Посвідка на постійне проживання в Латвії

  1. Посвідка на постійне проживання в Латвії вимагає знання латиської мови
  2. Що таке 2-й ступінь (А2) латиської мови
  3. Як отримати постійний вид на проживання в Латвії з поважної причини
  4. Коли можна подати документи
  5. Які необхідні надати документи, щоб отримати постійний вид на проживання в Латвії
  6. Посвідка на постійне проживання в Латвії не формальна процедура
  7. Продовження постійного виду на проживання в Латвії
  8. громадянство Євросоюзу
  9. Умови оформлення громадянства Латвії
  10. Виняток, при оформленні громадянства Латвії
  11. Закон про імміграції, Глава IV, Вид на проживання
  12. Valsts valodas prasmes līmeņi un pakāpes ir noteikti 07.07.2009. MK noteikumu Nr.733. III. nodaļa, Valsts valodas zināšanu apjoms 17.2. pamats.

Отримати постійну посвідку на проживання в Латвії

Посвідка на постійне проживання в Латвії (ПМЖ, Pastāvīga uzturēšanās atļauja), згідно з пунктом 7, статті 24, Закону про імміграції, має право запитувати іноземна особа, яка безперервно перебувало в Латвійській Республіці, маючи тимчасовий вид на проживання (ВНЖ, Termiņuzturēšanās atļauja) щонайменше, протягом 5 (п'яти) років до закінчення терміну останнього дозволу на перебування.

Якщо іноземець набув тимчасову посвідку на проживання з навчання в акредитованому закладі освіти або по акредитованій програмі. То в цьому випадку, термін безперервного проживання в Латвії буде зарахований на половину. Тобто, якщо іноземний студент навчався в Латвії 4 (чотири) роки, період для постійного місця проживання зараховується 2 (два) роки.

Посвідка на постійне проживання в Латвії вимагає знання латиської мови

У частині п'ятій, статті 24, Закону про імміграції визначено, що згадане в пункті 7, частини першої, цієї статті іноземна особа має право отримати постійний вид на проживання в Латвії, якщо він освоїв державний (латиський) мову на категорію 2-го ступеня ( А2). Обсяг знань державної мови, порядок перевірки знання державної мови, пільги при проходженні перевірки, а також категорії таких осіб, які через тривалу або невиправного порушення здоров'я підлягають звільненню від перевірки знання державної мови, і порядок визнання інших документів, що свідчать про знання державної мови в відповідному обсязі, визначає Кабінет міністрів.

Сертифікат на категорію 2-го ступеня (A2) видає Державний центр змісту освіти Міністерства освіти і науки ( Національний освітній центр, VISC ) Латвійської Республіки.

Щоб отримати постійний вид на проживання в Латвії необхідно знання латиської мови. Увага, іноземцю необхідно надати сертифікат категорії 2-го ступеня (A2).

Що таке 2-й ступінь (А2) латиської мови

2-й ступінь (A2) знання латиської мови. Це коли іноземець має можливість спілкуватися простими реченнями на звичайні і знайомі йому професійні теми. Так само читає і розуміє легкі тексти про щоденне життя і роботи, може заповнити стандартні анкети і веб-форми.

Як отримати постійний вид на проживання в Латвії з поважної причини

У частині восьмій, статті 24, Закону про імміграції визначено, що вид на проживання в Латвії визнається безперервним, якщо в зазначений термін відсутність в Латвійській Республіці не було довше 6 (шести) місяців поспіль або в сукупності не перевищує один рік.
Відсутність вважається поважним, якщо його причиною були незалежні від особи обставини - хвороба іноземця або непереборна сила (форс-мажор). Хвороба дитини, чоловіка / дружини, навчання в школі, інституті чи робота закордоном не визнається виправданням відсутності в країні. Тому іноземцям украй рідко вдається отримати постійний вид на проживання в Латвії з поважної причини.

Деякі категорії іноземних громадян можуть подати запит на постійну посвідку на проживання в Латвії без необхідного проживання в країні:

  • Неповнолітня дитина (до 18 років) - якщо один з його батьків отримав постійну посвідку на проживання.
  • Особа, яка вчинила в Латвії середню школу на латиською мовою навчання.

Коли можна подати документи

У пункті 3, частини першої статті 33, Закону про імміграції визначено. Після отримання всіх документів, розгляд необхідних для запиту постійного місця проживання в Латвії, в Управлінні у справах громадянства і міграції (УГДМ) має пройти встановлений законом термін. Імміграційний департамент розглядає заявку і дає відповідь протягом 30 днів. Можливий розгляд в більш короткий період - 10 робочих днів.

