Платний хостинг: юридичні аспекти реєстрації доменних імен

  1. вибираючи платний хостинг не варто забувати і про доменах
  2. продовження доменів
  3. Як дізнатися на кого зареєстровано доменне ім'я
  4. Якщо вам хочуть нашкодити
  5. У вас його нема
  6. Корисні рекомендації
  7. Відгуки про хостинг:

Значимість доменних імен в нашому столітті обговорювати навіть не доводиться.

Значимість доменних імен в нашому столітті обговорювати навіть не доводиться

вибираючи платний хостинг не варто забувати і про доменах

Вступ

Отже, домени, крім їх головного призначення - адресації інтернет-сайту, - набули особливої ​​маркетингову цінність, почали частіше зустрічатися в різноманітних рекламних повідомленнях на радіо, ТБ, зовнішній рекламі іноді замість звичайних телефонних номерів. Деякі організації та онлайн-проекти на ринок виходять з брендом на основі доменного імені, ім'я домену лежить в основі багатьох корпоративних електронних адрес, а також домени реєструють як повноцінні товарні знаки.

З урахуванням всього цього після закінчення довгого часу доменне ім'я перетворюється в реальний нематеріальний актив, який цілком можна продати, або передати в користування якомусь іншій особі, наприклад, подарувати або ж в якості спадщини.

Ну а тепер тільки уявіть собі, що буде, якщо допустимо в один прекрасний день ваш корпоративний домен раптом став недоступний:

  • Офіційний портал компанії просто не працює, директор відділу продажів у цій паніці, у нього зривається важлива презентація перед клієнтами. Якщо в цьому випадку говорити про інтернет-магазинах, тут на обличчя великі збитки фірми.
  • Електронна пошта на основі домену не функціонує.
  • Рекламна кампанія, де єдиним контактом вказано була адреса сайту стала просто безглуздою.

Весь офіс з питальним поглядом дивиться на вас у великій надії отримати бажаний відповідь на питання: «Чому ж не працює?» І «Коли все запрацює?».

Причина, по якій не доступний корпоративний домен, демобілізований роботу компанії - це непоінформованість відповідальної особи, про основи так званої безпечної реєстрації доменів.

Ви зможете впевнено і зльоту відповісти на питання, на кого саме зареєстрований ваш домен? Ви добре знаєте, що потрібно робити, коли ваш домен раптом дістався іншим? У разі якщо ви не відповіли на це питання, то ця стаття для вас.

У сьогоднішньому матеріалі будуть розглянуті важливі питання юридичного регулювання в доменних зонах Росії РФ і .RU.

RU

продовження доменів

Більшість доменів сьогодні реєструються терміном на один рік з подальшою можливістю їх продовження. Продовжити реєстрацію доменного імені може лише адміністратор домену.

Адміністратор - це особливий користувач, на ім'я якого зареєстровано в Реєстрі ім'я домену.

Реєстр - це база даних Координатора, яка містить інформацію про всіх зареєстрованих іменах домену другого рівня, їх адміністраторів, а також інші важливі відомості.

Координатор - це уповноважена юридична особа, яка здійснює управління доменами РФ і .RU в інтересах світового і російського інтернет-спільноти та організовує нормальну роботу Реєстру.

Адміністратором імені домена може виступати як приватна особа (фізична особа), так і організація (юридична особа). Повідомлення про продовження домена починають приходити від реєстратора домену на електронну пошту за тридцять календарних днів до дня закінчення реєстрації.

Реєстратор - це юридична особа, яка акредитовано Координатором для повноцінної реєстрації будь-яких доменних імен в доменах РФ і .RU.

Особливо слід відзначити, що повідомлення приходять на електронну скриньку пошти, яка зазначена в анкеті при початковій реєстрації домену. Таким чином, якщо під час продовження вказаний раніше електронну адресу адміністратора, на жаль, не працює, то листів з нагадуванням продовжити ваш домен ви точно не отримаєте.

Інших способів повідомлень, наприклад, за вказаними телефонами в анкеті, реєстратор домену не передбачає (за винятком тих рідкісних випадків, коли ваш домен є конкретною цінністю на доменному ринку.

Звідси і нехитрі умовиводи, чому ж домени не подовжують в термін і з'являється ситуація описана раніше, коли інтернет-сайт не доступний (відбулося зняття делегування вашого домену до вашого веб-ресурсу) і весь офіс у великій паніці. Що вже говорити про державних організаціях, наприклад, були такі випадки, коли власні домени забували продовжити: Росстат, Громадська палата, Пенсійний фонд РФ.

Як дізнатися на кого зареєстровано доменне ім'я

У вас ще є цілих 30 календарних днів (час переважного продовження) для того, щоб встигнути продовжити використання доменом. Лише після цього резервного періоду часу домен звільняється повністю і може бути зареєстрований фактично будь-яким юридичним або ж фізичною особою, або виставлений на спеціальний доменний аукціон.

Час переважного продовження - це період часу після закінчення терміну реєстрації доменного імені, на протязі якого адміністратор має право продовжити цей термін.

