Посилення вайфая на ноутбуці. Лайфхак Як поліпшити Wi-Fi сигнал домашнього роутера за п'ять хвилин

  1. Способи посилення Wi-Fi сигналу
  2. Спосіб №1. Знайдіть оптимальне місце для розміщення роутера
  3. Спосіб №2. Встановіть коректне положення антени вашого роутера
  4. Спосіб №3. Встановіть максимальну потужність
  5. Спосіб №4. Оновлення програмного забезпечення вашого роутера
  6. Спосіб №5. Використовуйте зручну частоту
  7. Спосіб №6. Спробуйте змінити свій канал
  8. Спосіб №7. Контролюйте ширину роздачі
  9. Спосіб №8. Змініть антену вашого роутера
  10. Спосіб №9. Змініть застарілий маршрутизатор
  11. Спосіб №10. Використовуйте кустарні підсилювачі
  12. Спосіб №11. використовуйте ретрансляція
  13. висновок
  14. Що впливає на силу Wi-Fi-сигналу?
  15. Способи посилення сигналу за допомогою налаштувань
  16. збіг частот
  17. Низька потужність роутера
  18. Бездротовий стандарт
  19. Частотний діапазон
  20. Способи посилення сигналу за допомогою девайсів
  21. доопрацювання антени
  22. установка репитера
  23. кроки

Багато хто з нас користуються девайсами, що використовують Wi-Fi для роботи в мережі. якість такого Wi-Fi з'єднання є одним з основних факторів, від якого безпосередньо залежить рівень сигналу, стабільність зв'язку, швидкість вашого з'єднання і його здатність протистояти зовнішнім впливам.

При цьому покупка дорогого роутера і високий рівень послуг вашого інтернет-провайдера не завжди гарантують якість вашого домашнього (офісного) Wi-Fi, який би, часом, на досить низькому рівні. В даному матеріалі я розповім, які прості дії для посилення Wi-Fi сигналу вам допоможуть, і як їх можна реалізувати на практиці.

Способи посилення Wi-Fi сигналу

Нижче я опишу, як, і за допомогою чого, можна забезпечити посилення сигналу Wi-Fi роутера. Більшість з перерахованих нижче порад не вимагають ніяких витрат, при цьому дозволяючи відчутно підвищити рівень сигналу.

Спосіб №1. Знайдіть оптимальне місце для розміщення роутера

Розміщення бездротового роутера передбачає відкритий простір, з мінімумом різних перешкод, включаючи як стіни, меблі, так і працюючі електроприлади, акваріуми та інші об'єкти, здатні істотно впливати на якість вай фай сигналу, спотворюючи і деформуючи його.

Тому намагайтеся розміщувати ваш транслятор ні де-небудь в кутку, подалі від ваших очей, а навпаки - в центрі приміщення, і бажано вище, дозволяючи сигналу рівномірно покривати все необхідне простір, не спотворюючи під впливом різних електроприладів.

Існує достатня кількість програм, що дозволяють перевірити рівень і якість наявного WiFi сигналу (Heatmapper, inSSIDer forOffice, Netgear's WiFiAnalytics і ін.). З їх допомогою можна наочно моніторити сильні і слабкі місця вашого Вай-Фай покриття, і, при необхідності, застосовувати заходи.


Спосіб №2. Встановіть коректне положення антени вашого роутера

Банально, але деякі користувачі встановлюють антену роутера не вертикально (або у напрямку до приймаючого сигнал пристрою), а горизонтально, тим самим істотно знижуючи ефективність її роботи. Встановіть антену роутера в правильне вертикальне положення, це допоможе поліпшити якість і силу вашого Wi-Fi.

Спосіб №3. Встановіть максимальну потужність

Сучасні роутери дозволяють регулювати потужність передачі сигналу. Перейдіть, і встановіть параметр «Потужність передавача» в значення «Висока».

Спосіб №4. Оновлення програмного забезпечення вашого роутера

досить простим способом , Що дозволяє поліпшити якість, є оновлення його вшитого програмного забезпечення (firmware). Розробники подібних девайсів можуть, час від часу, випускати оновлення програмної оболонки для своїх пристроїв, покращуючи їх функціонал, стабільність роботи, потужність сигналу.

