Погані сектора роз'яснення: чому з'являються погані сектора, і що ви можете зробити з ними

Поганий сектор на жорсткому диску - це крихітний кластер дискового простору, несправний сектор жорсткого диска, який не реагує на спроби прочитати або записати.

Наприклад, якщо ви візьмете звичайний Dvd диск в руки, на ньому можуть бути подряпини, або тріщини - які ніяк не відновити, або крапля бруду - яку можна акуратно прибрати і повернути диск до роботи. Так і з жорстким диском, незалежно від того магнітний або твердотільний накопичувач, є два типи поганих секторів - одні в результаті фізичного пошкодження, які не можуть бути відремонтовані, і інші через програмних помилок, які можна виправити.

Типи поганих секторів

Є два типи поганих секторів - фізичні і логічні, або по іншому їх можна назвати "жорсткими" і "м'якими".

Фізичний (жорсткий) - поганий сектор є кластер зберігання на жорсткому диску, який фізично пошкоджений. Може ваш комп'ютер (ноутбук) падав, або через стрибки напруги неправильно вимикався, а може просто диск вже зношений, бувають різні фізичні ушкодження, які виправити на жаль немає можливості ...

Логічний (м'який) - поганий сектор є кластер зберігання на жорсткому диску, який не працює належним чином. Можливо операційна система під час читання з жорсткого диска, з якихось причин отримала відмову (збій) і позначила даний кластер як поганий сектор. Виправити такі погані сектора можна перезаписью диска нулями, або виконуючи низькорівневе форматування.

Причини поганих секторів в жорсткому диску

На жаль, серед нових пристроїв, є багато заводський брак і дуже часто жорсткий диск вже поставляється з поганими секторами ... І як писалося раніше, причиною поганих секторів можуть бути падіння, а може пил потрапила. Так, через маленьку порошинки може початися поступове руйнування вашого жорсткого диска. Причин безліч і насправді знання, що ваш жорсткий диск посипався через пил - ніяк не вирішить проблему і не додасть вам гарного настрою.

Знову таки, як писалося вище - сектор може бути позначений як зіпсований, але таким не бути. Раніше таке робили віруси, але крім них може бути якийсь системний збій, може в момент запису прірву електрику і система позначить сектор як зіпсований, і тут теж причин може бути багато, але деякі з них можна виправити!

Раніше таке робили віруси, але крім них може бути якийсь системний збій, може в момент запису прірву електрику і система позначить сектор як зіпсований, і тут теж причин може бути багато, але деякі з них можна виправити

Втрата даних і відмова жорсткого диска

Якщо ви думаєте, що проблема з битими секторами і втратою працездатності жорсткого диска - це рідкість, то ви дуже сильно помиляєтеся! Ніхто від цього не застрахований, з цього рекомендується робити копії важливої ​​інформації, наприклад в хмарні сховища, там ваші дані більш захищені від втрати.

Навіть, якщо жорсткий диск за допомогою спеціальних програм вийти обнулити - це не врятує інформацію яка перебувала на ньому.

Завжди робіть резервні копії важливої ​​інформації на інший носій або в хмару, а якщо при кожному включенні комп'ютера ви бачите, що відбувається сканування на наявність помилок, або якщо жорсткий диск видає якісь звуки - терміново робіть копію даних, і починайте діагностувати жорсткий диск, дивитися в чому проблема. Адже він може незабаром попрощатися з вами ...

Як перевірити і виправити пошкоджені сектора

Одна з найпопулярніших програм для тестування жорсткого диска Victoria, вона безкоштовна, є ще купа безкоштовні і платних, серед яких ми ще розглянемо hdd regenerator.

У кожній операційній системі, є вбудований тип перевірки жорсткого диска. Ви його можете побачити, якщо ваш комп'ютер був вимкнений неправильним чином, або якщо ваш жорсткий вже виробляються, то кожен раз при включенні буде проходити сканування. Руками можна запустити сканування - натиснувши на будь-який диск правою клавішею миші => зайти в Властивості => Сервіс => в поле "Перевірка диска" натиснути "Виконати перевірку".

Руками можна запустити сканування - натиснувши на будь-який диск правою клавішею миші => зайти в Властивості => Сервіс => в поле Перевірка диска натиснути Виконати перевірку

За допомогою стандартної програми ви зможете дізнатися про стан вашого жорсткого диска, і під час сканування будуть усунені незначні проблеми.

Перевірка за допомогою Victoria

Дана програма безкоштовна і в її скачуванні немає ніяких проблем, з цього якщо вам буде хтось намагатиметься впарити її за гроші - можете сміливо закривати сайт. Нею можна сканувати як в оболонці Windows, так і Dos (з Live Cd). Мої рекомендації сканувати з завантажувального диска, в такому випадки перевірка і виправлення диска буде більш ефективна!

