Поточний розклад сил в битві веб-браузерів

  1. Що являють собою війни браузерів?
  2. Перша браузерна війна (з середини 1990 по початок 2000)
  3. Друга браузерна війна (з середини 2000 по 2014)
  4. Профілі поточних суперників
  5. Google Chrome
  6. Internet Explorer
  7. Mozilla Firefox
  8. Opera
  9. Safari
  10. Явний переможець: Google Chrome
  11. Явний програв: Internet Explorer
  12. Темні конячки: Firefox і Spartan

Сьогодні веб-браузери настільки поширені, що деяким з нас навіть складно уявити собі той час, коли мережа існувала без них. Так, цей період був досить коротким, але все ж він був. Що, природно, породжує деякі цікаві питання: наприклад, чи існують взагалі інші способи навігації по мережі?

Що, природно, породжує деякі цікаві питання: наприклад, чи існують взагалі інші способи навігації по мережі

Однак це може сильно відвести нас убік від основної теми.

У сьогоднішній статті я хочу окреслити спільноті WordPress поточну ситуацію, пов'язану з основними веб-браузерами, які будуть домінувати на ринку в найближчі роки. А це зробити практично неможливо без введення в триваючі «війни браузерів».

Що являють собою війни браузерів?

Війна браузерів - боротьба за домінування в ринковій ніші браузерів. Чим більше людей користуються браузером, тим більше даних і більше інших можливостей мають розробники браузера для його монетизації. Вони можуть задавати правила для майбутніх веб-стандартів - що, знову ж таки, дозволяє визначати спосіб роботи користувачів з мережею і т.д.

В історії браузерних воєн було два конфлікту: перша і друга браузерна війна.

Перша браузерна війна (з середини 1990 по початок 2000)

Перша браузерна війна йшла між Netscape і новеньким Internet Explorer.

Тоді ці браузери конкурували один з одним за двома напрямками: в плані функціональності і в плані продуктивності. Найуспішніший браузер повинен був знайти баланс між надійністю, швидкістю роботи, захищеністю і правильним набором функцій. Конкуренція призвела до швидкої розробки нових версій браузерів.

Однак так було не завжди.

Спочатку концепція веб-браузера була досить нова, тому користувачі не чекали від браузера якихось нових можливостей, а користувалися тим, що є. Ось чому під час першої війни переможцем міг стати далеко не найкращий браузер. Тоді це був браузер, який все отримували за замовчуванням, безкоштовно.

У 1995 році Netscape був найпопулярнішим веб-браузером в світі. Він був заснований на Mosaic, кроссплатформенную браузері, розробленому на початку 90-х, який перетворився в стандарт, який є фундаментом для розробки нових рішень.

Фактично, і Netscape, і Internet Explorer придбали ліцензію Mosaic, щоб створити свої браузери. Тобто вони в тій чи іншій мірі створювалися на основі базової технології, однак подальше позиціонування кожної компанії призвело до відмінностей в розробці, визначивши плюси і мінуси кожного браузера.

Переваги Netscape полягали в тому, що розробники активно покращували свій браузер - це призвело до появи досить широкого функціоналу і (можливо) кращої продуктивності. У Internet Explorer був свій козир - практична монополія на десктопні операційні системи.

Щоб виграти першу браузерну війну, Microsoft використовували свою популярну ОС Windows (і практично необмежені фінансові ресурси, які ця ОС генерувала), що стало убивчим комбо. По-перше, вони вбудували Internet Explorer в якості стандартного браузера в усі релізи Windows. А по-друге, вони зробили його безкоштовним.

До початку 2000-х Netscape, як компанія, припинила своє існування. У них просто не було ресурсів, щоб продовжувати битися з компанією, якій не потрібно було продавати свій продукт, який використовується за умовчанням численними інтернет-користувачами. Однак їхня технологія як і раніше продовжувала боротися.

У 2004 році Netscape перевели свій браузер на рейки open source, і передали його недавно сформованої некомерційної організації під назвою Mozilla.

Друга браузерна війна (з середини 2000 по 2014)

Кінець першої браузерної війни призвів до того, що протягом багатьох років Internet Explorer від Microsoft йшов непереможним лідером. У 2002 році, на піку своєї популярності, браузер займав 96% ринкової частки. Цього не досягав жоден інший браузер ні тоді, ні зараз. Однак відсутність конкуренції найчастіше означає відсутність інновацій.

Це, природно, відбилося і на Internet Explorer.

Приблизно з 2002 по 2005 безроздільно панував Internet Explorer 6, користується сьогодні поганою славою, і Microsoft навіть не намагалася випускати значущі оновлення протягом всього цього періоду.

У 2004 році Mozilla випустила Firefox, і битва офіційно продовжилася. Цього разу користувачі, ситі по горло стандартами Internet Explorer, вирішили підтримати Firefox. Призначена для користувача база браузера незмінно зростала.

У 2004-2010 Firefox нарощував свою популярність, поки не добився свого максимуму, охопивши трохи більше 30% ринку. З тих пір він має найстійкіший відсоток ринкової частки серед кращих браузерів. Щось між 20-30%.

Якби конкуренція йшла тільки між цими двома браузерами, Internet Explorer все одно вийшов би безперечним переможцем. Однак деякі інші великі гравці приєдналися до другої браузерної війні, що призвело до значної струсу.

У 2005 році став безкоштовним невеликий браузер, який існує в той час - Opera. Будучи надійним браузером (легкий, швидкий, безпечний) з масою різних інноваційних можливостей (перегляд з використанням вкладок, жести мишею, а також свій власний BitTorrent клієнт), Opera мала одне серйозне обмеження - вона занадто дорого коштувала, що заважало їй конкурувати з іншими браузерами на найвищому рівні.

