Повернення акумулятора в магазин: покрокова інструкція та нюанси процедури

  1. Нормативна база
  2. Чи можна повернути акумулятор?
  3. Чи можна повернути акумулятор для телефону?
  4. Коли не можна повернути акумулятор?
  5. Терміни на повернення
  6. Покрокова інструкція повернення
  7. Претензія на повернення акумулятора в магазин
  8. Повернення по гарантії
  9. Якщо акумулятор здувся
  10. Дії в разі відмови
  11. нюанси

Акумулятори є досить дорогими пристроями, які повинні служити довгий час. Але трапляється, що покупка не виправдовує очікувань, а низькоякісне виріб швидко виходить з ладу. Які дії в такій ситуації може зробити покупець, щоб захистити свої права? Як сучасне законодавство регулює сферу повернення акумулятора в магазин?

Увага! Якщо у вас виникнуть питання, можете безкоштовно проконсультуватися у чаті з юристом внизу екрана або зателефонувати за телефонами: +7 (499) 938-51-29 Москва; +7 (812) 467-30-52 Санкт-Петербург; +7 (800) 350-83-47 Безкоштовний дзвінок для всієї Росії.


Нормативна база

Процедура повернення придбаного товару та інші права покупців регулюються діючої нормативно-правовою базою Процедура повернення придбаного товару та інші права покупців регулюються діючої нормативно-правовою базою. Актуальним документом на сьогоднішній день є Закон РФ «Про захист прав споживачів» (ЗоЗПП) в редакції від 1.05.2018 р Він визначає права покупців на отримання послуг та продукції належної якості, встановлює умови та порядок повернення неякісних товарів, а також описує механізм відновлення і захисту прав у випадках відмови продавця або виробника визнати свою провину.

Так, захист прав споживачів при купівлі товарів присвячена Глава 2 ЗоЗПП . В ст.18 визначено загальні правові покупця при виявленні в придбаному товарі недоліків. ст.21 регулює умови заміни виробів неналежної якості. А порядок проведення розрахунків зі споживачем при продажу неякісного акумулятора описаний в ст.24 .

Таким чином, вся процедура повернення акумулятора повинна відповідати вимогам ЗоЗПП. Необхідно розуміти, що затверджені норми регламентують загальні та ключові положення. В реальних умовах ситуація часто виходить за межі типової. Тому кожен окремий випадок слід розглядати індивідуально, враховуючи норми ЗоЗПП і особливості конкретної проблеми.

Чи можна повернути акумулятор?

згідно ст.21 ЗоЗПП , Покупець має право повернути акумулятор в магазин, а то й минув гарантійний термін. Підставою для повернення може стати тільки неналежну якість пристрою, обумовлене заводським шлюбом, неправильним способом зберігання або іншими факторами, що виникли з вини продавця.

Слід розуміти, що споживач не може з яких-небудь причин повернути акумулятор належної якості. Ця умова викликає деякі складнощі. згідно ст.25 ЗоЗПП , Споживач має право в 14-денний термін з моменту покупки обміняти непродовольчий товар належної якості, якщо вони не підійшло по будь-яким зовнішнім або внутрішнім параметрам (формою, кольором, розміром). Але в коментарі наводиться перелік винятків . У нього входять і технічно складні пристрої, якими є акумулятори.

Також не варто розраховувати на заміну або повернення акумулятора в магазин, який вийшов з ладу внаслідок зносу, навіть якщо ще не закінчився термін гарантії.

Чи можна повернути акумулятор для телефону?

Наведені в даній статті норми і правила, відповідно до ЗоЗПП, поширюються на всі види акумуляторів - для автомобілів, телефонів, побутової і будівельної техніки і т.д.


Акумулятор є технічно складним товаром, на який поширюється гарантійний термін. Повернути його можна тільки якщо він - неналежної якості. Акумулятори належної якості обміну та поверненню не підлягають.

Причиною повернення акумулятора для телефону в магазин по гарантії може бути тільки заводський брак. Тобто якась несправність, що виникла з вини виробника. Якщо ж причиною виниклої несправності акумулятора стане його знос вам відмовлять в поверненні, навіть якщо термін гарантії на нього ще не закінчився.

