Показник відмов, або відмови, виходи і повернення для сайту.

  1. Перелінковка «рулить»!
  2. Чому зросла кількість відмов?
  3. Як визначити показник відмов на сайті?
  4. А що ж означають відмови, виходи і повернення для сайту?
  5. Що маємо в результаті? На прикладі Google Analytics.
  6. Що таке повернення?
  7. Які статті мають найбільший відсоток відмов і як з цим боротися?
  8. Як побачити показник відмов для кожної статті?
  9. Які ще промахи я допустила?

Написав Олена Молгачева в

Написав Олена Молгачева в   Перелінковка «рулить» Перелінковка «рулить»!

Завдяки обраним мною способам перелинковки , В тому числі і схемою перелинковки внутрішніх сторінок сайту, а також завдяки соціальним мережам (в першу чергу Твіттера ), Багато статей мого сайту потрапили в ТОП пошукових систем абсолютно без всяких додаткових вкладень і покупки посилань з боку.

Я зуміла просунути свій сайт. Але в цю мить розчинилися зворотний бік медалі. Почав зростати показник відмов.

Чому зросла кількість відмов?

Це сталося, коли збільшилася кількість відвідувачів, які потрапляють на мій сайт з пошукових систем.

Зрозуміло, що ті, хто вже знайомий з моїм сайтом ближче, більше мені довіряють і частіше залишаються, щоб дочитати нову статтю до кінця (а може і не одну) або повертаються, щоб прочитати щось ще.

А ось деяким людям, які прийшли з пошукових систем і побачили мій сайт вперше, очевидно щось не подобається, і вони іноді йдуть, навіть не почавши нічого читати.

Звичайно, роблять вони це, може бути, і марно, але у кожного є право вибору - читати те, що саме йому сподобалося найбільше.

До того ж, якби у сайту було якесь більш легке зміст, наприклад, кулінарні рецепти, то відвідувачі, можливо, не знайшовши того, що шукали, переглянули б ще який-небудь рецепт.

Але сайт має вузьку технічну спрямованість. І якщо відвідувач шукає відповідь на конкретне запитання, то він навряд чи буде читати складну для швидкого розуміння технічну статтю на іншу тему, а, швидше за все, покине сайт і продовжить свій цілеспрямований пошук далі.

Щоб хоч якось зачепити відвідувача, я навіть створила сторінку «Завантажити безкоштовно». Може хтось захоче поглянути на безкоштовні пропозиції. Поступово буду додавати туди нові смаколики, які спробувала сама.

Сторінку «Рекомендую» теж планую розвивати, і викладати там цікаві курси авторів, якому довіряю.

І все це робиться для того, щоб спонукати відвідувачів переглянути ще хоча б одну сторінку і знизити відсоток відмов, а значить підвищити статус сайту, як більш цікавого інтернет-ресурсу.

Як визначити показник відмов на сайті?

Я вже піднімала питання про поведінкових факторах на сайті . Способи поліпшення юзабіліті, які там раніше викладені, повторювати не буду. Раджу перейти за вказаним URL і подивитися.

Там же розказано, що найпростіше оцінити показник відмов будь-якого, в тому числі і чужого, сайта за допомогою Alexa. Сервіс показує і середній час, який відвідувач проводить на сайті, і кількість переглянутих сторінок на одного відвідувача.

У мене встановлено розширення Google Chrome під назвою Yandex CY (TIC) & PR Viewer, яке дозволяє мені аналізувати поведінкові чинники будь-якого сайту при серфінгу по мережі. Воно забезпечує швидкий перехід на Alexa (за один клік). Спочатку я відстежувала свої, а для порівняння і чужі відмови саме в цій системі. Тенденція до зменшення або збільшення відмов там добре видно.

Але коли крива відмов різко поповзла в гору, то довелося застосувати й інші способи оцінки поведінкових факторів.

З'ясувалося, що Alexa показує трохи занижений показник відмов (моя особиста думка).
Насправді відсоток виходить ще більше. У цьому я переконалася після того, як провела установку Google Analytics на своєму сайті. Лічильник коштує у мене в заголовку сайту, і зрозуміло, що він вважає точніше і налічує більше.

Але «тримати руку на пульсі» і часто заходити в Google Analytics не дуже зручно, він повільно завантажується. Тому, я пристосувалася оцінювати поточні щоденні відмови по Liveinternet, застосовуючи розширення Google Chrome «Статистика сайтів від LiveInternet.ru». Виходить, що там свіжу інформацію можна подивитися швидше і простіше.

