Планування і проведення внутрішнього аудиту

Розробка і впровадження системи менеджменту якості на увазі проведення періодичних внутрішніх аудитів. Мета проведення аудитів - переконатися в тому, що система відповідає всім встановленим до неї вимогам, ефективно впроваджена і підтримується в робочому стані. Аудити повинні проводитися через заплановані інтервали часу на всіх етапах розробки, впровадження та підтримки СУЯ в робочому стані. Проведення внутрішніх аудитів є однією з вимог стандарту ДСТУ ISO 9001-2011.

В системі Business Studio можна планувати аудити, отримувати графік аудитів на основі складеного плану, фіксувати результати проведених аудитів і формувати звіти за цими результатами. Для роботи з аудитами призначений довідник "Аудити", що викликається з меню СМК в Головному меню програми. На Рис. 1 представлений приклад Вікна властивостей об'єкта довідника "Аудити".

1 представлений приклад Вікна властивостей об'єкта довідника Аудити

Малюнок 1. Заповнення параметрів аудиту

В Таблиці 1 перераховані основні параметри, які заповнюються в Вікні властивостей аудиту.

Параметр Призначення Номер Номер аудиту. Вводиться користувачем вручну. Назва Назва аудиту. Мета аудиту Опис мети проведення аудиту. Наказ Наказ, відповідно до якого проводиться аудит. Дата початку аудиту план Планована дата початку аудиту для Чорнового і Запланованої аудиту. Дата початку аудиту факт Фактична дата початку аудиту (для Проведеного аудиту). Дата закінчення аудиту план Планована дата закінчення аудиту для Чорнового і Запланованої аудиту. Дата закінчення аудиту факт Фактична дата закінчення аудиту (для Проведеного аудиту). Область поширення аудиту Область поширення аудиту (наприклад: Міністерство внутрішніх справ, Зовнішній, Аудит постачальника). Тип планування аудиту Тип планування аудиту (наприклад: Черговий, Повторний, Позаплановий). Проверяемая організаційна одиниця Підрозділ або посадова особа, роботу якого планується піддати перевірці. Відповідальний від підрозділу відповідальний від підрозділу за підготовку до аудиту. Вказується Посада та / або Фізична особа. При заповненні такого параметра (за допомогою кнопки Параметр Призначення Номер Номер аудиту ) Спочатку пропонується вибрати Посада, потім Фізична особа. При вказівці посади буде запропоновано вибрати фізична особа зі списку співробітників даної посади. Якщо відмовитися від вибору посади, то буде запропоновано вибрати фізична особа з довідника "Фізичні особи". Відмовлятися від вибору посади або фізичної особи необхідно шляхом натискання на кнопку Закрити у відчиненому вікні. Керівник аудиту Керівник групи аудиторів, які проводять перевірку. Вказується Посада та / або Фізична особа. Статус аудиту За промовчанням використовуються статуси аудитів:
- Чернової;
- Запланований;
- Проведений;
- Скасований. Висновок Висновок аудиторів. Коментар Додаткова інформація по аудиту. За замовчуванням не показаний. Об'єкти аудиту Об'єкти, які планується піддати перевірці. Повідомлення про невідповідності Невідповідності, виявлені під час перевірки. Список складається з нових записів довідника "Повідомлення про невідповідності" (див. Повідомлення про невідповідності ). Нове повідомлення про невідповідність створюється з Вікна властивостей аудиту за гіперпосиланням Нове повідомлення. При цьому автоматично в Вікні властивостей створеного повідомлення про невідповідність заповнюються параметри "Джерело невідповідності" і "Об'єкт". Аудитори Особи, які беруть участь в проведенні аудиту. Як аудитора вказується Посада та / або Фізична особа. Список розсилки Особи, які повинні ознайомитися з результатами аудиту. Вказується Посада та / або Фізична особа. Існує можливість відправки звіту про результати аудиту суб'єктів, які включені до списку розсилки.

Таблиця 1. Основні параметри аудиту

Вибравши в Навігаторі в ієрархічному довіднику "Пакети документації" цікавить пакет зі зв'язаними з ним підрозділами та їхніми нащадками, які можуть бути піддані перевірці, по ньому можна відкрити звіт "Графік проведення аудитів СМЯ". Опис звіту наведено в Таблиці 1 в розділі Звіти СМК .

Вибравши в довіднику "Аудити" цікавить аудит, по ньому можна відкрити:

  • звіт "План проведення аудиту". Опис звіту наведено в Таблиці 1 в розділі Звіти СМК ;
  • "Звіт про результати аудиту". Опис звіту наведено в Таблиці 1 в розділі Звіти СМК .

Особам, які мають ознайомитися з результатами проведеного аудиту, можна зробити розсилку. Цих осіб попередньо необхідно вказати в списку розсилки. Після натискання на гіперпосилання Розіслати результати аудиту відкривається вікно для вибору розсилки, а потім вікно виконання розсилки. Натискання на гіперпосилання Виконати розсилку починає виконання розсилки. Після цього на електронні адреси, вказані в контактах фізичних осіб списку розсилки аудиту, яким здійснюється розсилка, будуть розіслані листи із звітом про результати розглянутого аудиту. Розсилка здійснюється по контакту з визначеним назвою "E-mail" або "Електронна пошта". При цьому, якщо для параметра "Одержувач" в "Списку розсилки" визначено і посаду, і фізична особа, то лист буде відправлено тільки фізичній особі даної посади. Якщо ж в параметрі "Одержувач" вказана тільки посаду (фізична особа не визначено), і у цій посаді кілька фізичних осіб в списку співробітників, то лист буде відправлено кожній фізичній особі списку. Детальніше про створення розсилок і їх використанні можна ознайомитися в розділі Інструкція користувача Розсилки по електронній пошті .

Дополнительная информация

rss
Карта