Поточний рахунок і банківські операції в Німеччині

  1. Поточний рахунок (Girokonto)
  2. Види поточних рахунків
  3. Карти до поточного рахунку
  4. Кредитна карта (Credit Card)
  5. готівкові кошти
  6. Готівкові гроші в банкоматі без комісії
  7. чеки
  8. Онлайн-банкінг
  9. платежі
  10. Виписки з рахунку (Kontoauszüge)
  11. телефонний банкінг
  12. Види банків для приватних клієнтів в Німеччині
  13. Який банк мені підходить?
  14. Відкриття поточного рахунку
  15. Інші банківські послуги

Банкінг в Німеччині нічим не відрізняється від банкінгу в інших прогресивних країнах, якщо не брати до уваги того, що в Німеччині багато операцій можуть бути різноманітнішими, вигідніше або навіть безкоштовними. Банкінг в Німеччині нічим не відрізняється від банкінгу в інших прогресивних країнах, якщо не брати до уваги того, що в Німеччині багато операцій можуть бути різноманітнішими, вигідніше або навіть безкоштовними

Німецькі поточні рахунки цінуються по всьому світу через хороших пропонованих умов (стосується, правда, не всіх банків).

Кожен другий поточний рахунок в Німеччині безкоштовний!

На цій сторінці ви дізнаєтеся найважливішу інформацію про те, як працює банкінг в Німеччині. Якщо у вас залишаться питання з якої-небудь з тим, залишайте їх в кінці сторінки в поле для коментарів.

Поточний рахунок (Girokonto)

Поточний рахунок (брит. Англ. "Current account", амер. Англ. "Checking account") - це основний рахунок. Якщо ви живете в Німеччині (або хочете жити), вам необхідно завести його, щоб отримувати на нього зарплату або соціальні виплати. Майже кожен громадянин Німеччини старше 16 років має один або кілька поточних рахунків.

Більшість витрат, як, наприклад, оренда квартири, страховка або податки, оплачуються за допомогою цього рахунку. До поточного рахунку можна отримати одну або кілька банківських карток, щоб можна було проводити безготівкові операції.

Види поточних рахунків

У різних банках існують різні види поточних рахунків:

  • поточний рахунок на основі ваших особистих коштів (Girokonto auf Guthabenbasis)

    У банку потрібно зробити грошовий внесок, перш ніж можна буде почати користуватися рахунком. Якщо на рахунку грошей немає, їм користуватися не можна. В такому випадку, банківські картки не працюють.

  • поточний рахунок з овердрафтом (Girokonto mit Dispo)

    До поточного рахунку буде додано кредитний ліміт. Це означає, що рахунком можна користуватися, коли на ньому немає грошей. Банк надає кредит, користування якими здійснюється під відсотки. Такий рахунок можна відкрити, в більшості випадків, тоді, коли у вас є стабільний дохід і позитивна оцінка платоспроможності.

  • поточний рахунок для студентів

    Ці рахунки працюють точно так же, як і звичайний поточний рахунок, з або без овердрафту, але, майже в кожному банку вони є безкоштовними.

  • фірмовий рахунок (Geschäftskonto)

    Поточний рахунок для бізнесменів або підприємств називається «фірмовий рахунок Geschäftskonto »І працює подібно до того, як і поточний рахунок для приватних осіб. Правда, не всі банки пропонують фірмові рахунки. Комісія за фірмовий рахунок, як правило, вище ніж за звичайні поточні рахунки.

  • P-Konto

    Термін "P-Konto" - це скорочення від "Pfändungsschutzkonto" (прим. Перекл. - «рахунок, захищений від звернення стягнення»). Тут мова йде про поточний рахунок на основі ваших особистих коштів, які кредитор (Gläubiger) не може стягнути, точніше він може стягнути суму тільки таким чином, щоб на рахунку залишився неоподатковуваний прожитковий мінімум (Pfändungsfreibetrag). Подати заявку на відкриття відразу такого виду рахунку, ви не можете. В P-Konto можна перетворити тільки вже існуючі поточні рахунки. Такий рахунок рекомендується тільки для людей, у яких багато боргів.

