Після поновлення Windows 10 не працює миша: причини і рішення

  1. миша
  2. USB
  3. Бездротова (радіо)
  4. Bluetooth
  5. тачпад
  6. клавіатура

Доброго времени суток, друзі

Доброго времени суток, друзі. Пропоную сьогодні поговорити про те, чому після поновлення Windows 10 не працює миша. Вибір теми невипадковий - за останній тиждень я отримав більше десяти звернень з цього приводу. Хтось оновився з «Сімки» до «Десятки» і зіткнувся з цією проблемою, а у деяких миша не працює після оновлення драйверів. Будемо з'ясовувати причини поломок, і шукати рішення. Заодно розберемося з відмовами клавіатури і тачпада, але почнемо все-таки з миші.

миша

Отже, після поновлення Windows 10 не працює миша - курсор не реагує на рухи миші або взагалі немає стрілки на екрані монітора. Давайте з'ясуємо, чому так відбувається і як з цим боротися. Миші бувають різні - провідні (USB) і бездротові (радіо і bluetooth). Поговоримо окремо про кожного різновиду, але спочатку спробуйте просто перезавантажити комп'ютер. Буває, що причина неполадок обладнання - банальне зависання ПК або некоректна завантаження драйверів. Новий запуск системи легко вирішує такі проблеми.

USB

З виходом десятої версії найпоширенішою операційної системи користувачі зіткнулися з новими її лагами і відмовами працювати. Багато з них почали скаржитися на те, що після оновлення комп'ютера до Windows 10, перестала функціонувати миша (часто не працює і клавіатура), підключена в USB-порт.

Ймовірні причини:

  • Несправність USB-портів - механічна або програмна (злетіли драйвера).
  • Поломка миші - можливий перегин або перелом дроти, несправність самої мишки або крах відповідних драйверів.

Ті ж проблеми після оновлення Windows 10 можуть виникнути не тільки на стаціонарному комп'ютері, але і на ноутбуці, якщо користувач працює USB-мишею. Щоб приступити до їх усунення, спочатку потрібно з'ясувати, що саме потрібно лікувати, для цього виконуємо наступні дії:

  • Перевіряємо провід на наявність перекусів, перегинів і інших дефектів.
  • Переставляємо мишачий кабель в інший USB-порт і перевіряємо її працездатність (краще після перестановки зробити перезавантаження ПК).
  • Якщо є можливість, то підключаємо нашого хвостатого друга до іншого комп'ютера, а до нашого - іншу миша. Таким способом можна з'ясувати, що саме не функціонує - миша, порт або вередує система.
  • Або тестуємо справність мишки до завантаження системи, для чого перезавантажуємо комп і викликаємо BIOS (UEFI) - якщо там хвостатий помічник працює як треба, то справа в системі.

Або тестуємо справність мишки до завантаження системи, для чого перезавантажуємо комп і викликаємо BIOS (UEFI) - якщо там хвостатий помічник працює як треба, то справа в системі

рішення:

  • Якщо в процесі тестування виявляються механічні неполадки (що буває рідко), то усуваємо їх за допомогою заміни «хворих» елементів.
  • Якщо все-таки ініціатором і винуватцем відмови є «Десятка», то пробуємо зробити наступне:
    • Користуючись клавішами Win, Tab і стрілочками на клавіатурі, заходимо спочатку в меню «Пуск», потім в «Панель управління» і відкриваємо властивості нашої мишки, а звідти оновлюємо її драйвера (то ж можна зробити через «Центр оновлення» і «Диспетчер пристроїв» ).
    • Користуючись тими ж клавішами, відкриваємо меню «Пуск» (або на робочому столі) виділяємо ярлик «Мій комп'ютер», з правого боку на клавіатурі є кнопка, що відповідає за виклик контекстного меню, тиснемо її і вибираємо пункт «Диспетчер пристроїв», знаходимо і розкриваємо пункт «Контролери універсальної послідовної шини», викликаємо на кожному контролері контекстне меню і оновлюємо їх драйвера.

Якщо нічого з перерахованого вище не допомогло, то залишається тільки відкотити систему назад до робочого стану обладнання.

Бездротова (радіо)

Приблизно третина всіх користувачів скаржиться на те, що після поновлення Windows 10 перестала працювати бездротова миша, що працює по радіоканалу. Розповім, як вона влаштована - основний мишачий блок передає сигнали на радіопередавач, який виглядає як флешка і вставляється в USB-порт.