На сучасних моделях буває досить перейти в прошивку роутера (зазвичай викликається за адресою 192.168.1.1 в адресному рядку браузера), знайти там розділ, присвячений оновлень, і натиснути на відповідну кнопку.

У старіших моделях необхідно пошукати нову оболонку на сайті розробника, скачати її на жорсткий диск ПК, а потім вказати шлях до неї за допомогою кнопки «Огляд» в розділі системних оновлень роутера. У багатьох випадках таке оновлення може істотно підвищити якість сигналу даного пристрою , Поліпшивши надійність і стабільність його роботи.

Спосіб №5. Використовуйте зручну частоту

Перейдіть в налаштування вашого роутера і перевірте, на якій частоті він працює (зазвичай це 2,4 GHz). На даній частоті працює більшість роутерів, і якщо такі розташовані поблизу від вашого пристрою, то це може накласти безпосередній відбиток на якість і ефективність його роботи. Перемикання на робочу частоту 5 GHz дозволить використовувати менш «населену» частоту, тим самим покращивши стабільність і надійність WI-FI сигналу.

На жаль, більш старі моделі роутерів можуть не підтримувати частоту 5 GHz, тому перегляньте налаштування вашого маршрутизатора, і якщо є така можливість - використовуйте частоту 5GHz замість 2,4GHz.

Спосіб №6. Спробуйте змінити свій канал

Незважаючи на те, що більшість сучасних роутерів мультиканального, і дозволяють автоматично перемикати канали під час зв'язку з вашими пристроями, наявність поруч великої кількості роутерів може створити ситуацію, коли кілька пристроїв можуть використовувати один і той же канал, що може істотно знизити якість вашого вай фая .

Для перевірки цього введіть в командному рядку комп'ютера команду:

netsh wlan show all

Це дозволить вивести список всіх прилеглих бездротових мереж і використовуваних ними каналів (найбільш часто це 6 і 11 канали). Переглянувши цей список, ви можете побачити, які канали не використовуються (або використовуються найбільш рідко), перейти в налаштування вашого роутера, і вибрати такий «мало популярний» канал для роботи.

Спосіб №7. Контролюйте ширину роздачі

Багато сучасних роутери мають інструментом «Якість сервісу» (Quality-of-Service - QoS), що дозволяє лімітувати використання вашого каналу тим чи іншим сервісом або програмою. Деякі з подібних програм можуть бути досить ненажерливими (особливо, якщо мова йде про відеострімах або VoIP). C допомогою інструментарію QoS в настройках роутера ви можете встановити низький пріоритет (Lower Priority) для таких програм, дозволяючи розвантажити ваш канал для більш актуальних завдань.

Спосіб №8. Змініть антену вашого роутера

Хорошим варіантом може бути зміна антени на більш потужну, використання зовнішньої антени, а також робота з спрямованої антеною, яка транслює сигнал переважно в одному, потрібному користувачеві, напрямку.

Спосіб №9. Змініть застарілий маршрутизатор

Якщо ви придбали вашого «звірка» давно, тоді, можливо, ви користуєтеся моделлю, яка використовує архаїчні стандарти передачі даних 802.11b або 802.11g (остання дозволяє передавати дані на максимальній швидкості 54Mbps).

У той же час сучасні стандарти 802.11n (максимальна швидкість 300 Mbps) і 802.11ac (максимальна швидкість 1Gbps) за своїми можливостями пішли далеко вперед. Якщо ви користуєтеся роутером-мастодонтом, тоді не дивуйтеся, що швидкість і якість вашого каналу знаходиться на досить низькому рівні. У такій ситуації буде краще змінити ваш пристрій на більш сучасне, благо ціни на подібні речі не високі (інструкція по вибору).

Спосіб №10. Використовуйте кустарні підсилювачі

Банку з-під пива або звичайна фольга можуть стати хорошим екраном для вашого роутера, направивши сигнал від нього в потрібну сторону. Такі методи довели свою хорошу ефективність в побутових умовах.

Спосіб №11. використовуйте ретрансляція

«Репитер» (від англ. Repeater - повторювач) - це бездротовий пристрій, що приймають сигнал від вашого роутера, а потім ретранслює його (з посиленням сигналу). Завдяки таким досить недорогим «підсилювачів» ви можете рівномірно покрити потрібне вам простір якісним Wi-Fi сигналом.

