Податковий кодекс 2018 - ТОП змін

  1. Внісши поправки до Податкового кодексу, депутати підняли акцизи на тютюнову продукцію і скасували податки...
  2. 1. Підвищення акцизних зборів на тютюнові вироби
  3. 2. Податки на посилки
  4. 3. Боротьба з "човниками"
  5. 4. Скасування податків на ввезення електромобілів
  6. Орфографічна помилка в тексті:

11 грудня 2017, 13:06 Переглядів:

Внісши поправки до Податкового кодексу, депутати підняли акцизи на тютюнову продукцію і скасували податки на електромобілі

11 грудня 2017, 13:06 Переглядів:   Внісши поправки до Податкового кодексу, депутати підняли акцизи на тютюнову продукцію і скасували податки на електромобілі   Фото: Pixabay

Фото: Pixabay.

Однією з найбільш важливих економічних тем стала зміна на минулому тижні Податкового кодексу. Документ "поправили" заради прийняття бюджету на 2018 рік. У другому читанні та в цілому урядовий законопроект №6776-д був прийняти незадовго до голосування по самому бюджету, 7 грудня.

Саме цей законопроект дозволяє підняти ставки акцизів на етиловий спирт і тютюнову продукцію до середніх європейських норм. Документ був необхідний для забезпечення дохідної частини головного кошторису країни на наступний рік. За розрахунками Кабміну, в основному завдяки саме цим поправкам дохідна частина бюджету зможе вирости до 1,2 трлн грн. Перш за все, були проіндексовані ставки податків, встановлених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексу споживчих цін та цін виробників промислової продукції.

Зміни до Податкового кодексу ще має підписати президент України Петро Порошенко

1. Підвищення акцизних зборів на тютюнові вироби

Сигарети сильно подорожчають. Акцизний податок на тютюнові вироби став основною статтею додаткового доходу в бюджеті на 2018 рік. У 2018 році акцизна ставка за тисячу сигарет зросте з 21 євро до 25,84 євро, тобто одна пачка сигарет подорожчає приблизно на 7 гривень. Поступово розмір податку буде збільшуватися щорічно.

За підрахунками експертів, такий рівень податкових відрахувань призведе до суттєвого подорожчання сигарет в Україні - ціна пачки найдешевших тютюнових виробів до 2025 року може скласти 80-90 грн.

2. Податки на посилки

З 2018 року поміняються правила безмитного ввезення товару на територію країни - в тому числі і в посилках. Держава дозволяє українцям замовляти за кордоном товари на суму не більше 150 євро на місяць без додаткових податкових платежів. Цей ліміт чіпати не стали. Зате обмежили і кількість безмитних покупок - трьома в місяць. Тобто починаючи з четвертої за місяць посилки будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

3. Боротьба з "човниками"

Раніше в.о. голови УКРІНФОРМ Мирослав Продан збирався р ешіть проблему такої контрабанди за допомогою законодавчих змін, які передбачають перебування особи за кордоном не менше доби під час перевезення через держкордон товарів на 500 євро.

за новими правилами ввезення , "Безмитні" правила будуть діяти тільки для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в'їжджає в країну не частіше одного разу протягом 72 годин. Грошові ліміти в такому випадку залишаються колишніми - до 500 євро (в аеропортах - до 1000 євро). А ось ті, хто перетинає кордон частіше, зможуть ввозити без мита товар тільки на 50 євро.

4. Скасування податків на ввезення електромобілів

Останні зміни в Податковому кодексі також передбачають скасування податків на ввезення електромобілів в Україні . Т ак, податок на додану вартість (ПДВ) і акциз на ввезення електрокарів в Україні тимчасово скасують. Достовірно невідомими поки залишаються терміни скасування податків - на рік або на п'ять років.

Крім того, Верховна Рада проголосувала за відстрочку сплати ПДВ за імпорт обладнання та за зниження рентних платежів за видобуток газу.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "ТОП податкових змін з 2018 року: що вирішила Рада". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Дополнительная информация

rss
Карта