Крім того, варто відзначити, що Apple і Google, дві компанії, які в 90-х роках поки ще не були такими громадина, стали такими на початку 2000. І вони приєдналися до браузерні війнам. Apple зі своїм браузером Safari і Google зі своїм браузером Chrome. Основна стратегія Apple була наступною: 1) зробити браузер стандартним на всіх своїх пристроях; 2) використовувати свій вплив і свою міць, щоб встановити свої веб-стандарти, які стали б величезною перевагою.

Google мали наступну стратегію: 1) адаптувати супер швидкий цикл итерационной розробки; 2) використовувати свою пошукову систему, популярні веб-додатки, а також значний маркетинговий бюджет, щоб залучити користувачів до Google Chrome.

В результаті ультра швидкий цикл розробки від Google став вирішальним фактором.

В результаті ультра швидкий цикл розробки від Google став вирішальним фактором

На самому початку розробники Google сфокусувалися лише на одній речі: на швидкості роботи. Вони зробили все, щоб їх браузер став найшвидшим на ринку, і щоб все про це дізналися. Це привернуло їх перших користувачів, які до цього працювали з Firefox і усвідомили, що їх браузер пожертвував швидкістю заради набору безмежних можливостей.

Потім вони скористалися перевагами ультра швидкого циклу розробки (то, що іншим компаніям було просто не під силу реалізувати), щоб подолати існуючий розрив у функціях між ними і їхніми найближчими конкурентами - рух ішов на таку безпрецедентну швидкості, що дуже швидко програми та розширення переросли популярну бібліотеку доповнень, існуючу в Firefox.

З 2008 по 2014 рік Google Chrome швидко обігнав усіх своїх конкурентів, змістивши з п'єдесталу і Internet Explorer, ставши найпопулярнішим браузером в світі.

Як не дивно, в результаті інтенсивної конкуренції в другій браузерної війні все топові браузери зараз мають практично однакові показники швидкості і безпеки. Можливо, що кілька вперед в плані безпеки виступає лише Google Chrome. Різниця в швидкості роботи зараз виникає з інших чинників, ніж продуктивність самих браузерів - таких як швидкість інтернет з'єднання і апаратні можливості.

Профілі поточних суперників

В даний час можна виділити п'ять основних претендентів на лідируючу позицію ринку веб-браузерів. Я перерахую їх нижче в алфавітному порядку і опишу їх головні відмінності і сумісність з платформами.

Google Chrome

Ключові відмінності:

  • Найбільша колекція веб-додатків і розширень, пропонованих через Chrome Web Store
  • Синхронізація акаунтів браузера з пристроями і платформами
  • Chromecast

платформи:

Internet Explorer

Ключові відмінності:

  • Стандартний браузер під Windows

платформи:

Mozilla Firefox

Ключові відмінності:

  • Ратує за приватність і відкриту мережу
  • Велика бібліотека додатків і доповнень
  • Більш легкий і гнучкий, ніж ранні версії

платформи:

Opera

Ключові відмінності:

  • Працює на Chromium
  • Дозволяє синхронізувати закладки для різних пристроїв
  • Speed ​​Dial - швидкий доступ до улюблених сайтів
  • Інструмент пошуку контенту Discovery

платформи:

Safari

Ключові відмінності:

  • Стандартний Mac OS X і iOS браузер
  • Підвищує продуктивність продуктів Apple (швидкість, час роботи від батареї і т.д.)
  • Синхронізується з усіма пристроями Apple через iCloud
  • Засіб пошуку Spotlight
  • Вбудований простий шаринг
  • режим читання

платформи:

Поточні переможці і переможені

З кінця 2014 року позиції браузерів практично не змінилися. Однак певні розробки зробили майбутнє деяких з браузерів досить сумнівним.

Явний переможець: Google Chrome

В даний момент Google Chrome є безперечним лідером. Однак знаходження на вершині може привести до небезпечного самовдоволення, і ви завжди зможете знайти людей, які скаржаться на надмірне накачування функціями і спад швидкості, який трапився в минулий рік (або близько того).

Явний програв: Internet Explorer

Якщо ви ще не чули новину, Microsoft припиняє підтримку Internet Explorer, що зробило його єдиним явним переможеним в другій війні браузерів. Ви не зможете боротися знову, якщо ви вже не існуєте! Чому вони зробили це? Виявляється, що навіть те, що друга браузерна війна змусила їх поліпшити своє дітище в експоненційному режимі, збиток бренду, який приніс Internet Explorer 6, виявився настільки високий, що нарощування користувальницької аудиторії стало просто неможливим під вивіскою Internet Explorer.

Темні конячки: Firefox і Spartan

Нарешті, у нас є кілька темних конячок. Firefox, явний претендент на лідерство на протязі другої браузерної війни, недавно уклав одну з найбільш вигідних угод. Майже $ 300MM щорічно від Google за те, щоб пошукова система Google була стандартною в Firefox.

З тих пір вони також уклали угоду з Yahoo, подробиці якої не розкриваються. Час покаже, до чого призведе їх нову угоду.

І, нарешті, варто також відзначити Spartan, новий браузер від Microsoft, який буде випущений в найближчому майбутньому. Поки про це браузері відомо вкрай мало, тому час покаже, що він собою являє, і як він буде змагатися з лідерами.

Джерело: elegantthemes.com

Що являють собою війни браузерів?
Що, природно, породжує деякі цікаві питання: наприклад, чи існують взагалі інші способи навігації по мережі?
Що являють собою війни браузерів?
Чому вони зробили це?

Дополнительная информация

rss
Карта