висновок

Описані способи - практичні, які довели свою ефективність, прийоми, що дозволяють посилити якість і стабільність роботи вашого Wi-Fi. Рекомендую використовувати їх для поліпшення якості передачі сигналу, ну а якщо ви бажаєте посилити WI-FI сигнал на ноутбуці, то рекомендую до прочитання якісний матеріал на сайті Сделайкомп, де розглянута дана проблематика в розрізі користування ноутбуком. Реалізація даних рад дозволить посилити якість сигналу вай-фай мережі, гарантувавши швидкість, стабільність і надійність вашої роботи.

Прикро, коли Wi-Fi сусіда могутніше, ніж домашній. Збільшити його потужність можна двома шляхами. Апаратним удосконаленням і програмними настройками. Ще на силу сигналу впливає розташування роутера, тип будівлі і пристрій, який приймає сигнал.

«Як човен назвеш, так вона і попливе». На жаль, ця приказка не діє на Wi-Fi. Назвіть свій інтернет «100mb / sek», і його потужність, як не дивно, анітрохи не збільшиться. В першу чергу вона залежить від якості антени. Тут діє правило: «Скільки грошей на антену витратиш, стільки потужності вона і видасть». Але на відміну від містичних способів збільшити швидкість інтернету, бездротової сигнал піддається маніпуляціям. Отже, антена поширює по повітрю імпульси різної частоти (довжини, періодичності). Потім Wi-Fi передавач пристрою (телефон або комп'ютер) приймає послані пакети (байти), обробляє їх, а потім відправляє назад до роутера.

Потужність роутера може бути більше потужності пристрою одержувача. Тому при великих відстанях втрачається якість сигналу. З цього можна зробити висновок, що для збільшення стабільності інтернету доведеться знизити радіус дії. На ділі це виглядає так:


Втім, якість сигналу не завжди настільки важливо, щоб жертвувати дальністю. Особливо в місцевості з великою територією. Якщо ви власник ADSL2 + модема, збільште потужність передачі. Для цього:

  1. введіть 192.168.1.1 в адресний рядок браузера;
  2. заповніть ім'я і пароль;
  3. відкрийте «Налаштування інтерфейсу», «Бездротові мережі»;
  4. встановіть потужність передачі на максимум.


1 в адресний рядок браузера;   заповніть ім'я і пароль;   відкрийте «Налаштування інтерфейсу», «Бездротові мережі»;   встановіть потужність передачі на максимум

Тепер поговоримо про каналах, по яких передається сигнал. Вони створені для того, щоб точки не перетиналися між собою. Коли два пристрої працюють на однаковому каналі, відбувається «інформаційна плутанина». Це призводить до погіршення і «забруднення» сигналу. Дізнатися, на якому каналі працюють найближчі роутери, допоможуть спеціальні програми.


Дізнатися, на якому каналі працюють найближчі роутери, допоможуть спеціальні програми

Радимо використовувати тільки крайні канали - 1/6/11. Припустимо, у вас і одного сусіда пристрій працює на каналі 1. Перетинаючись з ним, ви будете ловити перешкоди тільки від нього. Якщо ж поміняти настройки на 8 канал, ваш сигнал буде перетинатися ще з кількома роутерами. В результаті кількість перешкод виросте, і потужність стане ще менше.

Висновок: зміна каналу допоможе, тільки якщо по близькості не більше двох точок Wi-Fi.


Важливу роль в потужності сигналу грає точка, в якій знаходиться маршрутизатор. зліва зображено правильне розташування , А праворуч - неправильне. Додайте роутер так, щоб він був в центрі приміщення. Антена поширює сигнал по радіусу. Чим далі хвиля віддаляється від джерела, тим вона ширше і слабкіше.


Крім сусідських роутерів, ворогами вашого Wi-Fi виступають всі бездротові пристрої . Це телефони, пульти, мікрохвильові печі, сигналізація, блютуз та інша техніка. Ідеально, коли на шляху у обладнання немає жодної перешкоди.


Крім техніки, дальність сигналу блокують перешкоди. Намагайтеся розташувати модем в такій точці, щоб між приймаючим пристроєм і маршрутизатором було якомога менше перешкод. Подивіться на значення в таблиці.


