Посередник Німеччина - Послуги посередника в Німеччині! Мода і електроніка за вигідною ціною! - Платіжна система PayPal - оплата послуг посередника в Німеччині

  1. Історія створення компанія PayPal створена в 1998 році колишнім юристом і фінансистом Пітером Тіелом...
  2. Реєстрація в PayPal і верифікація рахунку
  3. Робота з системою. Комісія за транзакції в PayPal
  4. Партнерська програма в PayPal
  5. Безпека рахунку в Paypal
  6. захист транзакцій

Історія створення

компанія PayPal створена в 1998 році колишнім юристом і фінансистом Пітером Тіелом і програмістом Максом Левчина (до речі кажучи, вихідцем з СРСР, що емігрував в Чикаго в 1991 г.). Проект Тіелом і Левчина відразу зацікавив інвесторів: наприклад, Nokia Ventures відразу вклала в проект 3 млн. Дол., А Deutsche Bank - 1,5 млн. Дол. Причина такого інтересу до проекту полягала в тому, що віртуальний ринок в цей момент гостро потребував фінансового оператора, який виконував би функції онлайнового банку, а подібних структур в Інтернеті ще не було.

Безпосередньо PayPal почала свою роботу в листопаді 1999 року та одразу змогла залучити ще більше інвесторів, включаючи банки, які вклали в PayPal 23 млн. Дол. Швидке зростання Інтернету зумовив великий приплив користувачів. За короткий час число клієнтів PayPal перевищило 1,5 млн., А його оборот досяг 2 млн. Дол. В день!

На початку 2002 р на американському фондовому ринку були розміщені акції PayPal на суму 900 млн. Дол. У жовтні 2002 р eBay придбав PayPal за 1,5 млрд. Дол. І оголосив її своїм базовим платіжним інструментом. Сьогодні PayPal - безумовний лідер в своїй галузі і жоден з конкурентів не зміг навіть наблизитися до тієї кількості користувачів і оборотів, якими вона оперує. Більше 90% Інтернет-продавців у всьому світі приймають оплату за свої товари тільки за допомогою Paypal.

PayPal Inc. має ліцензії контролюючих органів, що регулюють діяльність банків і фінансових інститутів в 29 штатах США. Рахунки користувачів в системі номіновані в доларах США і застраховані компанією SafeWeb Insurance від несанкціонованого зняття грошей на суму 100 000 доларів США. Засоби користувачів, введені в систему, зберігаються на рахунках в банку Wells Fargo.

Реєстрація в PayPal для нас була відкрита тільки в 2006 році.

Пізніше PayPal додав підтримку нових валют. Крім доларів США, австралійських доларів, євро, фунтів стерлінгів, канадських доларів, японських ієн і китайських юанів, сервіс тепер обслуговує чеську крону, датську крону, гонконгський долар, угорський форинт, новозеландський долар, польський злотий, норвезьку крону, сінгапурський долар, шведську крону і швейцарський франк. На сайті проекту є багатомовна платформа, що підтримує такі мови: англійська, іспанська, французька, китайська (!) І, що особливо приємно, з деяких пір ще й російську.

Платіжну систему Paypal істотно відрізняє від інших електронних платіжних сервісів те, що вона має справу зі справжніми грошима, а не «титульними знаками». Paypal пропонує фінансовий інструмент, за допомогою якого пластикова кредитна карта або банківський рахунок прив'язується рахунку користувача в Paypal, для того, щоб в будь-який момент можна було безпосередньо поповнити свій баланс в системі або вивести з неї гроші.

Paypal зробила революцію в світі мобільних технологій, зробивши реальністю миттєві платежі за допомогою мобільного телефону (Paypal Mobile Payments). Користувачі, що підключилися цю послугу, робити платежі за допомогою SMS, навіть не заходячи на сайт Paypal. Для цього достатньо відправити на вказаний номер текст типу "Send $ 20 to [ідентифікатор користувача]", набрати код підтвердження, і платіж буде негайно відправлений. Однак це щастя в даний момент можуть доступно тільки жителям США.