Дане правило діє і в разі покупки самого акумулятора, і за умови придбання телефону, автомобіля або іншого виробу з несправними комплектуючими. згідно ст.19 , Гарантійний термін складових частин відповідає гарантійному строку основного товару. Таким чином, повернути в магазин акумулятор для телефону можна, дотримуючись описану нижче процедуру.

Коли не можна повернути акумулятор?

Причиною для відмови в поверненні або заміні несправного пристрою в магазин можуть стати такі фактори: Причиною для відмови в поверненні або заміні несправного пристрою в магазин можуть стати такі фактори:

  • Збіг гарантійний термін акумулятора.
  • Якість акумулятора відповідає встановленим стандартам.
  • Несправність не пов'язана із заводським браком або викликана діями споживача.
  • Виріб піддалося природному зносу протягом гарантійного терміну.

Терміни на повернення

Термін повернення несправного акумулятора відповідає терміну дії гарантії, який залежить від умов конкретного магазину або компанії-виробника. Найчастіше він становить 1-2 роки. Тому споживачеві, який бажає захистити свої права, необхідно строго дотримувати вказаний термін. Як правило, це нескладно, адже заводські дефекти пристроїв виявляються відразу ж. Якщо новий товар буде чекати експлуатації деякий час, рекомендується перевірити його справність безпосередньо після придбання, щоб встигнути скористатися гарантійним обслуговуванням.


Говорячи про часові рамки, слід також відзначити термін повернення покупцеві грошей за несправний товар. згідно ст.22 ЗоЗПП , Продавець або виробник зобов'язаний повернути гроші або замінити неякісне пристрій в 10-денний термін з моменту пред'явлення покупцем таких вимог.

Покрокова інструкція повернення

Порядок дій з метою повернення акумулятора неналежної якості в магазин передбачає такі етапи:

  • Звернення до продавця.

В даному випадку споживач може мати справу з менеджерами, власниками компанії або уповноваженою особою. Він також має право звернутися безпосередньо до виробника чи постачальника продукції, скориставшись зазначеними на упаковці контактними даними. Дуже часто відповідальні компанії, які цінують клієнтів і власний імідж, без проблем погоджуються на заміну товару з гарантійного талону. У такому випадку процедура може вважатися завершеною вже на цій стадії.

  • Звернення з претензією.

Якщо на попередньому етапі не вдалося вирішити питання, наступним кроком споживача стане подача заяви про відмову від договору купівлі-продажу товару і вимозі повернення грошей. Претензія є офіційним документом, завдання якого - вирішити конфлікт на користь заявника. Вона повинна бути оформлена грамотно і за формою. У разі відмови добровільно задовольнити запит споживач може вимагати для продавця штраф в розмірі 50% від номінальної вартості товару.

  • Повернення несправного акумулятора.

Якщо продавець погодився розірвати договір купівлі-продажу акумулятора, він може вимагати від покупця повернути неякісний товар в обмін на компенсацію його вартості. В такому випадку споживач зобов'язаний виконати цю умову.

  • Отримання грошей повернення.

На проведення цієї процедури відводиться не більше 10 днів з моменту подачі претензії. Продавець повинен відшкодувати всю сплачену суму, навіть якщо з моменту покупки ціна знизилася.

Клієнт також може вимагати відшкодування різниці між первісною вартістю акумулятора і збільшеною актуальною ціною.

Претензія на повернення акумулятора в магазин

Претензія на повернення грошових коштів являє собою письмову вимогу до продавця відшкодувати гроші або замінити товар неналежної якості. Як і всі документи, вона має «шапку», в якій вказані дані про споживача і відповідача. Далі слід короткий опис умов, при яких був придбаний товар. Тут слід вказати дату покупки, вартість виробу і витрати на доставку.

Якщо ще залишилися спірні питання, ви також можете безкоштовно проконсультуватися у чаті з юристом внизу екрана або зателефонувати за телефонами: +7 (499) 938-51-29 Москва; +7 (812) 467-30-52 Санкт-Петербург; +7 (800) 350-83-47 Безкоштовний дзвінок для всієї Росії.

