Порівняння хмарних сервісів Microsoft Azure, Amazon Web Services або Google Cloud. Що краще вибрати?

  1. Комп'ютерні обчислення
  2. Аналітика
  3. Місце зберігання
  4. Мережа
  5. ціноутворення

Якщо ви готуєтеся до перенесення своїх потужностей в хмару, у вас напевно виникне питання: яку платформу вибрати і чому саме з нею ви повинні працювати в подальшому. У цій статті ми наведемо кілька порівняльних характеристик (обчислення, аналітика, зберігання, мережа, ціноутворення), за допомогою яких можна зрозуміти, з якою платформою вам буде комфортніше і вигідніше працювати в майбутньому.

У цій статті ми наведемо кілька порівняльних характеристик (обчислення, аналітика, зберігання, мережа, ціноутворення), за допомогою яких можна зрозуміти, з якою платформою вам буде комфортніше і вигідніше працювати в майбутньому

По-перше, скажемо кілька слів про кожну з платформ:

Amazon Web Services. Створена в 2006 році, хмарна платформа Amazon стала першовідкривачем у цій галузі, завдяки чому завоювала чималий ринок. З постійними нововведеннями та поліпшеннями на протязі багатьох років, AWS представила понад 70 послуг з широким спектром покриття по всьому світу. Сервери доступні в 14 географічних регіонах. Ринкова частка компанії неухильно зростає, у другому кварталі 2016 року хмарні технології Амазон охоплювали 31% ринку.

Microsoft Azure. Система була запущена в 2010 році і розвивається дуже швидкими темпами. Microsoft Azure зараз є багатогранну складну систему, яка забезпечує підтримку безлічі різних послуг, мов програмування і фреймворків. У складі хмари понад 60 служб і центрів обробки даних в 38 різних географічних регіонах. В даний час Microsoft Azure займає 11% ринку.

Google Cloud Platform. Представлена ​​в 2011 році, Google Cloud Platform є наймолодшою ​​хмарної платформою і, в першу чергу, задовольняє потреби пошуку Google і Youtube.

В даний час у компанії представлено понад 50 послуг і 6 глобальних центрів обробки даних. Google Cloud Platform на ринку хмарних послуг має 5% частку.

Комп'ютерні обчислення

Обчислювальні потужності є фундаментальним процесом для існування IT-бізнесу. Перевагою хмарних технологій є те, що у вас завжди під рукою потужний і розширюваний інструмент, з яким ви можете взаємодіяти віддалено і масштабувати в будь-який час доби.

В Amazon Web Services центральної обчислювальної службою є сервіс Elastic Compute Cloud (EC2) . EC2 став головним синонімом для поняття «масштабовані обчислення на вимогу». Для того, щоб ще ретельніше планувати і знижувати витрати при запуску проектів, компанія ввела нові подсервіси, такі як AWS Elastic Beanstalk, Amazon EC2 Container Service.

На даний момент AWS підтримує 7 різних сімейств примірників і 38 типів примірників. Він одночасно пропонує і регіональну підтримку, і підтримку зони.

Основа обчислювальних систем Microsoft Azure - це класичні віртуальні машини і високопродуктивні Virtual Machine Scale Sets . Клієнтські програми для Windows можуть бути розгорнуті за допомогою сервісу RemoteApp. Azure Virtual Machine включає 4 різних сімейства, 33 типу примірників, які ви можете розгорнути в різних регіонах. Але підтримка певної зони регіону поки не підтримується.

Google Cloud Platform використовує сервіс Compute Engine для обробки обчислювальних процесів. Одним з головних недоліків є ціноутворення, воно менш гнучке в порівнянні з AWS і Azure.

Compute Engine підтримує більшість основних хмарних послуг - розгортання контейнера, масштабованість і обробка даних. Google Cloud підтримує 4 сімейств примірників, 18 різних типів примірників, а також забезпечує як регіональне розміщення, так і вибір зони.

Якщо вибирати лідера, то AWS і Microsoft Azure зараз найбільш затребувані хмарні платформи. Пропоновані обчислювальні потужності у компаній перебувають практично на рівних рівнях, список пропонованих сервісів також постійно зростає.