Поряд з незаперечними перевагами, є у PayPal і недоліки, пов'язані, треба визнати, з сумлінною працею служби безпеки системи. Одне з пов'язаних з цим незручностей стосується безпосередньо нас з вами: росіянам залишається дивитися на багато її принади з боку, так як російські користувачі не можуть скористатися її послугами в повному обсязі. Правда, 12 жовтня 2011 року в стосунках PayPal стався, без перебільшення, величезний ривок: якщо раніше росссіяне могли через PayPal тільки оплачувати покупки та послуги (на аукціоні eBay, в і інтернет-магазинах, послуги хостингових компаній і т. Д.), то тепер в Росії дозволено і приймати платежі. Однак вивести їх із системи росіянам поки не дозволяють: їх можна лише витратити на інтернет-покупки. Втім, якщо ви, будучи громадянином Росії, маєте банківський рахунок в США, то переводити гроші на карту ви зможете.

«Те, що росіяни потрапляють під обмеження по прийому платежів PayPal, говорить про зняте. Нашим користувачам потрібно бути готовим до політики безпеки цієї компанії, яка дозволяє блокувати рахунки без формальних приводів і пояснень », - прокоментував цей факт для CNews Петро Дарахвелидзе, директор із зовнішніх зв'язків платіжної системи WebMoney . Зі списком країн-наших товаришів по нещастю і країн- "щасливчиків" можна ознайомитися на цій сторінці . Треба сказати, що іншого ставлення до росіян важко очікувати, якщо мало не кожна нова тема з питанням про Paypal на будь-якому російськомовному форумі містить питання, на чиє ім'я реєструвати рахунок - на своє або на тітоньку Розу з Бразилії.

Система взагалі відома низкою скандалів, пов'язаних з блокуванням коштів на рахунках клієнтів або просто заморожуванням рахунків в разі виникнення підозр у адміністраторів системи, що рахунок не належить користувачу. Розсерджені клієнти навіть створили сайти www.paypalsucks.com і www.paypalwarning.com. На них розміщується так звана «Стіна Ганьби» (Wall Of Shame), де зібрані "історії жахів", повідав тими, хто постраждав від PayPal. На захист Paypal можна сказати, що жодна ЕРС, крім неї, не може похвалитися такою великою користувальницької аудиторією, а чим більше клієнтська база, тим більше абсолютна кількість незадоволених, а в процентному співвідношенні таку статистику ніхто не веде. Крім того, тягар лідерства в галузі важко для будь-якої компанії, коли кожна помилка і прорахунок стає надбанням громадськості і розбирається з підвищеною увагою.

Причина настільки прискіпливого ставлення до клієнтів криється в тому, що головний стовп існування PayPal - безпека рахунків. Він допомагав виживати компанії протягом багатьох років. І один з інструментів забезпечення безпеки PayPal - пункт II.3 Угоди, який говорить:

«Ви погоджуєтеся надати правдиву, точну і повну реєстраційну інформацію ... Ви погоджуєтесь не представляти собою ніяке інше особа або використовувати ім'я, яке ви не уповноважені використовувати. Якщо якась інформація, надана вами, виявиться недостовірною, неточною, що не відповідає сучасному стану справ, або неповної, PayPal має право (але не обмежується ним) припинити користування вами послугами PayPal. А також PayPal, його агенти, постачальники і контрактори мають право вимагати від вас покриття всіх витрат і збитків, що виникли прямим або непрямим чином внаслідок неточності або неповноти інформації ».

Якщо вивчити докладніше скарги про блокування рахунків з тисячами доларів на них, то в багатьох випадках з'ясовується, що користувачі свідомо чи несвідомо, але порушували ці пункти Угоди.

Послуги, що надаються PayPal

PayPal пропонує користувачам наступні послуги:

* Відправлення платежу (Send Money). Користувач PayPal може перевести певну суму зі свого персонального рахунку в платіжній системі, а також безпосередньо з банківської карти або банківського рахунку, прив'язаних до рахунку в Paypal.

* Запит на отримання платежу (Money Request). Використовуючи цей вид послуг, користувач може посилати своїм боржникам листи, що містять запит на проведення платежу. Адресувати свій лист можна як окремій людині, так і групі боржників.

* Розміщення на Web-сайті користувача інструментів для прийому платежів (Web Tools). Ця послуга доступна тільки для власників Premier і Business рахунків.