Поточний рахунок: безкоштовний або з комісією?

Для багатьох німців найбільша різниця між поточними рахунками полягає в наступному: чи потрібно платити щомісячний збір за ведення рахунку (Kontoführungsgebühr) чи ні? Якщо переглянути різні пропозиції щодо відкриття рахунку, можна прийти до висновку, що між двома цими варіантами різниці в якості немає.

Дізнатися, які поточні рахунки рекомендуються для окремих типів користування, ви зможете в розділі « банки ».

Карти до поточного рахунку

Компанії (дебетова карта (Debit Card))

Компанії Банку Deutsche Bank

Компанії (Bankkarte), можна сказати, належить до обов'язкової складової частини поточного рахунку. Ця банківська карта, в залежності від випускового банку, називається Girocard, Sparkassen Card, VR Card, V Pay Card, Maestro Card або на зразок цього.

У будь-якому випадку мова йде про дебетової картки (Debit Card). Після фінансових операцій за допомогою картки, гроші відразу списуються з поточного рахунку.

Раніше така карта називалася міжнародна чекова карта (ec-Karte). Сьогодні це розмовний варіант.

Кредитна карта (Credit Card)

Приклад: карта Банку DKB Visa Card

У Німеччині словосполучення «кредитна карта» використовується, в основному, як синонім до VisaCard або MasterCard - незалежно від того, чи мається на увазі карта з кредитним лімітом чи ні.

Більше інформації ви знайдете на сторінці Кредитні карти в Німеччині . А тут я напишу наступне: кредитні карти в Німеччині з року в рік стають дедалі популярнішими і популярнішими. Мережа місць, де вони приймаються, постійно розширюється. Таким чином, за допомогою цієї карти ви можете оплатити велику кількість товарів і послуг.

Є ряд банків, які пропонують різні види кредитних карт безкоштовно або на умовах вигідного річного збору.

Що стосується карт American Express, вони є в Німеччині, але ні карти, ні місця, де їх приймають, не надто поширені.

готівкові кошти

Кількість банкоматів, які видають готівку без комісії, залежить від вибору правильного банку.

Часи, коли готівкові гроші (Bargeld) видавали в віконці в робочий час банку, вже давно позаду. Можна, звичайно, і сьогодні скористатися таким варіантом, але навряд чи хтось із молодого покоління в Німеччині так робить.

Готівкові гроші прийнято знімати в банкоматі (Geldautomaten) (ATM). Зазвичай це безкоштовно. Але все ж, в залежності від банку, клієнтом якого ви є, потрібно дивитися, який банкомат для яких банківських карт видає гроші без комісії.

Тут вже можна помітити важливу різницю: в банках з власною мережею філій зняття готівкових коштів, в більшості випадків, в банкоматах свого банку або банків-партнерів безкоштовно. Що стосується директ-банків (Direktbanken) (онлайн-банки), тут карти в основному Visa або MasterCard.

Готівкові гроші в банкоматі без комісії

Цю таблицю можна взяти за основне правило (можливі відхилення в залежності від банку):

Група банків Карти для готівки Банкомати Ощадкаса (Sparkasse) Sparkassen Card майже всі ощадкаси в Німеччині VR-банки VR Card всі народні та Райффайзенбанк великі приватні банки і їх дочірні директ-банки Girocard (карта поточного рахунку) Об'єднання банкоматів "Cash Group" дрібні приватні банки і їх дочірні директ-банки Об'єднання банкоматів "CashPool" незалежні директ-банки карти Visa або MasterCard всі банкомати

чеки

Приклад чекового бланка

Платежі чеками (розрахунковий чек (Verrechnungsscheck)) в Німеччині вже практично не зустрічаються. Але все ж, в деяких банках чеки ще можна замовити або ж скласти самому за допомогою певної програми і чекового формуляра.

