Пінгвін 2.0: Погляд Google на посилання

  1. інфографіка
  2. Посилання всередині гостьових постів
  3. Тематика гостьових постів і коментарів
  4. знак премії
  5. Як визначити, чи є посилання хорошою?
  6. резюме

Вже досить довгий час Google веде безпрецедентну кампанію за чистоту пошукової видачі - проти низькоякісних сайтів і посилань. Незважаючи на те, що справа ця гарне, останні дії пошукача вже не одного вебмастера поставили в глухий кут. Люди просто не розуміють, чому прекрасно працювали раніше «традиційні» методи інтернет-маркетингу та пошукової оптимізації (SEO) сьогодні діють проти них. Дійшло до того, що деякі фахівці прямо звинувачують Google в непослідовності. Адже спочатку пошуковик не переслідував за ті прийоми нарощування посилальної маси, через які сьогодні зазнають краху безліч успішних проектів. Google просто «не рекомендував» їх використання. Тепер же він «перейшов від слів до справи».

Проте, погляди Google на те, якими якостями повинні володіти посилання, відомі вебмастерам вже не один рік. І якщо хтось сьогодні потрапив під його санкції, то звинувачувати в цьому, на думку пошукача, потрібно тільки себе. Тим більше що весь цей час Google виробляв істотну модернізацію, кожен крок якої служив чітким сигналом до майбутніх подій.

Як би там не було, Google сьогодні висуває певні вимоги до веб-сайтів і посилальної масі, за допомогою якої вони просуваються в пошуковій видачі. Алгоритм Пінгвін 2.0 з усіма апдейтами, служить потужним інструментом, здатним якісно виявляти «погані» посилання, тому зараз набагато актуальніше міркувати про те, як працювати в цих умовах, а не скаржитися на несправедливість. Отже, бачення Google, якими мають бути прямі посилання на сайт, відомі давно: в першу чергу вони повинні бути природними.

Природність - є головною вимогою до посилань і фундаментальним принципом PageRank. Нарощування природною (не платні) і тільки природної посилальної маси є запорукою успіху в просуванні вверх по сходах органічної видачі. Свій сайт потрібно організовувати і розвивати таким чином, щоб сторонні ресурси посилалися на нього за власним бажанням. Іншими словами, успіх криється в підвищенні репутації ресурсу.

Іншими словами, успіх криється в підвищенні репутації ресурсу

Ось що говорить про це Метт Каттс, провідний інженер і один з найвпливовіших фахівців Google: «Здійснюючи дії, спрямовані на підвищення вашої власної репутації, ви перебуваєте на правильному шляху. Цим ви подаєте саме ті сигнали, які ми прагнемо почути, і які становлять найбільшу цінність в будь-якому випадку ».

Виходячи зі сказаного вище, можна визначити чотири проблеми, які можуть виникнути на шляху створення якісної посилання:

інфографіка

Використання інфографіки має бути грамотним і обережним. На думку Каттса, більшість вебмайстрів просто не вміють користуватися цим інструментом собі на благо. Зовнішня привабливість інфографіки здається їм настільки високою, що вони навіть не замислюються над її оптимальним використанням. Інфографіка, в застосуванні такими майстрами, у багатьох випадках не точна або ж тематично ніяк не пов'язана зі сторінкою, на яку вона посилається.

Посилання всередині гостьових постів

Присутність спаму в посиланнях гостьових постів ретельно відстежується. Авторитетні ресурси просто не дозволяють залишати коментарі або пости з спамние посиланнями на свій сайт. Якщо спам усе-таки якось просочиться, будучи непоміченим адміністрацією, то в очах Google такий сайт автоматично втратить весь свій авторитет. Тим більше що алгоритми Пінгвіна 2.0 дозволяють вчасно виявляти і припиняти такі дії.

Google справедливо вважає, що присутність спамних посилань в коментарях і постах свідчить про відсутність належного контролю за публікаціями на сайті. Такий контент позбавляється початкової інформативності, а сенс публікацій в деякій мірі спотворюється. Все це, на думку пошукача, свідчить про низький авторитет сайту і про можливий продаж з нього посилань. Як наслідок, спамние посилання, залишена на такому сайті, однозначно здатна спрацювати на шкоду.

Як наслідок, спамние посилання, залишена на такому сайті, однозначно здатна спрацювати на шкоду

Тематика гостьових постів і коментарів

Однозначне розбіжність тематики гостьових постів і коментарів, з включеними в них посиланнями, з тематикою сторінки, на яку вони ведуть, - також є ризикованим. В якості ілюстрації тут буде доречно навести такий приклад: Припустимо, ваш бізнес полягає в продажу гольф-карів. У вас вийшло написати вельми гідну статтю про кращих полях для гольфу на Бермудських островах для якогось сайту. Ви не створили жодної спамние посилання в тілі статті, проте в атрибуції внизу ви все ж використовували вираз «гольф-кари преміум» з посиланням, що веде на ваш сайт.