Аналітика

Платформи хмарних обчислень забезпечують також потужні аналітичні інструменти для бізнесу.

В області аналізу даних AWS зробив великий стрибок, окремий сервіс Quick Sight - надає собою легку у використанні бізнес-аналітику з готовими шаблонами і за вартістю в 10 разів дешевше, ніж традиційні BI-рішення.

Сервіс Microsoft Azure за останні роки сильно покращив інструменти аналітики і машинного навчання, створивши окремий напрямок, що включає підсистему обробки аналітики Data Lake Analytics і машинне навчання в складі Cortana Intelligence Suite.

Google Cloud Platform запустив також окремий напрямок по аналітиці великих даних і має великі перспективи розвитку в майбутньому. Уже зараз програмні середовища Cloud Vision API, Cloud Speech API, і Google Translate API мають множинні інтеграції в сторонні сервіси та додатки.

Місце зберігання

Зберігання інформації є сполучною ланкою хмарних обчислень, оскільки воно дозволяє зібрати всі види інформації в одному сховищі.

AWS Simple Storage Service, відомий як S3, в значній мірі є промисловим стандартом. В цілому, S3 створило поняття об'єктно-орієнтованого зберігання даних, а для архівації даних був створений окремий сервіс Amazon Glacier.

Azure і Google Cloud Platform мають також досить надійні і потужні засоби зберігання.

Перевагою Azure стає впровадження функцій резервного копіювання та відновлення даних всередині хмарного сховища. Також одним з найважливіших рішень став подсервіс StorSimple - гібридне хмарне сховище для корпоративних клієнтів, яке дозволяє скоротити витрати до 60%.

Мережа

Порівняння функцією мережі є важливим аспектом, так як для створення ізольованого хмари необхідний не тільки джерело обчислювальних ресурсів, але і окремий VPN доступ і адреса в мережі.

В Amazon Web Services ви можете використовувати Virtual Private Cloud для створення VPN з налаштуванням підмережі, таблиці маршрутизації, приватних діапазонів IP-адрес і мережних шлюзів. Крім того, є сервіс Route 53 для реалізації веб-служби DNS.

Microsoft Azure також пропонує великі інструменти настройки мереж. Віртуальна мережа (VNET) дозволяє встановити VPN, налаштувати публічний IP, підключити гібридне хмара, а також активізувати міжмережевий екран і DNS.

Пропозиції Google Cloud Platform не настільки великі. Платформа поки має лише віртуальну мережу Cloud з підтримкою підмереж Public IP, власний брандмауер, і необхідні настройки DNS.

ціноутворення

Хмарні сервіси мають задоволені різні підходи до ціноутворення використання хмарних сервісів.

AWS використовує кілька моделей оплати:

  • На вимогу: Ви платите тільки за ресурси та послуги, які ви використовуєте
  • Резервування: Ви вибираєте потрібну кількість ресурсів, які ви хочете замовити авансом від 1 до 3-х років і оплачуєте на основі використання. Часто на такі пропозиції діють хороші знижки (до 75%).
  • Часткове резервування. Чим більше ресурсів використовуєш, тим менше вартість наданих послуг

Округлення в Amazon Web Services працює на основі годин використання.

Microsoft Azure використовує більш гнучку систему ціноутворення, оплата йде за користування хмарними ресурсами, з округленням по хвилинах. Ви можете використовувати готові підписки MSDN з певною кількістю коштів на хмарні обчислення, або оплачувати ресурси звичайним способом з щомісячним виставленням рахунків. Знижки також працюють на основі обсягу замовлених послуг.

Знижки також працюють на основі обсягу замовлених послуг

Google Cloud Platform має схожу систему виставлення рахунків як і Azure, але з округленням використання ресурсів за період протягом 10 хвилин.

Кожна платформа пропонує цінової калькулятор, який допомагає оцінити витрати. У плані зручності, Microsoft Azure вийшов вперед, сервіс пропонує оцінити витрати не тільки за допомогою калькулятора на сайті, але і при створенні нових проектів, безпосередньо в порталі управління.

Дополнительная информация

rss
Карта