Виходить, що там свіжу інформацію можна подивитися швидше і простіше

Так, з відстеженням загальної кількості відмов, тепер, здається, розібралися.

А що ж означають відмови, виходи і повернення для сайту?

Відмова - значить, відвідувач переглянув тільки одну сторінку (статтю) на сайті, інші сторінки дивитися не захотів і вийшов з сайту.
Показник відмов для сторінки відображає, який відсоток відвідувачів, які увійшли на цю сторінку з неї ж і пішли.

Вихід - значить, відвідувач залишив сайт саме після перегляду цієї сторінки. Але до цього він міг переглядати інші сторінки цього сайту.
Показник виходів розраховується, як кількість виходів з даної сторінки, поділене на кількість переглядів, в яких ця сторінка взагалі брала участь (за певний відрізок часу), і помножене на 100%.

Ще одним важливим показником в цій розбиранні є середній час перегляду даної сторінки.

Що маємо в результаті? На прикладі Google Analytics.

Середній час = 0% відмов = 100% виходів = 100

Це найгірший варіант для сторінки (статті) - означає, що всі, хто потрапив на цю сторінку, відразу пішли і читати нічого не захотіли.

Середній час = 10% відмов = 100% виходів = 100

Цей варіант не зовсім поганий - означає, що всі, хто зайшов на сторінку, прочитали її (в середньому 10 хвилин) і пішли. Ну, що ж, можливо вони знайшли саме те, що шукали, і відправилися геть це впроваджувати.

Середній час = 10% відмов = 100% виходів = 80

Цей варіант ще краще - означає, що всі, хто потрапив відразу на цю сторінку, з неї ж і пішли, але були й інші відвідувачі, які перейшли на цю сторінку з інших сторінок сайту, і з неї не пішли. А стали переглядати ще якісь сторінки сайту далі. І в середньому кожен відвідувач пробув на сторінці 10 хвилин.

Середній час = 10% відмов = 70% виходів = 60

Цей варіант найкращий з чотирьох - означає, що тільки 70% відвідувачів, які почали перегляд сайту з цієї сторінки, з неї ж і пішли, а 30% відвідувачів, спочатку потрапили на сторінку, продовжили перегляд сайту. Крім того, були й інші відвідувачі, які перейшли на цю сторінку з інших сторінок вашого сайту, а з цієї - деякі все ж пішли, а деякі продовжили читати далі.

Так розраховуються відмови і виходи для кожної сторінки в Google Analytics, а потім ця інформація усереднюється в цілому для сайту.

В ідеалі хочеться мати якомога менший показник відмов, по крайней мере, не більше 65%.

Що таке повернення?

Повернення - це, коли відвідувач зайшов на сайт і вийшов з нього, а потім пошукав щось подібне десь ще, нічого кращого не знайшов і повернувся на Ваш сайт. А, може, просто повернувся через деякий час, щоб подивитися що-небудь новеньке. Логічно приблизно так виходить.
Повернення я переглядаю по Liveinternet.

Які статті мають найбільший відсоток відмов і як з цим боротися?

Раніше я щодня побіжно переглядала по Liveinternet пошукові запити, за якими люди потрапляють на мій сайт, подумки відзначаючи, що на сайті є відповідь на це питання. А якщо бачила, що відвідувачі часто потрапляють за запитом, відповіді на який у мене немає, то намагалася заповнити цю прогалину і написати статтю, яка б на це питання відповідала. Це непогана практика. Але, десь вона дала збій.

Де? На це питання мені як раз і допоміг відповісти Google Analytics.
Після його установки, багато хто мене запитували: «А що робити далі?». Але, напевно, на все свій час, і сильно поспішати не варто.
Спочатку, я відстежувала тут тільки загальну статистику, в тому числі і показник відмов. Але коли цей параметр почав мене сильно турбувати, то виникло бажання більш детально з цим розібратися.
Що ж я упустила або, що я зробила не так?

Як побачити показник відмов для кожної статті?

Відсоток відмов для сторінок (статей) я визначаю за допомогою Google Analytics.
Там на вкладці «Стандартні звіти», де показані загальні показники сайту, можна переключитися зліва послідовно на «Зміст» - «Зміст сайту» - «Всі сторінки» (клацні, щоб збільшити)

Тут з'являється можливість подивитися і проаналізувати показники для кожної сторінки, причому можна навіть задати сортування по колонці показника відмов і визначити самі невдалі сторінки на сайті, щоб потім змінити їх на краще.

