Потестувати модем Yota Many

У минулий приїзд до Москви з компанії Yota мені привезли потестировать мобільний роутер з точкою доступу WiFi для доступу в Інтернет через 4G LTE - Yota Many . Обіцяли, що роутер по Москві і деяких зонах Підмосков'я (ось карта покриття ) Буде видавати аж до 20 мегабіт. Сімкарти там входить в комплект.

Мені в будь-якому випадку було цікаво потестировать, як це працює, так ще й виявилося, що роутер дуже до речі. Тому що коли я повернувся в Москву, то з'ясувалося, що МТС з моїм тарифом, який у мене вже років зо три, почав робити якісь мерзенні гидоти: буквально через 5-10 хвилин користування мобільним Інтернетом стали приходити повідомлення, що, мовляв, я вже вибрав мої безкоштовні 10 кіло, так що тепер повинен підключити якусь там послугу, для чого потрібно відправити щось там кудись там - в загальному, МТС я з цією справою і відправив туди, куди йому слід було піти, тому що на цьому тарифі три роки нічого нікуди відправляти не було потрібно, з мене просто знімали якісь про гроші за використані мегабайти. А тепер, бачте, мені треба займатися якоюсь херней - щось кудись відправляти, щось до чогось підключати. А не пішли б вони, ласкаво подумав я - і розчохлив модем від Yota.

Ось так модем виглядає в боксованому вигляді. У конвертику були якісь паролі для тестового двотижневого періоду. Але я ними все одно не скористався.

Але я ними все одно не скористався

Дебоксація.

Дебоксація

Роутер забезпечений зручним дисплеєм, на якому показується заряд батареї, кількість підключених пристроїв і режим роботи.

Роутер забезпечений зручним дисплеєм, на якому показується заряд батареї, кількість підключених пристроїв і режим роботи

Працює це дуже просто. Роутер налаштовується через додаток Yota Access, там же підключається ваш аккаунт. На сайті Yota Логін під своїм акаунтом (або спочатку створюєте його, якщо аккаунта не було), підключаєте роутер і вибираєте вид і швидкість підключення.

При швидкості до 64 кілобіт - Інтернет безкоштовний.

Мінімальна плата 400 рублів на місяць дає 512 кілобіт. За 1400 рублів на місяць отримуєте 20-мегабітку. Я саме її і замовив для тіста: треба ж було перевірити максимальну швидкість.

У роутера два положення вимикача: звичайна захищена мережа WiFi і Yota Share - це коли до звичайної захищеної мережі додається друга відкрита мережа, до якої може підключатися до 8 користувачів. Це дуже зручно.

Тестував тиждень. Коли відразу після підключення заміряв швидкість у себе в кабінеті - як-то воно не порадувало, особливо швидкість передачі.

Але в кабінеті у мене бездротову локальну мережу явно якийсь "ведмежий кут" (той же МТС там працює просто потворно), а коли почав вимірювати в інших кімнатах і в роз'їздах по Москві - ситуація в корені змінилася. І 20-мегабітка виявилася не просто рекламним обіцянкою, періодично реальна швидкість під двадцятку і була. Ось різні виміри.

Працював роутер досить стійко. Рази 2-3 за тиждень виникла ситуація, коли начебто все працює, а Інтернету немає. Допомагало вимикання-увімкнення пристрою. Але це траплялося далеко не кожен день.

Заявлені 16 годин роботи від одного заряду в активному режимі - дуже схожі на правду: я включав роутер вранці, клав його в сумку, весь день він справно роздавав Інтернет і до вечора його завжди вистачало. Один раз забув його ввечері вимкнути - вранці роутер ще був живий, хоча і знаходився на останньому подиху.

Від USB-порту з нуля роутер заряджається десь за пару годин.

Загалом, сподобалося, корисна штука, особливо на тлі викрутасів мобільних операторів. (Луч ненависті в сторону МТС.)

Дополнительная информация

rss
Карта