Поява другої дитини в сім'ї: як все встигнути?

  1. Підпишись і отримай безкоштовно аудиокурс
  2. Психологічно аспекти успеванія.
  3. Як поєднати різні режими дня дітей.

Поява другої дитини в сім'ї привносить певні труднощі з успеваніем. Чому? Тому що порушується усталений життєвий уклад, з'являється новий член родини, змінюються звички, співвідношення сил, а перерозподіл енергії і ресурсів знаходиться поки що на колишньому рівні. Мама починає відчувати, що розривається між дітьми, чоловіком, домашніми справами і своїми потребами.

Підпишись і отримай безкоштовно аудиокурс

Багато що залежить від зовнішньої допомоги, якщо її достатньо, то чоловік і бабусі можуть взяти на себе більшу частину турбот про старшого дитину, особливо в перший час. Це найпростіше і зручне рішення. У цьому випадку проблеми з адаптацією і успеваніем зазвичай вирішуються набагато простіше і швидше.

Я ж хочу приділити увагу ситуації, коли старша дитина ще досить маленький, допомоги у вигляді бабусь немає або майже немає (далеко живуть), а чоловік працює весь день і приходить пізно. У цьому випадку на мамі знаходиться велика частина турбот, пов'язаних з двома маленькими дітьми. Як справлятися зі справами і все встигати в цьому випадку?

Психологічно аспекти успеванія.

Метушня перших днів і тижнів і адаптація до нового способу життя компенсується відносно невеликими потребами новонародженої дитини. Все, що йому потрібно - фізично бути поруч з мамою, відчувати її тепло і доступ до грудей в будь-який момент. Найкраще рішення в цьому випадку - придбати слінг, якщо ви ще цього не зробили з першою дитиною. Метушня перших днів і тижнів і адаптація до нового способу життя компенсується відносно невеликими потребами новонародженої дитини

Ще одна особливість новонародженого, яку потрібно використовувати як додатковий ресурс, в перший час він майже не реагує на голос і звуки. Тому, якщо старший спочатку буде говорити голосно, мама може не переживати з цього приводу (економить свої нерви), а поступово привчати його говорити тихіше, коли малюк спить.

Оскільки маленький не вимагає до себе спеціальної уваги, мама може приділяти старшому уваги стільки скільки можливо, по максимуму. Це допоможе йому прийняти появу нового члена сім'ї та зменшить прояв ревнощів, яка виникає практично у всіх старших дітей. Наприклад, мама лежить на ліжку годує малюка, і спілкується зі старшим, який лежить поруч. Поки лежали, розмовляли, дивись він і заснув на денний сон і мамі не довелося додатково його укладати.

Одним словом, поки другий зовсім маленький, все активне увагу потрібно віддавати старшому, щоб він відчував, що його продовжують любити також, як і раніше. Тоді він буде відчувати себе спокійно, впевнено і менше висіти на мамі, а це стає важливою умовою "всеуспеванія" в той період, коли молодший почне підростати.

Наступний важливий момент - привчання старшу дитину до самостійності. В ідеалі цим потрібно зайнятися набагато раніше, поки мама вагітна. Подумати, виходячи з віку дитини, які дії він вже в змозі робити сам. Чим більше таких дій, тим легше буде мамі на перших порах.

Що сюди можна віднести: дитина їсть сам, може взяти і віднести тарілку / чашку, ходить на горщик, може включити / вимкнути світло в кімнаті або у ванній, одягається сам, виконує прості мамині доручення (не ігнорує їх) Що сюди можна віднести: дитина їсть сам, може взяти і віднести тарілку / чашку, ходить на горщик, може включити / вимкнути світло в кімнаті або у ванній, одягається сам, виконує прості мамині доручення (не ігнорує їх).

Якщо щось робити він вже в змозі, але поки не робить, то добре б заздалегідь його цьому навчити. В інших випадках подбати про те, щоб створити йому умови, при яких він зміг би це виконати. Наприклад, поставити його посуд так, щоб він сам зміг її у разі необхідності. Повісити одяг низько, може прибити окремий гачок і класти його речі на доступному йому рівні. Подбати про табуретці або стільчику, щоб ставши на неї, він міг включити світло сам.

