коли телевізор під'єднується до графічного адаптера від NVidia або ATI. Нам потрібні свіжі драйвери для цих пристроїв, вони знаходяться на ДПК-CD, а також на сайтах www.nvidia.com і www.ati.com . Зауважимо, що для відеокарт від ATI панель управління (Control panel), необхідна для підключення телевізора, може встановлюватися окремо. Роз'ємів на тильній панелі комп'ютера може бути багато, але нам потрібен один - поруч з гніздом, до якого підключений монітор.
Більшість сучасних відеокарт мають стандартний S-Video-вихід (В), що забезпечує найкращу якість зображення. Однак багато телевізори не мають відповідного входу, а оснащені композитним (А) (Composite) або SCART. У цьому випадку буде потрібно перехідник або особливий кабель. Якщо пощастить, вони виявляться в комплекті з відеокартою або з комп'ютером. Якщо немає, тоді доведеться їх шукати в магазинах аудіовідеотехніки.
Вимикаємо комп'ютер і телевізор. Потім з'єднуємо їх і вмикаємо телевізор в положення AV, щоб він приймав сигнал ні з антени, а з відеовходу. Після цього включаємо комп'ютер. У процесі завантаження на телевізорі або з'явиться зображення, або екран просто "моргне", що буде свідчити про правильність підключення. При вході в Windows картинка на телевізорі, швидше за все, зникне.
Клацаємо правою кнопкою миші по Робочому столу, в меню вибираємо пункт Властивості (Properties).
Вибираємо останню закладку (Settings) і натискаємо на ній кнопку Додатково (Advanced).
Для відеокарти від NVidia вибираємо панель з назвою її моделі, в нашому випадку GeForce4 Ti4200. Там клацаємо на пункті nView, який знаходиться зліва на виносної панелі. Включаємо Клон, натискаємо Застосувати (Apply). На телевізорі має з'явитися зображення Робочого столу Windows.
Якщо зображення виявилося чорно-білим, в меню Дисплей вибираємо Телевізор, потім натискаємо на Параметри пристрою. Щоб в меню були доступні всі опції, слід натиснути кнопку Визначити дисплеї. Тепер в Параметрах пристрої натискаємо на Вибір пристрою виведення. Основним дисплеєм повинен залишатися комп'ютерний монітор.
Натискаємо Змінити формат і там вибираємо один з форматів PAL. Натиснувши Застосувати (Apply), дивимося на результат. Телевізор повинен тепер показувати в кольорі.
У меню Параметри пристрою також доступний пункт Налаштування пристрою, що дозволяє виставити правильне положення картинки і вибрати дозвіл для телевізора.
Тепер повертаємося до виносної панелі і натискаємо кнопку Керування накладенням (в англійському варіанті - Overlay). Там, в меню Повноекранне пристрій, вибираємо Додатковий дисплей і натискаємо Застосувати (Apply). Це дозволить дивитися відео на повний екран телевізора, в той час як на комп'ютерному дисплеї воно може залишатися в вікні. Якщо наші інструкції не привели до бажаного результату, спробуйте інсталювати драйвер відеокарти і скористатися майстром налаштування nView.
Якщо в комп'ютері встановлена відеокарта від ATI, перші три кроки (,,) аналогічні тим, що описані вище. Після інсталяції панелі управління (Control panel) ATI з'являється інструкція по підключенню телевізора або відеомагнітофона. Але вона, на жаль, не завжди русифікована, тому спробуємо обійтися без підказок.
Натиснувши кнопку Додатково (Advanced), ми отримуємо доступ до різних властивостей відеокарти, серед яких нас цікавить закладка Displays. Тут активізуємо TV і натискаємо Застосувати (Apply), після чого на телевізорі має з'явитися зображення.
Клацнувши на кнопці TV, ми входимо в меню телевізора. Крім настройок якості зображення, тут можна вибрати формат відеосигналу, якщо виникнуть проблеми з кольоровістю.
Тепер перейдемо до закладки Overlay і виберемо режим Theater Mode, щоб відео виводилося на телевізор в повноекранному режимі.
Отже, ми досягли своєї мети: телевізор підключений, відео йде в повноекранному режимі, а в цей час комп'ютер можна використовувати і для інших цілей. До речі, ігри теж непогано виглядають на телевізорі в дозволах 800 x 600 або 1024 x 768.
Відеомагнітофон приєднується аналогічно, але він повинен знаходитися в режимі, який дозволить йому транслювати на телевізор сигнал, отриманий з відеовходу. Звук буде йти через комп'ютерні колонки, але аудіоплати можна підключити і до телевізора, відеомагнітофона або музичного центру, якщо підшукати відповідний з'єднувальний кабель.