У наступному абзаці споживач повідомляє продавця про виявлені дефекти товару, наводячи конкретні факти, що вказують на погану якість акумулятора. Для підтвердження справедливості своїх вимог покупець також може вказати положення ЗоЗПП, на яких ґрунтуються його претензії.

Далі слід викласти конкретні вимоги - обмін товару, відшкодування його вартості і послуг доставки, компенсацію різниці в ціні і ін. Можна також відзначити, що в разі відмови виконати повернення споживач буде захищати свої права в судовому порядку. На закінчення на документі ставиться підпис і дата подачі.

До заяви слід також додати копію гарантійного талона, товарний чек, документ про оплату доставки. Втрата чека або талона не є підставою для відмови, адже покупець може і іншими способами підтвердити відбувся договір купівлі-продажу (додати виписку по карті, показання свідків та ін.). Правильно складена претензія є важливою умовою успішного вирішення спору.

Завантажити зразок претензії на повернення акумулятора в магазин можна тут .

Повернення по гарантії

Дотримання гарантійного терміну є одним з головних умов позитивного результату справи для покупця. Гарантія на товар припускає його повернення, заміну або ремонт, якщо виявлені дефекти виникли з вини виробника або продавця. У деяких ситуаціях встановити реальну причину несправності акумулятора непросто. Тоді може знадобитися незалежна експертиза. І якщо вона доведе наявність заводського браку, продавець зобов'язаний виконати умови гарантійного обслуговування.

Відсутність у споживача гарантійного талона не є достатньою підставою для відмови повернути гроші за акумулятор, якщо можливий інший спосіб довести факт покупки, а гарантійний термін ще не минув.

Якщо акумулятор здувся

Здуття акумуляторної батареї є поширеною причиною її виходу з ладу. Якщо така проблема виникла протягом гарантійного терміну, пристрій має бути повернуто в магазин або заміні. Найчастіше в таких ситуаціях продавець погодиться виконати умови гарантії тільки після проведення діагностики, яка дозволить встановити причину неполадки. Ця процедура проводиться за рахунок продавця і не може тривати довше, ніж 10 днів з моменту пред'явлення вимог. На час проведення експертизи клієнт може вимагати видачі аналогічного пристрою в тимчасове користування.

Слід також зазначити, що будь-яка несправність, що виникла через погану якість акумулятора, може бути вказана як причина заміни виробу або повернення грошей протягом гарантійного терміну.

Дії в разі відмови

Якщо після пред'явлення претензії продавець не погоджується виконати повернення грошей за акумулятор, покупець може захищати свої права в судовому порядку Якщо після пред'явлення претензії продавець не погоджується виконати повернення грошей за акумулятор, покупець може захищати свої права в судовому порядку. Для початку слід подбати про проведення незалежної експертизи, яка дозволить довести обґрунтованість вимог. Часто така перевірка може знадобитися, щоб оскаржити висновок діагностики, організованої продавцем або відповідальною особою.

Зібрані документи про договір купівлі-продажу і експертний висновок стануть підставою для звернення до суду. Надалі, якщо рішенням суду тяжба буде розглянута на користь споживача, продавець зобов'язаний повернути кошти, витрачені на акумулятор і його доставку, а також відшкодувати витрати на діагностику та судові витрати. При відмові відповідача від добровільного виконання рішення суду покупець може звернутися в органи контролю для забезпечення примусового стягнення грошей з відповідача.

нюанси

Наведені умови і норми повернення акумулятора в магазин є базовими у вирішенні типових ситуацій. Кожен окремий випадок може припускати і деякі відступи від загальних правил. Так, покупець не може вимагати повернення товару належної якості. Але деякі компанії, вибираючи клієнтоорієнтований підхід, надають таку можливість при дотриманні певних умов. Винятком буде і той факт, що продавець навмисно приховав від клієнта важливі характеристики товару.

Чи можна повернути акумулятор для телефону?
Коли не можна повернути акумулятор?
Які дії в такій ситуації може зробити покупець, щоб захистити свої права?
Як сучасне законодавство регулює сферу повернення акумулятора в магазин?
Чи можна повернути акумулятор?
Чи можна повернути акумулятор для телефону?
Коли не можна повернути акумулятор?

Дополнительная информация

rss
Карта