- Статистика використання систем управління інтернет магазинами в зонах RU і РФ
- Чим корисні рейтинги систем управління сайтами
Замовнику сайту треба вдумливо підійти до вибору системи управління сайтом (CMS). Від правильного вибору ядра сильно залежить доля майбутнього проекту.
Давайте, подивимося, які системи управління магазинами найпопулярніші. Русский рейтинг систем управління інформаційними сайтами я розглядав в іншій статті, а тут я зупинюся на рейтингу CMS інтернет магазинів.
Найавторитетнішим рейтингом популярності CMS для мене є дослідження компанії iTrack, яка веде збір статистики по всіх доменів зони RU, а тепер і по доменах РФ. Ними створено спеціальний пошуковий робот, який обходить всі домени і шукає на них систему управління. Тобто вони інформацію отримують не від ангажованих респондентів, а безпосередньо в Мережі.
Статистика використання систем управління інтернет магазинами в зонах RU і РФ
Системи управління інтернет-магазинів, тип яких вдалося визначити. Інші: WordPress, Amiro.CMS, S.Builder, uCoz, NetCat, MODx, UMI.CMS, DataLife Engine, ABO.CMS
Ось дані дані за I квартал 2011 року. Рейтинг CMS по інтернет-магазинах був побудований на основі даних, отриманих при аналізі приблизно 1500 інтернет-магазинів, що входять в Яндекс.Маркет.
CMS вдалося визначити приблизно у 37% магазинів. Щодо результатів попереднього року ця цифра зросла, що свідчить про те, що ринок рухається в бік стандартних коробкових рішень. Кількість сайтів з невідомими CMS, тобто кількість сайтів з ядрами індивідуальної розробки, навпаки, знижується.
На діаграмі представлені системи управління, які вдалося визначити. Бачимо, що лідирує CMS Shop-script, за нею йде 1С-Bitrix, Joomls і PHPShop. Це найпоширеніші движки для магазинів. На них і треба орієнтуватися при виборі CMS.
Решта представлені слабо, це - OsCommerce, VaM Shop, Drupal, HostCMS, InSales. До числа інших на діаграмі потрапили WordPress, Amiro.CMS, S.Builder, uCoz, NetCat, MODx, UMI.CMS, DataLife Engine, ABO.CMS.
Чим корисні рейтинги систем управління сайтами
Всі замовники розуміють, що движок їх сайту повинен бути максимально надійним, повинен бути зручним і функціональним, доробка сайту, в разі необхідності, повинна бути не складною і не дорогий. Але як вибрати такий движок?
Ось кілька міркувань, які системи управління сайтами мають перераховані властивості:
Надійний - той движок, в якому виявлено і виправлено якомога більше помилок. Помилки в програмах неминучі, навіть, якщо над програмою працювали геніальні програмісти. При подальшому використанні ці помилки будуть виявлені. Неважко зрозуміти, чим більше користувачів у системи управління, тим більше помилок вони в ній знайшли, тим більше помилок виправлено, і тим менше помилок в ній залишилося. Тобто найнадійніші CMS, які використовує максимальну кількість сайтів.
Функціональний - той движок, в якому вже реалізовано максимальну кількість функцій, що задовольняють найрізноманітніші потреби. Зрозуміло, що чим більше користувачів і розробників працювало над CMS, тим повніше її функціонал.
Легко доопрацювати - це той двигун, який добре знають багато програмістів. Велика кількість розробників означає, що можна вибрати виконавця, який зажадає від замовника найменшу кількість матеріальних і нервових витрат.
Тобто хорошою стає та система управління, у якій багато користувачів і програмістів. І чим їх більше, тим краще стає движок.
На ринку зараз представлено дуже багато систем управління, які розроблені невеликими веб-студіями для їх клієнтів, і які не мають широкого поширення.
З точки зору клієнта, у унікального движка є серйозні недоліки:
- жорстка прихильність до розробника на весь час існування зробленого сайту. Всі доробки зможе зробити тільки він, ціна доробок буде монопольної, змінити його буде неможливо навіть, якщо він буде працювати дуже погано. Це розуміють і веб-студії - їм простіше тиснути на клієнта, якщо на сайті варто їх неповторна система управління. Якщо студія розпадеться або з неї піде провідний програміст, то у замовника буде зовсім велика проблема ...
- велика кількість прихованих помилок в движку. Зрозуміло, що у движка, що має невелику кількість користувачів, є дуже багато прихованих помилок. Мабуть, деякі комбінації налаштувань не перевірялися взагалі. Об'єктивно, це бета-версія.
- вузький вибір функціоналу. При запуску проекту, звичайно, можна замовити будь-яку функцію. Але якщо через рік буде потрібно якийсь додатковий функціонал, то з високою ймовірністю його не буде в движку, і доведеться це розробляти з нуля.
Тому я намагаюся в своїх проектах використовувати широко поширені системи управління, що і Вам рекомендую. Зараз виконавців багато. Виберіть тих, хто готовий зробити сайт на відомому движку. Виконавці не обов'язково повинні бути поруч з Вами - інтернет глобальний, а вибір у Вас широкий.
Але як вибрати такий движок?