Здійснити платіж по чеку можна у всіх банках, де у вас є поточний рахунок. Великі фірми і установи також приймають чеки.

Онлайн-банкінг

У Німеччині дуже поширене вирішувати банківські справи за допомогою онлайн-банкінгу. Для цього більшість людей входять в свій особистий кабінет на сайті банку, а хтось використовує спеціальні банкінг-додатки на своєму комп'ютері.

Для цього більшість людей входять в свій особистий кабінет на сайті банку, а хтось використовує спеціальні   банкінг-додатки   на своєму комп'ютері

Онлайн-банкінг, як правило, дуже зручний.

платежі

  • Грошові перекази (Überweisungen)

    Переклади найчастіше використовуються для одноразових платежів. Якщо ви, наприклад, отримали за щось рахунок, зареєструйтесь на сайті банку і введіть дані платежу в формуляр перекладу. В кінцевому підсумку, гроші будуть переведені з вашого поточного рахунку на рахунок одержувача платежу (Zahlungsempfänger).

    У більшості банків цей спосіб переказу грошей всередині єврозони (SEPA-переклад) є безкоштовним.

    Клієнти онлайн-банкинга заповнюють формуляр грошового переказу і здають його в банку. Банк вводить цю інформацію в онлайн-систему. За це беруть високу комісію.

  • Довгострокове доручення (Dauerauftrag)

    Тут мова йде про регулярне багаторазовому платежі однієї і тієї ж суми, наприклад, оплата оренди, аліменти або внески в Sparplan (прим. Перекл. - (досл. «Ощадний план») «форма грошового внеску, що дозволяє накопичити заощадження»).

    Довгострокове платіжне доручення встановлюється одноразово або за допомогою онлайн-банкінгу, або при заповненні бланка в банку. Після цього гроші регулярно (як правило, щомісяця) списуються з рахунку. Така форма перекладу теж безкоштовна.

  • Списання грошових коштів з рахунку (Lastschrift)

    Списання (також доручення про списання з рахунку (Abbuchungsauftrag) або повноваження на списання (Einzugsermächtigung)) працює в зворотному порядку. Ви даєте свою згоду на те, що хтось інший може списувати гроші з вашого рахунку. Ця згода може бути дійсно для однієї операції, коли ви, наприклад, купили щось в онлайн-магазині, або ж для регулярних операцій, наприклад, для постачальника електроенергії, видавництва газети або телефонної компанії.

Виписки з рахунку (Kontoauszüge)

Клієнти, які вибрали онлайн-рахунок, отримують виписки з рахунку онлайн на поштову скриньку. Для оффлайн-клієнтів в банківських філіях є автомат, який роздруковує виписки з рахунку (Kontoauszugsdrucker). І для одних, і для інших клієнтів цей сервіс безкоштовний. Комісію беруть якщо ви хочете, щоб виписки з рахунку надіслали поштою.

Виписки з рахунку формуються раз на місяць. Проте, переглянути фінансові операції можна в будь-який час онлайн або ж в автоматі, які видає виписки з рахунку. У деяких банках виписку можна запросити за допомогою телефонного банкінгу.

телефонний банкінг

Телефонний банкінг пропонують багато, але не всі німецькі банки, так як витрати тут більше, ніж в онлайн-банкінгу. У телефонному банкінгу доступні такі ж функції, як і в онлайн банкінгу.

Але по телефону можна подзвонити в будь-який банк, деякі працюють навіть цілодобово без вихідних. Такий сервіс пропонують насамперед директ-банки.