У пошукових системах наших клієнтів часто цікавить вид на проживання + ::
індивідуальний комерсант
Інвестиції в капітал фірми
Інвестор до субординований капітал банку
Список висококваліфікованих професій для працевлаштування в Латвії

Які необхідні надати документи, щоб отримати постійний вид на проживання в Латвії

Щоб отримати постійний вид на проживання в Латвії, іноземна особа, пред'являючи дійсний в Латвійській Республіці проїзний документ. Зазвичай це офіційний паспорт країни громадянства іноземця. Додатково до Управління у справах громадянства і міграції (Управління) подає:

  • Заява вільної форми, в якому вказує причину запиту постійного виду на проживання, якщо раніше зазначені відомості не змінювалися (зазначені в раніше поданому документі відомості змінювалися, то подають анкету встановленого зразка для запиту виду на проживання).
  • Документ, який свідчить про забезпечення необхідного прожиткового мінімуму (на 2018 рік мінімальна сума 430, - Євро в місяць).
  • Документ, який свідчить про передбачуване місце проживання в Латвійській Республіці (якщо змінюється місце проживання).
  • Сертифікат, який свідчить про освоєння державної мови на 2-ю ступінь (А2).
  • Оплатити встановлену законом мито за отримання постійного виду на проживання в Латвії.

Посвідка на постійне проживання в Латвії не формальна процедура

Остаточне рішення про надання / відмову надання постійного місце проживання (ПМЖ), буде прийнято Управлінням у справах громадянства і міграції (Управління). Це відбувається тільки після отримання і оцінки всіх необхідних документів.

Продовження постійного виду на проживання в Латвії

Посвідка на постійне проживання в Латвії необхідно в обов'язковому порядку продовжувати шлях (як). Продовження відбувається один раз в 5 років, тому що ВД карту видають на термін 5 років.

Для продовження постійного місце проживання необхідно пред'явити надати:

Держмито за продовження посвідки на постійне проживання в Латвії:

Термін розгляду документів Державне мито (Ціна) 30 календар. днів 45.00 Євро 10 робочих днів 90.00 Євро 5 робочих днів 140.00 Євро

Іноземний громадянин, який має діючий постійний вид на проживання в Латвії, може подати документи для продовження (реєстрації) в будь-який Управлінням у справах громадянства і міграції (Управління). За винятком 1-го Ризького відділення. Розташованого за адресою: Чіекуркална 1-а лінія, 1, корпус 3, Рига, LV-1026.

При продовженні постійний вид на проживання можуть анулювати, якщо іноземний громадянин:

  • Надав свідомо неправдиві і (або) недостовірні відомості, документи;
  • За вироком суду визнаний винним в скоєнні тяжкого або особливо тяжкого злочину в Латвії;
  • Протягом року відсутня в Латвії безперервно більше 12 місяців. За винятком випадку, коли відсутність в країні відбувається з поважної причини. Це причини не залежать від іноземця або отримання освіти за кордоном і документально підтверджені;
  • Переїхав на постійне місце проживання в іншу країну;
  • Оформив статус постійного жителя Євросоюзу в Латвії;
  • Прострочив термін обов'язкової реєстрації. Тобто протягом 6 місяців від дати встановленої дати в ВД карті, не надав документи для продовження посвідки на постійне проживання.

У пошукових системах наших клієнтів часто цікавить вид на проживання + ::
Член правління компанії
Представник іноземного комерсанта в Латвії
Укладення шлюбу з громадянином Латвії
Оформлення дозволу на роботу в Латвії

громадянство Євросоюзу

З 1 листопада 1993 року з'явилися поняття громадянство Євросоюзу відповідно до «Договору про Європейський Союз». За яким усі громадяни держав-членів є громадянами Союзу. Іноземець має можливість отримати громадянство Латвії в порядку натуралізації.

В1 - ступінь середнього рівня знання латиської мови. Претендент на цю категорію, в стані вести простий діалог на побутові і знайомі йому професійні теми. Він може лаконічно сформулювати свою думку. Прочитати і зрозуміти зміст наданого йому тексту з простим змістом. Заповнити заяву або анкету.

Умови оформлення громадянства Латвії

Іноземцю необхідно мати постійний вид на проживання в Латвії, і дотримуватися ряду важливих умов:

  • Бути старше 15 років.
  • Пройти іспит, це основи історії і культури країни, основні положення Конституції Латвійської Республіки. Також необхідно показати знання державного гімну.
  • Мати категорію знання латиської мови (не менш 1-го ступеня середнього рівня В1). Закінчити середню школу на латиською мовою навчання.
  • Має офіційне джерело засобів до існування або надати довідку з навчального закладу.
  • Сплатити державне мито в розмірі 28,46 Євро.

