Податкова міліція поки залишилася в Міндоходов. Фото: Файно
Податкова міліція в Україні стане працювати по-новому https://cdn.segodnya.ua/img/article/4252/3_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/4252/3_tn.jpg 2013-03 -19T08: 39: 05 + 02: 00 Економіка Орган тимчасово залишили в структурі Міндоходов і розширили його повноваження
Президент Віктор Янукович визначив основні функції та повноваження Міністерства доходів і зборів, створеного ще в кінці минулого року .
А ось податкова міліція залишиться в складі Міндоходов, але тимчасово - до консолідації правоохоронних функцій з контролю за державними фінансами в одній структурі. Серед основних завдань - отримання інформації про кримінальні правопорушення в сфері оподаткування, митної та бюджетної політики і реагування на них за допомогою оперативно-розшукової діяльності та досудових розслідувань.
Для виявлення порушників чиновники міністерства встановлюватимуть місцезнаходження платників, опитувати їх засновників і посадових осіб. У первинному проекті положення цього пункту не було.
Головною зброєю в боротьбі з мінімізацією податків стануть інтелект слідчих та інформаційні технології, вважає міністр Олександр Клименко.
"Збір доказів, проведення експертиз, правова оцінка порушень можуть і повинні проводитися дистанційно. Тому наступний крок - переорієнтація податкової міліції на ризикоорієнтовану систему", - сказав він. Кадровий склад підрозділу скоротять.
Раніше повідомлялося, що фінансову поліцію можуть включити в структуру Міндоходов .
У міністра Олександра Клименка, згідно з указом, буде три заступники, при цьому посаду одного з них буде вводитися в разі потреби "для здійснення окремих завдань за рішенням президента".
"Хто це, поки невідомо, оскільки Олександр Клименко ще не визначився з кандидатурами і не вніс їх на розгляд Кабміну", - заявив співрозмовник в адміністрації президента. В ДПС відмовилися назвати основних претендентів.
На думку експертів, питання кадрового забезпечення міністерства - пріоритетний. За словами глави податково-юридичної практики аудиторської компанії Ernst & Young Володимира Котенка, від ефективності чиновників буде залежати можливість реформування податкової та митної служб.
"Якщо кадри не будуть відповідати вимогам часу, то на керівництво міністерства ляже подвійне навантаження", - вважає він.
Президент Союзу податкових консультантів Леонід Рубаненко додає, що від оперативного формування центрального апарату міністерства (регіональні підрозділи будуть працювати, як і раніше) залежить якісне та швидке внесення змін до законодавства.
"А виправляти необхідна величезна кількість законів. Наприклад, бухобліком у нас займається Мінфін, а податковим результатом - Міндоходов. І так по багатьох пунктах. Тому протягом року, особливо, з огляду на, як працює Рада, будемо виправляти нестиковки", - пояснює Рубаненко. Хоча, на його думку, було б логічніше об'єднати ДПС і Держмитниці в структурі Мінфіну.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Підписуйтесь на нашу розсилку