- Коди помилок від движка Гугл Так як голосовий блокнот використовує движок розпізнавання мови Google,...
- Помилки через Adguard
- Усунення несправностей
Коди помилок від движка Гугл
Так як голосовий блокнот використовує движок розпізнавання мови Google, то і помилки, які висвічуються в поле рівень розпізнавання надсилає Google через свої сервіси.
Найбільш часті помилки: blocked, no speech, network error, audio capture error.
Error blocked виходить, якщо при першому відвідуванні сайту користувач, побачивши спливаючу панель з проханням дозволити використовувати мікрофон, натиснув на кнопку немає. Вирішення цієї проблеми описано в цьому коментарі .
Error no speech виникає, коли з якоїсь причини немає сигналу з мікрофона. В цьому випадку рекомендується перевірити чи включений мікрофон і достатній рівень сигналу. Іноді ця помилка викликається просто тривалої тишею. Може виявитися, що використовується мікрофон не підключений в браузері. Щоб перевірити який мікрофон підключений до браузеру потрібно перейти на chrome: // settings / content і прокрутити віконце до установок мікрофона.
Network error означає відсутність інтернет з'єднання і неможливість передати звук на сервери Google і отримати звідти текст. Ця ж помилка може бути викликана накопиченням тексту в попередньому буфері (мабуть в цьому випадку по мережі ганяється занадто багато даних). Накопичення в буфері може бути викликане невиразною мовою або використанням віртуального аудіо кабелю при транскрибировании. Для боротьби з переповненням буфера, потрібно або поліпшити дикцію, або зменшити його розмір (см. настройка довжини буфера ).
Error audio capture означає, що движок розпізнавання мови Chrome не може обробити ваш голос. Це може бути пов'язано з тим, що він вже обробляє чийсь запит (голос), наприклад, в іншому вікні. Існує і одна особливість в операційних системах XP, коли ця помилка виникає при включеному індикаторі мікрофона. Для вирішення цієї проблеми можна перезавантажити Chrome.
Language-not-supported по ідеї повинна сигналізувати про підтримуваному мовою голосового введення. На практиці виникає при спробі включити Speechpad в Яндекс браузері.
Затримка при перенесенні
Текст з поля попереднього перегляду у мене не потрапляв в результуюче поле, хоча розпізнавання було начебто хороше. Після перевірки властивостей мікрофона виявилося, що це було викликано прапорцем Шумоподавление. Після того як я його прибрав помилка зникла.
Затримка перенесення тексту з поля попереднього перегляду в результуюче поле перевищує 2-3 секунди. Така затримка може бути викликана неправильно вибрано параметр мікрофона, наприклад, рівень записи дуже малий. Перевірити рівень запису можна засобами самого блокнота, включивши індикатор рівня на сторінці налаштування інтерфейсу.
Хоча в 95% відсотків випадків затримка перенесення тексту викликається двома факторами: неправильним рівнем (дуже високим або дуже низьким) мікрофона або використанням прапора шумозаглушення, в даний час в настройках інтерфейсу можна включити спеціальну настройку Пауза в мові.
Це настройка викликає примусовий перенос в результуюче поле при відсутності мовлення протягом заданого часу.
Користуватися цією налаштуванням рекомендується тільки якщо нічого іншого не допомагає. Для автоматичної установки величини цієї настройки в секундах при запуску можна використовувати параметр URL chkdelay. Наприклад, виклик блокнота https://speechpad.ru?chkdelay=2 автоматично встановить час паузи в 2 секунди.
Помилки через Adguard
Текст не виводиться в поле попереднього перегляду, а з'являється в результуючому поле тільки після зупинки запису.
Ця помилка викликана роботою блокувальника реклами Adguard, який починаючи з версії 6.2 заважає роботі блокнота. Виходом із ситуації може бути відключення фільтрації Google в налаштуваннях Adguard.
Усунення несправностей
- Прочитати уважно, написане вище. Можливо проблема описана вже.
- Перевірити роботу мікрофона. Для діагностики можна скористатися сервісом перекладу Google , Які мають голосове введення.
- Якщо помилка залишається - перевстановити Chrome.
- Задати питання в цьому блозі або написати лист з описом проблеми і вкласти в нього знімок екрана.