У разі якщо ви побачили, що домен не продовжено, але не знаєте, хто для вас його реєстрував, а також як його продовжити, в першу чергу перевірте, хто є адміністратором вашого домену.

Рекомендуємо скористатися зручним і безпечним сервісом «WHOIS». Для отримання відомостей про домен просто введіть найменування домену.

Результат перевірки покаже вам, в яких зонах домен «вільний» для реєстрації та в яких «зайнятий». Навпаки перевіряється домену буде стояти спеціальний статус «Зайнятий», клацніть мишкою на посилання «Зайнятий» і в окремому вікні веб-браузера з'являться дані по вашому домену.

Зверніть увагу також на поле «Org» (або ж «Person»), якщо там є напис «privatе Person», то значить домен був зареєстрований на приватну особу, в іншому випадки буде написано назву організації, на яку зареєстрований ваш домен. Поля сервісу «WHOIS»: «Paid-till» і «Created» містять інформацію за датою реєстрації і дату завершення терміну реєстрації домену.

При реєстрації домену на певний приватна особа все персональні відомості, швидше за все, будуть приховані. Таким чином, якщо ви взагалі не знаєте, хто реєстрував ваш домен, то можна написати повідомлення, використовуючи веб-форму перейшовши по спеціальному посиланню, зазначеної в поле «Admin-contact».

Якщо вам хочуть нашкодити

Все не так уже й погано, якщо ви знаєте, хто саме реєстрував ваш домен і у вас з цією людиною збереглися теплі дружні, або ділові відносини. Ви просто просите виписати рахунок і потім оплачуєте пролонгацію вашого домену.

А що якщо цією людиною є якийсь співробітник, якого ви звільнили, сусід або ж знайомий одного, контакти, з якими цілком можуть бути втрачені назавжди або ж вони за власною ініціативою захочуть нашкодити вам і відмовлять в пролонгації домену спеціально? В такому випадку вам можна лише поспівчувати і порадити обов'язково виконати такі дії:

  • Зареєструвати новий домен.
  • Повідомити всіх поточних клієнтів про зміну адреси інтернет-сайту.
  • Змінити інформацію з адресою веб-сайту в корпоративної документації.
  • Внести певні зміни до Статуту організації (у разі якщо там прописаний був домен).

Внести певні зміни до Статуту організації (у разі якщо там прописаний був домен)

У вас його нема

У разі якщо за інформацією сервісу «WHOIS» домен був зареєстрований на вашу компанію, але у вас немає пароля і логіна від аккаунта анкети для того, щоб зайти в особистий кабінет і там виписати рахунок на продовження домену.

В першу чергу, можна скористатися спеціальним сервісом відновлення пароля.

Крім того, якщо перший варіант, на жаль, не дав ніяких результатів, то зв'яжіться з реєстратором вашого домену (поле «Registrat» в сервісі «WHOIS») і дізнайтеся, як же бути в разі, якщо домен зареєстрований на компанію, а інформація по паролю і логіну від анкети та номером угоди втрачена.

Залежно від певної політики роботи реєстратора, вам запропонують оформити на спеціальному бланку організації, на яку був зареєстрований домен, лист, з проханням надати всі реєстраційні відомості та скановані копії необхідних установчих документів (ІПН, свідоцтво про реєстрацію).

І пам'ятайте, що у вас є лише 30 календарних днів для того, щоб встигнути врегулювати організаційні питання і нарешті оплатити продовження домена.

Корисні рекомендації

Для того, щоб уникнути не дуже приємною ситуації із зупинкою функціонування домена і розташовувати необхідні персональні дані, бажано вибирати платний хостинг в Україні і дотримуватися всього лише двох простих принципів:

  • Реєструвати домен на власника бізнесу (тільки не плутайте з директором організації, в переважній більшості випадків це просто найманий працівник, який може покинути компанію і відвести домен з собою, або на вашу компанію (ви повинні добре розуміти, що при зміні назви організації вам доведеться виконати зміну адміністратора домену, а ця процедура займає досить багато коштів і часу).
  • Обов'язково запитати, припустимо у веб-студії, яка для вас реєструє домен, «офіційну довідку про належність домену», номер угоди, пароль і логін від анкети домену. Переважна більшість веб-студій і фрілансерів домени для клієнтів реєструють під одним анкетою, яка зареєстрована на себе (тобто, на веб-студію або ж приватна особа, коли мова йде про фрілансерів). Таким чином, перш ніж довірити реєстрацію домену комусь заздалегідь дізнайтеся, чи отримаєте ви офіційне підтвердження, що домен зареєстрований саме на вас, або вашу компанію. Якщо ж ваш виконавець постійно говорить про те, що довідок ми не даємо, пароль і логін вислати не зможемо, то краще знайти якогось іншого виконавця, або просто зареєструвати домен самостійно.

Відгуки про хостинг:


Весь офіс з питальним поглядом дивиться на вас у великій надії отримати бажаний відповідь на питання: «Чому ж не працює?
» І «Коли все запрацює?
Ви зможете впевнено і зльоту відповісти на питання, на кого саме зареєстрований ваш домен?
Ви добре знаєте, що потрібно робити, коли ваш домен раптом дістався іншим?

Дополнительная информация

rss
Карта