* Інструменти для аукціонної торгівлі (Auction Tools). Платіжна система пропонує два види послуг. По-перше, автоматична розсилка запитів на отримання платежу (Automatic Payment Request). По-друге, переможці аукціонних торгів можуть проводити оплату безпосередньо з Web-сайту, на якому проводиться аукціон (Instant Purchase for Auctions).

Максимальний набір послуг доступний жителям США, майже всі послуги доступні в країнах Західної Європи, Китаї, Австралії та Канаді. А ось для багатьох країн Східної Європи (куди входить Росія, Україна, Казахстан і т.д.) цей набір мінімальний - на даний момент нам доступний тільки перший пункт вищенаведеного списку.

Реєстрація в PayPal і верифікація рахунку

PayPal пропонує три види рахунків:

  1. Personal Accounts
  2. Premier Accounts
  3. Business Accounts.
  • Personal Accounts - лише для індивідуального використання (для прямих переказів друзям, родичам, клієнтам і т.п.). Цей тип рахунку не передбачає отримання оплати з кредитних карт і призначений для внутрішніх переказів в системі PayPal. Ліміт оборотів за цими рахунками - 500 $ в місяць. А по неверифікованим рахунку, відкритого з України або Росії, встановлений ліміт в 100 дол. В місяць. Його перевищення може спричинити блокування рахунку. Крім того, як було сказано вище, рахунки, що відкриваються з України або Росії, не володіють можливістю отримання переказів в системі PayPal, незалежно від типу облікового запису.
  • Premier Accounts - для користувачів, що мають більший оборот, ніж дозволяє Personal Account, і які потребують прийому оплати з кредитних карт або в спеціальних інструментах PayPal (наприклад, інтеграції платіжного сервісу PayPal з сайтом).
  • Business Accounts - рахунки для фірм. Вони виписуються від імені фірми, під її логотипом і з її реквізитами. Такі рахунки можуть відкривати тільки фірми, що мають TAX ID (номер платника податків).

Реєстрація в системі - процес нескладний.

  1. На першій сторінці реєстраційної форми ви вказуєте країну проживання і мову для роботи з системою.
  2. Далі необхідно вибрати один з трьох типів рахунків (див. Вище).
  3. На наступній сторінці потрібно ввести своє ім'я, правильну поштову адресу, email і телефон. Якщо система не прийняла ваш телефон, спробуйте ввести його, поставивши прогалини між кодами: +7 495 XXXXXXX.
  4. Після цього вас попросять вказати дані вашої кредитної або дебетової карти. Втім, цей крок можна виконати і пізніше. Необхідна умова - щоб банк-емітент дозволяв проводити оплату через Інтернет. До речі, для реєстрації підійде віртуальна карта VISA, яку зараз можна відкрити практично в будь-якому банку.
  5. На завершальному етапі реєстрації ви повинні верифікувати свою електронну поштову скриньку: PayPal надішле вам активаційний код. Вам потрібно буде не просто перейти по посиланню, але і підтвердити цю дію введенням вибраного вами при реєстрації пароля в PayPal.

Рахунок в PayPal прив'язаний до банківської карти або банківського рахунку користувача. Отримувати і переводити гроші користувач може з коштів, накопичених на рахунку в PayPal, а якщо цих коштів немає або не вистачає, то при оплаті PayPal стягує їх з вказаного користувачем рахунку або карти. Таким чином, при введенні / виведенні коштів виключається участь посередників, а кошти можуть бути переведені на банківський рахунок користувача в будь-який момент.

До тих пір, поки ви не вкажете в аккаунті дані своєї банківської картки, ваш рахунок вважається неверифікованим (неперевіреними). Щоб набути статусу перевіреного, вам потрібно спочатку ввести на сайті Paypal реквізити вашої карти:

Щоб набути статусу перевіреного, вам потрібно спочатку ввести на сайті Paypal реквізити вашої карти:

Номер кредитної картки зазначений на лицьовій стороні вашої пластикової карти. Вводити його потрібно без пробілів.
Дата закінчення терміну дії - це термін дії карти (Expiration Date). Зазвичай він зазначений там же.
CSC (також його називають CVV2) - верифікаційний код. Це 3 останні цифри на зворотному боці картки (для карт American Express - 4 цифри).

Якщо номери на карті немає, зателефонуйте в банк-емітент вашої картки і дізнайтеся його.