Причини та рішення:

  • Для початку робимо маніпуляції, описані вище, щоб виявити винуватця надзвичайної ситуації - перемикаємо приймач (замість кабелю) в інший порт, міняємо батарейки в основному блоці, перезавантажуємо комп'ютер, заходимо в BIOS, перевіряємо на іншому ПК і іншим устаткуванням.
  • Якщо обладнання робоче і причина в ОС, то робимо наступне:
    • З клавіатури відкриваємо «Диспетчер пристроїв» (як це робити описано вище), знаходимо потрібні нам пунктики і дивимося, чи немає навпроти них жовтих або червоних значків, що сигналізують про те, що пора оновити програмне забезпечення.
    • Навіть якщо значків немає, все одно завантажуємо драйвера - через «Центр оновлення», з сайту виробника, видаляємо старі, запускаємо «Майстер нового устаткування» або просто перезавантажуємо комп і чекаємо, поки Windows це саме обладнання знайде і встановить до нього програмну начинку.

Навіть якщо значків немає, все одно завантажуємо драйвера - через «Центр оновлення», з сайту виробника, видаляємо старі, запускаємо «Майстер нового устаткування» або просто перезавантажуємо комп і чекаємо, поки Windows це саме обладнання знайде і встановить до нього програмну начинку

Іноді миша перестає працювати після оновлення будь-яких драйверів (причому навіть на інші пристрої). У такому випадку потрібно виконати відкат системи на дату, що передує установці злощасних «дров», причому робити це доведеться з безпечного режиму:

  • Перезавантажуємо комп і при запуску тиснемо клавішу F8.
  • Вибираємо «Безпечний режим».
  • Розкриваємо меню «Пуск», пишемо в пошуковому рядку «Відновлення системи» і вибираємо відповідний пункт в результатах.

Розкриваємо меню «Пуск», пишемо в пошуковому рядку «Відновлення системи» і вибираємо відповідний пункт в результатах

  • Виділяємо потрібну дату із запропонованих варіантів, натискаємо «Далі» і «Готово».

До речі, я рекомендую перед будь-яким оновленням, апгрейде конфігурації або ще якимись кардинальними змінами в системі, створювати точку її відновлення.

Bluetooth

Друзі, плавно переходимо до питання про те, що робити, якщо після оновлення системи до Windows 10 не працює bluetooth-миша, яка відрізняється від попередньої радіомишкі тим, що з'єднується з комп'ютером за допомогою технології bluetooth (в більшості сучасних ПК і ноутбуків даний приймач вбудований в системний блок).

Рішення даної неприємності:

  • Насамперед перевіряємо батарейки в «мишачому тілі».
  • Якщо bluetooth-приймач не вбудований в ПК, то переставляємо його в інший порт.
  • Перевіряємо наявність всіх драйверів і оновлюємо їх з інсталяційного диска (зазвичай йде в комплекті з устаткуванням) або з інтернету.
  • Робимо повторне пару між своїм пристроєм приймачем на ПК.
  • Якщо нічого не допомогло, то пробуємо іншу миша або робимо відкат системи на попередню версію.

Якщо bluetooth-миша не працює після установки якихось драйверів, то також відкатуємо систему назад через вхід в безпечний режим.

тачпад

Якщо після оновлення Windows 10 не працює мишка і / або тачпад (сенсорна панель), то в цьому випадку знову звертаємося до «Диспетчер пристроїв» і перевіряємо працездатність обладнання. А також в настройках переконуємося в наявності галочки навпроти пункту «Працювати разом з мишею» і виконуємо перезавантаження ноута. Якщо ці дії не допомогли, то слід звернутися в сервісний центр.

клавіатура

Якщо після оновлення Windows 10 не працює миша і / або клавіатура на ноутбуці або стаціонарному ПК, то робимо наступне:

  • Перевіряємо цілісність проводів і справність портів.
  • Виконуємо банальну перезавантаження.
  • Заходимо в «Параметри» через «Пуск» (за умови, що працює миша), а звідти в «Спеціальні можливості».
  • Включаємо екранну клавіатуру у відповідній вкладці, перевівши бігунок в положення «ВКЛ».

Включаємо екранну клавіатуру у відповідній вкладці, перевівши бігунок в положення «ВКЛ»

  • Натискаємо кнопки екранної клавіатури - Win і R, щоб викликати вікно «Виконати», в якому вводимо команду «regedit».
  • Відкриється редактор реєстру, в якому потрібно перейти в папку {4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.
  • Щоб туди потрапити спочатку розкриваємо каталог HKEY_LOCAL_MACHINE.
  • У ньому відображаємо вміст директорій SYSTEM і CurrentControlSet.
  • Потрібна нам папка, позначена вище, знайдеться після розкриття розділу Control, а в ньому папки Class.
  • Шукаємо параметр UpperFilters, якщо його немає, то створюємо.
  • За допомогою відповідної кнопки на екранній клавіатурі викликаємо контекстне меню параметра і вибираємо пункт «Змінити».
  • Прописуємо значення як «kbdclass», видаливши все зайве, і перезавантажуємо ПК.

Наостанок повторюся. Якщо миша і клавіатура не працюють після оновлення будь-яких драйверів, то досить через безпечний режим за допомогою відкату системи повернутися до того моменту, коли все функціонувало справно. У мене все. Діліться вашими методами вирішення описаних мною проблем.

Дополнительная информация

rss
Карта