Порада: Як зробити акт звірки в 1С: Бухгалтерія 8.3?

Якщо підприємству необхідно засвідчити вироблені з контрагентом взаєморозрахунки, складається акт звірки взаєморозрахунків. Цей документ, хоча і не є регламентованим, широко поширений і прийнятий в обіг в переважній більшості компаній.

Типова конфігурація 1С: Бухгалтерія 8 (редакція 3.0) дозволяє легко формувати акт звірки по вбудованому шаблоном з автоматичним заповненням необхідних відомостей прямо з 1С. Документ формується зі списку "Акти звірки взаєморозрахунків з контрагентами", в який можна зайти з розділу "Покупки" або "Продажі".

Документ формується зі списку Акти звірки взаєморозрахунків з контрагентами, в який можна зайти з розділу Покупки або Продажі

Створіть акт звірки, натиснувши на кнопку "Створити".

Створіть акт звірки, натиснувши на кнопку Створити

Вам необхідно заповнити відомості, які відмічені червоним - ці реквізити є обов'язковими.

Вам необхідно заповнити відомості, які відмічені червоним - ці реквізити є обов'язковими

У полях організація і контрагент відзначаєте підприємства (відповідно ваше і вашого партнера), за якими здійснюється звірка.

Період - проміжок часу, за який буде враховуватися документи.
Договір - необов'язковий параметр, який необхідно заповнити якщо вам потрібна звірка за конкретним договором.
Галочку "Звірка узгоджена" відзначаєте тільки після узгодження акту з контрагентом, після цього редагувати документ стане неможливо!
Кнопка "Заповнити" дозволить вам автоматично підтягнути дані з бази даних 1С для заповнення акту звірки. Як правило, на даному етапі заповнюються тільки дані організації. Але перш ніж заповнити документ, радимо звернути увагу на додаткові вкладки.

На вкладці "Рахунки обліку розрахунків" ви можете відредагувати список рахунків, взаєморозрахунки за якими обліковуються в акті. Стандартні рахунки для звірки вже є в списку.

Стандартні рахунки для звірки вже є в списку

На вкладці "Додатково" можна вказати представників сторін, які підтягнуться в друковану форму. Якщо залишити пункти порожніми, то дані необхідно буде заповнити ручкою.

Також можна налаштувати друковану форму, щоб документи групувалися за договорами, виводилися повні назви документів (стандартно відображається тільки номер і дата), а також додати в звірку рахунки-фактури.

Коли всі необхідні реквізити і дані заповнені, документ записаний і проведено, можна сформувати друковану форму за допомогою кнопки "Друк", далі - "Акт звірки". Одержаний документ можна відправити на друк, або просто зберегти в зручному форматі (Excel, PDF і ін.), Щоб відправити контрагенту поштою.

), Щоб відправити контрагенту поштою

Якщо в процесі узгодження документа з контрагентом були виявлені невідповідності, вам необхідно буде відредагувати помилкові документи, після чого перенаповнений акт звірки. Коли акт буде остаточно узгоджений з контрагентом, залишиться тільки відзначити галочку "Звірка узгоджена", щоб захистити документ від випадкових змін в майбутньому.

Пройдіть курси 1С і Вам більше не знадобляться поради та керівництва!

Ознайомтесь з розкладом всіх курсів Навчального центру.

Дополнительная информация

rss
Карта