Ефективна відстань вказано в процентах. Якщо радіус покриття вашого модему при 100% дорівнює 200 метрів, то пройшовши крізь вікно з тонуванням він стане 50% - 100 метрів.

Придбайте більш потужний роутер. В першу чергу при покупці дивіться на версію підтримуваного стандарту. Найбільша пропускна здатність у 802.11n і 802.11ac. Кількість антен збільшить потужність сигналу. Якщо маршрутизатор з однією антеною має пропускну здатність 150 мб \ сек, то дві антени 300 і т.п. Дивіться огляди і порівнюйте модеми між собою. Це допоможе зробити правильний вибір.


Це допоможе зробити правильний вибір

Встановіть Wi-Fi роутер в центрі приміщення. Уникайте фізичних перешкод і частотних перешкод. Поставте максимальну потужність, яку тільки дозволяє пристрій. Ці поради позбавлять від нестачі потужності сигналу. Оновлення обладнання, якщо цього виявилося недостатньо. Якщо не хочете витрачати гроші, то подивіться відео і зробіть саморобний підсилювач для антени.

Ольга Нагорнюк

Біг по квартирі в пошуку Wi-Fi-сигналу - заняття не з приємних. Що погіршує передачу даних з роутера і як посилити Wi-Fi-сигнал в квартирі за допомогою програмних і технічних засобів, ми розповімо в нашій статті.

Що впливає на силу Wi-Fi-сигналу?

технологія бездротової передачі цифрових потоків, коротко іменована Wi-Fi, була винайдена в 1991 році. Сьогодні ми віддаємо їй перевагу навіть тоді, коли на приладі присутній LAN-порт. Але ось біда - зона покриття роутера часто виявляється недостатньою, і в будинку залишаються місця, куди сигнал не доходить.

Термін «Wi-Fi» спочатку був придуманий як гра слів для залучення уваги споживача «натяком» на Hi-Fi (англ. «High Fidelity» - «висока точність»). Незважаючи на те, що спочатку в деяких прес-релізах WECA фігурувало словосполучення «Wireless Fidelity» ( «бездротова точність»), на даний момент від такого формулювання відмовилися, і термін «Wi-Fi» ніяк не розшифровується. вікіпедія

Гасити сигнал Wi-Fi в квартирі можуть:

  • стіни. Гипсокартонное покриття, перегородки з газобетонних і піноблоків є суттєвою перепоною на шляху радіохвиль. Якщо стіна відлита з бетону і укріплена металевою арматурою, сигнал екранується і втрачає силу. Той же ефект роблять дзеркала, акваріуми і вітражі;
  • побутова техніка. Прилади, принцип роботи яких грунтується на радіохвильове випромінюванні (мікрохвильові печі, радіотелефони, радіо та ін.), Здатні спотворювати Wi-Fi-сигнал;
  • сусідні точки доступу. Забиті канали негативно впливають на швидкість передачі даних.

Спробуйте мінімізувати вплив перерахованих вище факторів, це допоможе в якійсь мірі посилити Wi-Fi-сигнал в квартирі. Принциповим моментом також є місце розташування маршрутизатора. Він повинен знаходитися в центрі, тоді зона покриття буде максимальною.


Способи посилення сигналу за допомогою налаштувань

Якщо ви незадоволені якістю сигналу, не поспішайте купувати додаткові аксесуари. Можливо, у вас неправильно налаштована бездротова мережа. Тому перевірте перелічені нижче параметри і в разі необхідності змініть настройки.

збіг частот

Часто в домі знаходиться кілька бездротових мереж, частотні канали яких можуть збігатися. В результаті значно погіршується якість передачі даних навіть на малі відстані. Тому слід перевірити і переналаштувати канал. Встановіть на комп'ютер, який має Wi-Fi-адаптер, програму inSSIDer, відкрийте її і в що з'явилася на екрані таблиці подивіться, на яких частотних каналах працюють найближчі бездротові мережі (Стовпець «Chanel»).

З'ясувавши, які канали залишаються вільними (зазвичай використовуються з 1 по 13), змініть конфігурацію свій, дотримуючись інструкції:

Низька потужність роутера

Малопотужний передавач на маршрутизаторі теж може погіршувати якість сигналу. В розширених настройках мережі цей параметр називається Wireless Transmit Power. Напроти нього потрібно виставити максимальну потужність (в деяких моделях вона вказується в процентах, в деяких - словами, що позначають низьку, середню і високу потужності) і натиснути кнопку збереження.

