Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії
Поточна версія сторінки поки не перевіряв досвідченими учасниками і може значно відрізнятися від версії , Перевіреної 19 грудня 2018; перевірки вимагає 1 правка . Поточна версія сторінки поки не перевіряв досвідченими учасниками і може значно відрізнятися від версії , Перевіреної 19 грудня 2018; перевірки вимагає 1 правка .
Питома теплота пароутворення - фізична величина , Що показує, яка кількість теплоти необхідно, щоб звернути кількість рідини з одиничною масою в пар, при даній температурі рідини і без її зміни (температури) в процесі випаровування. Рівна питомій теплоті конденсації одиничної маси пари в рідину.
Питома теплота пароутворення позначається буквою L {\ displaystyle L} . Розраховується за формулою:
L = Q m, {\ displaystyle L = {\, Q \ over m},}
де Q - теплота, витрачена на перетворення рідини в пару або пари в рідину, m - маса.
Найменше значення питомої теплоти пароутворення буде при температурі кипіння рідини.
Розмірність питомої теплоти пароутворення в СІ - Дж / кг . Застарілі, але іноді застосовуються одиниці для теплоти пароутворення - ккал / Кг і кал / Кг.
В хімії теплотапаротворення зазвичай наводиться до молю речовини. Ця величина називається молярної теплотою випаровування (конденсації) ; одиниця її виміру - Дж / моль. Також використовуються застарілі одиниці: ккал / моль, кал / моль.
Питома теплота пароутворення деяких речовин при нормальному атмосферному тиску (760 мм. рт. ст. = 101,325 кПа ) І температурі, рівній температурі кипіння речовини [1] :