Виняток, при оформленні громадянства Латвії

Не варто забувати, щоб претендувати на громадянство, необхідно мати постійний вид на проживання в Латвії.

Іноземні громадяни похилого віку, які досягли 65 річного віку, письмову частину іспиту з латиської мови не здають.

Одночасно з батьками мають можливість отримати громадянство Євросоюзу діти у віці до 15 років, які постійно проживають в Латвії.

Порядок прийняття і розгляду заявки на громадянство Латвії регулюється Правилами КМ Nr. 1011 від 24.09.2013. «Naturalizācijas iesnieguma pieņemšanas un izskatīšanas kārtība».

Закон про імміграції,
Глава IV, Вид на проживання

Розділ 24. (1) Дозвіл отримати постійний вид на проживання відповідно до закону має право:
7) Іноземний громадянин, який постійно проживав в Латвійській Республіці з тимчасовим дозволом на проживання протягом не менше п'яти років до останнього тимчасової посвідки на проживання закінчився;

(4) Громадянин третьої країни, згаданий в пункті 8 частини першої цієї статті. Подає документи, необхідні для видачі дозволу на постійне проживання, протягом 30 днів з дати вступу в силу рішення про втрату статусу громадянина Латвії або негромадянина Латвії.

(5) Іноземний підданий, згаданий в пунктах 2, 3, 6 і 7 частини першої цієї статті, має право на отримання постійного виду на проживання, якщо він придбав державну мову. Рівень знання державної мови, перевірка володіння державною мовою, сприяння вивченню володіння державною мовою, а також категорії осіб, які через постійні або неминучих порушень здоров'я звільняються від вивчення володіння державною мовою та інших процедур визнання документів, що засвідчують володіння відповідною мовою держави, Кабінет міністрів .
(5¹) Іноземець оплачує державне мито за вивчення володіння державною мовою. Її розмір і порядок встановлений Кабінетом міністрів.

(7) У випадках, зазначених у пунктах 1, 2, 3 і 6 цієї статті. Іноземець може звернутися за дозволом на постійне проживання, якщо він постійно проживає в Латвійській Республіці з тимчасовим дозволом на проживання не менше ніж за п'ять років до закінчення останнього терміну тимчасової посвідки на проживання.

(8) Резиденція в Латвійській Республіці вважається безперервною, якщо протягом зазначеного часу відсутність в Латвійській Республіці не було більше шести місяців поспіль або в цілому не перевищує одного року. Відсутність вважається виправданим, якщо воно було викликано обставинами, що не залежать від людини (хвороба іноземця або форс-мажор). Під час безперервного перебування, студентського періоду навчання в акредитованому навчальному закладі або студентського періоду навчання в Латвійській Республіці, але не більше половини того часу, і часу служби за кордоном особи в дипломатичній і консульській службі Латвії за кордоном (це відноситься також до чоловіка і утриманцю який залишається з ним за кордоном).

Valsts valodas prasmes līmeņi un pakāpes ir noteikti 07.07.2009. MK noteikumu Nr.733.
III. nodaļa, Valsts valodas zināšanu apjoms 17.2. pamats.

Līmeņa 2.pakāpe (A2) - persona spēj vienkāršos teikumos sazināties par ikdienas un viņai zināmām profesionālām tēmām, lasa un saprot vienkāršus tekstus par sadzīvi un darbu, prot aizpildīt tipveida dokumentus (piemēram, veidlapas, rēķinus, kvītis), prot uzrakstīt personiska satura īsus tekstus, uztver un saprot dabiskā tempā skaidri runātus neliela apjoma ar personas darbu un sadzīvi saistītus tekstus;

17.3. pants. Vidējā līmeņa 1.pakāpe (B1) - persona spēj risināt vienkāršu dialogu par sadzīves un viņai zināmām profesionālām tēmām, īsi formulēt savu viedokli, lasa un saprot vienkārša satura dažādas tematikas tekstus, spēj uzrakstīt tipveida dokumentus (piemēram, iesniegumus, pilnvaras, aktus), kā arī vienkāršus tekstus par sadzīves vai ar personas darbu saistītām tēmām, uztver un saprot dabiskā tempā runātus vienkāršas struktūras tekstus par profesionālām vai sadzīves tēmām;

Схожі матеріали по темі ::
Як оформити тимчасову посвідку на проживання
Інвестор в державні облігації
Шлюб з громадянином ЄС Подвійне громадянство Латвії

Дополнительная информация

rss
Карта