Бездротовий стандарт

Максимальне покриття на сьогодні здатний забезпечити стандарт 802.11n. Щоб переналаштувати мережу на нього, виберіть у налаштуваннях веб-інтерфейсу в меню Wireless режим Wireless Mode і виставте в графі навпроти: 802.11n. Потім виконайте збереження, перезавантаження і перепідключення пристрою. Обов'язкова умова - даний стандарт повинен підтримуватися і маршрутизатором, і комп'ютером.

Частотний діапазон

Деякі сучасні моделі роутерів є дводіапазонними, т. Е. Можуть працювати в діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц. Перехід на 5 ГГц забезпечить Краща якість сигналу, оскільки не буде перекриватися радіохвилями, випромінюваними іншими побутовими приладами (вони працюють на більш низькій частоті).


Способи посилення сигналу за допомогою девайсів

Можна також виконати ряд технічних удосконалень, що дозволяють посилити Wi-Fi-сигнал в квартирі.

доопрацювання антени

Перший спосіб - посилити антену. Деякі «кулібіни» намагаються робити це за допомогою підручних засобів - фольги або жерстяних банок. На відео ви можете подивитися принцип виготовлення подібних «підсилювачів»:

Однак відчутного ефекту, за словами тих, хто вже випробував цей спосіб, ви не отримаєте. Краще замініть антену на більш потужну: викласти доведеться близько $ 8, зате зона покриття збільшиться в рази (за умови установки на місці антени 2-3dBi пристрої 8dBi).

установка репитера

Репитер здатний значно розширити радіус поширення сигналу.

Репитер GSM - повторювач і підсилювач сигналів радіозв'язку, призначений для локального розширення її зони покриття. Являє собою складне активну радіоелектронний пристрій, що функціонує в комплекті з антенами і радіочастотними кабелями. вікіпедія

Зовні він нагадує блок живлення невеликих розмірів, який включається в розетку. Коштує такий прилад близько $ 25, але зате ви гарантовано зможете посилити Wi-Fi-сигнал в квартирі.

Їдете відпочивати в Крим і хочете дізнатися, де розташовані найближчі Wi-Fi-точки? Їх список шукайте в матеріалі «Wi-Fi-точки Криму».


Забирай собі, розкажи друзям!

Читайте також на нашому сайті.

У червні 2007 був зафіксований рекорд: встановлено саме протяжне бездротове підключення (382,9 км) за допомогою WiFi-з'єднання. Напевно, нерозумно було б сподіватися повторити його в рамках приватної WiFi мережі , Хоча це і приваблива ідея. Пропонуємо вашій увазі кілька простих порад, які допоможуть максимізувати якість сигналу і мінімізувати кількість перешкод за допомогою невеликого бездротового фен-шуй.

кроки

Підвищення якості WiFi-прийому в домашніх умовах

Використання кухонної фольги

Підвищення якості WiFi-прийому в дорозі


Підвищення якості WiFi-прийому в дорозі

  • Якщо нічого не допомагає, то можна задуматися про покупку WiFi-репитера, який необхідний для посилення сигналу між маршрутизатором і пристроєм.
  • Також можна скористатися відбивачами. Використовуйте програму NetStumbler для того, щоб правильно розмістити відбивач. В як відбивач можна використовувати компакт диск, а також все що завгодно, що виглядає як параболічний відбивач. Відбивач, звичайно, необхідно розміщувати позаду приймального пристрою або антени. В результаті його застосування можна очікувати великого збільшення сили сигналу. Цей фокус також працює з мобільними телефонами.
  • Залежно від марки і моделі вашого бездротового маршрутизатора , Ви можете замінити вбудоване програмне забезпечення іншим - з відкритим вихідним кодом, яке додасть набагато більше можливостей для налаштування і збільшення потужності бездротової антени
  • Корпус комп'ютера сам по собі може стати суттєвою перешкодою на шляху Wi-Fi-сигналу - спробуйте розмістити корпус так, щоб він не створював бар'єру між мережевою картою і антеною маршрутизатора.
  • Додавання зовнішньої антени з "високим коефіцієнтом посилення" (з більш високим значенням дБи) часто призводить до підвищення якості прийому сигналу і зростання продуктивності. Слід зазначити, що чим більше значення дБи, тим сильніше сигнал поширюється в горизонтальному напрямку і слабкіше в вертикальному. Якщо вам потрібно покрити кілька поверхів, то вищий рівень дБи вам, ймовірно, не допоможе. В цьому випадку, вам варто подумати про покупку Wi-Fi-підсилювача, яка буде посилювати ваш сигнал.
  • Якщо вам все ще потрібно більший діапазон покриття, то подумайте про оновлення версії використовуваного бездротового стандарту до Wireless N або Wireless G з MIMO. Ці дві технології значно збільшують радіус дії існуючих 802.11g або 802.11b мереж.