Після того, як карта додана в акаунт, можна приступати до процедури верифікації. Ваш аккаунт буде активовано, коли ви введете на сайті спеціальний код. Для цього необхідно поповнити свій рахунок в Paypal банківським переказом або платежем з пластикової карти. З вашої кредитної картки будуть зняті $ 1.95 в якості членського внеску, який буде повернений вам через 1-4 дня, і 1 $, який зазвичай повертається через 30 днів. Таким чином, баланс вашої карти перед початком процедури повинен бути не менше 2,95 $.

В деталях цього платежу, які ви можете подивитися в виписці операцій по карті, ви знайдете 4-значний код, який потрібно ввести на сайті PayPal. Крім виписки операцій, ви можете дізнатися цей код за допомогою онлайн банкінгу або дзвінка в транзакційний центр банку. Після введення правильного коду ваш аккаунт автоматично отримає статус перевіреного.

Росіянам слід знати, що через заборону отримання грошових коштів на рахунок в Paypal вони можуть оперувати для платежів тільки грошима з карти. Тому на балансі вашого рахунку завжди будуть нулі, скільки б грошей не було на карті. Але це ніяк не завадить вам оплачувати послуги і товари в інтернет-магазинах з вашої картки, прив'язаною до рахунку.

У Росії зараз широко поширена послуга продажів передплачених віртуальних карт для Paypal. Ви можете скористатися цією послугою (наприклад, купити таку карту в терміналі миттєвого обслуговування QIWI, Детальніше ), Якщо з якоїсь причини не хочете довіряти Paypal дані вашої особистої карти. Хоча на ряді ресурсів попереджають, що такими картами користуватися не рекомендується. Вони, мовляв, можуть не сподобатися службі безпеки Paypal, тому що не дозволяють встановити особу власника. Моя особиста думка, що я ні в якому разі нікому не нав'язую: оскільки функціональність рахунків росіян і без того ніяка, і про підйом трастовості свого рахунку в умовах заборони прийому платежів говорити не доводиться, то втратити такий аккаунт після здійснення платежу зовсім не шкода, при умови, що на ньому не залишилося грошей. Після чого легко завести новий, прив'язавши до нього чергову віртуальну карту. Як міра проти таких махінацій, можливо, служить система підтвердження фізичної адреси, але ж адреса - величина не постійна, її можна вільно змінювати навіть у межах одного облікового запису.

Робота з системою. Комісія за транзакції в PayPal

Номером рахунку і ідентифікатором клієнта в Paypal є його e-mail. До рахунку можна підключити декілька електронних адрес і отримувати на них платежі. Один з них є основним. Вхід до акаунту можливий із зазначенням будь-якого з них.

В системі PayPal є можливість автоматичного обміну валют, тобто якщо рахунок відправника платежу відкритий в іншій валюті, ніж рахунок одержувача, то платіж буде конвертований в потрібну валюту. З внутрішніми курсами обміну можна ознайомитися на цій сторінці сайту Paypal (Необхідно ввійти в систему). Можете також скористатися конвертером валют Paypal. За угоди з конвертації валюти система стягує комісію в розмірі 2,5%. Якщо курс обміну в системі вас не влаштовує, ви можете вибрати центром, що здійснює конвертацію, свій банк, з рахунку в якому проводиться платіж. Це робиться в розділі Профіль: "Мої фінанси -> Мої попередньо затверджені платежі (натиснути" Оновити ") -> Задайте доступні джерела фінансування -> Варіанти конвертації". Тут потрібно вибрати опцію "Прошу виставляти мені рахунки у валюті, вказаній у фактурі Продавця".

Мінімальна сума транзакції в системі PayPal становить 1 долар США або його еквівалент.

Комісія Paypal не залежить від типу облікового запису і становить:

  • 2,9% -2.4% + $ 0.30 USD для продавців (Інтернет-магазини, аукціони); т. е. базова комісія для покупок через Інтернет становить 3,4%, але може бути знижена для магазинів з великим оборотом: чим вище сума отриманих платежів протягом місяця, тим менше комісія системи для такого магазину.
  • 3,4% + $ 0,30 USD для особистих платежів (повернення боргу і т.п.)

Таким чином, при купівлі товарів в інтернет-магазинах Paypal Не бере з покупця ні копійки комісійних зборів.