Ось тут і проявилися сумні подробиці моїх помилок.
Я-то раніше сподівалася, що мій сайт дає відповідь на поставлене запитання, а виявилося все не так просто.

Наприклад, я з подивом виявила, що стаття про найпростіший слайдер для сайту (в ТОПі Яндекса вона була на одному з перших місць), де я виклала всі подробиці установки і навіть запропонувала альтернативні варіанти (посилання на інші статті), має 100% -ний показник відмов і дуже маленьке час перегляду. Чому?

Та все дуже просто. Я просувала цю статтю за запитом «слайдер для сайту». Але сайти-то бувають абсолютно різні, не обов'язково на CMS WordPress. Так, я вказала в описі при оптимізації статті, що це - слайдер для WordPress. Але пошукові системи зараз люблять самі нарізати сніппети (опису). Тому в пошуковій видачі цього не було видно. Видавалося зовсім інше опис. В результаті багато заходили на статтю (вона була на високому місці), бачили, що мова йде виключно про WordPress, і тут же з неї виходили.

Щоб відновити справедливість, мені довелося терміново виправити заголовок статті (в тому числі і в плагіні семантичного ядра ), Вказавши - « Найпростіший слайдер для сайту на WordPress ». Виходить, що я сама провокувала відмови для цієї статті, так як дала їй нечітке назву.

Я спеціально докладно описую цей випадок, щоб всі зрозуміли, як важливо правильно вибирати запит для просування і заголовок для статті.

«Що змінилося?» - запитаєте Ви.
Стаття пішла на більш далекі позиції, і кількість відмов знизилася, в тому числі і завдяки заголовку, який тепер краще відображає її зміст. І все, кого не цікавить WordPress, сподіваюся, тепер на неї не заходять.

Які ще промахи я допустила?

Раніше я не надавала великого значення дизайну шапки сайту.
Про її привабливості і смисловим навантаженням варто гарненько подбати з самого початку. Так само, як і про красивих і цікавих картинках для статей, щоб відвідувачам було за що «зачепитися оком». Я тепер стала розглядати для себе навіть можливість покупки ілюстрацій на фотостоках .

У ТОП потрапили багато моїх статті, які я написала давно, коли у мене ще не було великого досвіду в деяких питаннях. Такі статті я постаралася виправити, доповнити їх зміст сучасними відомостями і розбити на параграфи, давши їм привабливі підзаголовки, виділивши їх іншим кольором.

Відвідувачі іноді не хочуть читати дуже довгу статтю. А пробігши очима по підзаголовкам, вони можуть почати читати її з місця, яке їх особливо цікавить. А там, дивись, прочитають і все інше.

Зрозуміло, що в кожній статті і після неї стоять посилання на інші статті сайту. А раптом когось зацікавлять подробиці по якомусь питанню, і вони перейдуть по запропонованих посиланнях, скоротивши тим самим показник відмов на моєму сайті.

А буває іноді і так: на сайті є стаття, детально відповідає на поставлене запитання, але пошуковик пропонує відвідувачу зовсім іншу статтю мого сайту, яка, можливо, більш просунулася, і там є часткова відповідь. Дізнайтеся, як стаття перетворюється в сторінку для пошукової системи, і тоді зрозумієте, чому так відбувається. В такому випадку я перевіряю, чи варто там посилання на деталізує статтю, і, якщо її немає, то додаю, щоб відвідувач зміг-таки знайти повну відповідь на своє питання на моєму сайті.

Якщо когось вже турбує показник відмов, напишіть, будь ласка, як Ви боретеся з цим.

Буду вдячна всім, хто запропонує дієві методи того, як знизити відсоток відмов для сайту. І збільшити кількість повернень.

Багато людей себе звуть Яндекс метрику. Я її поки не використовувала. Поділіться інформацією, на скільки зручно відстежувати таку інформацію там.

Олена і t voy-internet.ru

Чому зросла кількість відмов?
Як визначити показник відмов на сайті?
А що ж означають відмови, виходи і повернення для сайту?
Що маємо в результаті?
Що таке повернення?
Які статті мають найбільший відсоток відмов і як з цим боротися?
Як побачити показник відмов для кожної статті?
Які ще промахи я допустила?
Чому зросла кількість відмов?
Як визначити показник відмов на сайті?

Дополнительная информация

rss
Карта