Види банків для приватних клієнтів в Німеччині

У Німеччині є різні види банків, які формувалися протягом довгого часу. Тут ви знайдете додаткову інформацію про них:

Група банків Кому банк належить? Філії? Безкоштовний чи поточний рахунок? Ощадкаси в основному належать місту або іншим юридичним особам, які мають публічними правами на певній території безліч філій по всій території за ведення поточного рахунку, як правило, стягується комісія або ж банк виставляє високі вимоги, щоб рахунок був безкоштовним VR-банки кооперативні банки, які належать їх учасникам та організовані найчастіше на місцевому рівні великі приватні банки
наприклад Deutsche Bank , Postbank , Commerzbank банки належать міжнародним акціонерам філії розташовані в великих містах дрібні приватні банки
наприклад Targobank, Augsburger Aktienbank різні форми організації Директ-банки
наприме DKB , Comdirect , ING-DiBa філій немає поточний рахунок практично завжди безкоштовний

Який банк мені підходить?

Якщо вам не потрібна особиста консультування або інші послуги (наприклад, внесення готівкових коштів), як правило, хороший директ-банк - це кращий вибір.

Чи відкриє директ-банк рахунок чи ні, залежить, звичайно, від оцінки платоспроможності клієнта.

Директ-банки пропонують більшість послуг безкоштовно

Безкоштовні послуги окупаються для банку тільки коли клієнт користується рахунком, наприклад, банк заробляє на міжбанківської комісії, яка стягується за використання банківської або кредитної картки і яку оплачує одержувач платежу (це не ви).

Якщо вас цікавить хороший і при цьому безкоштовний поточний рахунок, зайдіть на сайт Банку Deutsche Kreditbank AG (DKB) . Тут є порівняння поточних рахунків .

Відкриття поточного рахунку

Як відкрити, так і закрити поточний рахунок в Німеччині можна в будь-який час, комісію платити не потрібно.

Щоб відкрити рахунок в одному з банківських філій, вам потрібно мати з собою посвідчення особи або закордонний паспорт. Якщо у вас іноземні документи, іноді потрібно підтвердження місця проживання. Деяким банкам потрібна офіційна «довідка про реєстрацію», іншим достатньо надати цю інформацію в усній формі.

Деякі банки відкривають банківські рахунки також клієнтам, які живуть за кордоном.

Деякі банки відкривають банківські рахунки також клієнтам, які живуть за кордоном

У Банку DKB рахунок можна відкрити за допомогою WebID .

Відкриття рахунку (Kontoeröffnung) в директ-банку відбувається за допомогою запиту на відкриття рахунку в інтернеті, а також за допомогою ідентифікації особистості в поштовому відділенні (для цього необхідно прийти з банківським бланком і посвідченням особи на пошту) або по веб-камері. В такому випадку ви показуєте документ, що засвідчує особу, в камеру. Обидва сервіси безкоштовні.

Відкрити рахунок можна по веб-камері

В одних банках, щоб відкрити рахунок з овердрафтом, необхідно пред'явити довідку про доходи. В інших це необов'язково. Банки DKB і Comdirect, наприклад, проводять перевірку платоспроможності виключно через такі рейтингові агентства як Schufa і Infoscore.

Там зберігаються дані для перевірки платоспроможності майже про кожного, хто бере участь в економічному житті Німеччини, так як банки, торгові підприємства, а також підприємства, що надають різні послуги, надають туди важливу для платоспроможності інформацію.

Інші банківські послуги

Іншими популярними банківськими послугами в Німеччині є:

  • Кредитні картки
  • кредити
  • ощадні рахунки
  • Депозити з запорукою цінних паперів (вкл. Sparplan)

Питання про банкінгу в Німеччині?

Будь ласка, залишайте свої питання в поле для коментарів ...

Зображення: Німецький банківської карти: PixelPower (fotolia.com)

[Всього голосів: 9 Середній: 3.7 / 5]

Поточний рахунок: безкоштовний або з комісією?
Для багатьох німців найбільша різниця між поточними рахунками полягає в наступному: чи потрібно платити щомісячний збір за ведення рахунку (Kontoführungsgebühr) чи ні?
Філії?
Безкоштовний чи поточний рахунок?

Дополнительная информация

rss
Карта