$ 0,30 USD - це фіксована комісія для платежів в доларах США.

Крім зазначених, можливо стягування додаткових комісійних зборів в залежності від країни продавця або покупця. Таблиця додаткових зборів знаходиться тут .

В системі існують ліміти (на відправку та отримання платежів, на виведення коштів з балансу аккаунта), які накладаються на користувачів Paypal за такими критеріями як країна проживання, тип аккаунта і т.д. Ліміт може бути накладено як на одноразовий платіж, так і на місячний оборот. Користувачі з СНД зазвичай мають справу з «Sending Limit»: Paypal не дозволяє їм одноразово перераховувати суму більшу, ніж $ 300-500.

Як вчинити в ситуації, якщо, скажімо, ви купили неякісний товар і вимагаєте від продавця повернення грошей? Адже перерахувати гроші на ваш рахунок в Paypal продавець не зможе. На щастя, для такого випадку в системі існує механізм повернення платежів (refund). Продавець може зробити повернення або всієї сплаченої вами суми ( "full refund"), або її частини "partial refund". Гроші повертаються прямо на карту протягом 3 -10 банківських днів. Після відправки грошей навпроти відповідної транзакції в історії операцій з'являється статус "Завершена".

Кроме того, в системе предусмотрена Механізм суперечок (Case), Який здійснюється в розділі "Центр вирішенню проблем". Суперечка можна Відкрити НЕ пізніше чем, через 45 днів з моменту оплати. Починаючи Суперечка, ви повинні повно описати претензії, що пред'являються до вашого опонента. Як тільки ви відкриваєте "Суперечка", сплачена вами сума на акаунті продавця блокується до з'ясування обставин. Paypal інформує продавця, про те, що по конкретній операції відкритий суперечка, і пропонує йому надати свої аргументи і докази. Якщо протягом 7 днів продавець так і не відповість, чи ви з продавцем не в змозі вирішити проблему, то необхідно не пізніше ніж через 20 днів з моменту відкриття спору перевести його в розряд "Претензій" (Claim) - це заявка на відшкодування збитку. Тоді вже менеджери Paypal розглянуть аргументи обох сторін і приймуть рішення щодо повернення коштів.

У Центрі дозволу проблем Paypal можна стежити за станом спору.

Партнерська програма в PayPal

Рефсистема в PayPal досить скромна. PayPal пропонує користувачам 0,5% від суми платежів залучених клієнтів протягом перших 12 місяців користування реферала своїм рахунком. Причому ви не отримаєте рефкоміссіі від платежів, зроблених на eBay, оскільки партнерська програма PayPal орієнтована на залучення користувачів поза цим аукціону.

Безпека рахунку в Paypal

відновлення рахунку

У разі блокування або крадіжки вашого рахунку його відновлення можливе тільки в разі особистого звернення в службу безпеки Paypal. Якщо ви надішлете копії всіх затребуваних особистих документів, в тому числі копію скоєних транзакцій зі своєї кредитної карти, або підтвердіть зміну свого IP - адреси, то служба безпеки PayPal відновить роботу заблокованого користувача рахунки.

захист транзакцій

Грошові перекази з протекцією в системі відсутні. Будь-які заходи для підтвердження транзакцій або значущих дій в акаунті також не передбачені.

Основна міра безпеки в Paypal - відмова в обслуговуванні анонімних клієнтів: на них накладаються ліміти, які роблять роботу з системою практично неможливою. Верифікація кредитної картки покликана підтвердити особу власника використовуваної карти. Ставка служби безпеки, мабуть, робиться на відсутність анонімності і можливість залучення служб державної безпеки в разі злому аккаунта, а також жорстке обмеження доступу до роботи системою підозрілих типів на кшталт росіян, українців і т. Д. Мабуть, цих заходів цілком достатньо: як стверджується, обсяг збитків аукціону eBay через шахрайство становить лише 0,2% від суми угод (Paypal, нагадую, є базовим платіжним інструментом eBay).

Мабуть, цих заходів цілком достатньо: як стверджується, обсяг збитків аукціону eBay через шахрайство становить лише 0,2% від суми угод (Paypal, нагадую, є базовим платіжним інструментом eBay)

Дополнительная информация

rss
Карта