Всі ці фактори мають пряме відношення до маминого успеванію, тому що значно полегшують життя і не вимагають підвищених сил і енергії від мами. Уявіть, ви годуєте малюка, відпочиваєте, а старшому захотілося пити. Є велика різниця в тому, що вам доведеться встати і налити води самій або це зробить старший сам, а ви спокійно продовжите свою справу.

З таких дрібниць і складається побутове життя мами з двома маленькими дітьми. Або ви подбаєте про це заздалегідь, максимально все продумає, організуєте і будете насолоджуватися материнством, або доведеться спотикатися на кожну дрібницю, почне збиратися втома, роздратування, крики на старшого і загальне невдоволення життям.

Як поєднати різні режими дня дітей.

Це напевно один з ключових питань в сфері успеванія. Якщо його вирішити, то відпаде велика частина проблем.

Чим менше різниця між першим і другим дитиною, тим швидше настане момент, коли режими стикуються Чим менше різниця між першим і другим дитиною, тим швидше настане момент, коли режими стикуються. Зазвичай це відбувається після першого року життя молодшого, коли він починає спати вдень один раз. До цього моменту різниця в режимах буде зберігатися і основна складність - це денний сон. Поясню докладніше чому.

Сон малюка до обіду - це час, коли мама ще сповнена сил і старша дитина теж, це час продуктивності. Саме на цей період варто планувати основні домашні справи, прогулянки і заняття зі старшим. Вечірній сон малюка теж не заважає особливо розпорядку дня мами з двома дітьми: домашні справи, вечірня прогулянка, чоловік прийшов з роботи - це час вечірньої активності.

Камінь спотикання - денна пообідня пора. Старшому пора спати, мама теж відчуває втому, не проти сама подрімати або приділити час собі, побути в тиші і спокійній обстановці. І ось тут зазвичай відбувається затикаючи: денний сон молодшого і старшого можуть різко збігтися. Аж до того, що спочатку спить молодший, мама обідає, годує старшого. Прийшов час йому спати, прокидається молодший.

Зазвичай це трапляється, коли немовляті кілька місяців і просто так лежати у грудях він вже не хоче. Йому подавай розваги, спілкування, активність на ручках і рух.

Можна ізолювати дітей один від одного в різних кімнатах, але як відпочити в цей момент самої мами Можна ізолювати дітей один від одного в різних кімнатах, але як відпочити в цей момент самої мами? іноді ніяк потрібно просто пережити цей період, він зазвичай не довгий. Щоб його скоротити, як можна пізніше укладати на денний сон молодшого і якомога раніше старшого. Можливо, доведеться зрушити ранок і старшій дитині вставати раніше, щоб втомлюватися до цього часу і ввечері теж укладати раніше.

Ще можливий варіант, зрушити обід на після сну, зате ввести другий сніданок. Тобто не витрачати час на їжу, а відразу мамі з дітьми лягати відпочивати. У цьому випадку важливо, щоб старший міг засипати самостійно або тихенько грати в своєму ліжку (якщо спати не хоче). Тоді мама з малюком може відпочити або як він засне, зайнятися собою.

Чому я приділяю цьому питанню підвищену увагу - бо мамі з двома маленькими дітьми дуже важливо забезпечити собі денний відпочинок, щоб вчасно відновити сили і не звалитися до вечора знеструмленій.

Іншою важливою точкою в розпорядку дня мами з маленькими дітьми є вечір. Тут аналогічним чином, максимально зрушуючи і підлаштовуючи під режим молодшого, бажано укладаємо старшого спати.

Що нам важливо в цьому випадку:

  • чи може він засипати самостійно
  • втомлюється він до бажаного часу

Якщо старший підріс і денний сон явно відтягує момент вечірнього засипання, то має сенс перестати його днем ​​укладати, щоб ввечері укласти раніше і без проблем. В цьому випадку ви звільняєте вечір і доросле час, яке присвячуєте себе і чоловіка. Малюка при цьому можете покласти в слінг, якщо без вас він не спить або часто прокидається. Укладаєте його в ліжечко в один час з собою, і не витрачаєте вечір на тривалі заколисування і постійні підходи до дитини.

Підпишись і отримай безкоштовно аудиокурс

Чому?
Як справлятися зі справами і все встигати в цьому випадку?
Можна ізолювати дітей один від одного в різних кімнатах, але як відпочити в цей момент самої мами?

Дополнительная информация

rss
Карта