Поради щодо вибору материнської плати

  1. Вибір сокета материнської плати
  2. Вибір типу пам'яті DDR2, DDR3 або DDR4?

Якщо Ви уважно підходите до вибору материнської плати, то вже напевно знаєте, що основою будь-якого персонального комп'ютера служить саме материнська плата. Існує думка, що більшу частину грошей, при збірці ПК слід витрачати саме на придбання материнської плати. Однак, насправді, це далеко не завжди доцільно. Якщо Ви уважно підходите до вибору материнської плати, то вже напевно знаєте, що основою будь-якого персонального комп'ютера служить саме материнська плата

Зовсім, дорогі материнські плати і дешеві на одному і тому ж сокеті відрізняються: кількістю і різноманітністю роз'ємів, а також більш високим потенціалом розгону. Це означає, що перш ніж переплачувати за материнську плату, потрібно подумати: а воно Вам треба? Чи потрібен взагалі Вам розгін? Зазвичай, розгоном займаються геймери, щоб підвищити FPS в іграх або просто змусити старенький комп'ютер запустити ту чи іншу іграшку. Навіть якщо ви є гравцем, то визначитеся, на скільки Ви збираєтеся розганяти свій процесор або відеокарту, або пам'ять? Можливо, що процесор, який Ви збираєтеся купувати, не володіє і частиною того розгінного потенціалу, який може забезпечити материнська плата. Хтось заперечить, що материнську плату все одно варто купувати дорожче, на перспективу. Насправді, материнські плати досить швидко застарівають. Здавалося б, ще не так давно 775 сокет був дуже популярним, материнські плати на даному сокеті коштували скажених грошей, а зараз 775 сокет вважається застарілим і в основному служить основою для офісних ПК. Тому зараз немає сенсу купувати топову материнську плату на сокеті тисячі сто п'ятьдесят-один або AM3, якщо відразу не плануєте її використовувати з топовим процесором.

Що стосується різноманітності роз'ємів, то навіть сама бюджетна microATX материнська плата, найчастіше повністю задовольняє вимогам більшості користувачів. Також варто врахувати, що старе обладнання не завжди буде працювати на нову материнську плату, буває і так, що його зовсім нікуди підключити. на нашій практиці ремонтів комп'ютерів , Після самостійної заміни материнської плати, для користувачів стає несподіваним, що IDE жорсткий диск нікуди підключити, адже на нову материнську плату є тільки SATA роз'єми. Така ж ситуація трапляється зі старою мишею і клавіатурою, PS / 2 роз'єми на нових материнських платах все частіше не роблять.

Вибір сокета материнської плати

Вічну тему-холівар, що краще: Intel або AMD розвивати не будемо. Обидва виробники мають право бути обраними. Суб'єктивно, але мої особисті враження такі, що Intel трохи дорожче, але економічніше і зазвичай продуктивніше. Однак, кожен випадок необхідно розглядати індивідуально, іноді для ігор є сенс придбати багатоядерний AMD, ніж Intel за ту ж ціну. Бюджетні ПК дешевше і мені здається, доцільніше збирати на AMD, але знову ж таки, є винятки ... підтримки ПК на сокеті 1155 може «обіграти» аналогічний AMD за характеристиками. Розумію, що в попередніх пропозиціях написав таке, з чим багато хто не погодиться, тому повторюся - це особисто моя думка, причому не однозначне, потрібно дивитися на кожен конкретний випадок.

Вибір типу пам'яті DDR2, DDR3 або DDR4?

З пам'яттю, на відміну від сокета, ситуація більш зрозуміла. За DDR4 поки не бачу сенсу переплачувати, а що вибрати DDR3 або DDR2, вибирайте самі, дивлячись якою сумою володієте. Величезного розриву між DDR2 і DDR3, рівно, як і межу DDR3 і DDR4 - немає.

Це означає, що перш ніж переплачувати за материнську плату, потрібно подумати: а воно Вам треба?
Чи потрібен взагалі Вам розгін?
Навіть якщо ви є гравцем, то визначитеся, на скільки Ви збираєтеся розганяти свій процесор або відеокарту, або пам'ять?
Вибір типу пам'яті DDR2, DDR3 або DDR4?

Дополнительная информация

rss
Карта