З точки зору Google, значення такого посилання буде низьким, а стандарти розміщення публікацій на такому сайті виявляться сумнівними. Дозвіл же установки даної посилання більше схоже на оплату, ніж на законне схвалення. З усіма наслідками, що випливають.

знак премії

Знаки премії також можна віднести до прийомів, яких слід уникати. Вони прекрасно працювали раніше, але сьогодні ними користуються тільки найменш авторитетні ресурси. Принаймні, саме такими їх вважає Google.

Список наведених вище прикладів можна було б сміливо доповнити ще десятком-другим рекомендацій про те, що слід і чого не слід робити, добуваючи природні посилання на свій ресурс. Наприклад, можна було б розповісти про негативне ставлення алгоритмів Google до сайтів, переповненим посиланнями в нижньому і правій частинах сторінок, посиланнями на іноземних мовах, посиланнями на ринки, до яких товар, представлений на сайті ніяк не відноситься, і т.п. Однак, всі вони так чи інакше зводяться до головного посилу Google: посилання повинна бути природною.

Як визначити, чи є посилання хорошою?

У світлі нової політики Google, більшість вебмайстрів просто зобов'язані провести ревізію посилальної маси своїх проектів. Чим же їм керуватися? Фахівці рекомендують просто відповісти на кілька запитань:

1. Чи залишиться для сайту значущою посилання, якщо Google перестане існувати?

Апріорі, будь-яке посилання є хорошою тільки в тому випадку, коли має значення незалежно від існування пошукових систем. По крайней мере, Google стверджує, що йому «подобаються» саме такі посилання.

Наприклад, чи готові ви витратити 2 години свого часу і $ 200 у вигляді витрат на покупку безлічі посилань, якщо будете знати, що пошуковик залишиться до цього кроку індиферентним?

2. Якщо клієнт потребує, показати йому випадкову вибірку ваших посилань, ви зможете це зробити без будь-якого сорому?

Якщо не виходить однозначно позитивно відповісти на це питання, то посилання, за які «може бути соромно» перед клієнтом, слід видалити.

До речі, хорошим варіантом запропонованого вище питання, є питання: «змогли б ви з гордістю продемонструвати свою роботу дітям?».

3. Чи дійсно ресурс, що надає посилання, схвалює її?

Якщо немає, Google відправить її «в топку» негайно після виявлення. Це саме можна сказати до наведених вище прикладів з інфографікою та преміальними значками, а також до блогів. В алгоритми Пінгвіна 2.0 закладена модель, що описує платні і підозрілі посилання. Якщо лінк хоч трохи відповідає її параметрам, Google поставиться до нього безжально.

4. Чи намагаєтеся переконати себе, що посилання є хорошою?

І зовсім даремно! Просто тому, що хороша посилання не може бути предметом для виправдань: вона видна зараз і відразу, без жодних виправдувальних аргументів.

резюме

Якщо відповіді на поставлені вище питання викликали якісь труднощі, то краще, що можна зробити - почати виправлятися прямо зараз. Не потрібно чекати наступного апдейта Пінгвіна і наступної хвилі покарань за витікаючі посилання, треба починати вже сьогодні ставити бізнес на довгострокову і міцну основу.

Починати ж роботу слід з ліквідації «поганих» посилань і створення «хороших». Безумовно, в деяких випадках це може виявитися важким рішенням. Адже бізнес вже налагоджений, посилання поки що працюють, а їх втрата може викликати різке падіння рейтингу. Однак, треба враховувати, що через якийсь час Google все одно виявить їх обов'язково. І проблем тоді буде незрівнянно більше.

Сховатися ж від нових правил гри не вдасться нікому, - надто вже солідні інвестиції вкладає Google в свої алгоритми.

джерело: SearchEngineWatch

Переклад Георгія Стуруа

Як визначити, чи є посилання хорошою?
Чим же їм керуватися?
Наприклад, чи готові ви витратити 2 години свого часу і $ 200 у вигляді витрат на покупку безлічі посилань, якщо будете знати, що пошуковик залишиться до цього кроку індиферентним?
До речі, хорошим варіантом запропонованого вище питання, є питання: «змогли б ви з гордістю продемонструвати свою роботу дітям?

Дополнительная информация

rss
Карта