Ще: не забувайте, що під час внесення поправок або перезапису поганих секторів - може пропасти вся інформація з жорсткого диска! З цього, якщо ви зважилися спробувати відремонтувати ваш жорсткий - зробіть резервну копію своїх даних. Під час звичайної діагностики дані нікуди не подінуться 🙂

Як я вже і говорив, краще сканувати жорсткий диск з LiveCD, його можна завантажити на будь-якому торрент трекер і в ньому буде все необхідні програми для роботи з жорстким диском.

Наприклад: Реаніматор Live CD USB

1.Скачіваем реаніматор: завантажувати не обов'язково на ресурсі tfile, можна скачати і на інших. Але якщо ви завантажуєте з tfile, то натискайте нема на велику синю кнопку "Завантажити торрент", так як буде встановлено додаткове зайве ПО, а під кнопкою "завантажити торрент" як на картинці

Але якщо ви завантажуєте з tfile, то натискайте нема на велику синю кнопку Завантажити торрент, так як буде встановлено додаткове зайве ПО, а під кнопкою завантажити торрент як на картинці

2. Записуємо скачаний образ на диск або флешку: рекомендую робити таку дію c допомогою програми Rufus .

Викачуємо Rufus => запускаємо цю утиліту => підключаємо флешку (можна таким же способом записати диск йди sd карту) => в поле «пристрій» вибираємо флешку => на проти «Створити завантажувальний диск» вибираємо Викачуємо Rufus => запускаємо цю утиліту => підключаємо флешку (можна таким же способом записати диск йди sd карту) => в поле «пристрій» вибираємо флешку => на проти «Створити завантажувальний диск» вибираємо   => Знаходимо файл образу завантаженого вище реаніматора (з розширенням iso) => вибираємо його, натискаємо «ОК» і в основному вікні вибираємо «Старт» => чекаємо закінчення процесу => Знаходимо файл образу завантаженого вище реаніматора (з розширенням iso) => вибираємо його, натискаємо «ОК» і в основному вікні вибираємо «Старт» => чекаємо закінчення процесу.

3. При включенні комп'ютера з допомогою клавіші Del (або інших клавіш) зайти в BIOS або Boot menu, і вибрати завантаження комп'ютера з флешки ;

4. Коли завантажитися ваш комп'ютер з реаніматора - вибираємо потрібну програму для роботи з жорстким диском. В даному прикладі Victoria.

5. У списку знайдених накопичувачів виберіть потрібний для перевірки, і перейдіть у вкладку Test

У списку знайдених накопичувачів виберіть потрібний для перевірки, і перейдіть у вкладку Test

У вкладці Test визначаємося з діями під час сканування:

Ignore - пропускати биті сектор;

Remap - перепризначає биті сектора;

Erase - обнуляє биті сектора, перезаписує безліч разів поки даний сектор не буде замінений з резервної зони.

Для звичайного перегляду стану жорсткого диска, щоб дізнатися чи є биті сектора- ставимо галочку в Ignore і починаємо сканування. Якщо ж ви хочете відновити погані сектора - ставимо на Erase і натискаємо Start (в даному способі може спричинити втрату даних з жорсткого диска!). Можна спробувати за допомогою Remap перепризначити биті сектора.

Дана процедура може проходити від декількох годин до декількох днів!

У даній збірці регенератора є ще безліч програм для роботи з жорстким диском, наприклад hdd regenerator. За допомогою програми hdd regenerator можна зробити такі ж дії, як і в Victoria, тобто виправити bad сектора. Під час запуску програми вам запропонує вибрати вид сканування:

1.Сканірованіе і відновлення накопичувача;

2.Сканіровать без відновлення;

3. Перезаписувати погані сектора до перемоги 🙂

В кінці сканування ви побачите статистику, і можливо отримаєте ще якийсь час життя для вашого жорсткого диска.

Якщо Victoria і hdd regenerator вам не допомогли - в цій же збірці можна скористатися програмою для низькорівневого форматування HD Low Level Format Tool. Програма отформатирует ваш жорсткий диск, очистить таблицю розділів, MBR і кожен байт даних, і затре шлях до битим секторам, що можливо дасть ще пожити вашому жорсткому диску.

Даних способів має вам вистачити, щоб зрозуміти чи є у вас биті сектора, а також за допомогою цих методів ви відновите жорсткий диск, або зрозумієте, що пора купувати новий. Якщо є доповнення та інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂

Читайте також:

Дополнительная информация

rss
Карта