Якщо вірити офіційній статистиці, середній росіянин проживає в 6-кімнатній квартирі з садом і лоджією. Не дивно, що сигнал Wi-Fi не пробивається в закутки житлоплощі. Причому і в однокімнатній хрущовці і навіть в комуналці - та сама біда. Але виправна!

Текст: Олег «Апельсин» Бочаров

Продуктивність Wi-Fi-мережі доставляє незручності в двох випадках. Перша: слабкий і нестабільний сигнал. друга: низька швидкість передачі даних. І те й інше вирішується легко навіть людиною з гуманітарним складом розуму, якщо він прочитає нашу статтю або виставить ящик пива сусідові-айтішників.

Варіант з пивом, безумовно, краще і вносить пожвавлення в економіку РФ, а також дає відчутний приріст ВВП. Але у цього варіанту часто є невиправний недолік: сусіда-айтішника може не існувати. І ось тоді волею-неволею доведеться читати, що ми тобі тут понаписували.

Найголовніше. Переконайся, що в центрі твоєї Wi-Fi-мережі знаходиться сучасний повноцінний бездротової роутер (АКА-маршрутизатор). Ключове слово - сучасний. Справа в тому, що комунікаційне обладнання розвивається настільки ж активно, як вся IT-індустрія. Ті стандарти, протоколи та швидкості бездротової передачі, що були нормою 5-7 років тому, нині безнадійно відстали. Наприклад, не так давно канал в 50-60 Мбіт / с вважався пристойним варіантом для будинку, для сім'ї, для понтів. А зараз недорогі апарати за пару тисяч рублів заявляють теоретичні 300 Мбіт / с.

У своїх особистих щоденниках Капітан Очевидність неодноразово наголошував, що головною перешкодою для сигналу Wi-Fi є стіни і перегородки. Крім стін серйозною перешкодою для Wi-Fi-сигналу може стати будь-яка екранує перепона з вмістом металу - найчастіше це дзеркало, акваріум або сталева статуя Дарта Вейдера. Знесення всіх стін в квартирі є оптимальним рішенням всіх твоїх проблем, але це клопітно, так. Простіше задуматися про те, щоб знайти для джерела сигналу оптимальну точку розміщення. Твій бездротової роутер повинен бути якомога ближче до центру приміщення і не лежати на підлозі, а розміститися хоча б в метрі від підлоги.

Запускаючи пошук мережі, ти напевно не раз помічав, що по твоїй квартирі розгулюють ще пара-трійка, а то і дюжина чужих Wi-Fi-сигналів. Мало хто чомусь думає над тим, що чужі мережі працюють в тому ж діапазоні частот, що і твої, і в цьому немає нічого хорошого. Згідно зі стандартами, в Росії для роботи Wi-Fi-мереж виділено 13 частотних каналів. Ми стягнули з інструкції до популярного роутера ZyXEL Keenetic Lite скріншот конфігураційного меню - там видно, як в режимі «Клієнт мережі» роутер показує зайняті сусідами канали. Є й окремі програми, які роблять те ж саме, наприклад inSSIDer. Тобі залишається лише вивчити отриманий список, вибрати самий вільний з 13 каналів і виставити в маршрутизаторі його за замовчуванням.

Що впливає на силу Wi-Fi-сигналу?
Їдете відпочивати в Крим і хочете дізнатися, де розташовані найближчі Wi-Fi-точки?

Дополнительная информация

rss
Карта